Meizu MX4

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Meizu MX4

Post od Baraba »

Gde za 280e ima ovaj model?

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Meizu MX4

Post od majkon80 »

ovo BATTERY Non-removable znaci da kada oslabi mozes da bacis fon ili moze da se zameni ?

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Meizu MX4

Post od Zile995 »

Ne, to znaci da ne mozes da izvadis/promenis bateriju kao kod samsunga i slicnih modela.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Meizu MX4

Post od m@c|-|oR »

Ja bih tu napisao "battery non-user removable" :D
Pa naravno da može da se zameni, kako je montirano, tako se i demontira ;)
A ako ćeš čekati dve godine da ti baterija oslabi sa istim telefonom.... :(
Kao ja na primer sa ovim One X :oops:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Meizu MX4

Post od acamatic »

Majkon to je fazon kao kod N8ice. Ako smeš da se upustiš u to onda možeš i sam da je zameniš.. :)

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Meizu MX4

Post od majkon80 »

aha pa dobro,samo sam pitao tako je i kod mog 816 htc,kod n8 mozes i sam http://mynokiablog.com/2010/05/02/pics- ... -nokia-n8/

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: Meizu MX4

Post od Joxy »

Baraba napisao:Gde za 280e ima ovaj model?
Kod nas u Kragujevcu. ;)

rodja08
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 26. Dec 2014. 17:10
:: LG G3

Re: Одг: Meizu MX4

Post od rodja08 »

Ok, kako moze da se dodje do prodavca ?

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Meizu MX4

Post od kvaka33 »

I sta se desava sa ovom temom, svi junaci nikom ponikose
Odlican telefon, kinezi ludilo, cena, pregazice sve redom
Pa ko ima ovu zverinu, koliko ljudi sa foruma ako vec obican narod pojma nema
Ili imaju a ne pisu ovde, sto je jos ludje
Ne znam sta reci, a skoro poceh da citam ovaj deo foruma i sve se svelo na to da Tresla se gora rodio se mis, mrtve teme u totalu, da li samo zbog nepoznavanja brendova ili ipak recimo ima to da 350 evra kosta Note 3,da 300 evra kosta lg g pro2,da 330 evra kosta Lg G3 da ne nabrajam dalje druge brendove tipa Iphone, HTC, Sony, Lenovo koji u tom cenovnom rangu imaju zverine od modela sa ipak pro erenom podrskom i ipak boljim i kvalitetnijim modelima da se ne lazemo
On kosta 350 evra kod nas verzija 16gb, napolju isto toliko cak i mnogo skuplje i sta dalje, nista, dobri su ali ne toliko po meni
Da je recimo oko 250 evra e to bi bilo nesto, ovako ne hvala ni kao drugi telefon ga ne bih uzeo, preskupo jednostavno za ono sta nudi
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Meizu MX4

Post od bata bogdan »

Pa nece bas svako da rizikuje kupovinom nekog kineza,ipak vecina bat za sada ide jos uvek na siguricu kao sto su samsung,htc,lg itd....
Uzecu sebe za primer,kupio sam kineza na rizik,srecom pa sam zadovoljan uredjajem....
Huawei

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Meizu MX4

Post od Azimuth »

^ i sreca da si u tamo gde jesi pa imas servis i validnu garanciju. A zamisli ovde, crkne neki deo, pa narucis preko neta i cekas mesec dana da stigne i onda placas servisera da to jos stavi. Ili druga varijanta, saljes telefon za Kinu, p cekas da ga poprave i vrate, cca 2-3 meseca si bez telefona i onda se jos pitas da li ce ti posle toliko vremena vratiti popravljen telefon ili ce ti reci da se garancija ne uvazava ili ne odnosi na taj deo iz nekog razloga.
Tebi su tamodali cak ida ga testiras mesec dana, gde ga mozes vratiti bez ikakvog razloga ukoliko ti eto prosto ne odgovara i ne ispunjava tvoja ocekivanja. Ovde kada bi ga uzeo nemas kome da ga vratis osim da ga prodas po dosta nizoj ceni od one po kojoj si ga kupio a sve samo zato sto nisu zastupljeni iz gore navedenih razloga.
Rezime, sve dok se ne pojave delovi i servis po celoj zemlji i dok garancija ne bude nesto vredela, sve do tada se ovi telefoni nece masovnije ni prodavati.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Meizu MX4

Post od bata bogdan »

Da nisam imao tu opciju da u slučaju da mi se ne svidi fon i da mogu da ga vratim, sigurno ga ne bih uzimao na rizik.
Naravno da ce sve to biti drugačije što se tiče prodaje kada i kod nas budu dostupni ti telefoni da imaju garanciju i delove, verujem da bi tada možda i jeftiniji bili, možda.
U svakom slučaju vrlo zanimljiv telefon kao i pored dosta drugih kineza...zanimljivo će biti tržište za godinu dve....
Huawei

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Meizu MX4

Post od kvaka33 »

Nece biti skoro a ne za godinu dve
Teoretske sanse nema, podrska, servisi, cena, nista nije na njihovoj strani
Pogledaj poznatije firme sa njihovim premium telefonima, po jedan apdejt i to je to i Lenovo i Huawei i slicni, mozda se to nesto i promeni ali ne na ovaj nacin
Dokle god ne uloze u marketing, podrsku i cenu, nema njima leba na zapadu
Da nema kine ne bi bili ni u prvih 10 a kamoli 3 ili 4,sve se tamo prodaje, na zapadu su jos uvek daleko od vodecih brendova
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Meizu MX4

Post od Joxy »

^ Али то је уједно и највеће тржиште, за остала чак и не морају да се цимају. ;)

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Meizu MX4

Post od kvaka33 »

Dobro to jeste, ali ako im je cilj globalna dominacija a verovatno jeste, tesko ce to na ovaj nacin da ostvare
Gledam M1 model 220 evra nema svetlecu notifikaciju
Dok stigne kod nas, carina i ostalo kosta 280 evra za fe pare imas i bolje izbore
Kada se pojavio koliko je bio najeftinija verzija sa 16gb 400 ili 500 dolara, mnogo je to za taj telefon
Dobri su telefoni verujem u to ali po toj ceni, ne hvala
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Meizu MX4

Post od Joxy »

За Меицу не знам тачне податке али конкретно Ксјаоми (Шаоми) је настао 2010-те и да им је неко понудио да 5 година касније буду 3. највећи произвођач смартфонова на свету, мислим да би оберучке прихватили то. ;)

Bošković
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Čet, 29. Jan 2015. 10:52
:: iPhone 6S 32GB
Lokacija: Valjevo

Re: Meizu MX4

Post od Bošković »

U suštini bi trebalo da je ovaj model konkurencija ostalim flagship modelima poznatijih proizvodjača gledajući cenu ali ipak većina ide na sigurno zbog podrške i dostupnijih delova.
Ne znam kako se pokazao ovaj MTK ali svakako ne može da parira čipsetu prisutnim u LG, Samsung, Sony...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Meizu MX4

Post od Azimuth »

Problem je cena, u tom delu uopste nisu konkurentni i tesko da se mogu probiti na svetskom trzistu ili barem podici sa nivoa statisticke greske.
Kada bi spustili cenu, verujem da bi bili mnogo interesantniji, ovako je prilicno diskutabilno.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Meizu MX4

Post od bata bogdan »

Verujem opet da će to za koju godinu doći na svoje, da će se za neko vreme opet neki kinez izboriti značajnije u svetu Smartphona, pa ne može do veka da ostane da se vrti sve oko tri glavna proizvodjaca....hteli mi ili ne , desiće se promene baš u tom segmentu da će neko da se umeša u čuvenu trojku.
Nisam ni sam eto verovao da Huawei ima bas takav kvalitet telefona kao što je npr mate 7 i Mediapad X1...
Kako god, što veća konkurencije u samom vrhu to je bolje za buduće korisnike....
Huawei

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Meizu MX4

Post od Evindzer »

Braco, na pogresnom mestu debatujete, tema za prepirke o kvalitetu kineskih telefona i nasim prognozama o njihovom napretku na svetsko trzistu je Elephone P5000 5350mAh!
(viewtopic.php?f=51&t=28988#). :lol: :lol: :lol: :lol:

Odgovori