Xiaomi Mi Mix

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Apolo »

Ne treba porediti sa iPhone, oni bi i vazduh naplatili da mogu pod izgovorom da je kiseonik u njihovom vazduhu kvalitetniji :) Xiaomi jos ima prostora da se razvija ali raduje to sto nisu stedeli na memoriji npr. kada su vec dali paprenu cenu, dok se ostali i dalje vrte oko 16 ili 32, ne znaju sta da stave. Ovo sa ekranom je inovacija u pravom smislu te reci (za razliku od onih sto tudje prisvoje kao svoje) i zaista deluje impozantno. Ako ovako nastave, porade malo na kvalitetu kamera, bice to dobro...

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od bata bogdan »

Ma naravno da ne treba porediti sa Iphone, ali sam naveo primer, iphonu se povladjuje opravdana cena za 32gb npr, a ovo je već skok unapred sa memorijom :) a o ekranu, netreba puno ni pisati, slika sve pokazuje...

Ako sam Lud, Nisam Blesav :)
Huawei

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Baraba »

Kakva je memorija? Brzina? Apple i Samsung imaju najbrže.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od bata bogdan »

To ces morati sam da potrazis po netu, ono što tebe konkretno zanima... Ja nisam nesto bas ni pratio sve, a to sto sam video nisam naišao na to što tebe zanima.

Ako sam Lud, Nisam Blesav :)
Huawei

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od iamivan »

Apolo napisao:Ovo sa ekranom je inovacija u pravom smislu te reci (za razliku od onih sto tudje prisvoje kao svoje)

Možeš da pojasniš ovo u zagradi jer nisam baš skapirao? [emoji4]

Zanimljivo mi je kako ne postoji sredina kod korisnika po pitanju Apple-a (a i Samsunga). Jedni uzdižu do nebesa, drugi pljuju do zla Boga. Veoma mali broj onih koji nisu ni tamo, ni 'vamo.

A posebno su mi zanimljivi Apolo i Bata koji verovatno nisu koristili iPhone duže od "čačkao sam ga u tržnom centru", a kad god mogu pljuju ga. [emoji4]

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od novak »

Standardna prica na temama i kinezima. Svi odusevljeni modelima, ovo ono, al niko da kupi[emoji4]



Sent from my iPhone using Tapatalk

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od bata bogdan »

Jok nisam nikad ni video iphone, samo kad ti jesi, ajde ne lupaj gluposti.... Nikad nisam rekao da je iphone los telefon, vec precenjen, i to je moje mišljenje, svidelo se tebi ili ne...
Ne Znam sta tu ima da njakam toliko iphone da bih skapirao? Drugar ga ima i jedno vreme sam ga bas njakao, i ništa posebno...
Pitanje za tebe, koliko će iphone sa 256gb da košta. 600e ili manje ili 1500e? To ti je ok...

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od novak »

iP 7+ sa 256giga kosta 850€. Cijena jeste za americko trziste, ali i ova za Xiaomi je za kinesko. O specifikacijama je tesko raspravljati, jer su u pitanju razliciti sistemi.
Eh sad ti meni reci jel prevelika razlika u cijeni? Ja mislim da nije. Kol'ko god neko ne volio Apple placa se i snaga brenda, vrhunska garancija ostariva bilo gdje u svijetu gdje ima reseller...


Sent from my iPhone using Tapatalk

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od iamivan »

Bato, nisam rekao da ga nikad nisi ni video, to ti sad pričaš. :)

Zanimljivo mi je da kad god neko kaže nešto loše o telefonu koji gotiviš, ti odgovoriš sa "A kako Apple/iPhone može ovo, kako može ono, bla, bla".

iPhone jeste skup, čak i precenjen, kao i gomila drugih proizvoda, ali...

Koju verziju Androida ima tvoj Huawei ili nečiji Xiaomi odavde, a koju verziju iOS-a ima neko ko nosi iPhone 5S star 3 godine?
Kakvu kameru ima neki Xiaomi, a kakvu iPhone 7 Plus?
Kakav ekosistem ima Apple, a kakav Huawei/Xiaomi?

Plus Apple garancija što reče Novak.

Apple dere sa cenama, to znaju i mala deca, ali da bi im Huawei/Xiaomi bili konkurentni treba još dosta da rade.

Nekome odgovara filozofija Apple-a i iOS-a, nekome ne i to je to.
Mene koji volim slobodu Androida jer mogu da uradim bukvalno šta god zamislim, kopka da probam iOS iako je zatvoren sistem. Možda ću ga i probati uskoro pa čak i da mi se ne svidi sigurno ga neću pljuvati tako...

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
Poslednja izmena od iamivan u Ned, 30. Okt 2016. 23:24, izmenjeno 1 put ukupno.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od bata bogdan »

Potpuno se slažem sa tobom, nisam ja ni osporio kvalitet iphone, vec je naveden primer poređenja, zar to ne sme iphone ni da se poredi sa Bilo kojim telefonom? Ne znam u čemu je problem? Problem novina od xiaomi ili sta vec... Osporavanje kineza ili ne znam ni ja...
Cena, pisao već, velika, kao i svaki današnji telefon nađu na cena...
Eto, meni se ovo svidja, i pre bih ovo kupio nego ip7 plus, al to sam ja, to je moj izbor...


Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od iamivan »

Nemam ja problem sa Xiaomi-em niti kinezima. Pa i sam sam imao kineza pre Sexusa. :)

Problem je što se kad god može nepotrebno napada neki brend.

I slobodno upoređuj sa iP, tome i služi ovaj forum, da upoređujemo uređaje i komentarišemo. A rekoh iznad šta mislim da je problem. :)

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od bata bogdan »

iamivan napisao:Bato, nisam rekao da ga nikad nisi ni video, to ti sad pričaš. :)

Zanimljivo mi je da kad god neko kaže nešto loše o telefonu koji gotiviš, ti odgovoriš sa "A kako Apple/iPhone može ovo, kako može ono, bla, bla".

iPhone jeste skup, čak i precenjen, kao i gomila drugih proizvoda, ali...

Koju verziju Androida ima tvoj Huawei ili nečiji Xiaomi odavde, a koju verziju iOS-a ima neko ko nosi iPhone 5S star 3 godine?
Kakvu kameru ima neki Xiaomi, a kakvu iPhone 7 Plus?
Kakav ekosistem ima Apple, a kakav Huawei/Xiaomi?

Apple dere sa cenama, to znaju i mala deca, ali da bi im Huawei/Xiaomi bili konkurentni treba još dosta da rade.

Nekome odgovara filozofija Apple-a i iOS-a, nekome ne i to je to.
Mene koji volim slobodu Androida jer mogu da uradim bukvalno šta god zamislim, kopka da probam iOS iako je zatvoren sistem. Možda ću ga i probati uskoro pa čak i da mi se ne svidi sigurno ga neću pljuvati tako...

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
Misliš da me je briga koja je verzija kod mene na X2, evo ti kazem Android 5.0.1...i sta sad? Treba stid da me bude jer nema update za Android 6.0? Bitno je da radi kako treba, dokle, ne znam...
Kamera, za mene odlicna, jer ja lično nisam neki freak za megapikselima itd itd... Slikam momenat da zabelezim, i to je to, ne zagleda u detalje. Ja nikad nisam ni rekao da huawei konkretno ima extra slike, tu su ispred samsung i iphone.
Napomenuo si kameru Update, reci mi a baterija? Eto uporedi mate 7 matori sa ovim novim telefonima SOT itd itd...
Vidis, žena ima mate s i već odavno fura Android 6.0, i biće Update na 7.0....x2 ostao zakucao, i ja nemam problem sa tim.
Svako ima pravo na svoje mišljenje, tako da ako meni nesto ne odgovara, ne znači da tebi to neće odgovarati...
Ovo je ipak telefon vredan pažnje u svakom slučaju, meni se svidja ovo čudo, a tebi ako ne, tvoj problem...


Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od iamivan »

Uopšte ne shvataš ovo što pišem, ali jbg, nema veze. Btw, to čudo je i meni zanimljivo, ne razumem na osnovu čega zaključiš tako neke stvari.

Završio sam na ovu temu, I'm out. [emoji111]

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od bata bogdan »

Uzgred, unboxing
https://youtu.be/oblNN65Aqm8

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Apolo »

iamivan napisao:
Možeš da pojasniš ovo u zagradi jer nisam baš skapirao? [emoji4]

Zanimljivo mi je kako ne postoji sredina kod korisnika po pitanju Apple-a (a i Samsunga). Jedni uzdižu do nebesa, drugi pljuju do zla Boga. Veoma mali broj onih koji nisu ni tamo, ni 'vamo.

A posebno su mi zanimljivi Apolo i Bata koji verovatno nisu koristili iPhone duže od "čačkao sam ga u tržnom centru", a kad god mogu pljuju ga. [emoji4]

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
Aludirao sam na Apple [emoji2] Najbolja drugarica ina iPhone tako da nije bas da nisam koristio, ali generalno iako smatram da je uredjaj odličan, meni jako odbojan. Sto se tice inovacija to su im i pojedini mediji uputili zamerku, kada su nabrajali mane svih proizvodjaca, da trebaju biti inovativniji a ne da nesto sto u slicnom obliku postoji predstavljaju kao svoje.

Eto ovo sto je Xiaomi sa razvučenim ekranom uradio i Lumija sa Iris scanner su inovacije.

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Mi Mix

Post od Baraba »

Slažem se Ivane, odgovorio bih na ovo "kako" !
iamivan napisao: Zanimljivo mi je da kad god neko kaže nešto loše o telefonu koji gotiviš, ti odgovoriš sa "A kako Apple/iPhone može ovo, kako može ono, bla, bla".
Može jer je apple broj 1. svih globalnih brendova u svetu! Google je 2. Samsung 7. mesto. Iza Apple i Google su Coca cola, M$ Mercedes, BMW, Tojota, IBM, Dizni...
http://interbrand.com/best-brands/best- ... tFormat=sq

Huawei je skočio na 72. sa 88. mesta, napredovao sjajno. Xiaomi se ne nalazi u prvih 100, nema ga na mapi!
Eto, zato "neki" mogu, a Xiaomi ne :)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od m@c|-|oR »

Ne znam Baraba, za ovu tabelu, nešto mi je sumLJiva.

Nema, npr Marlboro-a kao brenda, koji je tradicionalno među prvih 50. Ili je izbor diskriminišući za proizvođače duvana?
8)
U IT industriji se kapitalizacija brenda brzo dobija, ali i brzo gubi.

Ova tabela viš služi investitorima da odluče gde će sa viškom para nego forumašima koji ionako imaju svoje mišljenje.
:D :roll:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od iamivan »

^^ Eto.

Apple može i zato što i pored raznih p3derskih poteza što naprave, oni dostave odličan proizvod.

Mada, videćemo šta će biti sad nakon predstavljanja novih Macbook-ova, tu su zakazali malo. :)

Sry za off, neću više. [emoji111]

Ima li novosti da li će ovaj telefon imati internacionalnu verziju?

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk
Poslednja izmena od iamivan u Pon, 31. Okt 2016. 11:36, izmenjeno 1 put ukupno.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od Baraba »

m@c|-|oR, moguće da su diskriminisani, nema pljuga ni na BrandZ.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Xiaomi Mi Mix

Post od m@c|-|oR »

Kod Forbsa su stvari nešto malo drugačije LINK
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori