MI Note 10

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Vukovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 12. Okt 2019. 23:50
:: Xiaomi

MI Note 10

Post od Vukovic »

Pozdrav drugari,

Pre jedno 10 meseci sam kupio MI 9 SE, telefon je brutalan u svakom pogledu, za svaku pohvalu. Malo sam strepeo zbog baterije, ali baterija generalno dugo drži, 6 sati aktivnog korišćenja, a i kad se isprazni, brzo punjenje rešava stvar. Ali sad hoću da ga poklonim članu porodice i razmišljam se o kupovini MI Note 10 jer bih rekao po specifikacijama da je telefon bomba.

Kakva su vaša iskustva i mišljenje generalno, da li kupiti ili za te novce (380€) se isplati kupovati nešto drugo?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MI Note 10

Post od m@c|-|oR »

Ispada da je ovo neka optimalna kupovina za one kojima je fotografija bitna.

Ili grešim?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MI Note 10

Post od m@c|-|oR »

Stigao Note 10 za prestolonaslednicu. Videću za vikend kad ga instalira i počne koristiti kakvo je čudo i vredi li 44.000 koliko treba da ga platim.
:) Ono što je njoj bitno su baterija i kamere. Verujem da SD730 može dobro da posluži par godina koliko je sada deli od sledećeg poklona takve vrste.
:) Vidim da je "u redu" za Andorid 11, ona neće da se igra sa ROM-ovima kao ja, tako da će se oslanjati samo na OTA ažuriranja stock ROM-a.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MI Note 10

Post od m@c|-|oR »

Kao što je najavljeno - za vikend je "palo" svečano tovaranje paketa i intenzivno testiranje (čitaj - mrcvarenje) telefona.

Ono šta taj telefon može da izvuče od kvaliteta nije normalno! Pravi neuporedivo bolje slike od mog Mi 10, koji bi trebalo da ima isti senzor glavne kamere. O makro i wide da ne pričam.

I sad neka mi neko objasni šta ti ludi Kinezi rade - da im perjanica pravi osrednje fotografije a da im midranger pravi onako dobre.

A, da, baterija jednoj adolescentkinji traje duže od jednog dana. Tu je sličan sa mojim telefonom (sa mojom upotrebom, naravno!).
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: MI Note 10

Post od Kompresor »

Macor planiram da kupim telefon, kako si zadovoljan telefonom generalno, najbitnija mi je kamera, ostalo manje vise, dvoumim se izmedju Nova 5T i ovog modela ili eventualno P30 ali je skuplji.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MI Note 10

Post od m@c|-|oR »

Druže, telefon je kupljen za ćerku - studentkinju. Ako je njoj (instagram, facebook, youtube, sve živo) kamera WOW, šta drugo da ti kažem.
:) Ozbiljno, iznenadio sam se koliko dobre slike može da napravi. I makro i zumiranje i portrete.
A baterija - opet ako njoj izdrži dan i uveče ima kusur pred spavanje, proceni....
:) Ne znam puno o Novi, jedini pravi konkurent po pitanju kamere bi sigurno bio P30 (ali pro). Sad, ako ti je cena faktor, ozbiljno razmotri Šomija. U stvari, nema šta da se razmatra - trči u prodavnicu!
:)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Kompresor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 230
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2014. 18:36
:: Sony M2

Re: MI Note 10

Post od Kompresor »

Hvala Macor puno, steta sto ga nema u Vipu tu bi bilo najpovoljnije uzeti, razmislicemo jos malo.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: MI Note 10

Post od m@c|-|oR »

Nema na čemu. Mislim da sam ga video u mt:s-u kad sam gledao za sebe telefon.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: MI Note 10

Post od yocasylver »

Niko ne spominje Note 10 Pro?
Nije toliko skup a verujem da je odlican model ili je razocarenje? Ima li neko iskustvo sa Pro modelom?

Odgovori