Xiaomi Mi A1 (5X)

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od niko1a »

ma da softverska stvar, kad je bio "podesen" kako treba radio je bas brzo, sad su nesto opet usporili ali verujem da ce vratiti nazad to

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od ~Arkan~ »

Meni baš super radi na ovom Aprilskom, u rangu s P10 Lite a možda za nijansu sporiji od P10.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od snenad »

Razmišljam se da pazarim jedan. Ideja je da radi u dužem periodu, LG G2 mini imam skoro 4 godine. Da li da uzmem njega ili da tražim neki Huawei/Honor? Koliko čitam temu neki su prelazili baš sa Huawei-a...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od Azimuth »

Za poređenje ot ori temu u za to predviđen deo foruma. Ovde takvoj priči nije mesto ;)

MARKOMPOWER
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 15. Mar 2016. 14:34
:: Samsung Galaxy S4

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od MARKOMPOWER »

Kod mene senzor otiska sljaka ekstra na aprilskom update-u, a ni na Nougat-u nije nista losije bilo. Jedino se desi da nekad radi za nijansu sporije kad ga koristim da otvorim notification bar, ali retko kad.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od ~Arkan~ »

snenad napisao:Razmišljam se da pazarim jedan. Ideja je da radi u dužem periodu, LG G2 mini imam skoro 4 godine. Da li da uzmem njega ili da tražim neki Huawei/Honor? Koliko čitam temu neki su prelazili baš sa Huawei-a...
Ja prešao sa Huawei P10 Lite na Mi A1. Jedino mi nedostaje brže punjenje.
Mi A1 je primetno brži, ima bolju kameru i prednju i zadnju (jedino noću može da ga ugrozi p10 Lite i to retko), trajanje baterije je tu negde, zvuk i u slušalicama i ovako mnogo bolji na Mi A1, ekran možda za nijansu na P10 Lite.
Sve u svemu i P10 Lite i Mi A1 su odlični uređaji što se tiče uloženog/dobijenog, rekao bih da je Mi A1 malo zaokruženiji.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od snenad »

Izvinjavam se zbog offa i naravno hvala Leskovčaninu na odgovoru

milos95vr
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 21. Apr 2018. 00:36
:: Mi A1

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od milos95vr »

Moze neko da mi posalje podesavanja za gCam5.1.018-Arnova8G2-V1.6.apk

?

Hvala unapred

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od ~Arkan~ »

Imaj na umu da je koristim samo za noć i u zatvorenim prostorijama gde ima manje svetla.
Za sve ostale situacije (dan, prednja kamera, portret, Lens blur) koristim arnovu v6.SlikaSlika

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

milos95vr
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 21. Apr 2018. 00:36
:: Mi A1

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od milos95vr »

Hvala druze, mozes da mi pustis podesavanja i za Arnovu V6, sad cu da skinem tu verziju pa je probam sutra po danu [emoji3]

Sve u svemu odusevio sam se i onom prvom verzijom gCam. Prednja kamera mnogo bolja a dobra stvar je i portret mod.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od niko1a »

ja koristim onu koja je dosla sa tool-om, jel zna neko koja je to tacno verzija? i ako moze neko da mi kaze sta se desava ako neku novu Arnova instaliram sad, da li ce da pregazi samo onu staru, da li ce da se samo pojavi kao nova nezavisna app pa da funkcionisu obe ili ce da pobrljave obe, znaci da li treba za onu prethodnu da se odradi uninstal pa onda nova ili moze samo da se instal nova i sta se onda desava?

milos95vr
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 21. Apr 2018. 00:36
:: Mi A1

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od milos95vr »

Ne moras da radis uninstall i mozes koliko hoces verzija da skines, sve rade nezavisno.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od niko1a »

hvala za info, nisam do sada nista dirao jer mi je sasvim korektna ova sto je dosla sa tool-om, a i kad vidim razliku izmedju one stock i ove gcam i vise sam nego zadovoljan, al svako malo vidim neko pominje razne nove verzije pa mozda i probam da testiram koju kad uhvatim vremena da se poigram malo.
jos ako moze neko da mi kaze tacno koja je verzije ove sto dolazi uz no root metodu, cisto da znam kad poredim, hvala.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od ~Arkan~ »

Mislim da @majkon80 zna koja je verzija u pitanju.
Vidi ovako, uglavnom možeš da instaliraš koliko verzija hoćeš i sve će raditi odvojeno, ali sam jednom bio instalirao neku tamo verziju i prešla je preko te iz tool-a, tj zamenilo je.

Druga stvar, v6 i ta iz toola u toku dana teško da ima razlike, jedina stvar zbog koje sam prešao na v6 je zbog toga što ima Lens i Portret u isto vreme.

Eto i podešavanja za v6, gotovo ništa nisam dirao, nekad se desi u toku dana da malo smanjim HDR.

Ako još nešto treba slobodno pitajte, dosta verzija sam probao.

V6 je za osobe koje smara da voze više verzija aplikacije
1.6 neprevaziđena za noć i low light generalno, ono bez ikakve konkurencije.
Ova iz tool-a za najmanje vremena izvlači dosta dobre rezultate.
SlikaSlika

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od niko1a »

skinuo sam i instal neku Arnova8G2-V7beta-test-9 ta mu je valjda najnovi pa da probam, koliko vidim nema neke razlike koje mogu da primetim u odnosu na onu sto ide sa tool-om, ali mi se svidja jer ima Lens i Portret zajedno u opcijama i sto moze kod portreta da se namesti da ne ukljucuje onaj zoom tako da mi to odgovara a nisam primetio ni da ima neka crashovanja ili bilo sta slicno, mislim da cu za sada koristiti nju.

MARKOMPOWER
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 15. Mar 2016. 14:34
:: Samsung Galaxy S4

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od MARKOMPOWER »

Da dodam par vesti vezano za neke stvari za Mi A1
Serjo87, dev koji sredjuje Gcam je nedavno nabavio Mi A1, tako da cemo u skorijoj buducnosti nadam se videti Gcam koji ce sljakati perfektno na Mi A1. Takodje nije losa ni Scrubber verzija Gcam-a, za nijansu je bolja od Arnova V6.

Druga stvar je da je Mi A1 upao u Project Treble (unofficial), ali to je daleko od perfektnog i trenutno preporuceno samo za developere jer se lako moze unistiti telefon, vremenom ce se srediti, odlicna vest

Slika

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od ~Arkan~ »

niko1a napisao:skinuo sam i instal neku Arnova8G2-V7beta-test-9 ta mu je valjda najnovi pa da probam, koliko vidim nema neke razlike koje mogu da primetim u odnosu na onu sto ide sa tool-om, ali mi se svidja jer ima Lens i Portret zajedno u opcijama i sto moze kod portreta da se namesti da ne ukljucuje onaj zoom tako da mi to odgovara a nisam primetio ni da ima neka crashovanja ili bilo sta slicno, mislim da cu za sada koristiti nju.
Nemoj nju, slabije rezultate daje od arnove v6, lično testirao i uporedio. Npr nebo bude plavo a na slikama ispadne isprano i uglavnom bude belo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od niko1a »

pa sta znam nisam probao tu v6 pa ne znam kakva je naspram nje, al eto naspram ove sto sam koristio ne vidim neke razlike jedino sto mi je jos plus dodatne opcije koje sam naveo, stavio sam par slika bas neba u delu foruma za slike, ok mi je kako izgleda, a kad stignem potrazicu onda i tu v6 da skinem

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od majkon80 »

evo ti verzija v6 link,Arkan je objasnio sve,znaci V6 za sve situacije osim za noc i zatvorene prostorije,prosto je.Mozes slobodno da smanjis na 1.6 hdr na high da bi radila puno brze,a kvalitet je neprimetan golim okom,moras da bas sitnicaris da bi video razliku

https://www.celsoazevedo.com/files/andr ... 8G2-V6.apk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi A1 (5X)

Post od niko1a »

a reci mi 1.6 to je ova sto je dosla sa tool-om?
karakteriiii

Odgovori