Vesti od Microsofta

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

"Ostale karakteristike uključuju (...) Surface Pen podršku" - podršku?? A ne integrisanu olovku?? Pa, koji qrac ga onda pripremaju, već imaju fablet 950xl koji je, nadam se, vrlo dobar - pa će samo da stvore kanibalizam u svom portfoliju.
Ako dođe sa olovkom kao setija Nout fableta, biće moj sledeći WP fon, a ako ne bude olovke, onda i njega sa sablažnjenjem preskačem. :(
__________
Za WP na trećem mestu u pomenutim evropskim zemljama se zna već neko vreme, mislim da smo nešto komentarisali u onoj temi o statistici na svetskom tržištu.
Pošto je najveći broj ptodatih Lumija model 535, to samo pokazuje trenutnu kupovnu moć prosečnog žitelja EU.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

To vise pokazuje (ne)zainteresovanost zitelja za WP sistemom. Da je drugacije, ljudi bi kupovali high-end uredjaje.

ilidan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Sre, 30. Sep 2015. 15:36

Re: Vesti od Microsofta

Post od ilidan »

A Samsung sigurno drži prvo mesto prodajući isključivo S6, nemaju srednji i niži segment?
Obzirom šta se sve pisalo i piše o WP i Lumia telefonima čudi me da uopšte i imaju toliku prodaju.
Verovatno nešto ima i u proizvođaču pošto mnoga zvučna imena imaju mnogo manju prodaju od Majkrosofta.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti od Microsofta

Post od Baraba »

ilidan, pretera i ti, apple nema niskobudžetni model. Kao da pisanje ovde utiče na prodaju lumia telefona, ovo ovde je mizerna brojka ljudi. Znaš li uopšte kako kupuju ljudi telefone? Nisu upućeni u specifikacije niti ih zanima, radnika u poslovnici pitaju koji je najbolji za taj novac. Varijanta dva, videli su reklamu, svidela im se, to je to, to je ono fora, imam samsung s3, izašao je s4, zadovoljan sa sa s3, ovaj s4 mora da je još bolji. Treća varijanta, pogleda sve izložene i izvuče najlpši koji mu se sviđa. Tako većina ljudi kupuje telefone. Mali broj ljudi se informiše detaljno u crevca kao mi ovde (uglavnom sada viđam klince koji deklamju speifikacije napamet, drže predavanja radnicima tipa "nije ddr3 nego ddr4"). Još manji broj zanima root i slučne stvari... zato apple sve dere, jer mu sve na iOS radi glatko, ne zabada, nema resuming kao na wp.
Poslednja izmena od Baraba u Čet, 15. Okt 2015. 07:24, izmenjeno 1 put ukupno.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Vesti od Microsofta

Post od cvoruga »

Green napisao:To vise pokazuje (ne)zainteresovanost zitelja za WP sistemom. Da je drugacije, ljudi bi kupovali high-end uredjaje.
Netačno.
To samo pokazuje da su iPhone i Galaxy prestiž i da kad već daješ 500€ na mob hoćeš da svi to vide.
WP je jeftina alternativa Androidu, bar za sada, kako će ubuduće biti videćemo sa pojavom novih modela.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti od Microsofta

Post od Baraba »

cvoruga, kako misliš alternativa droidu? Cenovno?

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Vesti od Microsofta

Post od cvoruga »

Da, sem hardverski problematične 535, druge dve budžet Lumije 640 i 735 nemaju konkurenciju,
bolje su od svakog Androida za datu sumu novca.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti od Microsofta

Post od Baraba »

Ne bih se složio, bar ne za 735, koristim je povremeno kada kolega nešto pomeri i ne zna da vrati. Resuming je tu, za mene displej taman i nedovoljno osvetljen... o brzini telefona, kojoj brzini? Možda me je htc razmazio, ali brzine i fluidnosti nema ovde (LG telefoni ove cenovne klase rade lepše). Viber je i dalje lutrija i kasne poruke.

ilidan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Sre, 30. Sep 2015. 15:36

Re: Vesti od Microsofta

Post od ilidan »

Baraba napisao:ilidan, pretera i ti, apple nema niskobudžetni model. Kao da pisanje ovde utiče na prodaju lumia telefona, ovo ovde je mizerna brojka ljudi. Znaš li uopšte kako kupuju ljudi telefone? Nisu upućeni u specifikacije niti ih zanima, radnika u poslovnici pitaju koji je najbolji za taj novac. Varijanta dva, videli su reklamu, svidela im se, to je to, to je ono fora, imam samsung s3, izašao je s4, zadovoljan sa sa s3, ovaj s4 mora da je još bolji. Treća varijanta, pogleda sve izložene i izvuče najlpši koji mu se sviđa. Tako većina ljudi kupuje telefone. Mali broj ljudi se informiše detaljno u crevca kao mi ovde (uglavnom sada viđam klince koji deklamju speifikacije napamet, drže predavanja radnicima tipa "nije ddr3 nego ddr4"). Još manji broj zanima root i slučne stvari... zato apple sve dere, jer mu sve na iOS radi glatko, ne zabada, nema resuming kao na wp.
Nema Apple niskobudžetni fon ali ima neki statusni simbol, kao što reče cvoruga. MS jeste ostvario 10% tržišbog udela sa jeftinijim telefonima ali i druge konpanije imaju jeftine telefone pa, osim Samsunga prodaju manje telefona od MS.
Nisam mislio na negativnopisamje ovde u Srbiji. Ni evropski mediji i blogovi nisu mnogo pominjali WP, bar ne u nešto pozitivnijem svetlu dok niji krenula promocija W10M. Čak i kada napomenu da hardver nije loš za uloženi novac dodaju da nema aplikacija i da je bolje uzeti Android.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Vesti od Microsofta

Post od 1808 »

ilidan napisao:.....MS jeste ostvario 10% tržišbog udela sa jeftinijim telefonima ali i druge konpanije imaju jeftine telefone pa, osim Samsunga prodaju manje telefona od MS.
Ha, ha,.... o čemu je ovde reč, jel ovo neki vic ili šta već. Kojih 10%? :lol: :lol: :lol:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti od Microsofta

Post od Baraba »

A M$ nije statusni simbol? Na koliko PC širom sveta se vrti windows?

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

Baraba, Ne slazem se sa tobom. Android jeste u prednosti u odnosnu na Windows, da se ne ponavljamo, ali sto se tice srednjeg segmenta (a propo 640, 735 i dodao bih pristupacan flagship 830) mislim da su stvari na strani MS. Licno koristim 830 i prezadovoljan sam kamerom, a npr Androidi koji su u tom nekom segmentu nijedan jos nisam nasao da ima bolju kameru, G3 i S5 nisam imao prilike da poredim sa mojom lumikom. Kao sto su mi neki savetovali (zapravo to je jedino sto sam i uspeo da dobijem od saveta kada je Android u pianju), ako hoces dobar Android doplati do 350-400 evra i uzivaj. S druge strane a propo brzine u radu, kada sam se vracao iz Australije, covek koji koristi Sony Z2 gleda u moju Lumiju 830 i pita: "What is that phone? It works soooo smoothly". A kada se kupuje Android do 250e primetio sam da vecina kao kriterijum naglasavaju fluidnost pri radu kada traze savet.
Festina lente.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Vesti od Microsofta

Post od cvoruga »

Apolo
novak napisao:Ja sam koristi G2 i sad L830. Tu su negdje. Nekada bogdicu bolji G2.
Prednost Lumie je sto ima dobra manuelna podesavanja. Prednost G2 je vise modova za slikanje.
G2 je poprilincno fluidan. Lumia je super fluidna sa stock aplikacijama. Viber i neke druge aplikacije koce.
200€ košta G2, znači nema govora o 3500-400 o kojima ti pričaš.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od znemanja »

Cena android telefona spada, za 200€ može da se kupi Android uređaj superiorniji u svakom pogledu u odnosu na WP. Jedina prednost WP je u najnižem platnom segmentu, do 100€ tu je WP boji izbor od Androida.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od kvaka33 »

Imas i Ultru koja sjajno radi a jeftina ,oko.250 evra ,tako da to 350-400 ne pije vodu nikako
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

ilidan
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 77
Pridružio se: Sre, 30. Sep 2015. 15:36

Re: Vesti od Microsofta

Post od ilidan »

1808 napisao: Ha, ha,.... o čemu je ovde reč, jel ovo neki vic ili šta već. Kojih 10%? :lol: :lol: :lol:
http://www.benchmark.rs/vesti/windows_p ... ista-56299
http://www.benchmark.rs/vesti/kantar_tr ... alja-60435
http://www.benchmark.rs/vesti/kantar_wi ... istu-57024

Ovih 10%, koliko god tebi delovalo smešno.

@cvoruga
Cena LG G2 u prodavnici je od 37.500 do 46.000, dve godine garancije. Ako ga ima nov za 200€ sa urednom garancijom onda je to odlična kupovina.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Vesti od Microsofta

Post od 1808 »

ilidan napisao:....Ovih 10%, koliko god tebi delovalo smešno.
Ajde čoveče, mani se neozbiljne priče. Našao si nekoliko zemalja u Evropi i sad je to kao merilo na globalnom nivou. Mogao si tako
da kažeš i da WP u tvojoj kući zauzima 66% tržišnog udela, jer dva od tri člana domaćinstva imaju WP. :D

Ako već nudiš neku statistiku, zašto nisi napisao koliko WP ima u Americi, Kini, Indiji, Japanu, Brazilu,... itd.
Dakle, takve informacije imaju smisla samo ako se posmatra učešće na globalnom nivou, a tu WP zauzima jedva 2,5%.
Evo ti ispod i link jednog ozbiljnog i priznatog istraživanja koje to potvrđuje, a ove tvoje dečije manipulacije ostavi za neko obdanište.

http://www.gartner.com/newsroom/id/3115517

Ako već nudiš linkove sa benchmark-a, mogao si i ovaj ispod da staviš gde se takođe pominje WP sa 2,5%.
http://www.benchmark.rs/vesti/stanje_sm ... pada-59341

Slika
Poslednja izmena od 1808 u Čet, 15. Okt 2015. 14:50, izmenjeno 3 puta ukupno.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Vesti od Microsofta

Post od Baraba »

Apolo napisao:Baraba, Ne slazem se sa tobom. Android jeste u prednosti u odnosnu na Windows, da se ne ponavljamo, ali sto se tice srednjeg segmenta (a propo 640, 735 i dodao bih pristupacan flagship 830) mislim da su stvari na strani MS. Licno koristim 830 i prezadovoljan sam kamerom, a npr Androidi koji su u tom nekom segmentu nijedan jos nisam nasao da ima bolju kameru, G3 i S5 nisam imao prilike da poredim
Ako tako gledaš, lično koristim nokia 808 i šije tu 830 samo tako, jeftniji telefon. Veoma sam zadovoljan telefonom.

Odgovori