Win mobile - korisne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Jaksa, imas puno razlicith shell-ova za Windows Mobile. Mislim da su neki opisani i na ovoj temi. Npr. uz taj HTC bi trebalo da "fabricki" imas "HTC Home" home plugin koji bi trebao, zajedno sa ostalim plaginovima, da ti obezbedi funkcionalnost vrlo slicnu onoj sa handyshell-om.

Handysheell:
Slika

HTC Home:
Slika
Slika

HTC home plugin v2.1
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Ned, 04. Jul 2010. 15:06, izmenjeno 1 put ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Jakso ne moze da skodi da prelistas poslednjih nekoliko strana. Evo ovde imas neke interesantne programe >> viewtopic.php?t=14779&postdays=0&postor ... &start=580
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

saxyu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 30. Okt 2009. 18:23

Post od saxyu »

tomas.hokenberi, pitam zato što sam pokušao da instaliram skype preko mobilnog telefona direktno, ali sam prilikom konekcije dobio poruku "sorry, skype is not available for your mobile phone...".
Telefon se ne nalazi ni na listi kompatibilnih telefona.
Međutim, znam da je skype postojao za winmobile platformu.
Takođe, na sajtu je poruka: Skype Lite and Skype for Windows Mobile are no longer available

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

saxyu, Skype je potpuno povukao podrsku za Javu (Skype Lite) i Windows Mobile pa ga vise nije moguce skinuti direktno sa njihovog sajta. Medjutim jos uvek ga je moguce skinuti sa drugih sajtova.Googlaj za "Skype for Windows Mobile pulled but we still have the link!" i naci ces sajt sa kog mozes skinuti Skype za WM.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

gica_komandos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 21:39

Post od gica_komandos »

@Jaksa
Probaj Panoramic guitar suite, po meni mnogo bolji stimer za gitaru a ima i metronom u sebi.

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

pozdrav svima, prešao sam sa symbiana na winmo (hd2), i interesuje me zamena za symbian program Remind Me. to je program koji zvučno informiše na svakih X minuta da postoji NE pročitan sms/mail ili da postoji propušten poziv. hvala svima.


i još jedno pitanje. koji je najbolji all in one (skype/icq/msn) program. samo mi je važno da podržava skype razgovor i icq/msn chatovanje.

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Za skype koristi Skype aplikaciju, posto su blokirali Fring. Fring ili IM+ za sve ostalo.

Sto se remindera tice, vecina domacih ROMova ima vec nesto tako, a sa shipped ne znam. Na standardu sam koritio Don't forget, a vidim da imaju verziju i za PPC/Pro: http://magazin.softimage.cz/dontforget/download/

Ovaj se placa, ali ako ti to ne odgovara, verovatno mozes da se snadjes.

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

hmmm, sad vidim da IM+ ima skype podršku, tako da ću verovatno samo njega koristiti ako se dobro pokaže.

gaggga
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 11. Jul 2010. 11:38
Lokacija: Beograd

Post od gaggga »

ZOIPER?Ima li ko iskustva sa ovim programom. Ja ga instalirah na svom fonu podesih sve parametre (koristim SBB VOIP bivši TELEMAX) i kada želim ponovo da pokrenem program on se kao pokrene i ništa. Doduše tako se dešava i na lap topu ili desk topu mora da se nakon klika na ikonu na ekranu pronađe u skrivemo delu task menadžera i onda podigne na ekran. JA nažalost ne uspeh da pronađem to na svom fonu. Korišćenej pc fona je super jer kada sam bio u inostranstvu uopšte nisam morao da koristi mobilni već sam zvao gde god je postojao WIFI sa lap topa. Cene VOIPA su minimalne po minuti. Kako sam kupio HTC HD i instalirao ovaj ZOIPER ponadao sam se da neću morati da nosim i lap top na plažu ili u grad kada budem išao na odmor kako bi mogao da zovem u srbiju jefitno. Priznaćete HTC je ipak manji i lakši od lap topa. Takođe ne može se instalirati ni skajp!!! Molim za pomoć ako neko zna kako da se ovo reši.

lazarrr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 28. Feb 2008. 17:32
Lokacija: krusevac
Kontakt:

Post od lazarrr »

poz svima, koji ste mi olaksali baratanjem ovog, po meni odlicnog telefona. omnie, naravno!!! maksimalno ga koristim, isprobavam svasta i sve. nedavno sam ubacio i neku verziju 6.5 koja odlicno radi, mislim da je cak i malo brza od 6.1. ali, naravno, imam i jedan probelm. posto pametan pise, a lud pamti, nisam zapisao kako da uklonim sms kad pristigne. naime, odmah iskoci na ekranu. negde sam bio procitao i sklonio, ali sam zaboravio kako se radi. da skratim, ako neko zna kako da dolazeci sms se ne pojavljuje prilikom dolaska na ekran neka napise. hvala

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

lazarrr, Start>Settings>Sound & Notifications>Notifications jezicak>iz padajuceg menija izaberes New Text Message i destikliras Displey message on the screen.Mozda nije bas u korak isto kao sto sam opisao ali snacices se vec.

gaggga, zasto ne instaliras skype na tvoj telefon ? Mozda ce on bolje da ti zavrsi posao.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

lazarrr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 28. Feb 2008. 17:32
Lokacija: krusevac
Kontakt:

Post od lazarrr »

e puno, puno ti hvala dimi89!!! nije bas prijatno kad stoji tel na stolu a stigne neki sms....sada je lakse, upisano je....hvala jos jednom!!!!

lazarrr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 28. Feb 2008. 17:32
Lokacija: krusevac
Kontakt:

Post od lazarrr »

ponovo ja, ali ovog puta sa, za mene, velikim problemom. naime, ne stizu mi sms poruke!! pozivi rade, ja mogu da posaljem sms, ali meni ne moze da stigne sms. ubacivao sam i kartice drugih operatera, ali nista. nekoliko puta sam menjao rom, ali prvo stizu a posle ne. i kad resetujem telefon, stizu mi neko vreme, ali posle nesto zablokira. uradim ono klasicno ##002# poziv, za bezuslovno preusmerenje, i posle stignu sve one poruke nisu stigle. da li je telefon zreo za servis, ida li neko moze da otkloni ovo, jer mi je glupo da na par sati resetujem telefon? hvala

banelaki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pet, 02. Jun 2006. 14:06

Post od banelaki »

lazarrr, probaj drugi rom. Mozda ti je taj koji imas pod greskom. Hard reset sa potpunim brisanjem i formatiranjem. Zatim neki nov rom koji u zavisnosti sta zelis od telefona mozes da odaberes. Ne verujem da je hardverska greska. Softver 100%. Na PP sam ti poslao linkove i uputstvo. Ovo sve vazi naravno ako imas Omniu. Za druge telefone ne znam. Moj Rom je PUJA1

lazarrr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 28. Feb 2008. 17:32
Lokacija: krusevac
Kontakt:

Post od lazarrr »

banelaki, nisam nista dobio na PP. pokusavao sam i hard reset, i desetak ROM-ova, ali nista. ovaj koji ti navodis, nisam probao. naci cu njega i pokusati..hvala, u svakom slucaju!

Jaksa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 04:02
Lokacija: stepanovicevo

Post od Jaksa »

gica_komandos napisao:@Jaksa
Probaj Panoramic guitar suite, po meni mnogo bolji stimer za gitaru a ima i metronom u sebi.

rado ali ne moze na htc s740 :shock:

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

DHR BandSwitch v2.9

Post od antegra »

DHR BandSwitch v2.9

The only product in the market to manage phone band (2g/3g) in HTC phones.
Compatible with HTC Universal, HTC TYNT, HTC TRINITY, HTC ATHENA, HTC KAISER, HTC TOUCH CRUISE


Slika

Take control of your connections:
• Enable and disable connections. Disabling connections makes impossible to use them so you know they wont generate traffic data.
• Stablish and close connections.
• Set a time frame where connections wont be allowed (ie, when you are sleeping) saving money and battery.
• Turn off/on Bluetooth and Wifi with or without time limit. When the limit expires then It is set to off state
• Switch between 2G/3G/auto modes
• There are discounts for companies. With enterprise license It isn't necessary to enter manually the code. It makes easier automatic deployments with other enterprises tools

20010-04-20 (V2.9)1)
The combo box that stores the model keeps the value when the program is restarted.
2) Fixed problems with owner names starting/ending with spaces.
3) other minor bugs




pa kome treba, može lako naći 'narodnu' verziju

kalicko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2010. 17:26

Post od kalicko »

Ljudi pomagajte. Imam HTC HD2 već nekoliko dana. Kada pokušam da pustim neki film u MP4 formatu preko njegovog plejera potpuno se pogubi, non-stop piše LOADING...
Instalirao sam neku verziju TCPMP 0.72, ali kada je pokrenem pukne i javi grešku "Unexpected program failure. Please send crash.txt to the developers. Program will now exit."

Pomagajte please!!!!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

kalicko, probaj kako radi sa nekom drugom verzijom tcpmp ili nekim drugim plejerom, npr. core player-om. Inace nem a potrebe da radis konverziju u MP4. Avi i WMV formati ce sasvim lepo da rade.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

kalicko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2010. 17:26

Post od kalicko »

tomas.hokenberi, nisam konvertovao, filmovi su već bili u tom formatu.. inače ni .Avi neće da mi pusti preko win media plejera.. ne znam da li trebam neke kodeke da instaliram, ako treba koje???

Odgovori