Wallpaper preko celog ekrana s60 3rd Tutorial

teme, pozadinske slike, ikonice, melodije
Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Wallpaper preko celog ekrana s60 3rd Tutorial

Post od Phantom Lord »

Evo nacina da se postavi transparentni (i recima: TRANSPARENTNI,znaci providni,znaci ne menja originalni wallpaper nego ide preko njega) wallpaper preko celog ekrana s60 3rd (ne moze na starijim jer je potreban program 'Animsprite')
Sav potreban alat ukljucujuci i Animsprite je FREEWARE i NEMA virusa trojanaca ili slicno,tako da ako nekome prijavi da ima virus,znajte da nema opasnosti,programi su skinuti sa proverenih sajtova.Takodje animsprite je unsigned,nadam se da znate kako se signuju aplikacije :)

E pa 'vako:

1.Napravite wallpaper na kompu u rezoluciji ekrana vaseg telefona (176x208,240x320,352x416) i sacuvajte ga kao 24bit bitmap.Ovo moze da se odradi preko windows paint-a

2.Otvorite program 'mbm wizard'i sa leve strane preko 'file selection' otvorite sacuvani wallpaper,zatim dole pored 'add selected as' imate padajuci meni u kome oznacite /24...zatim 'add selected as' :)

3.Isto ponovite i za prilozeni mask fajl u rezoluciji vaseg ekrana,ali stavite pored 'add selected as' /8

4.Sa desne strane 'files in archive' sada imamo 2 fajla,kliknite na 'select all' pored njega oznacite /8,zatim file/save as i sacuvajte fajl.

5.Prebacite fajl na telefon e/data/animsprite i ucitajte ga preko animsprite-a

EDIT: Isprobao sam na svom e61 i radi iako sam koristio mask file u 240x320 rezoluciji (samo sam ga obrnuo :D )
Moram priznati da izgleda malo uvrnuto,ali nije lose :)

Potrebni fajlovi:
Download
Poslednja izmena od Phantom Lord u Uto, 02. Okt 2007. 17:07, izmenjeno 6 puta ukupno.

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Uradio sam sve po tvom upustvu ali kad ucitam moj .mbm fajl preko AnimSprite na ekranu se naizmenicno menja maska i moja slika. Ceo sadrzaj desktopa: signal za mrezu,bateriju,ime operatera,sat i ostalo uopste se ne vide jer ih pokriva moja slika i maska.

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Da li si namestio sve kao na slici? Obrati paznju da pored 'add selected as' treba da bude /24 ali desno pored 'change selected to' /8 (sto je inace po defaultu,pa nisam pomenuo)
Drugo,pogledaj koju verziju animsprite-a imas,ovo je testirano sa 2.02,mozda druge prave problem?
Slika

EDIT: moja greska,postavio sam stariju verziju animsprite-a,promenio sam originalni download i tutorial,sada bi trebalo da radi :)

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Hvala Phantom Lord, i kod mene radi. Ali sad ima manu sto se mora malo cekati kad se ulazi u meni, jer tada pocinje ucitavati moj wallpaper a potom wallpaper koji dolazi uz temu.

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Da,primetio sam,ja sam se nadao da ce da zameni u potpunosti wallpaper,al dobro i ovo je nesto :dry: .

Odgovori