Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Ja mislim da će to biti tek sledećeg utorka, mada bilo bi lepo da vidimo neko ažuriranje sutra ipak. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od TosaNS »

Nemam zamerke na rad niti očekujem da mi poprave kakav bug, ali sam navikao od njih da vode računa o svojim korisnicima jer sa tim pečevima ne dolaze samo ispravke za neke greške nego i sistemska poboljšanja ... a naravno možda i neke nove greške :) ovo me se posebno raduju oni koji osporavaju windows kao OS.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Sad se malo igram sa OneNote-om, nesto video slicajno kako je neko pomenuo zakljucavanje sekcija u OneNote aplikaciji, a to je opcija o kojoj sam ja vec i mislio. U principu, ta opcija nije dostupna u OneNote univerzalnoj aplikaciji, ali moze besplatno da se preuzme OneNote win32 program, tj. OneNote 2016. Opcija za preuzimanje programa nudi se odmah cim otvorite stranicu onenote.com.

Ipak, jos ja to oprobavam, i pre nego sto bih nekome preporucio da oproba ovo zakljucavanje sekcija - bolje da se prvo ispipa teren. U svakom slucaju, ono sto sam do sad primetio - treba biti strpljiv sa ovim. Ni na kompu se ne zakljucava sekcija samo tako odmah, a sa druge strane, kad ta sekcija postane zakljucana i na telefonu, treba na telefonu dosta vremena dok ta sekcija ne postane citljiva, nego bas dugo stoji slicica sa oblakom i strelicom na dole kod svake stranice. Ja sam bio malo manje strpljiv, pa sam na kraju dobio dve identicne sekcije, samo sa razlicitim nazivima, i jedna otkljucana i jedna zakljucana. :)

Problem valjda nastaje sto kad se stavlja lozinka, onda se vrsi enkripcija, a OneNote univerzalna moze da dekriptuje, a ne moze da enkpripuje. Tako nesto. :)

EDIT: Super radi. :D Samo treba biti strpljiv, uradi se sve na kompu, pa se sačeka da se sve skroz sinhronizuje, pa se sinhronizuje na telefonu, pa kad se uđe u tu zaključanu sekciju sačeka se neko vreme, ne znam koliko minuta, pa dok ok sam ne polaže umesto onog oblačića katančić. Onda je sve lepo sinhronizovao. Tad to duže traje, a posle radi skroz glatko.

Slika

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

WhatsApp for Windows Phone brings OneDrive backups, GIF support, and more
Mada kažu ipak da nije baš da može da se pošalje gif, ali da treba da se ima video snimak, pa on iz njega cropuje gif. No u svakom slučaju, baš zanimljivo, a nadam se da će i Viber ovo dobiti. (Ako već i nema, ali pretpostavljam da nema?) Mada džaba i da nema to Viber, opet neću imati s kim mnogo da delim gifove. :smutny:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Imate li neki predlog za neki music player? Gledao čime bih zamenio Groove, nije mi se dovoljno svidelo to što sam našao, ali vrlo je izvesno da mi je štošta promaklo. Nije ni Groove loš, ali zamenio bih ga ako ima nešto bolje.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od TosaNS »

Ima li nešto bolje od Groove aplikacije :) msm šta ti konkretno nedostaje kod te nativne aplikacije?
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Evindzer »

Probaj VLC i Core Player. Njih sam jedino zadržao, bio sam poskidao gomilu drugih, pa pobrisao sve osim ta dva.
Poslednja izmena od Evindzer u Ned, 09. Okt 2016. 18:31, izmenjeno 1 put ukupno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Probaću VLC... Ovaj drugi sam probao.

U suštini, nije da mi nešto posebno fali u Groove Music, ali reko da probam i alternative. Nešto mi popodne na trenutak zasmetalo, ali sad ne mogu ni da se setim šta. :)

E, da, jedna dobra fora u ovom drugom što si predložio je što može da se obriše pesma iz plejera ili da se otvori folder te pesme. Ima par sitnica koje fale na Groove Music... I može da se uređuju podaci o izvođaču, albumu i slično, ali ne kad si u play listi.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od TosaNS »

može da se uređuju podaci o izvođaču, albumu i slično, ali ne kad si u play listi.
Ta mogućnost je odnedavno ubačena na Groove i baš mi je to nedostajalo sve vreme ... jedino me nervira što na Groove ne mogu da povučem foografije izvođača tj mogu ali samo ako mi je region podešen na USA što je bzvz.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Da, to za fotografiju izvođača ima recimo u VLC plejeru. Ili je to slika albuma, nisam siguran.

A za uređivanje pesama u Groove, bilo mi je super kad su to ubacili, ali me baš razočarava što ne može i u listi dok si da uređuješ podatke o pesmi. Imam oko hiljadu pesama na telefonu, i ispada da bih trebao polako da skrolujem kroz onaj spisak na početnoj strani ne bih li izmenio pesmu.

A fali mi još i opcija da obrišem pesmu sa telefona iz Groove Musica. Onda bih mogao opušteno da kopiram celu neku mp3 kolekciju neke grupe, pa da postepeno izbacujem sve što mi se ne sviđa. Ovako me sad mrzi da po stoti put u životu pravim neku listu na kompjuteru, pa da je onda kopiram na telefon.

____________

Inače, jedan savet. Ako ovo sad pišeš u mTalku, i hoćeš nešto da dodaš u svoj stari post - može da se desi da nemaš odmah ono edit dugme, ali ti onda tapni na onu olovku kao da pišeš odgovor, pa na back, i onda će ti se pojaviti edit, i nećeš morati da pišeš duplo što te Azimuth opominje. :wink:

Hmm, mada, sad vidim da ti to nije sad bilo po sredi, ali nema veze, neka sam ovo napisao - svakako je vezano za mTalk. :)

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od TosaNS »

Gari mislio sam na opciju u Groove kada podesiš region na USA iz nekog razloga se pojave slike izvođača, a kada podesim region na Srbija te slike se izbrišu ostanu samo one bzvze siluete.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od znemanja »

@TosaNS, ne brini niko nikada nije banovan zbog tehničkih stvari. Nije problem ako si slučajno postovao dva uzastopna posta, kasnije ću ja, ili neko od kolega, to editovati i spojiti.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Da, dobro sam ukapirao. :) U svakom slučaju, šteta što nema za nas ostale.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od TosaNS »

znemanja napisao:@TosaNS, ne brini niko nikada nije banovan zbog tehničkih stvari. Nije problem ako si slučajno postovao dva uzastopna posta, kasnije ću ja, ili neko od kolega, to editovati i spojiti.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk

Hvala

Soilent Green is People
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Sad skontao da Skype Preview sinhronizuje temu svuda gde ga imaš. Ja na kompu vidim da je dark iako sam ranije nekako light, prebacim na light, i posle i na telefonu prebaci na light. I onda opet na telefonu prebacim na dark, to mi je bitnije.

Baš glupo da to sinhronizuju. Mislim da nema mogućnosti da odaberem da mi se to ne sinhronizuje.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od Enemoon »

Gari,imas u postavkama nalozi i sinhronizacija,verovatno ti je opcija za sinhronizaciju teme uljucena i u telefonu i na racunaru,proveri.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Sinhronizacija teme je isključena. Ali ona prva opcija za sinhronizaciju jeste uključena. Možda bih s time nešto postigao - ako bih ugasio tu sinhronizaciju, ali to mi se ne gasi.

Šta sad, ostavio sam da bude tamna tema, verovatno će se posle opet na kompu promeniti tamna tema, ali neće mi to sad previše smetati. Mogu kasnije da napišem nešto oko toga u feedback.

A i za feedback mi je bezveze što traži da omogućiš da se više povratnih informacija šalje... Može ako će mi oni plaćati te dodatne megabajte. :uhuh:

Ali hvala na predlogu, možda ipak i probam neki put kasnije. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Šta vi koristite za otvaranje pdf fajlova? Pitanje se odnosi i na univerzalne i na wp8.1 aplikacije. Do sad sam najviše koristio Adobe, ali on u zadnje vreme ima neki smarački bag. Otvorim pdf iz mejla, i u action centru mi iskače neki error, i tako može dok nešto ne pogledam da iskoči i njih 20 komada... U zadnje vreme onda češće koristim Edge, ali reko ako je neko našao i još neku zanimljivu aplikaciju.

Sent from mtalk on PC

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od miodrage »

OneReader. Meni radi vrlo dobro
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 mobile i univerzalne aplikacije

Post od гари »

Skidam ga, deluje zanimljivo. :)

edit: Hvala, baš mi se sviđa. :)

Sent from mtalk on PC

Odgovori