Xiaomi Mi 8

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi 8

Post od nesta »

Mi 9t pro je kod mene par dana. Meni telefon radi odlično. Što še tiče softwarea, ne vidim nikakav problem osim sa viberom. Kada se udje u viber, i kada se klikne na neku poruku, ništa se ne dešava. Potrebno je da jednom skrolujete gore ili dole, i tek onda vam dopušta da uđete u poruke. Ovo se na Samsung note 8 koji takođe koristim, ne dešava. Nadam se da će ovo u narednim apdejtima, ili telefona ili vibera biti ispravljeno. Inače telefon je baš brz, baterija je odlična, kao i ekran, ipak je amoled tata [emoji4]ovaj ekran liči na samsung note 8, daleko, daleko je bolji nego ips na redmi note 5 pro, verovatno jer je samsungov....igre ne igram, ali pre neki dan instalirah cod, čisto da vidim kako su je uradili i kako radi.... leti bre[emoji4]trenutno Xiaomi ima odličan odnos uloženo, dobijeno.....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Xiaomi Mi 8

Post od liman3 »

AnGeL oF LoVe napisao:Нисам у току за ми9т про(к20про), нуди се код препродаваца, вероватно има за европско тржиште. Камеру користим само као скенер докумената па нисам пробао, а не користе је ни другари који су купили јер је забрањена у фирми, (мора бити прелепљена црном траком). Пробао сам телефон сат времена и приметио неке нелогичности. Телефон је врх изглед, спецификација цена али софтверски нула. Игрице раде врхунски али обичне апликације багују. Изађеш из вибера, десет секунди црн екран, улазиш у једноставну апликацију блокира, не реагује ништа неколико секунди. Мислим да је неки трик кинеза око штедње енергије. Прво сам помислио да је неисправан телефон али код сва три примерка исто. (купљена три телефона). Можда је агресиван начин уштеде батерије па за незахтевне операције процесор ради 50%,немам друго објашњење. Види се да се користе разним триковима, аутоматско осветлење је преслабо. После се корисници хвале аутономијом. Како је код ми8? Да ли се он исто понаша или је стабилнији? Слажем је да је изглед субјективан али је ми9 далеко лепши за сваког кога сам питао. Селфи камера је одлично решена, има лед индикацију, пун екран, велики напредак после ноча. Могу јефтино да купим ми9 али ме забрињавају ти багови.
Ne znam o čemu se tu radi ali sve aplikacije se na MI 9T otvaraju instant, čak i kada ih je otvoreno 7-8. MI 8, MI 9 i MI 9T pro su još bolji koliko sam video.
Baterija u zavisnosti od korišćenja može na svima da izgura bar 5 sati uključenog ekrana (to je sa igricama), maksimum do 8-9 sati, a to je manje-više 2 dana.
Koji god da uzmeš nećeš pogrešiti, nema nikakvih bagova.
Edit.
Sad videh da su telefoni od firme. Ko zna kakav su spyware sve oni instalirali, verovatno vam čitaju sve poruke, pa i viber.
Sent from my Mi 9T using Tapatalk

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od neogeo »

Jedinu zamerku koju imam na ovaj mi8 je presirok notch. Mogli su malo da ga suze sa leve i desne strane tj. da bude uzi ili ti kraci i .
Sve ostalo je suoer i za sada sam prezadovoljan.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Iacta Alea Est

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Joxy »

Ali u tom slucaju ne bi imao toliko senzora koliko sada ima, smestenih upravo u tom notch-u. [emoji6]
Sve ima svoje. [emoji4]

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Slažem se delimično. Jeste da ima sve te senzore, ali opet nema SVE koje imaju iPhone-i, a veličina notcha je slična. Mogli su taj prostor bolje da iskoriste, ako ne bolja sigurnost, bar stereo zvučnici. Što se tiče estetike ne smeta mi uopšte, ne primećujem ga više.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi 8

Post od nesta »

Nije nam falilo ništa ranije kada su bezeli bili veći [emoji4]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Evindzer »

^ Falilo nam je, ja sam se među prvima žalio na njih. A sad se žalim na obrve, kapljice i rupice. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od neogeo »

Mada, malo cas gledam iPx koji ima isti notch samo je proporcionalan samoj velicini telefona.
Dodje mu na isto.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Iacta Alea Est

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Pa ti onda koristi neki s bezelima.[emoji23]
Tehnologija napreduje, vrlo smo blizu tome da screen to body ratio bude 100% bez ikakvih pop up ili okretajućih kamera.
Naravno, to nije najbitniji faktor, meni konkretno najviše znače poboljšanja vezana za kameru i bateriju.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi 8

Post od nesta »

Evindzer napisao:^ Falilo nam je, ja sam se među prvima žalio na njih. A sad se žalim na obrve, kapljice i rupice. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Meni ovaj bezel na note 8 ništa ne smeta[emoji2]trenutno koristim notaru i mi9t pro, ništa ne fali većem bezelu na notari......više me nervira ova kamerica što izlazi na mi9, srećom koristim je skoro pa nikada [emoji2]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

nesta
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2012. 21:50
:: Note 2
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi 8

Post od nesta »

~Arkan~ napisao:Pa ti onda koristi neki s bezelima.[emoji23]
Tehnologija napreduje, vrlo smo blizu tome da screen to body ratio bude 100% bez ikakvih pop up ili okretajućih kamera.
Naravno, to nije najbitniji faktor, meni konkretno najviše znače poboljšanja vezana za kameru i bateriju.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
ja verujem da oni u svojim razvojnim odeljenjima već imaju implementirane kamere u ekranima, ali polako, šta bi oni zaradili kada bi nam sve što imaju odmah stavili na sto [emoji2]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od Joxy »

~Arkan~ napisao:Slažem se delimično. Jeste da ima sve te senzore, ali opet nema SVE koje imaju iPhone-i, a veličina notcha je slična. Mogli su taj prostor bolje da iskoriste, ako ne bolja sigurnost, bar stereo zvučnici. Što se tiče estetike ne smeta mi uopšte, ne primećujem ga više.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Slazem se.
Poenta dizajna Mi8 je bila evidentna. Preslikan iPX, samo naravno Android, sa odlicnom cenom i high end hardverom.
I mislim da su uboli u centar. Ne toliko samim kopiranjem dizajna i igranjem na tu kartu, koliko zbog drugih nabrojanih kvaliteta koje ovaj model poseduje. [emoji4]

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od neogeo »

Evo linka za Uninstall softvera sa telefona a po sopstvenoj želji. Ne treba Root ili slično... Lično sam oprobao
https://www.xda-developers.com/uninstal ... ot-access/

Evo linka kako da uklonite deo Mi Bloatware-a:
http://en.miui.com/thread-3949031-1-1.html
Iacta Alea Est

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

MIUI 11 stigao na Mi 8.Slika

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Slika

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi 8

Post od neogeo »

I meni se pre par minuta apdejtovao fon na MIUI 11.

Za sada, kozmetika čista... Videćemo dalji rad.
Iacta Alea Est

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Meni se čini da su ispeglali animacije, konačno sredili Wallpaper Carousel koji je sam menjao pozadinu na lock screen-u I još sitnih par bug-ova. E ovako od novih funkcija ne radi edge screen tj ne svetli kad stigne notifikacija a i čini mi se da neke aplikacije nisu baš najbolje podnele update. Mislim da ću preći na XEU čim budem našao vremena da odradim bekap.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi 8

Post od niko1a »

Trebalo bi da je jos u petak stigao, meni se na svidja bas preterano Miui 11, nista strasno da se ne moze koristiti ali tako neke sitnice su po meni losije odradjene nego sto su bile. Za taj edge light me cudi da ne radi, meni je na Mixu radio i na 10-ci, sad su samo dodate nove animacije, al ne kontam sto nece na Mi8. Da ne bude da ga samo pljujem, cini mi se da je sa updateom stand by bolji sto se tice baterije.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Šta ti je npr loše odrađeno, baš me zanima?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi 8

Post od niko1a »

Uglavnom sitnice, ali mi nekako kvare dozivljaj nakon onoga na sta sam navikao na 10-ci. Npr kad se puni pre mi je na lock sreenu pokazivao u donjem delu ekrana procente u nekom krugu sto je bilo mnogo lakse da vidim dokle je stigao kad upalim ekran na double tap a tel je udaljen, sad moram da se priblizim da vidim, ono klizanje po settings meniju dok skrolam mi je jako iritantno, kad spustim "roletnu" sat mi je jako cudan sa ovim fontom, desava se da fp treba dosta duze da otkljuca, tj ako je ekran ugasen onda mu nekad treba vidno vise vremena nego pre, sa upaljenim ne primetim razliku, tu je momentalno otkljucavanje. Ovo je ovako na prvu ima sigurno jos stvari samo ne mogu sad da se setim, al kazem to su sitnice u sustini, nije sad da su nesto zeznuli i da tel ne radi i trokira posle update. I da jako mi smeta sto vise ne moze da se postavi precica za potrosnju baterije da direkt tu udjem, nekako sam navikao na to pa me sad bas smara ako me nesto zanima oko baterije da kopam po settingsu, jer kad hocu za to da napravim widget stalno mi izbacuje "settings keep stopping".

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi 8

Post od ~Arkan~ »

Moja zapažanja: definitivno bolje animacije, utegnutije, seckanja i skraćivanja gotovo da ne postoji. Neke stvari su po meni bolje dizajnirane, stvari su na nekim mestima uočljivije i lakše za upotrebu jednom rukom. Takođe sviđa mi se i novi font, nekako više ide uz MIUI. Vidim da mnogi spominju skrolovanje i po drugim forumima, ja bukvalno ne vidim o čemu vi, meni je i ovako top, kažem čak i ne vidim razliku.[emoji23]
Sve u svemu ja zadovoljan, unelo je ponovo život u telefon, tu su i neke korisne stvari kao što su unapređen gejm mod, mogućnost smanjivanja kalkulatora tako da možete da ga koristite u bilo kojoj aplikaciji itd.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Odgovori