Windows Phone 8 aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od araphel »

Šta se u suštini dobija tim Lockie ili Lockmix? Mislim, meni je uglavnom dovoljno ono što imam na standardnom lockscreenu. Čak sam i glance isključio (mnogi prijavljuju da im je izazivao spontano resetovanje telefona, izgleda da je i kod mene bilo tako).

Jel ima neko probleme sa Tapatalk? Od poslednjeg apdejta meni baš brljavi. Sam se ugasi ponekad, prikazuje da nisam ulogovan a imam pristup svim forumima i normalno postujem, i tako... Šta predlažete kao zamenu za Tapatalk, ako nešto postoji? U principu sam na samo dva foruma, pa mi nije baš neophodno, ali hajde...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od Deksi »

Baraba napisao:Deksi, ne radi ni kod mene glance, mislim da glance ne radi na 520? Da li ti imaš data sense?
Kod mene se pojavio data sense nakon apdejta na amber.
Araphel na mojoj lumiji tapa talk radi odlično. Ranije mi se dešavalo da kada napišem i pošaljem poruku on je pošalje i ugasise. Ali odkad je telefon na amberu i sam tapa talk je doživeo jedan update otad radi odlicno.
Za vremensku koristim bing i acuweather. Činimi se da je ova prva tačnija i ima podatke o prosečnim padavinama i ostalo.
Prognoze su meni vrlo bitne i odlično mo pomažu u radu oko proizvodnje cveća.
Poslednja izmena od Deksi u Pet, 22. Nov 2013. 14:39, izmenjeno 1 put ukupno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

araphel, Lockie i LockMix sluze za kostimizaciju (nije stamparska greska) pocetnog zaslona (LS). Mozes da stavis vise obavestenja, osim onih standardnih.
Zamene za Tapatalk??? Auuuu... Probaj da pogledas ForumTalk, ali on je neka preteca Tapatalk-a i zabada, glavi... Nema bolje aplikacije za forume od TapaTalk-a. Doduse ja samo ovaj forum gledam preko njega, sve ostale iskljucivo preko kompa.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od araphel »

Jbg, kod mene posle poslednjeg apdejta non stop zabada i sam se gasi na jednom forumu.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od rotkod »

Dali vam se ovo skoro pojavilo na telefonu, nije sms, mms, mail, viber, whatsapp...

Slika

trlkll
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 12:47
:: samsung ativ s

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od trlkll »

Da li neko može da postavi svoja podešavanja za MMS za WP8. Kod mene neće da radi - sve sam živo probao. Hvala

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od Mr. Jingles »

Ovo se zove all in one! :D

Kod: Obeleži sve

http://www.windowsphone.com/sr-latn-cs/store/app/rs-servis/7189ff70-4ce4-434a-9769-ab5536d347c2

Za melodije, rekoše da je audiocloud najbolja. Prijaviš se i posle toga imaš mogućnost da sam biraš i edituješ deo pesme koji ćeš postaviti kao zvono... tako rekoše, još uvek nisam probao.

Pored toga još sam instalirao - meni najbliža (komercijalna banka), 9gag, imdb, rapdialer (odlična aplikacija, ali NE pokazuje propuštene i dolazne pozive?!?!), ostale ste već nabrojali, pa da se ne ponavljam.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od rotkod »

trlkll napisao:Da li neko može da postavi svoja podešavanja za MMS za WP8. Kod mene neće da radi - sve sam živo probao. Hvala
Napiši nam koji model telefona imaš, nemaju baš svi na istom mestu "tu" vrstu podešavanja...

Npr... Samsung i nokia imaju na različitim mestima, a opet se razlikuju mesta i nakon GDR2 update-a...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

Ja sam na Vipu i uopste nista nisam podesavao, cak ni Internet i sve radi. Ali to je samo Vip mreza, ostale mreze, ne znam, ali idi na sajt svoje mreze, nadji manuelno podesavanje i samo upisujes te podatke. Nakon toga, mandatoran je restart uredjaja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nikola91serbia
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 22:05
:: Lumia 620

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od nikola91serbia »

Danas su mi iz Monda rekli da uskoro treba da izadje njihova aplikacija za nase uredjaje. :)

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od skar »

Oce li dropbox i yahoo officijalni uskoro....msm sta se ceka vise

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od Baraba »

Dopbox nema krsteni da radi kako treba, viber mrtvi me izluđuje (nervira me jer kasne poruke, onda mi ne odgovori na vreme, malo mi fali da joj zbog vibera promenim telefon).

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

Meno Viber radi sjajno. Sto se DropBoxa tice, migriraj na SkyDrive, i nemas frke. A ima i sasvim ok Db aplikacija, ja je imam, ali vidim da je vise nema na storeu, ako znas kako da je iscupam, poslacu je. Yahoo ja mislim da sam video na storeu, mada od njih koristim samo mail pa me nista drugo i ne interesuje
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od Cedogares »

I mene "zeza" viber, stigne notifikacija, udjem u aplikaciju i cekam par trenutaka da se pojavi poruka, bas zamorno, bolje je radio kada sam ga prvi put instalirao, takodje predugo se otvara, sve to bas zna da zamori kada u isto vreme kucam poruke i na sms i whatsappu i visim na netu pa ubrzano u multitaskingu skacem sa aplikacije na aplikaciju..

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od araphel »

Ja Viber nemam potrebe da koristim, pa ne mogu da dam sud, ali mi WhatsApp sasvim dobro radi i meni to pokriva sve potrebe u kombinaciji sa integrisanim fb chat u porukama na samom OS.

Mene recimo zeza Tapatalk, koji se do skoro veoma čudno ponašao, međutim vrlo se stabilizovao od ubacivanja GDR3, tako da sad ne crashuje i ne brka lončiće, ali i dalje mu prikaz ekrana zadrhti ponekad i ponekad hoće da se zbuni pri otvaranju nekih tema na forumima. Razmišljam da ga reinstaliram, pa vidim hoće li to rešiti problem.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od Baraba »

Viber zeza na svim WP, kasne proruke kada se ne koristim fon. I učitava se sporije. Na iOS i androidu ovo je mnogo bolje odrađeno, prosto milina kako glatko i lepo radi a na WP ko mrtav, šteta jer mnogo koristim viber. Viber je samo jedan sa liste što me odbija od WP. Ozbiljnija stavka su jčine zvona, ako smanjim zvuk u toku razgovora smanjio sam i zvono, ako smanjim ton na yt klipu smanjih i zvono... nesrećno rešeno skroz, ko će da se mlatara svaki put pojačavaj/smanjuj.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od rotkod »

Jbg... To jesu stavke koje nekim ljudima predstavljaju problem, meni nije nikad, jer ili ugasim zvono ili dtžim na 23... Ni na nexusu nisam nikad vršio tu vrstu podešavanja...
Viber je kriv za loš rad, jednostavno nemaju dobrog programera, pa tako, ako ti je to veliki problem, pređi na ios ili android.
Meni komunikacija sa inostranstvom ide mahom preko skype, mada i viber radi...
Za Srbiju imam toliko minuta, da viber gubi smisao...

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od Cedogares »

I ja cesto koristim Viber pa mi ovo bas ide na zivce, morali bi to malo ugladiti, sto se tice dela oko zvuka slazem se, bzvz skroz, smanjim nekad skoro do kraja dok gledam video pa zaboravim pojacati i posle ne cujem da zvoni, doduse preslo mi sad u naviku pa drndam taj taster sa strane non stop i proveravam na koliko je :D licno drzim na 25, realno moze to mnogo elegantnije, glupo da mislim o tome svaki put.. Jedino je u aplikaciji YTHD (mozda u jos nekim, nisam probao) to elegantno odradjeno, kontrola zvuka zumiranjem..
Inace kada smanjujem zvuk u toku razgovora ne smanjujem zvono, tu imam posebnu skalu 0-10 i to je to..

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od araphel »

Samo su to i odvojili, za zvuk prilikom poziva. Veliki minus po meni, ali ne menjam često jačinu pa mi to nije strašno. Svejedno, ne mogu da verujem da to još nisu okrpili.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

Jacinu uvek drzim na max, na svim telefonima do sada, pa ni sada ne menjam navike. Retko kad smanjujem zvuk, ali odmah posle i pojacavam. Nadam se da ce u 8.1 ovo da srede
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori