Podešavanje GPS za TAB 2 A8-50LC

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OS
goksy973
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2016. 19:10
:: lenovo TAB 2 A8-50LC

Podešavanje GPS za TAB 2 A8-50LC

Post od goksy973 »

Pozdrav,

Imam Lenovo TAB 2 A8-50LC sa internetom koji uglavnom koristim za taksi aplikaciju koja pređeni put prati GPS-om . Moj problem je što GPS često koči i "secka" u smislu da kretanje ne prati u realnom vremenu već sa zakašnjenjem pa se tako dešava da realno pređem mnogo veći put nego što tablet u tom trenutku prikazuje, pa je sama cena usluge manja od realne. Osim toga prava vrednost pređenog puta i trenutna lokacija dobiju se tek nakon zaustavljanja vozila, ali ne istog momenta već nešto kasnije, nedovoljno brzo da mogu da kliknem na "Kraj vožnje", a da pređeni put bude tačno očitan i preračunat u cenu vožnje.

Moje pitanje je da li ja mogu da uradim nešto po pitanju podešavanja tableta da se ovaj problem otkloni.

Takođe želim da pitam da li na istom tabletu (sa dva mesta za kartice, ali i sa ugovorom na dve godine) za potrebe taksija mogu koristiti internet paket drugog provajdera, a da telenorov internet koristim za svoje privatne potrebe? Hvala