blokada poziva i sms

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
punkrockserbia
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 09:47

blokada poziva i sms

Post od punkrockserbia »

da li je neko uspeo da iskoristi program `blackballer`koji omogucava blokadu dolazecis poziva i sms-a,
ako neko zna neka javi podesavanja(imam ga i mogu vam poslati na e-mail)
pozdrav
isto vazi i za program`sms spam killer`

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

podesavas ga tako sto editujes listu u zavisnosti koju hoces, ako hoces da odbijas pozive napravis blacklistu i u nju stavis telefone koje hoces da ti program odbija, a ako hoces samo da primas pozive napravis belu listu i ubacis kontakte, ja bi ti preporucio druga dva programa koja daleko bolje odradjuju posao, a to su advancedcallmenager i mumsms, imas ih kod srbende na burek sajtu :mrgreen: , www.burek.co.yu :wink:

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

gde si ti naso te programe na burek.co.yu, aj stavi link, ako te ne mrzi, inace meni treba advanced call manger za 3650

balansero
Banned
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 13:00

Post od balansero »

I ja koristim ACM, jedino mi se ne svidja sto ne postoji opcija da budem "nedostupan" ali o tome sam vec pisao u drugoj temi, da se ne ponavljam. I kad smo vec kod programa, rekli su mi da za Nokie (nadam se i za p900) postoji neki program za SMS zahvaljujuci kojem ne izadje u poruci broj telefona posiljaoca nego neki drugi koji on (posiljalac) namesti. Nadam se da sam bio jasan...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

postoji i taj program zove se smsextender sasa_ns je pricao o tome pogledaj malo po forumu pa ces naci ako nije tema izbrisana :roll:
aconi mrzi me da trazim posto ima sto strana na sajtu poslacu ti mejlom program :wink:

balansero
Banned
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 13:00

Post od balansero »

E mnogo ti hvala nbnebojsa!!! Snaci cu se vec ili na netu ili ovde, najbitnije mi je da znam naziv 8)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ako hoces da budes nedostupan veoma lako mozes to da odradis... samo preusmmeris pozive na neki nedostupan broj i to je to... mozes da primas sms i da zoves a nedostupan si... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

da akki ali na 063 operater naglasava da ce poziv biti preusmeren :cry: tako da onaj ko te zove zna da si namerno preusmerio poziv da nebi bio dostupan :wink:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Kako naglasava... ??? ja sam sada nazvao sam sebe na broj koji sam preusmerio i nista nije receno... samo ide ona riba i standardno korisnik mobtelove gsm mreze nije trenutno dostupan... :wink:
i da napomenem 063 broj sam divertovao i zvao sam i sa 064, 065,062 i fixnog... nista sve isto... 8)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

evo sad cu i ja da proverim 8O , znam da je pre bilo vas poziv ce biti preusmeren itd... :roll:

Edit:
evo ovako kaze dobili ste broj mobtelove gsm mreze vas poziv ce biti preusmeren molimo sacekajte... i onda me prebaci na divertovan poziv neznam kako tebi uspeva ali meni nece :cry:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Nemam pojma... nista ne kaze... samo mobilni.... koji tel? ja sam podesavao na s700 sad... ranije sam na ostalim telefonima i koliko se secam radilo je... cudno... :oops:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

neznam sta je :?: mozda je do moje kartice posto ja vec dugo imam 063 broj i na racunu sam preko pet-sest godina, mada sumnjam da je to ali nemam drugo objasnjenje, aj nek jos neko proba pa nek javi, znaci treba da divertuje broj na neki koji je nedostupan i da javi sta se desava :?:

balansero
Banned
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 13:00

Post od balansero »

Tek sam se sad ukljucio ponovo... To sto nbnebojsa pokusava je verovatno preko klasicnog diverta u meniju telefona. Verovatno. Ja koristim ACM i on preusmerava pozive bez ikakvog nagovestavanja. Probao sam ranije ono sto je akki sada rekao, doduse preusmerio sam na ugasen 064 broj, a ja imam 063 pa se javlja automat sa "Telekom Srbija..." Kada bih to uradio na neki broj sa 063 mreze to bi bilo to... ali ne bas. Cinjenica je da se javlja automat da broj nije dostupan, ali se prvo cuje da zazvoni jednom. Nisam se istripovao, bas u slucaju koji sam primenio mi se to desava. Nema veze, u svakom slucaju je to najelegantnije resenje. Nisu svi bolesnici za telefone kao mi pa da obracaju paznju na taj jedan zvrk.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa ne i ja sam to radio preko klasicnog diverta... znaci bez programa i nema nikakvog zvonjenja odmah se javi automat bilo da zovem sa 2,3,4 ili 5... ja isto imam istu karticu 063 5-6 godina i na racunu sam... mislim da to nema veze... cudno...
ja to radim vec godinama i smatram da je to extra resenje za probleme cimanja... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

evo sad sam kod brata preusmerio uz pomoc t610 na nedostupnu karticu i stvarno odma preusmerava kad ga nazovem kao da je nedostupan sad cu da zovem ove iz mobtela i da im j.bm. sto nece i moja kartica tako :evil:

balansero
Banned
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 13:00

Post od balansero »

E pa nbnebojsa, a da nisi preusmerio pozive na sekretaricu (voice mail)? Ja kad zovem ortaka koji to redovno cini isto mi se prvo javi automat koji kaze da ce moj poziv biti preusmeren.

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

nisam balansero hvala ti sto pomazes, valjda sam naucio do sad da divertujem poziv :mrgreen: ,salim se problem je u mobtelu sad sam ih zvao i zadao im rebus, pola sata sam im objasnjavao u cemu je problem evo do sad su me zvali vec tri puta da im objasnim sta gde divertujem pa to je strasno :x , verovatno u softveru u sistemu treba samo da stikliraju neku opciju da poziv ide direktno na preusmeren broj a ne prvo na automat, ali neka naucice valjda, ako mi ne poprave prelazim na 065 :mrgreen:

balansero
Banned
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 13:00

Post od balansero »

Ah da, zaboravio sam na tu ociglednu mogucnost da moze da bude do njih... Ne znam sta da kazem ni za 065, ne zna se koja je mreza zalosnija ali da ne skrecem sa teme...

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

ipak ostajem na 063 :mrgreen: ,resili su rebus bilo je do njih, znaci svako ko ima taj problem neka im se obrati. a sad da se vratim na temu, a da balansero mozes uz pomoc acmenagera da za odredjene pozive budes nedostupan postoji ta opcija ali je ja nisam koristio zbog malopre pomenutog problema,probaj ako budes imao problema javi pa cemo da namestimo.

balansero
Banned
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 13:00

Post od balansero »

Pa ja ne vidim tu opciju... imam verziju 2.00 za p900, to je najnovija verzija, i ponudjene su opcije:

- accept all calls;
- reject all calls;
- accept phonebook only;
- reject from black list...;
- accept from white list...;
- reject all + custom action...

I naravno, imam opcije send busy tone, reply by sms, mute the ringer i divert...

Znaci, opcija da budem nedostupan ne postoji. A ne mogu da verujem da u verziji za Nokie to moze.

Odgovori