Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od ZzHn »

Sa srecom ti koristila uz ovaj vrhunski telefon ;) :D :)
.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Naručio sam još i ovu masku, videćemo kakva će biti. :)

https://s.click.aliexpress.com/e/bG9SMrnE

I još par klasičnijih silikonskih sa Banggood. Nisam do sad niđšta kupovao tamo, ali videćemo kako će ispasti. :)

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Drugari jel zna neko zasto sugavi google nike dao android Q beta za ovaj model? Vec je dostupna beta 3, kontam posto je ovaj model deo android one programa, da bi trebao da ima mogucnost da se malo testira nova verzija androida.Mada meni se cini da nece ni dobiti najnoviji android uopšte.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od niko1a »

u beta progam uglavnom ubacuju flagship telefone, i mozda poneki upper midrange koliko sam video objave onako usput, nemoj se nadati na neki ovakav bude pusten, bar nije do sada tj nisam video, i taj program nema veze za AO uredjajima, nije vezan za njih.

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Drugari zanima me dali neko koristi memorisku karticu ?? moj telefon je slabija verzija 3/32gb imam jos nekih 7gb free i imam memorisku od 15ak gb kada ubacim karticu imam dve mogucnosti da je formatiram kao memoriju telefona ili kao prenosivi uredjaj tj,kao usb,ova druga varijanta mi nista ne znaci znaci odabrao sam opciju 1 i sad logicno bi bilo da se memorija telefona i memorija kartice spoje i budu kao jedna kad ono cvrc kada se formatira kartica telefon vise ne vidi internu memoriju nego samo memoriju memoriske kartice tako da ako hocu da prebacim slike muziku sa tela na karticu ne mogu jer sam telefon ne registruje memoriju telefona,ima li neko resenje prosto mi nelogicno da je ovo toliko sugavo odradjeno,recimo kod samunga i huawe, kada udjete u bilo koji fajl menadzer,lepo imate posebno memorija uredjaja i memorija kartice i samim time mozete da kopirate sa jednog mesta na drugo u oba smera.. Nadam se da ste me razumeli sta hocu da pitam :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Da, ovo sam baš i ja komentarisao, prilično užasno rešeno. Ali mislim da je to do Goodla i Android One, a ne do Xiaomija.

No, bilo kako bilo, probao sam obe opcije, i sad sam prilično zadovoljan koristeći memorijsku karticu "kao prenosivi uređaj". Po meni, to "prenosivi uređaj" je samo loš naziv za to kako smo navikli da koristimo memorijsku karticu sve do sad. Imaš karticu, staviš u podešavanjima aplikacija pojedinačno šta go gde da čuva, i to je to. I onda razlikuješ memorije.

Kad je korišćenje kartice kao interne u pitanju - ne samo da ne vidiš memorijsku karticu kao objekat, nego čak nemaš ni kontrolu nad tim gde će ti tvoji podaci biti čuvani, da li u kartici, ili u internoj. Užas teški. Mislim da su morali to mnogo bolje da urade, da korisnik kaže "hoću sve slike da mi prebaciš i ceo downloads folder na memorijsku karticu", pa nema veze i ako je ne vidim, ali da znam ko je gde.

Dodatno, svaku aplikaciju koju budeš instalirao, ako developer nije to zabranio, ona će se po defaultu instalirati na memorijsku karticu, pa tek posle toga možeš da je prebaciš u internu. A čak i bez obzira na to gde je koja aplikacija - one će ipak imati deo svojih nekih podataka u memorijskoj kartici.

Meni je to sa memorijskom karticom kao internom memorijom baš kul zvučalo, a bio mi je naziv "prenosiv uređaj" odbojan, i dao sam šansu internoj, ali ne vredi, loše je to.

Još da dodam. Ima raznih klasa memorijskih kartica, pa ima i nekih koje bi trebale da budu dobre za pokretanje aplikacija (ono klasa 10, one nisu ni blizu za to dovoljno brze, a možda brzo i crkavaju na taj način). Meni je tako skroz nova kartica i crkla, mada ne znam da li je zbog korišćenja kao interne, ili je bila falična. Ali eto, usput sam se susreo sa tim problemom što su mi fajlovi nakon riknjavanja kartice bili podeljeni na dve strane, i nešto mi je sa telefona nestalo, nešto nije - i to stvari koje su mi u telefoni bile naizgled u istom folderu.

Definitivno bi morali bolje da naprave to upravljanje memorijom, a moj savet ti je jasan - prenosivi uređaj. Može se zvati kako hoćeš, ali je to bolje.

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Drugari moze pomoc? Koristim lawnchair launcer,sad kada hocu da se vratim na fabricki launcer,nemogu da provalim kako da aktiviram one precice za podrzane aplikacije,za telefon,sms yt chrome,to su one precice kada tapnete na neku od ovih ikonica dobijate iznad nje jos dodatnih opcija,jednostavno to nemogu da ukljucim na fabrickom launceru,a znam da je radilo dok nisam presao na ovaj drugi launcer.

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Aa da odgovorim samom sebi,a mozda pomognem jos nekome,uspeo sam da resim ovaj problem sa launcerom samo treba da se launcer koji se koristi bude podrazumevani i dobajaju se one precice iznad ikonica. 8)

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od ZzHn »

Ako je neko provalio nacin da "ukine" double tap to wake opciju neka javi... Nacuh da je to moguce preko Nova prime lounchera, ali ja nisam uspio.. :roll: Stalno se otkljucava u dzepu a ne prelazi mi se na flip case nikako... :)
.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Ranije sam čitao o tome, nije moguće to isključiti, barem ne kroz podešavanja telefona. Prosto, u zavisnosti od tipa ekrana koji je ugrađen, neki nemaju double-tap, a koji imaju, nemaju opciju da to isključe.

Moje rešenje je da stavljam telefon u džep tako da ekran bude okrenut na suprotnu stranu.

Jedino ako ima na XDA nešto s nekim čeprkanjem, a kao da sam video da tako nešto i postoji. Ali nisam hteo da se igram.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od ZzHn »

гари napisao: Moje rešenje je da stavljam telefon u džep tako da ekran bude okrenut na suprotnu stranu.
Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Da, izvalio sam ovaj "override" :) Ali sam nekad davno na jednom simbijanu tako slomio ekran, na festivalu bila guzva i ljudi se pogurali i ja zgnjecim fon tako :D Nadam se da ce uz neki od updatea doci i funkcija da se iskljuci DT2W opcija, ipak masa korisnika koristi ovaj a i druge xiaomi telefoni sa slicnim problemcicima...
.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Jeste, to je i meni palo na pamet, da bi mogao nečim tako da udarim slučajno po ekranu.

A ima i još nešto, nosio sam i ja telefon s ekranom na spolja ranije, i prestao sam kad je počela boja sa pantalona da li se skida tačno po linijama gde su bili obodi silikonske maske.

Nadam se i ja da će ispraviti, ali se nekako pomirio s tim, nisam optimističan. :) Vidim da su o tome pisali ljudi i u septembru.

S tim da mi se čini da sam u februaru - martu, nakon što sam otprilike kupio telefon, video u podešavanjima opciju za DTTW. Možda je bila, pa je opet uklonili, a možda sam i ja utripovao. :) U tom slučaju - možda i bude nešto. A ne bih da čeprkam po telefonu da dobijam neke opcije - već da sačekam lepo update.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Cekaj hocete da mi kazete da se telefon pali ako dva puta tapnete ekran?? kod mene to ne radi ja imam verziju sa 3gb rama 32gb memorije,preko lawnchaira sam dobio opciju dupli tap da se ekran ugasi a dupli tap da se upali e to ne radi kod mene :cry:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Probaj da ga pročačkaš jedno 3-4 puta, za svaki slučaj. :) Čisto radi testa.

Mada, ta opcija nekako nema mnogo smisla sad. Ima se finger print skener, a očigledno da funkcija nije dobro implementirana kod onih kod kojih radi. Telefon ima proximity senzor, a otključava se u džepu, i brlja... Bolje da se ne otključava.

majka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sre, 31. Jul 2019. 09:44
:: Xiaomi A2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od majka »

Od juče sam i ja vlasnica ovog telefona. Posle Nokie 930 stvarno je drugačiji doživljaj. Nije mi prvi android, pre toga sam koristila Sony-jeve telefone i kratko Samsung, nisam mogla da se naviknem na njega pa sam prešla na Microsoft telefone. Na njima bih i ostala da se ne dešava šta se dešava.

Juče sam naišla na problem koji je i MedaMiska imao, da nema nijedne aplikacije pokrenute a ima, i to sam rešila samo ponovnim pokretanjem telefona. Za sada sam prilično zadovoljna njime, njegova fabrička app kamera je blagi očaj, slikala sam sa Lightroom kamerom i slike su neuporedivo bolje, samo što nema nikakvih podešavanja, samo njihov Profesional mod i to je sve. A i stalno se gasi posle par slika. Pokušaću da instaliram Gcam samo još da vidim kako. Bojim se da ću zeznuti nešto stim da sam baš puno štedela da uzmem baš ovaj telefon.

Ovaj čist android mi sasvim odgovara jer oduvek su me iritirale milion aplikacija koje ne mogu da uninstalliram. Nema previše podešavanja, a ima ono što mi treba. Još samo da skontam kako se instalira Gcam i imam telefon kakav sam želela.
Dvoumila sam se između ovog i Redmi Note 5 ali dimenzije su presudile.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Malo zakasneli odgovor. Drago mi je da ti se sviđa telefon. Meni je doduše i ovakva kamera kakva je dobra. Za Gcam ima tema u kojoj drugi dosta pišu u Gcamu, neki od članova ovde su dosta iskusni s tim. Ja doduše neću to ništa da čačkam, neka radi ovakav kakav je.[emoji4] Dodatno, fabrička aplikacija mi se pali i na dupli pritisak na power dugme.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

гари napisao:Malo zakasneli odgovor. Drago mi je da ti se sviđa telefon. Meni je doduše i ovakva kamera kakva je dobra. Za Gcam ima tema u kojoj drugi dosta pišu u Gcamu, neki od članova ovde su dosta iskusni s tim. Ja doduše neću to ništa da čačkam, neka radi ovakav kakav je.[emoji4] Dodatno, fabrička aplikacija mi se pali i na dupli pritisak na power dugme.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Da bi se instalirao gcam mora da se rututuje telefon,e sad ako ga rutujes automatski gubis podrsku za azururanje sistema,i sigurnosne peceve,postoji mogucnost da se odradi privremeni rut radi instalacije gcam-a,imas detaljno na sajtu xda,developera, a mozes da trazis na yt kucas na engleskom kako instalirati gcam xiomi mi a2 lite :D 8)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od гари »

Hvala na opisu.[emoji4] Ali ipak se držim ovoga što imam, za moje potrebe je fabrička aplikacija dovoljno dobra. [emoji4]

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

majka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sre, 31. Jul 2019. 09:44
:: Xiaomi A2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od majka »

Hvala na odgovoru. Gledala sam tutorijale i isčitavala forume ali je to za mene ko nuklearna fizika pa se ne usuđujem ipak. Po danu mi je kamera zadovoljavajuća, samo u unutrašnjim uslovima su slike kao bluruvane, dok kamera od lightrooma pravi normalne fotografije, normalnih boja, ali često puca pa kad mi je najpotrebnije ona me izneveri.

Evo posle meseca korišćenja ja nemam zamerki. Jedino zvuk nikako da namestim da bude jačina taman, ili ga suviše pojačam ili suviše utišam :uhuh: nikako da nađem taman jačinu.

Sad kad su me odobrili, postavljaću i fotografije sa telefona. :)

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Xiaomi Mi A2 lite (Redmi 6 Pro)

Post od MedaMiska »

Jel zna neko kako na stock lunceru da se na početnom ekranu stavi widget kao što ima pixel znaci dan,datum i temperatura,nije valjda da mora dva widgeta na ekranu? Zbog toga slabo koristim default launcher

Odgovori