Elephone P8000

probotzor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 17:15
:: iPhone SE
:: iPhone 4

Re: Elephone P8000

Post od probotzor »

Evindzer napisao:500$ za Elefon? :o
Pa posle kažemo da su poznati proizvođači skupi..

kakve veze ima sto kosta 500 dolara?
jel zbog toga sto nije toliko zvucno ime kao samsung treba da rade na svoju stetu?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Elephone P8000

Post od Azimuth »

Taman posla, ali da bi mogli tu cenu da raspale moraju i da se pokazu/dokazu kvalitetom, rasprostranjenim servisom, dostupnoscu itd itd. Mnogo toga ulazi u cenu, a najvise ime (koje oni nemaju izvan Kine).
Vreme ce pokazati da li ce prodati neki telefon za toliko novaca, jer jedno je kad se igras i puknes 100€, a nesto sasvim drugo kad je cifra 5x veca. Da li bi ti dao za njihov telefon toliko para (500$ tj 450€) ili bi pak isao na sigurno (kupovina u prodavnici, validna garancija i servis koji ti je na dohvat ruke)?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone P8000

Post od Evindzer »

Azimuth stigao da objasni pre mene. Nemam šta da dodam.

probotzor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 17:15
:: iPhone SE
:: iPhone 4

Re: Elephone P8000

Post od probotzor »

slazem se
ime previse ulazi u cenu, zato samsung i ostali uspevaju da krseve prodaju za puno novca

meni licno, ime nikada nije bilo bitno

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Elephone P8000

Post od Green »

probotzor napisao:meni licno, ime nikada nije bilo bitno
Znaci, kada bi uzimao, recimo, neke patike mogao bi i neke kinezare, a ne Adidas, Nike ili Puma...?! Ili je to samo slucaj kod telefona? :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Elephone P8000

Post od Azimuth »

Ne da bi mogao nego, sudeci po ovom stavu, iskljucivo takve i nosi.
Ovo oko krseva i brendova, zar svratno treba komentarisati takve izjave? ;)

Ja neman nista protiv kineza, konkurencija je zdrava, ali neka se dokazu i pokazu sa svime sto ide uz sam uredjaj. Hocu vrhunsku dodatnu opremu, hocu ostvarivu garanciju, hocu da mi telefon ima softversku podrsku najmanje dve godine i da sam softver ne kasni pola godine za googlom, hocu pregrst maskica, bumpera i ostalih zastitnih cudesa itd itd. To je ono sto ulazi u cenu. Na ime se najvise izvlaci, ali da bi imao ime moras da se pokazes i dokazes.

probotzor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 17:15
:: iPhone SE
:: iPhone 4

Re: Elephone P8000

Post od probotzor »

Green napisao:
Znaci, kada bi uzimao, recimo, neke patike mogao bi i neke kinezare, a ne Adidas, Nike ili Puma...?! Ili je to samo slucaj kod telefona? :D

nisam zahtevan sto se tice patika
nosim samo nike ms 78 koje su cesto nja popustima 5-6k dinara

izuzetno je glupo porediti proizvodnju tehnike i proizvodnju obuce

dok u proizvodnji odece, moze da se iskoristi jeftiniji i losiji materijal koji u vecini slucajeva moze da steti vasem organizmu zbog kojekakvih razloga, u proizvodnji tehnike je recimo intel z3580 uvek taj isti procesor, bio u kinezu ili u nekom poznatom telefonu

hocu da kazem da je cinjenica da je 500 dolara skupo, ali ako samsung ili neka druga firma to moze da radi, ne vidim zasto bilo ko drugi ne bi mogao...nije da su nesto bolji po pitanju ovoga sto je azimuth rekao

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Elephone P8000

Post od Green »

probotzor napisao:izuzetno je glupo porediti proizvodnju tehnike i proizvodnju obuce
Bitno da je svaki tvoj komentar prepun pameti. :roll:
Opusti se majstore, sala je bila u pitanju.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Elephone P8000

Post od Azimuth »

probotzor napisao: hocu da kazem da je cinjenica da je 500 dolara skupo, ali ako samsung ili neka druga firma to moze da radi, ne vidim zasto bilo ko drugi ne bi mogao...nije da su nesto bolji po pitanju ovoga sto je azimuth rekao
Nisu nesto negu su neuporedivo bolji od kineza.
Zasto? Jednostavno je. Npr Apple kosta zaista mnogo, ali osim softverske podrske narednih 4-5 godina (izlazi kad i za sve druge novije modele), dobijas i internacionalnu garanciju (garanciju koju mozes ostvariti bilo gde) u trajanju od dve godine. To je garancija koja obuhvata sve osim kartona iz kutije. Dakle, kako sam telefon, tako i svu dodatnu opremu. U vecini slucajeva, prilikom reklamacije, dobijas nov telefon. Licno sam to uradio, reklamirao 6 meseci star telefon i dobio poputno nov sa sve novom garancijom na 24 meseca. Neretko se desava da naprave neki program, poslednji slucaj je bio vezan za zamenu baterije. Drugim recima, kupis telefon, koristis ga 2 godine, i onda ti jave da dodjes i potpuno besplatno zamenis bateriju novom originalnom. Posle takve intervencije, naravno, dobijas dodatna 3 meseca garancije. Pokidam usb kabl, dobijem nov jer ga pokriva garancija. Isto je i sa slusalicama i punjacem.
Ili evo drugi primer. Kupis Samsung, Sony ili pak Huawei (koji takodje ima internacionalnu garanciju), nesto crkne, ti odneses u servis i oni ga srede. Imas ponovo telefon za par dana.
I ono sto je najvaznije a vezano za garanciju, servise imas u svakom vecem mestu svake drzave. Drugim recima, nemas trosak i ne ostajes bez telefona mesecima, osim ako ne uhvatis prvi avion za Peking, pa nadjes neki prevoz do fabrike i tamo servisiras telefon.
Drugo, softverska podrska. Napisao sam da Apple daje podrsku za uredjaje stare 4-5 godina, Samsung izbacuje podrsku 18-24 meeca od momenta pustanja nekog modela, Sony je tu jos bolji itd itd. Gde su tu Kinezi? Koliku ces podrsku imati? Pricamo o oficijelnoj. Sta je sa zajednicom? Pogledaj npr Samsung Galaxy S2, to je telefon koji je izbacen pre 5 godina a koji je jos uvek aktuelan na XDA i koji ima takvu podrsku zajednice kakvu sumnjam da ce imati bilo koji drugi telefon. Ili recimo LG G2, takodje fantasticna zajednica.

E vidis, da bi dosli do svega ovoga sto sam napisao, ti brendovi su morali da rade i rade, da se pokazuju i dokazuju, da grade ime, da budu drugaciji, inventivniji, da uvek guraju napred. Kada imas ime, kada napravis toliko razgranatu mrezu prodavnica, servisa i rezervnih delova, kada budes u stanju da das takvu garanciju, e tada mozes da opalis cenu od 500 ili vise dolara/evrica. To je sustina.


E sad da se vratimo na temu. Na papiru ovaj telefon zaista izgleda odlicno, ali bih sacekao da se pojavi na trzistu i da se testira. Jedno je koliko zvucno deluje hardver na papiru, a nesto sasvim drugo kako se ponasa (kako je uskladjen sa softverom) u realnom, svakodnevnom radu.
Misljenja sam da je ovo preskupo parce hardvera, da su mnoooogo preterali sa cenom s obzirom da su No Name u svetu (citaj - izvan Kine).

probotzor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 17:15
:: iPhone SE
:: iPhone 4

Re: Elephone P8000

Post od probotzor »

u srbiji ce cela ta prica o garancijama totalna bajka
u inostranstvu je situacija na neverovatno drugacijem nivou, ali ovde garancija gotovo ne vredi nista, do duse za apple ne znam, nisam imao potrebu da ostvarujem garanciju

u suprotnom, stranice ovlascenih distributera ne bi bile pune negativnih ocena i komentara kupaca koji nisu mogli da ostvare garanciju za proizvod nekog od brendova koje si pomenuo, cije su garancije tako velicanstvene

tako da za ovo podneblje, garancija u vecini slucajeva gubi znacaj i onda ostaje goli hardver kao merilo

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Elephone P8000

Post od Azimuth »

Ne znam zasto neces da prihvatis cinjenice koje sam ti naveo. Sve sto sam napisao je bilo iz licnog iskustva ili ljudi iz moje okoline sa kojima se vidjam svakodnevno. Dakle, garancija za zvucna imena jeste ostvariva u Srbiji isto kao i bilo gde napolju.
Ali da ne idemo previse u offtopic. Ti garanciju na Elephone nigde osim u Kini ne mozes ostvariti. To je veliki problem kada das toliku cifru. Ali ok, necu da drmam kavez. Tvoje pare i tvoj izbor. Ako mislis da vredi ti uzimaj, samo ne znam kome ces se sutra zaliti ako se nesto desi telefonu.

probotzor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 17:15
:: iPhone SE
:: iPhone 4

Re: Elephone P8000

Post od probotzor »

slazem se ja sve sto si rekao za kineske proizvodjace i njihove garancije, ali je i ovo sto sam rekao za ostvarivanje garancija poznatih firmi u srbiji sve iz licnog iskustva, iskustva poznakika i ljudi koji su ostavljali komentare i lose ocene po prodavnicama i njihovim sajtovima i stranicama

zato kazem da garancija znaci vrlo malo u srbiji, jer sve zavisi od dobre volje onoga ko je zaduzen da ti ostvari garanciju

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Elephone P8000

Post od bata bogdan »

Jedina ostvariva garancija svuda je za iPhone serije 6 i Huawei mate7, bez ikakvih problema.
Ostali top brendovi takodje nude garanciju, ali i to sve zavisi do operatera servisa itd itd...
Kinezi, tačnije manje poznati telefoni, sebe probijaju lagano, garancija sigurno postoji, ali npr mora fon da se šalje tamo itd itd, gde se mnogo čeka i košta živaca mnogo...
Huawei

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Elephone P8000

Post od Azimuth »

@probotzor, hoces da kazes da ukoliko kupis telefon kod ovlascenog prodavca ili preko mreze, da tada imas garanciju ali da je ne mozes ostvariti?!

probotzor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 17:15
:: iPhone SE
:: iPhone 4

Re: Elephone P8000

Post od probotzor »

da, hocu da kazem da se garancija moze odstvariti ugrubo u 20% slucajeva, da su servisi jako losi, distributeri jako neljubazni i da garancije u srbiji vrede skoro nista

vise od 10 puta nisam uspeo da ostvarim garanciju na poznate brendove u legalnim radnjama

dacu samo primer za samsung telefon, posto smo vec pominjali samsung

kupim u samsung radnji u delta city pre 4 godine telefon i platim ga skuplje nego u manjoj radnji
reko, dobro bar imam garanciju
posle 2 meseca telefon ne moze da otvori ni dialer(moze ali posle 3 minuta), od aplikacia sam imao samo fabricke, facebook i mozda skype
uradim factory reset, ne pomaze
odnesem na servis, kazu nije mu nista
oprostim se od garancije, donesem kuci, flashujem mu custom rom, kernel, opet ne radi kako treba

drugi slucaj je samsung telefon kupljen u rusiji koji se ugasio iz cista mira, niti ga vidi pc, ne reaguje nikako
donesem ovde, kazu, vasa internacionalna garancija ne vazi zato sto rusija nije u evropi...ovlasceni samsung servis mi to kaze
odnesem u drugi ovlasceni servis spreman da platim
telefon su drzali preko mesec dana i vratili zato sto ne znaju da poprave
odem u rusiju sledecom prilikom, odnesem telefon gde sam kupio, poprave za manje od pola sata

imam milion drugih primera i to iskljucivo svojih, ali necu ih navoditi, posto nisu svi za mobilne telefone

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P8000

Post od ljubabvb09 »

Po meni, cena od 500e je stvarno visoka i ja te pare ne bih dao ni za jedan telefon, pa da je zlatan.

Dugacak je put od male kineske kompanije do svetskog giganta. Elephone postoji 9 godina, od kojih nepune dve izbacuje modele dostupne svetkom trzistu. Podseticu vas da je za Xiaomi retko ko cuo do pre godinu dana, a danas su treci najveci brend na svetu posle Samsunga i Apple-a. Ogroman udeo u tom uspehu se svakako ogleda u cinjenici da iza Xiaomi-ja stoji drzava Kina, dok ostali moraju sami da se probijaju. Nije moguce za tako kratko vreme napraviti globalnu rasprostranjenu mrezu zvanicnih predstavnistava u mnogim zemljama, obezbediti podrsku, servis itd. Samsung i ostali to rade preko 10 godina. Videcemo gde ce Elephone biti za recimo 8 godina. Cinjenica je da kopiraju vodece brendove, ali da ni po jednom hardverskom parametru ne zaostaju za istima. Sve sto navedu u specifikaciji uredjaja je tacno. Sto se softvera tice, za sada je zastupljen samo Android i radi isto kao i na svakom drugom uredjaju koji ima iste komponente. Zajednica je jako aktivna na njihovom zvanicnom forumu, a telefoni su fabricki napravljeni tako da najnormalnije funkcionisu na skoro svim romovima, pa kranji korisnik moze da bira kako zeli da ga koristi. Ako gledamo Evropu, postoje zvanicni uvoznici i radnje u Spaniji, Portugalu, Francuskoj, Italiji, sto je recimo pre godinu dana bilo skoro nezamislivo, da ce se probiti na tako izbirljiva i konkuretna trzista. Kao sto sam mnogo puta do sada rekao, bez inovacija nema napretka. Dakle, stalno nesto novo i naprednije mora da se izbacuje kako bi se privukli kupci. A Elephone to upravo i radi. Dobijate odlican odnos cene i kvaliteta, ali sa druge strane se morate svesno odreci zvanicnog servisa i podrske, jer vankinesku prodaju vrse iskljucivo online prodavnice, koje komuniciraju sa kupcima. Kada kupac reklamira telefon, salje se njima, pa oni salju u Elephone servis na popravku. Sve to je jako dug i komplikovan proces, koji ce se skratiti i pojednostaviti kada se pojavi zvanican uvoznik za nasu zemlju i obavljati sve to mnogo brze i efikasnije. Naravno, i cene telefona ce biti mnogo vece. Sve u svemu, na svakome od nas je izbor sta mu je prioritet i cega moze da se odrekne ili prihvati rizik.

Ja sam misljenja da su telefoni tehnika kao i sva ostala kvarljivi, lomljivi, skloni bagovima, kako onaj od 50e, tako i oni od 1000e. Nijedan nije imun na nesto od ovoga. A da dajem silne pare za telefon koji ce vec posle godinu, godinu i po dana da bude prevazidjen (jer u medjuvremenu izadje nesto mnogo naprednije, slicna stvar je i sa racunarima, tabletima, televizorima...), ne pada mi na pamet. Za 400e koliko kosta dobar Samsung, kupicu Kineza od 200e i neka me sluzi godinu dana. Posle toga cu ga prodati polovnog za 100e i kupiti drugi isto za 200e, a necu imati zastareo uredjaj. Cak i da se pokvari ili da ga bacim u kantu, opet nisam u gubitku. A mnogo mi je i zanimljivije da probam vise uredjaja i imam noviji telefon, nego da furam neki isti dve godine. Za to vreme i ta kompanija raste i biva sve bolja i bolja, pa dobijam kvalitetniji uredjaj i uslugu. Ljudi se tesko odricu navika i nekih stereotipa, sto je vrlo karakteristicno za Srbiju i zbog toga su valjda tako nepoverljivi prema svemu novom i onog s cime se nisu susreli do sad. To je odmah po default-u lose i nekvalitetno, pogotovu kad cuju izraz "kineski telefon", a nemaju pojma kako radi telefon, kakve je konfiguracije itd.

P8000 stvarno vredi kupiti za ovaj novac, ali za P9000 vec ne bih smeo da rizikujem toliko para, ne zato sto mislim da je kao telefon los, nego u slucaju da nesto krene po zlu, jer onda vec prelazi tu neku granicu, gde za toliki novac zelim i sigurnost.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P8000

Post od ljubabvb09 »

Android 5.1

Optimized- fingerprint
optimized- lockscreen
fixed- the video proportion of front camera
optimized-flash

Download link:
https://mega.co.nz/#!08AUAS6Y!RZTy7Xd46 ... zXOR5u8UL8

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Elephone P8000

Post od pero0000 »

Ima li neko od članova foruma da je kupio ovaj telefon? Odličan je, samo je problem garancija...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Elephone P8000

Post od Apolo »

Gde se mogu pogledati/kupiti ovi telefoni?

Vaša poruka sadrži 42 karaktera. Minimalni broj karaktera koji morate uneti je 60.
Festina lente.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Elephone P8000

Post od pero0000 »

Kod nas nigde, osim ponekad na oglasima.

Imam jednu povoljnu ponudu za kupovinu tog telefona ovde u Srbiji, ali nema garanciju kod nas, već u Kini, a to je cimanje... Ne znam kako se pokazao u praksi, ima li kvarova, kako radi? Zato pitam ovde na forumu, da li ga neko koristi ili ga je koristio?

Odgovori