Meizu note m2

maverick88
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Ned, 13. Nov 2011. 08:59

Meizu note m2

Post od maverick88 »

Uzeo sam telefon u telenoru uz odredjeni paket,ali takodje imam i mts karticu.Rade mi obe kartice normalno ali ne mogu da koristim uopste mts mobilni internet,preko telenora i tog paketa koji imam,dobijam samo 50mb interneta i odredjene minute i poruke,dok preko mts imam 1gb besplatnog interneta i zato sam do sada obicno koristi internet preko mts kartice a minute i porkuke telenor.Od Telenora sam dobio odgovor da od sad mogu da koristim minute i poruke mts kartice ali ne internet i da im to kao nije u interesu.Pitanje je ako neko koristi uopste ovaj telefon da mi kaze da li ovaj model moze da se dekodira nekako i da se skine ta zabrana da mogu da koristim i mts internet?

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Meizu note m2

Post od bonanza »

Zanimljivo ,siguran sam da moze ali tada ti vise nece vaziti garancija koliko ja znam ,mada mi je nejasno zasto imas tu kombinaciju sa operaterima sem ako je jedna od katica sa nekog sluzbenog telefona ,onda razumem.
Btw kakav ti je utisak samog telefona? Naravno da mislim na preformanse pre svega.

maverick88
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Ned, 13. Nov 2011. 08:59

Re: Meizu note m2

Post od maverick88 »

I meni je jako cudan taj dogovor gde dozvoljavaju minte i poruke drugih operatera ali ne internet bas sam se zacudio kada sam to cuo.Sto se tice telefona ok je sasvim korketan za te pare cu reci i jedan od boljih.Ja sam mu instalirao odredjeni launcher posto mi je jako bilo cudno ne mogu da se setim kako se zove ovaj sistem koji koristi on oficijano.Ima nekih stvari koje su lose odradjene npr imenik mora da se kopira na telefon da bi se video ne moze ovako odmah da se vide kontakti koji su na kartici,i recimo sms app neki put uopste nece da prikaze kontakte kada kucas ime necije isl.Malo cudan u nekim tim stvarima ali generalno ok

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Meizu note m2

Post od bonanza »

Joj to sa imenikom sam ja imao na nekom krsu od Hjuaveja ..meni se desavalo da nestanu imena.. brojevi su ti ali bez imena pa se posle nekog vremena samo pojavi..
Kad kazes launcher mislis na sistem?
Ovaj koristi koliko ja znam Flyme ,ako na to mislis ,meni se naizgled bas svidja jer drugacije izgleda od drugih.

ps ko zna mozda te imenik i zato zeza sto si menjao to..ako pricam o onome o cemu mislim da ti pricas

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

Evo par stvari iz prve ruke...
Izgleda fenomenalno, pogotovo Space Grey varijanta. Kvalitet izrade dobar. Ništa ne krcka, nema lufta kao kod G2. Jedino je telefon malo lakši, pa nekako čudno deluje u ruci. Ali je lepo izbalansiran. Mana je malo klimava fioka za sim kartice. I nema unutra nekih žabica da drže kartice da se ne mrdaju. Dugmići su tvrdi. Meni odgovara jer neću slučajno da ih pritisnem. Ista priča i kad je fon u džepu. Home/Back dugme je odlična stvar, sve na jednom mestu. Plus može dodatno da se modifikuje.
Ekran je odličan, baš sam iznenađen pozitivno. Odziv dobar, preciznost takođe.
Kameru nisam testirao.
Flyme je super, mada sam ja instalirao Nova Prime jer mi ne odgovaraju 4x4 ikonice na ovolikom ekranu. Telefon je baš fluidan i odlično optimizovan. Flyme ima razne gesture mogućnosti i dosta tema.
Baterija. Šta mislite kakva je? :) Kada sam uključio fon danas oko pola 4 imao je 87% baterije. Sada sam trenutno na 7%. SoT je 4h 37 min. Non stop WiFi i instaliranje svega u svačega kao i obično. 3 maila, lokacija izuzetna tačnost, osvetljenje auto na pola, sinhronizacija svega, dosta surfa... Po meni je za sad odlično. Mada mora još da se testira da bih dao neku pravu procenu.
Toliko za sad. :)
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Milcha
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 391
Pridružio se: Čet, 14. Avg 2014. 10:45
:: Galaxy S7 EDGE
:: iPhone 6

Re: Meizu note m2

Post od Milcha »

Javi utiske o kameri i kakve je fluidnost u odnosu na g2, posto i ja imam g2 a razmisljam da uzmem meizu m2. [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Meizu note m2

Post od iKe »

Mislim da ti je posle g2 bolji izbor mx5. Meni se Meizu baš sviđa. Razmišljam se između mx5, metal i redmi note 3. Ali malo znam o kineskim telefonima i njihovom softveru. Ne znam da li je bolji Xiaomi ili Meizu? Zanimljiv mi je i Letv.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Meizu note m2

Post od bonanza »

Filipe ovo zvuci jako dobro ,ovako na prvi pogled s obzirom da ga imas 1 dan.
Meni se Flyme bas svidja msm ovako na izgled jer je drugaciji i muka mi je od onih klasicnih android interfejsa.
Sta ti kaze RAM?
Kad nemas u pozadini pokrenute aplikacije ,koliko ima slobodnog? Ono sto sam ja video je da od 2 ugl bude od 0.7-0.9 slobodno.. jel i kod tebe tako?
I naravno ,dal je to dovoljno slobodnog RAMa?
I ako budes pratio koliko mu treba da se napuni baterija?

ps koliko znam ,nije dobro dozvoljavati da se baterija spusti ispod 20%.. ja sam na mojoj Lumii primetio da kad ga punim na recimo 15% , i recimo na 23% ,posle punjenja mi se brze isprazni kod prve varijante

ps saljem ti pp

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

Fluidnost je gotovo ista, nikakve lagove za sad nisam imao. Odlično radi iako ima slabiji procesor i od M1 i od G2. Sad da li vredi prelazak ne znam. Ja bih ipak prešao, što zbog većeg ekrana što zbog novijeg telefona. Nov košta 170e. Možda bi bio bolji prelazak na MX4/MX4 pro/Mx5.
Što se rama tiče sasvim je dovoljno 2gb. Ima slobodno u proseku između 600 i 800 mb. Čini mi se da čak i više od G2 u proseku. Multitasking odličan, nema ponovnog očitavanja aplikacija kao kod Samsunga. Što se punjenja tiče izračunaj, nisam obraćao pažnju. Baterija je 3100mAh, punjač je 2A. Približno kao G2, znači oko 80 minuta od 0 do 100. Kod G2 je bilo 100 minuta.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Meizu note m2

Post od bonanza »

Super ,zvuci kao odlican telefon , tj obavlja posao SAMO kad bi bio 5 inca .. :shock: jel ti ne deluje preveliko u ruci ,dzepu? ..

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Meizu note m2

Post od iKe »

Imaš m2, bez note, on je 5 inča.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Meizu note m2

Post od bonanza »

Znam ali ja cu u Telenoru uzimati fon kad dodje na red .. a tamo nema bez Note.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

Na sve se čovek navikne, pa i na telefon sa ekranom od 5,5". Dosta je kompaktan, nije kao neki Sony. Nemam zamerku na dimenzije telefona, samo na njegovu težinu zato što je lagan.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

Što se baterije tiče nije loša. U proseku 20% baterije 1h sot-a. Mada ja imam ove kineske gluposti koje sigurno utiču na bateriju. Kad se njih otarasim biće još bolja baterija, tipa 15% 1h sot-a. Zvuk je baš glasan, vibracija okej. Prednja kamera je sasvim dobra. Za sada nikakvih problema sa telefonom nemam sem ovog ruta... Piše da je rutovan ali nije. Probaću sa resetom, možda se to ispravi... GPS dobro radi, nema problema sa signalom. Signal je dosta bolji i od G2 i od S3. Tamo gde su oni hvatali 2 crte M2 ima 4.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Meizu note m2

Post od bonanza »

Nadam se da je u Telenoru to odradjeno od strane Teleonra lol ,koliko kontam ti si ovako uzeo fon .. pa ces morati da ga rutujes hteo ne hteo.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

Nema u Telenoru tih aplikacija. Ma rut se radi preko My Flyme naloga, samo se odobri u telefonu rut. Nema onog cimanja... Nego mene to malo zeza, ali nadam se da ću rešiti. Ako ne rešim moram da se prebacim na softver za drugo tržište pa neću imati te aplikacije.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

Rešio problem sa rutom. Odradio sam reset i bilo je sve okej. Uspeo sam da uklonim dosta onih nepotrebnih bloat aplikacija i baterija se odmah poboljšala. Po svemu sudeći za sada je bolja i od G2 na KitKat-u. 15% baterije - 1h SoT-a. Za 9h standby-a pojeo samo 1% baterije, dok je pre toga jeo između 5 i 10. Sada sam već zadovoljan baterijom. Nadam se da ću do kraja nedelje testirati kameru kako valja....
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

bonanza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 188
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2015. 13:43
:: Samsung J5 2016
Lokacija: Novi Sad

Re: Meizu note m2

Post od bonanza »

Bogami tesko ces sada moci da testiras kameru s obzirom na ovo "prelepo" vecito magla vreme 8)

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Meizu note m2

Post od filip11314 »

Telefon preživeo prvi pad na pločice sa nekih 80ak cm. Samo 1 mala ogrebotina na boku. Dobro jeee. :D
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Meizu note m2

Post od toda81 »

Zasto ga ne zastitis nekom silikonskom futrolom?
Note IV N9100 dual

Odgovori