Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

teme, pozadinske slike, ikonice, melodije
Odgovori
Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Joker123 »

ma i huawei launcher je dosta dobar,iskreno ne zaostaje mnogo ni za jednim kad se naviknes

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Drafer »

Green napisao:Nemoguće da Nova toliko zauzima memorije. Kod mene na tabletu 11mb, na telefonu 12.76mb. Najviše je bilo 76mb.
Zauzima bas preko 400MB na ovom telefonu Samsung Note 4, mozda zavisi od telefona i verzije Nove imam Prime verziju Nove.
Par dana sam koristio sada Novu, sve lepo nastelovao i kada sam primetio koliko trosi razocarao sam se.
Mozda neka starija verzija da manje zauzima, sada sam najnoviju isprobao.
Ovaj drugi Nougat Launcher ima malo siromašnije opcije od Nove, ali ima sve sto mi treba i pise da zauzima 130MB
Android 12

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od woona »

Joker123 napisao:ma i huawei launcher je dosta dobar,iskreno ne zaostaje mnogo ni za jednim kad se naviknes
Zaostaje mnogo, ne mogu da se nameste gesture (dabl tap za lock, pinc in mi je alarm itd) pa onda ikon packovi se menjaju lako sa Novom, vidzeti mogu da se razvuku po zelji, pa onda folderi na svajp itd.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od sugarcoated_ass »

Kod mene Nova Prime (kupljen, ne krekovan) vuče max 97 MB memorije.
Što se tiče postavki ja imam svoj default koji se sastoji skroz od gestures. Swipe up za app drawer, down za roletnu, double tap swipe down za app search, pa onda folderi koji na tap pokreću određenu app, a na swipe se otvaraju... Redovno pravim backup na SD karticu i ne moram nikad ispočetka da podešavam. Samo povučem backup i šibam. :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Ivan Cirkovic »

Ljudi, kako na Nova da namestim knock otkljucavanje na lg g5 se? Trazio sam u opcijama, ali nisam uspeo da nadjem...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od гари »

Ima zaključavanje preko double tap, ali nema otključavanje - tj. to zavisi od modela telefona, ili imaš ili nemaš. Voleo bi da me neko demantuje, i još da kaže da nije potreban rut. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Ivan Cirkovic »

Cackao sam do sada i tacno je sto si rekao. Moze da se otkljuca, ali zakljucavanje ne radi. Uspeo sam i da uklonim ovaj search google bar koji je cista glupost... Kako me nervira sto ne moze da se zakljuca telefon na dva klika, a primer verzija...

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Joker123 »

rutujete lijepo telefon i lakse se dise :) mada i root je sada komplikovaniji nego prije kad je to bio jedan klik samo

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Ivan Cirkovic »

Skoro svi telefoni su sa zakljucanim bootloaderom i tesko da moze da se rutuje... Moj lg g5 se je kupljen u radnji, kradeni su i namenjeni za latino americko trziste sto pokazuje ploca kada se koristi neki programcic za info o telefonu... Dobio sam garanciju godinu dana, naravno bez fiskalnog, jer drugacije ne mozes da kupis za jeftinije pare. U Cacku ima par radnji koji prodaju bez fiskalnog, ali je garancija godinu dana. Rekli su da nece da uvaze garanciju ako se radi nadogradnja drugog sodtware-a i rutuje... Tako da, jedino da cekam da istekne garancija, pa da onda cackam. Ali slaba vadja kada mi je zakljucan bootloader... Zato jurim neki launcher i da ga odradim u minimal fazonu. :)

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Joker123 »

ivan pa i kod mene je bio zakljucan bootloader ali otkljucam ga lako preko huawei oficijalnog sajta,posaljem im imei telefona oni mi posalju kod i preko cmd-a ga otkljucam..bas zbog crackovanja app-a sam to i uradio,skines free verziju i onda sa laki pacerom uklonis licencu i uzivas :) i ja sam "na divljaka" uzeo telefon i imao sam garanciju 6 mjeseci,a ona je prije nekog vremena i istekla.takodje sam rutovao i jer volim custom romove (moj bivsi lg g2 sampion po tom pitanju) ali developeri se tesko bore sa kirin chipsetom bar u mom slucaju (p8 lite) mod. sry za off.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Ivan Cirkovic »

Sada cu da pogledam malo na sajtu da li LG daje varijantu otkljucavanja kao sto si ti uradio za tvoj telefon putem mejla... Hvala ti. :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Green »

Ivan Cirkovic napisao:Cackao sam do sada i tacno je sto si rekao. Moze da se otkljuca, ali zakljucavanje ne radi.
LG modeli po defaultu bi trebalo da imaju double tap otključavanje. A zaključavanje na Novi radi ako se double tap-ne notification bar.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Ivan Cirkovic »

Meni radi samo otkljucavanje na NOVI, a zakljucavanje ne. Na default home launcher radi sve bez problema. Tako da sam ugasio opciju knock, posto na NOVI ne radi, a nju sada koristim... :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Green »

Na Prime verziji Nove zaključavanje radi. Odabereš da li ćeš Device Admin ili Root (ako je telefon rootovan) pri prvom zaključavanju i to je to. Ako kod mene na Kitkat-u radi, onda radi i na svim ostalim verzijama, ali mislim da je nebitna verzija sistema.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Ivan Cirkovic »

Probao sam da gledam u podesavanjima i gasio opciju na telefonu u nadi da ce da proradi i nista... Veceras cu da pogledam opet, mozda je trebao restart telefona posle stelovanja... :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Green »

Opciju u telefonu ostaviš štikliranu, ne gasiš. Ne treba nikakav restart.

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od woona »

Cak i ako ne radi moze da podesi dabl tap u gesturama. Ovo cisto za one koji misle da stvarno ne moze, jer ovaj troluje ceo forum.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Ivan Cirkovic »

Hvala ti sto si mi rekao precicu kako da podesim. Kasnije cu da probam sve i da vidim da li radi. Po defaultu nije radilo to znam sigurno...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Green »

Pa po defaultu i ne radi je*o ga ti, moraš da podesiš koju akciju želiš za double tap.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Launcher koji koristite, i koji je najbolji?

Post od Ivan Cirkovic »

Znam, ali me zbunilo to sto po defaultu radi otkljucavanje. :D :D :D

Odgovori