Prestigio PAP 4500 DUO

gmanrapp
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Ned, 19. Sep 2010. 14:25
:: samsung J7

Prestigio PAP 4500 DUO

Post od gmanrapp »

Prestigio PAP 4500 MULTIPHONE

Slika

Postao sam ponosni vlasnik Prestigio 4500 telefona pa evo da nesto napisem o njemu:
Prosto je neverovatno da se ovakav telefon prodaje sa ovakvim mogucnostima za ove pare. Prvo, kad kupujem telefon prvo gledam da hardver bude zadovoljavajuce jacine / brzine,pa onda koji software,pa tek onda izgled (naravno i cena se uzima u obzir:) ). Uglavnom ove tri stvari mogu tesko da se ukomponuju u 1 fon ali u ovom slucaju im je uspelo. Kuciste uopste nije lose, pozadi nema "krckanja" koje mnogima smeta, a napred je mocni corning gorilla glass, multi touch, koji ima jace staklo od mnogih daleko skupljih telefona. Utroba, dual core procesor na 1000MHz, nema tu mnogo sta da se prica, jedan od brzih i jacih.

Slika

Specifikacija:
Model: MultiPhone 4500 DUO
Mreže: 850Mhz, 900Mhz, 1800Mhz, 1900Mhz
Dimenzije: 135 x 78 x 9.5 mm
Težina: 158 g
Displej: 4.5" 11.5cm IPS, (24-bit) 16.777.216 boja, osetljiv na dodir, multi touch
Rezolucija: 960x540 piksela
Kamera (glavna): 8 megapiksela, video zapis, blic, autofokus
Kamera (pomoćna): 0.3 megapiksela
Memorija: 4GB (interna), 1024 MB (RAM)
Podržane memorijske kartice: microSD, max. podržano 32 GB
Operativni sistem: Android v4
CPU: 1GHz Dual Core
Chipset: ARM Cortex A9
Podržani formati: MP3, WMA, OGG, WAV, FLAC, APE, AAC, BMP, GIF, JPG, PNG, MPEG-2, MPEG-4, H.263, H.264, RMVB, WMV, VC-1, M-JPEG
Komunikacija: microUSB v2.0, 3.5' audio
Bluetooth: da, v3.0 + HS
Prenos podataka: GSM (9,6 Kb/s), GPRS (115 Kb/s), EDGE (236 Kb/s), HSDPA
Podržane tehnologije: SMS, EMS, MMS, WiFi, GPS, SyncML
Ostalo: dual-SIM, vibracija, akcelerometar
Baterija: Li-Ion 1850 mAh
Trajanje baterije:
-Stand-by: do 320 h
-Razgovor: do 6 h

Slika

Da, dve kartice u jednom telefonu,odlika broj 1 u cemu ga izdvaja od drugih. Imam ga oko mesec dana i obe kartice su uvek u dometu,dakle ne ispadaju iz mreze. Zvuk u slusalici je sasvim zadovoljavajuci (plus mi je nonstop ukljucena app za snimanje razgovora kao dodatno opterecenje), a isto tako i samo zvonjenje. Ja sam mu ubacio custom old phone ring koji sam skinuo s neta (ima ih beskonacno i prilicno su glasni) tako da ga odlicno cujem u torbici i to kad je galama,za diskoteku tu je vibro opcija i premestanje fona u dzep. Ubacio I-go i testirao,radi perfektno. Naravno kao i sve gps auto jedinice za to vreme mora biti na punjacu. Wifi ocekivano radi svoj posao isto kao i bluetooth koji sam testirao sa bt slusalicom dok mi je fon bio u dzepu.
Kao i kod vecine android fonova baterija traje 1 dan bez problema sa kombinacijom razgovora,sms,wifi,interneta,animirane pozadine i jos puno toga sve do kasno uvece. Ako zanemarite samo igrice tog dana stizete i ceo drugi dan, garantovano. Ukoliko vam baterija traje dosta krace,postoji mogucnost da je u pitanju neka aplikacija koja bespotrebno radi u pozadini ili vise njih. Za ispomoc tu vam je gomila battery calibration aplikacija za duze trajanje baterije, a mozete ubaciti i nekog ubicu bespotrebnih aplikacija koje dzabe rade u pozadini, i njih ima bezbroj. Ja licno koristim kombinaciju Clean Master + Battery Booster. U vezi battery calibration aplikacija ja sam koristio jednu i osetio sam promenu u duzini trajanja baterije ali sam citao da odmah posle zavrsetka kalibracije obavezno deinstalirati aplikaciju.

Slika

Sto se tice slikanja, iz licnog iskustva sam zakljucio da mali broj digitalnih aparata pravi dobre slike u mracnoj sredini, a kamoli telefoni. Ovaj uopste ne pravi lose slike, a ako zelite bolje, odmah prodajte svoj telefon i kupite neki digi-aparat i neki monohromatski telefon :) . Za slusanje muzike ima koliko hocete playera za to, a s obzirom da ovo ipak nije "music edition" telefon, za dodatno uzivanje neke bolje sluske pruzaju potpun ugodjaj. U njemu je Ice Cream Sandwich 4., a sa Prestigio sajta imamo tvrdo obecanje za skori Jelly Bean tako da ne bojte se, stize sigurno. Sto se tice detalja koji su mi zapali za oko tu su: automatsko gasenje (uvece) i auto ukljucivanje (ujutru) sto je ogromna usteda baterije kao i veka trajanja, citav niz aplikacija u kombinaciji sa kamerom tipa merenja daljine, visine, pulsa itd. Veliki izbor internet browsera, a o igricama da ne pocinjem. To je naravno takodje na nivou svih android telefona, razlike su uglavnom u brzini izvrsavanja tih zadataka. Stavio sam 16Gb karticu i sve radi fluidno bez seckanja i kocenja.

Slika
Slika

Da ga ne bih samo hvalio mane su mu ne tako dobar zvucnik i dok razgovaram na jednoj druga sim kartica je nedostupna ali tu je sms obavestenje, silikonskih futrola nema nigde ali to ce se valjda promeniti u buducnosti. Dodao bih jos da nisam nasao u opcijama da moze da se iskljuci zvuk pri uklj.isklj. telefona. I ne svidja mi se sto je deo u kom je kamera ispupcen na poledjini telefona kao bradavica. Zastitno staklo kamere jeste blago "utopljeno" tako da je zasticeno od eventualnih grubih povrsina ali mi se ipak to ne svidja. Po meni mana mu je isto sto uticnice usb i za sluske su gore na vrhu, mozda je bilo bolje da budu dole ili sa strane.

Generalno gledano dobar telefon na kom su dosta stedeli ali i dosta ulagali tacno tamo gde je to trebalo. Definitivno moja topla i iskrena preporuka.

Slika

Ako ga posmatramo kroz prizmu cene, mozemo da ga svrstamo u nizu srednju klasu, ali prema karakteristikama on zasluzuje plasman u gornju srednju kategoriju Android uređaja. Ekran od 4.5” IPS sa Gorilla Glass slojem, dvojezgreni procesor, 1 GB RAM-a, dva SIM modula u relativno kompaktnom kucistu dobijete za manje od 300 evra. U cenu je uracunata i odlicna kozna futrola koja ce ga dodatno stititi od ostecenja. Specifikacije same po sebi obecavaju mnogo, a tokom zadnjih mesec dana koliko ga koristim uverio sam se da to nisu samo prazna obećanja. I na kraju odgovor na glavno pitanje - isplati li se? Naravno. Za iznos od 27.000 dindzi u ovom trenutku ne moze da se kupi uredjaj s boljim karakteristikama i prema svemu sudeci, tako ce još neko vreme i da ostane.
Poslednja izmena od gmanrapp u Čet, 18. Apr 2013. 18:47, izmenjeno 1 put ukupno.
:)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Prestigio PAP 4500 DUO

Post od jerkann »

1GHz i nije mnogo jako s obzirom da su novije aplikacije sve zahtevnije. Pored jačine hardvera na papiru bitna je optimizacija istog sto je daleko bitnije. Tako na primer S3 i pored babaroga hardvera ima lag prilikom otkljucavanja telefona ili ulaska u fabrički dialer. Zato je Iphone i toliko skup jer se hardver pravi prema softveru pri tome ne razbacujuci se gigaherzima i ramom.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Prestigio PAP 4500 DUO

Post od sugarcoated_ass »

Ha-ha! Upala ti matora verzija! :-P
Prestigio 4500 sad se proizvodi samo sa 1.2GHz i dolazi sa JB 4.1.1. :)
Dobra je ideja da se 4500 izdvoji iz Prestigio teme posto jedini vredi. Ovi ostali su katastrofalni.

gmanrapp
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Ned, 19. Sep 2010. 14:25
:: samsung J7

Re: Prestigio PAP 4500 DUO

Post od gmanrapp »

Jeste, ovaj je sporiji za 0.2 ali i dalje je dualcore, a stize JB za njega, objavljeno na njihovom sajtu... :)
:)

Spartak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Pon, 20. Maj 2013. 23:58
:: t700i
:: xperia x8

Re: Prestigio PAP 4500 DUO

Post od Spartak »

Ајде може ли неко да опише мало уређај а не да копира са других сајтова ??? :P

gmanrapp
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Ned, 19. Sep 2010. 14:25
:: samsung J7

Re: Prestigio PAP 4500 DUO

Post od gmanrapp »

Samo par recenica sam kopirao ali vise od 95% texta je moje Spartak.
:)

Odgovori