Elephone P5000 5350mAh!

Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Evindzer »

psyhound, to za LG Pradu nisam znao. :blinky:
Hvala za informaciju.
Simbijan OS je izasao jos 1997, a WM OS 2000, ako se dobro secam, a IP1 tek 2007, cini mi se :unsure:, tako da se Ajfon nikako ne moze smatrati prvim smartfonom - ali, naravno, svako ima pravo na svoje misljenje, i ja to postujem.
Po pitanju, prvog Ajfona i njegovih funkcija, slazem se sa araphelom - toliko hvaljeni IP1 nije imao mogucnost slanja mms-a! :shock:
S druge strane, kao sto rekose ljubabvb09, knezevic76 i bata bogdan po pitanju trzisne konkurencije, uvek je dobro imati veci izbor, pa i za nizu cenu - to nikako nije zanemarljivo s obzirom nas standard, i generalno gledano, nemam nista protiv kineskih marki (stavise, koristio sam godinama "kineze" koji su se prodavali po BGDu - Get Shop), samo ako porade na zvaničnoj podršci, garanciji i servisu kod nas, kao sto rece araphel.
Naravno, ostaje pitanje plagijatorstva - nikako nisam ljubitelj kopiranja "eksterijera", sto kineske kompanije rade ne samo u proizvodnji mobilnih telefona, ali, kad smo kod toga, Samsungovi S1 i S2 su me estetski veoma podsecali na Ajfon, samo sa cetvrtastim hardverskim tasterom, umesto okruglog. :roll:
ljubabvb09, kad ti telefon stigne, nadam se da ces nam preneti svoje utiske. Inace, kad sam bio napisao da ako jedan proizvodjac uspe, drugi mora da padne, nisam mislio na kinesko vec na globalno trziste. Dakle, da bi se neko probio u sam vrh, neko drugi mora da padne ka dnu - ne mogu svi biti prvi, jel tako. 8)
PS: Debata se lepo rasplamsala, unapred se radujem citanju novih postova! :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od sugarcoated_ass »

A da, ti si ipak malo mladji sa stazom na forumu. ;) Pisao sam ja o njemu jos i pre koju godinu dok sam se sa nasim WP guruom raspravljao oko njegovog tadasnjeg "precious-a". :D I njemu je nekad Apple bio prvi u svemu. :lol:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Evindzer »

Jeste, nedavno sam se registrovao na forum. :oops:
A kad se vec pominje miodrage, meni licno je WP ubedljivo najprijemciviji, a IP6 ili IP6+ bih rado koristio, ali samo ako bi ih dobio na poklon. :lol: :lol:
Poslednja izmena od Evindzer u Čet, 29. Jan 2015. 03:32, izmenjeno 1 put ukupno.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Green »

ljubabvb09 napisao:Ja verujem da ti imas iskustva sa automobima i da se razumes u to, ali ne mozes da poredis trziste mobilnih telefona i automobila, jer je razlika u ceni jednog automobila i jednog mobilnog telefona ogromna.
Trziste je trziste. Pravila igre u poslovanju su jednaka za sve, bez obzira kakav je proizvod u pitanju, auto, telefon, fotelja ili fudbalska lopta. I auto i mobilna industrija stanca svoje proizvode u milionima komada. Bitan je plasman i prodaja tih proizvoda, ne cena.

Sto se telefona tice, evo navescu ti primer Oppo-a kao jednog od vecih imena. Imao sam Find 5 model (jos uvek je "ziv i zdrav"), bio sam clan Oppo foruma od osnivanja. Find 5 je prvi model Oppo firme koji je najavio njihovu zelju za trzistem van Kine. Proizvod je lansiran, docekan sa velikom dozom entuzijazma i prihvacen vise nego dobro. Mnogi su formirali vrlo dobro misljenje o samom proizvodu, a i firmi, koja je ponudila odlican, veoma kvalitetan i veoma konkurentan android flagship. Oppo inace proizvodi i visoko kvalitetnu i skupu kucnu elektroniku, tipa Bluray plejera, slusalica, pojacala i slicno.

Elem, kako je vreme odmicalo, pocelo je sa problemima. Kritike i zalbe su stizale sa svih strana. Mnogo telefona je vracano prodavcima (Oppo nema sopstvenu mrezu prodaje, ona ide preko trecih lica) sa ovim ili onim falinkama. Dalje, podrska softvera. U pocetku je bila i vise nego odlicna. Oppo je tada postao 'cuven' po dvo-nedeljnom update-u, po kojem je softver 'peglan' onako kako su inzenjeri najbolje mogli. Medjutim, iako i dalje relativno odlican, softver je poceo da brljavi, ljudi su kosu cupali, forum je nonstop bio prepun zalbi na rad telefona. Da li je u softverskom odeljenju bilo nekakvog rasula, neke reorganizacije, manjka radne snage? Moguce. Sve u svemu, podrska za Find 5 model, njhov prvi globalni model, je bila sve gora i gora iz dana u dan. Pogotovo kad je Oppo izbacio model N1. Taj uredjaj je doziveo mnogo goru sudbinu, potpuni debakl. Ni jedan jedini veci update nije imao. Oppo se pravdao cinjenicom da kineski korisnik nije poput evropskog ili americkog i da ne haje toliko za softverskim resenjima i update-om. Da su kupci N1 modela uglavnom "kancelarijske sluzbenice sa selfie opsesijom". Velika greska. Tako se ne postupa sa musterijama van maticnog trzista. Evropski korisnik je malo drugacije prirode i od svog uredjaja zahteva daleko vise. Pogotovo ako je za isti dao pozamasnu svotu novca. Mozda korisnici van Kine ocekuju previse u premalo vremena, jer je Oppo tek nesto vise od dve godine prisutan na globalnom trzistu, ali to je vec druga prica. Na scenu tada stupa naslednik Find 5 modela, Find 7. Softverska 'boljka' je i ovde prisutna. Oppo je cekao vecnost dok telefonu nije ponudio upgrade na KitKat.
Sa marketinske tacke gledista, Oppo ima tek nekoliko predstavnistava van Kine, prisutan je u Indiji, Indoneziji, Vijetnamu, Tajlandu i mozda jos Singapuru. A svet ne cine samo azijske zemlje. Ponavljam, do usiju tog istog sveta jos dovoljno ne dopiru imena ni najvecih i najkvalitetnijih kineskih proizvodjaca tipa Xiaomi, Lenovo, Meizu, Huawei, pa i Oppo, a kamoli tamo neke, daleko, daleko, manje manufakture. OnePlus je mozda tu izuzetak, ali je njihova filozofija i nacin poslovanja malo drugacija.

Sve ovo dovoljno govori koliko je tezak put do uspeha na globalnom nivou i koliko se tu stvari mora detaljno i pazljivo isplanirati i obaviti, ne bi li se inostrani korisnik zadovoljio. Svest kineskog korisnika je mozda jos uvek drugacija, ali se polako ali sigurno menja. Kina neumoljivo prihvata zapadni nacin razmisljanja i zivljenja. Postali su konzumenti, postali su zahtevniji, zele sve sto imaju i ostale razvijene zemlje. Ostaje da se vidi gde ce se u toj masi pronaci i "Elephone". Moje predvidjanje i misljenje je da u globalu nece napraviti apsolutno nista.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od araphel »

Eto, čak sam i to pogrešio.

Inače, nemam ja šta da mislim šta je za mene smartfon. To je definisano i to je opštepoznata stavka. Zašto bih ja izmišljao neku svoju definiciju?

Samo znam da sam ja 2003 imao Nokiu 3650 sa gazilion aplikacija i igrica instaliranih...iPhone nije bio ni na vidiku.

Zbog takvih tvojih insistiranja, i sve ostalo što kažeš gubi kredibilitet. O tome treba razmisliti.

A da kinezi moraju da kopiraju - ne moraju. Pogledajmo Oppo, OnePlus...ne kopiraju nikog, zar ne?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Coni »

ljubabvb09 napisao:tomas.hokenberi: zavisi od toga sta je po tebi smartphone. Iphone je imao App Store koji nijedan drugi telefon nije imao. Android market se tek kasnije pojavio. Sa App Store-a mozes da skines "pametne aplikacije" koje cini tvoj uredjaj pametnim, a tvoj zivot laksim. Za metalno kuciste kazem u okviru celokupnog dizajna da doprinosi jedinstvenosti telefona po kojoj je prepoznatljiv, a kasnije su svi poceli da koriste metal u izradi. Ja posmatram smartphone kao celinu, softversku i dizajnersku. Kako ti to posmatras?
Ti kao da si izašao iz neke reklame. " doprinosi jedinstvenosti telefona po kojoj je prepoznatljiv". Prvi iphone nije imao store, Jobs je bio protiv toga, hteo je da programi idu kroz browser. Smartphone je uređaj sa aplikacijama i pristupom internetu. Nema veze sa metalom, fensi dizajnom i ovalnim dugmetom. Te tvoje definicije [emoji38] Smartphone = softver, dizajn mu je samo plus. To kao da se u školi deca ocenjuju i po znanju i radu i po izgledu....

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od m@c|-|oR »

araphel napisao:Samo znam da sam ja 2003 imao Nokiu 3650 sa gazilion aplikacija i igrica instaliranih...iPhone nije bio ni na vidiku.
+1 araphel!

Jedan od prvih telefona sa ugrađenom kamerom (jes' da je bila VGA - 640x480 piksela, ali kamera, ej!), kolor ekranom. Symbian v60 koji je štrikao na njoj, emailovi, browser, malo čak i YT (dobro u to vreme...).

I on je imao "jedinstveni dizajn" koji "doprinosi jedinstvenosti telefona po kojoj je prepoznatljiv".

Opet - lično mi je drago da se na ovom tržištu pomeraju određeni tabui i da se određenim mastodontima potkopavaju pozicije. U svakoj oblasti u kojoj su se Kinezi pojavili globalno došlo je do ozbiljnih izmena tržišnih pozicija, posebno u oblasti "consumer electronics", koja je i najdinamičnija. Primer za to su DVD plejeri, televizori, sada BR plejeri i tako dalje.
Ove izmene su dovele i do promena u "pricing"-u ovih uređaja, pa sada BR plejer može da se kupi za 50 EUR, a pre nekoliko godina je ista stvar koštala 4-5 puta više.

Ja samo želim da ponovim, moblini telefoni su nešto drugačija tržišna kategorija i osvajanje ovog tržišta neće biti tako brzo. Desiće se sigurno - i tome se radujem - ali ne onoliko brzo koliko bih želeo.

Ono gde mi često grešimo je što tržište posmatramo kroz prizmu srpske situacije. Mi se, na primer, definišemo kao "price sensitive" tržište i kod nas jeftiniji proizvodi imaju šansu. Dokaz tome su razni Fov, Vox, Vivax, Quadro i drugi proizvodi u našim prodavnicama.
U nešto bogatijim zemljama prioriteti kupca su nešto drugačiji. Iznenađen sam brojem iP 6 i 6+ koje viđam kod ljudi ovde (IT), u Nemačkoj, pa i Češkoj i Poljskoj. Njih ubediti da kupe bilo šta sa koleginog spiska će biti jako teško, cenim.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od tomas.hokenberi »

ljubabvb09 napisao:tomas.hokenberi: zavisi od toga sta je po tebi smartphone.
Nije bitno sta je "po meni" ili "po tebi" smartphone vec sta je opste usvojena definicija:
http://en.wikipedia.org/wiki/Smartphone.

Kad god se raspravlja o necemu moraju se koristiti standardna znacenja termina, a "po meni" je irelevantno. Mozda vas ekonomiste uce drugacije, npr. da ti mozes da usvojis da je "po tebi" svetlost talasne duzine 475nm crvena, ali kod nas inzenjera je to plavo. Tako "po tebi" i "po tvojoj definiciji smartphone-a" Iphone moze da bude "prvi smartphone", ali po standardnoj definiciji on to nije
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Evindzer »

Coni napisao:To kao da se u školi deca ocenjuju i po znanju i radu i po izgledu....
Sta reci, genijalno poredjenje! :D
Prvo radno iskustvo mi je bilo u jednoj osnovnoj skoli. Da sam ovo pravilo primenjivao, kakve sam sve ocene mogao dati za jedinstveni "imidz" i "stajling"! :lol: :lol:

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Professional »

Evo vam telefon sa Symbian. Mislim cak jedan od prvih, ako ne i prvi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ericsson_R380
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od m@c|-|oR »

Teško da je Ericsson mogao da napravi prvi Symbian. Oni su radili na UIQ verziji Symbian-a.

Ako se ja ne varam, prvi je bio Nokia 7650, ili Comunicator 9210, ili tako nekako.

EDIT: Wikipedia potvrđuje moje tvrdnje. :)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Professional »

Jeste 9210 bio prvi kod Nokije sa Symbianom...
R380 Ericsson je 99 predstavljen i imao je Symbian. Samo sto je njihov bio UIQ, a Nokijin S60 ili S80...
Ali koliko vidim 9210 je predstavljena 2000, a R380 99...

Evo sta kaze Wiki za R380... "It was the first device to use the new Symbian OS."
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od ljubabvb09 »

Green: Hvala ti za te informacije o Oppo modelima, moram da priznam da o tome nista nisam znao. Eto, to im je jedno ogromno iskustvo i nauk za buducnost, ali sad nakon svih tih fusarenja, treba povratiti poverenje kupaca, a to ce biti veoma tesko. Ako su oni tako razmisljali, ne znaci da ce svi ostali proizvodjaci imati takav odnos prema kupcima. Cak sta vise, ako ostali planiraju da urade nesto na svetskom trzistu, to je model kako ne treba poslovati. Ali, ja tebe razumem, opekao si se i sad nemas toliko poverenja u Kineze i to je u redu.
Moram da kazem da se ne slazem sa tvojom konstatacijom da je trziste trziste. Prvo, cena je najbitnija, jer ona odredjuje vrednost robe, trzista i profit. Drugo, ciljane grupe potrosaca nisu iste. Proizvodjaci automobila ciljaju kupce sa malo dubljim dzepom, platezno sposobnijim, koji ce moci da izdvoji vecu sumu novca ili su kreditno sposobni da otplacuju uzeti kredit. Proizvodjaci telefona, s druge strane ciljaju mnogo siri sloj ljudi, jer cenu telefona od recimo 40-1500$, moze da plati mnogo veci broj ljudi u poredjenju sa potencijalnim kupcima automobila, koji moraju da plate 10000$-ko zna koliko, zar ne? Trece, visina ulaganja,troskovi,dobit za fabriku telefona i fabriku automobila nisu iste, sto se odrazava na konacnu cenu, a samim tim i na trziste. Cetvrto, ne zadovoljavaju istu potrebu. U tom nekom spisku prioriteta, ljudi ce se pre odreci automobila nego telefona. Video si sad za vreme ove ekonomske krize, kako je trziste automobila osetljivo i belezilo pad proizvodnje i prodaje, dok za razliku od njih, trziste mobilnih telefona skoro da i nije osetilo tu krizu, belezeci rast svake godine.
Ok. to je tvoje misljenje, videcemo kako ce se pozicionirati i koliki ce trzisni udeo imati kineske kompanije za nekoliko godina.
Coni: 3G verzija Iphone 1 je imala App Store, tako da nisi u pravu. "Smartphone je uredjaj sa aplikacijama i pristup Internetu". Ali kakvim aplikacijama? Pre Iphone-a, aplikacije su bile jako proste i nisu mogle da predvide neke dogadjaje i recimo neke navike korisnika, nisu obilovale kolicinom, slozenoscu i obradom informacija da bi u toj meri ucinile svakodnevnicu boljom. Ne mozes da poredis ljude i masine... Ja kazem da ukupno gledano, u tom svom modelu, Apple je napravio softersku i dizajnersku revoluciju. I bez tog dizajna, opet bi po meni bio prvi smartphone.
tomas.hokenberi: Ako si ogranicen na definiciju sa Wikipedije, onda...ne znam sta bih ti rekao. Na primer, pojam srece ili mnostvo mnogih drugih, takodje moze da se definise, ali kako ga mi dozivljavamo, to je slucaj od coveka do coveka. Neko na jedan, neko na drugi, neko na treci nacin. Tako je slicno i sa smartphonom i mnogim drugim stvarima.Ja na to tako gledam i zato zelim da cujem misljenja ostalih. Koliko se ja secam, termin "smartphone" se nije koristio pre Iphone-a. Ako gresim, ispravite me.

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Professional »

Koristio se i te kako... Svaki Symbian je bio smartphone...
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od araphel »

Au prijatelju, da li si ti to upravo uporedio psihološki pojam sa smartfonom?

Brate mili, prihvati da iPhone nije bio prvi smartfon i da iOS nije prvi operativni sistem za telefone, jer to je činjenica i nema tu mesta za arbitrarna tumačenja.

Nije postojala 3g verzija prvog iPhone koliko je meni poznato. Prvi iphone je bio samo 2g. Sledeći iphone u nizu se zvao 3g upravo zbog dodavanja 3g mogućnosti. To je bio sasvim novi iPhone. A da li je od njeva već postojao i app store, to ne znam.

Što se tiče toga kakve su aplikacije pre iPhone bile, to je potpuno sumanut način razvrstavanja da li je nešto smartfon ili nije. Aplikacije su postojale, bile su prilagođene estetici operativnih sistema za koje su pravljene, i bile su veoma funkcionalne u mnogim slučajevima. Ne zaboravimo da je i po dolasku iPhona prošlo prilično vremena pre nego što se za njega pojavila recimo offline navigacija, a što si na nekim od ostalih OS imao. Onda je tada neko mogao da kaže kako je njegovo mišljenje da iPhone nije smartfon jer nije imao oflajn navigaciju i samim tim mu nije činio život boljim. I po tvojoj definiciji bi to bilo sasvim ok. I morao bi to da priznaš jer je upravo tvoj argument takav - subjektivan.

Uopšte nisam mrzitelj Apple-a, i imao sam i iPhone i iPad, kao i praktično sve druge uređaje na skoro svakom OS. Samo ne priznajem da je Apple uradio nešto što nije.

Eto ja recimo mogu da kažem da je po meni revolucija koju je Apple doneo bila loša, jer je različitost u dizajnu nestala, a zajedno s njom i qwerty tastatura, koja po meni nedostaje i koja je po mom mišljenju ključna odlika smartfona - da li ja sad po toj logici mogu da kažem da ništa osim BlackBerry uređaja nije smartfon?

Termin Smartfon se koristio pre iPhone. Potraži po netu

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od artifex »

A da se vratimo malo na temu Elephone-a..
http://youtu.be/CmHVRVmM58Q
Elephone p6000 njihov prvi 64-bitni android uredjaj. Za cenu ispod 160$ vise nego dobar uredjaj,a ceka ga i update na 5.0 lollipop(ako je verovati proizvodjacu)

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Coni »

Ma pusti elephone, bring back the flame war [emoji13]
ljubabvb09 napisao:3G verzija Iphone 1 je imala App Store, tako da nisi u pravu. "Smartphone je uredjaj sa aplikacijama i pristup Internetu". Ali kakvim aplikacijama? Pre Iphone-a, aplikacije su bile jako proste i nisu mogle da predvide neke dogadjaje i recimo neke navike korisnika, nisu obilovale kolicinom, slozenoscu i obradom informacija da bi u toj meri ucinile svakodnevnicu boljom. Ne mozes da poredis ljude i masine... Ja kazem da ukupno gledano, u tom svom modelu, Apple je napravio softersku i dizajnersku revoluciju. I bez tog dizajna, opet bi po meni bio prvi smartphone.
tomas.hokenberi: Ako si ogranicen na definiciju sa Wikipedije, onda...ne znam sta bih ti rekao. Na primer, pojam srece ili mnostvo mnogih drugih, takodje moze da se definise, ali kako ga mi dozivljavamo, to je slucaj od coveka do coveka. Neko na jedan, neko na drugi, neko na treci nacin. Tako je slicno i sa smartphonom i mnogim drugim stvarima.Ja na to tako gledam i zato zelim da cujem misljenja ostalih. Koliko se ja secam, termin "smartphone" se nije koristio pre Iphone-a. Ako gresim, ispravite me.

ljubabvb09, a koje je to iphone imao revolucionarne aplikacije koje su "mogle da predvide neke dogadjaje i recimo neke navike korisnika, obilovale kolicinom, slozenoscu i obradom informacija da bi u toj meri ucinile svakodnevnicu boljom"? A da, facebook, camera filteri, igrice... I vidiš da nemaš pojma, ja pamtim stričev smartphone nokia 7650 na početku gimnazije, pre iphone-a. A kolega Araphel ti je rekao da nema 3g verzije prvog, to je zapravo drugi iphone. Prvi se zove zvanično samo "iphone" a zovu ga 2G da bi razdvojili od sledećeg. Uglavnom, ja vidim da ti znaš šta znaš i to je to, diskusija je uzaludna...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od 1808 »

ljubabvb09 napisao:......Ako gresim, ispravite me.
Mnogi članovi te ispravljaju i nude ti gomilu validnih argumenata koji jasno ukazuju da grešiš, a ti opet teraš svoju priču.

Evo i od mene jedan mali prilog koji demantuje sledeću tvoju tvrdnju.....
ljubabvb09 napisao:....Coni: 3G verzija Iphone 1 je imala App Store, tako da nisi u pravu......
- iPhone 1 se pojavio na tržištu u junu 2007. godine i nije imao 3G.
- iPhone 3G se pojavio na tržištu u junu 2008. godine, a mesec dana kasnije počinje sa radom App Store.
O tome konkretno piše sledeće.....

The App Store opened on July 10, 2008, via an update to iTunes......
Više o tome na sledećem linku.... http://en.wikipedia.org/wiki/App_Store_%28iOS%29

To su činjenice, a ti sad možeš da filozofiraš kako god ti volja.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Green »

ljubabvb09 napisao:Green: Hvala ti za te informacije o Oppo modelima, moram da priznam da o tome nista nisam znao. Eto, to im je jedno ogromno iskustvo i nauk za buducnost, ali sad nakon svih tih fusarenja, treba povratiti poverenje kupaca, a to ce biti veoma tesko. Ako su oni tako razmisljali, ne znaci da ce svi ostali proizvodjaci imati takav odnos prema kupcima. Cak sta vise, ako ostali planiraju da urade nesto na svetskom trzistu, to je model kako ne treba poslovati. Ali, ja tebe razumem, opekao si se i sad nemas toliko poverenja u Kineze i to je u redu.
Nema problema za informacije.
Nisam nigde napisao da sam se opekao, vec sam samo preneo iskustvo drugih, prateci Oppo forum. Moj Find 5 nije imao maltene nikakvih problema. Desila se frka sa alarmom i jos nekim sitnicama, ali je brzo resena. U kineske proizvodjace imam poverenja, ali samo u one koje sam vec nabrojao. Oppo ce pokusati povratiti poverenje, ali ce morati uloziti mnogo vise truda i sredstava. Ako jednom ozbiljnom proizvodjacu kao sto je Oppo to bas ne ide od 'ruke', stvarno moras staviti prst na celo i zapitati se kako ce to onda poci za rukom nekom tako nebitnom i potpuno nepoznatom, kao sto je Elephone. Jbt Samsung i Apple znaju itekako da zajebu. Na svetskom trzistu jednostavno nema mesta za sve, pravila igre ne dozvoljavaju da svi budu uspesni. Ako me razumes...

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Elephone P5000 5350mAh!

Post od Professional »

Ja znam da je svaki Symbian bio smartphone... A imam i dan danas 7650 Nokiju koja je takodje smartphone:)
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

Odgovori