Microsoft Lumia 940

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Zaključana tema
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

Sa cenom od 500e drug bi je odmah kupio verovatno jer mu se svidja WP i sam telefon, ovako je ipak previse.Takmicenje sa iPhone nema mi smisla, oni imaju svoju grupu kupaca koji ce dati i 1000e za telefon i da nista novo ne ubace. Ovako MS je delimicno sam sebe zakopao, ja licno vise nemam sta da kupim nakon Lumije 830, pa u krajnjem slucaju prelazim na Xiaomi ako ne zadrzim istu.
Festina lente.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 940

Post od rock9855 »

Pasce cena za 3-4 meseca na ispod 500€. Kad prodju novogodisnji praznici. Ali nisu trebali da izlaze sa tako agresivnom cenom zbog marketinga i napredka u prodaji. Ma koliko bio ljubitelj WP-a ja bi sad pre uzeo 6s samo iz razloga da ce isti za 6meseci da izgubi na ceni 100-200€ a l940 duplo vise od toga. U startu su trebali da ponude full pak i jedno sirotinjsko za neke manje pare :)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

Nadajmo se da ce tako biti kao sto si rekao. 500e cena bi bila idealna, bili bi konkurentni posto vecina flegshipa ne ide ispod 650e kada izadju. Ok, ako kupujes telefon da bi ga za par meseci prodavao onda ti je bolje iPhone. Meni licno ce doticni iPhone uvek biti precenjen i ne bih ga kupovao i da imam para, pre bih sacekao da padne malo 940 i kupio.
Festina lente.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Microsoft Lumia 940

Post od cvoruga »

MS Lumija ne znam kakav hardver da ima, ne vredi ove pare koje oni traže.
Ne nudi ništa više nego konkurencija, a nema ni težinu brend i ime
da bi neko pljunuo extra keš i pohvalio se uređajem koji je kupio.
MS samo još jednom pokazuje da je očajna firma i da ne znaju kud biju.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Apolo »

cvoruga, Meni iOS ne nudi nista vise nego WP, cak naprotiv. Ko zeli da placa ime, neka to slobodno radi, to je stvar afiniteta i finansija. A da MS ne zna gde bode tu se slazem, vode skroz pogresnu politiku ali to je vec njihova stvar.
Festina lente.

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

Malo ste nerealni po pitanju pljuvanja cijene 950ke.
Koliko kosta najskuplji iphone koji ima u ponudi u Srbiji? :
1200 eur a od hardwera srednja zalost (za te pare) dual core 1.8, 2gb rama, 12mpx kamera, rezolucija ekrana manja nego na 950vi itd itd...sve slabiji hardwer nego na 950ki. A cijena skoro duplo veca. Pa stanite malo...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Microsoft Lumia 940

Post od 1808 »

DamirBL napisao:....1200 eur a od hardwera srednja zalost (za te pare) dual core 1.8, 2gb rama, 12mpx kamera, rezolucija ekrana manja nego na 950vi itd itd...sve slabiji hardwer nego na 950ki.
Ako već hožeš da pišeš o hardveru, onda bi treabalo bar da poznaješ materiju, a ne ovako. Nisu to samo neki brojevi koje ćeš upoređivat po principu veće je bolje.

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Microsoft Lumia 940

Post od alphablue597 »

Sta lumiji vredi hardver kada softver ne valja. Doci ce sa win10 technical preview koji je nedovrsen i prepun bagova, ne razumem da sa takvim softverom izbacuju flagship model koji ionako dosta kasni. O aplikacijama da ne govorimo. Das ogromne pare za telefon i onda imas recimo operu mini koja radi 10x gore nego na java telefonima, instagram je beta verzija dve godine, YouTube nema uopste, tunein radio nije azuriran dve godine, osakacene aplikacije u odnosu na android/ios... Tesko da ce mnogo ljudi da kupi takav uredjaj...
A ovo za continuum, jos jedna opcija koju ce neko da koristi samo jednom i nikad vise. Tako neke inovacije su probali i Samsung sa projektorom, lg sa 3d ekranom(kamerom), i nije zazivelo...
Ja imam lumiju 520 i voleo bih da win10 uspe, ali to je gotovo nemoguce i moje misljenje je da im je ovo labudova pesma...

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 940

Post od rock9855 »

Ja ipak mislim da ce w10 da uspe ali nikako kao android ili ios. U naredne 2 god ako budu imali 10% trzista bice ogroman uspeh. Ali morace da se ukljuce i drugi proizvodjaci a ne samo MS. Za budzet korisnike sa cenom do 150$/€ wp je super samo kad bi se popravile osnovne aplikacije tipa viber skype fb wa... Za flag ship modele je veliki znak pitanja tu je android jako napredovao. IP je standardno dobar i stvar prestiza. U americi je neprikosnoven u ima svoje poklonike. Sansa je mislim u osvajanju budzet trizista a flag ship modeli da izdaju zbog reputacije pa makar bili sa njima na gubitku kao sto ce i biti. Zato su trebali malo da spuste cenu u odnosu na konkurenciju zbog marketinga ako ne zbog iceg drugog...

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

1808 napisao: Ako već hožeš da pišeš o hardveru, onda bi treabalo bar da poznaješ materiju, a ne ovako. Nisu to samo neki brojevi koje ćeš upoređivat po principu veće je bolje.
Ma nemoj, a ti poznajes materiju?


I to jesu SAMO NEKI brojevi (ako je tebi bolje da imas npr 2gb rama umjesto 3gb, super!), tj. kad hoces materiju evo ti par detalja:

Rezolucija (na stranu to sto je meni licno bolji OLED nego IPS LCD)
Kod Lumie 2560x1440, a kod Iphone 6s plus je 1080 x 1920. Iz ovoga proizilazi: Kod Iphona PPI je "svega" 401 na dijagonali 5.5. ALI kod lumije je to zastrasujucih 564ppi. Ovo obicnom covjeku mozda ne znaci puno, medjutim u realnoj situaciji koja je jedna od prednosti? - da lumiu bukvalno mozes okrenuti prema suncu na 40 stepeni ljeti i ekran ima da vidis savrseno, tj. BOLJA vidljivost nego na 400ppi.

Kamera:
20mpx kod lumije
12mpx kod iphona
(isto kao za ram, ako je tebi svejedno 2 ili 3gb rama, sigurno ti je svejedno da li je 12mpx ili 20mpx, meni nije)

Procesor:
Snapdragon 808/810, octacore kod lumije (4x 1.5ghz+ 4x2ghz jezgra)
Apple 19 dual core 1.8h - smijesno za novi flagship.

Sto se tice windowsa 10. Za lumie nece izaci preview for developers ili beta ili bilo sta slicno. Razlog zasto 950ke izlaze u novembru, a ne u oktobru je upravo operativni sistem. Ubrzano se radi da to dodje na svoje mjesto, a posljednji build radi dosta solidno. Znaci ocekuje se da do kraja oktobra win10phone bude operativan, sto znaci da ce zavrsna verzija biti instalirana na nove telefone. Nesto slicno kao prosle godine za 8.1.
rock9855 napisao:Ja ipak mislim da ce w10 da uspe ali nikako kao android ili ios. U naredne 2 god ako budu imali 10% trzista bice ogroman uspeh. Ali morace da se ukljuce i drugi proizvodjaci a ne samo MS. Za budzet korisnike sa cenom do 150$/€ wp je super samo kad bi se popravile osnovne aplikacije tipa viber skype fb wa... Za flag ship modele je veliki znak pitanja tu je android jako napredovao. IP je standardno dobar i stvar prestiza. U americi je neprikosnoven u ima svoje poklonike. Sansa je mislim u osvajanju budzet trizista a flag ship modeli da izdaju zbog reputacije pa makar bili sa njima na gubitku kao sto ce i biti. Zato su trebali malo da spuste cenu u odnosu na konkurenciju zbog marketinga ako ne zbog iceg drugog...
Ja upravo govorim da lumia 950 vec ima to sto ti pises. Vidno nizu cijenu u odnosu na iphone ili cak samsung flagship modele, jer ocekivana cijena (u srbiji) lumie 950 bi trebalo da bude mozda 700-800eur. Nema iphona koji bi se mogao staviti ledja uz ledja sa lumijom, pa da kazemo evo podjednake su specifikacije, odnos cijena je taj i taj. NE, nego iphone ima nesto slabiji hardver, a vidno vecu cijenu.
U toj konstalaciji odnosa, nerealno je ocekivati da cijena lumie jos padne (kad microsoftov flagship ima bolji hardwer, a startnu cijenu ionako vec vidno nizu)...
Ako zelite flagship za 400eur, to se u blizoj buducnosti nece desiti ni sa kojom kompanijom...
alphablue597 napisao:Sta lumiji vredi hardver kada softver ne valja. Doci ce sa win10 technical preview koji je nedovrsen i prepun bagova, ne razumem da sa takvim softverom izbacuju flagship model koji ionako dosta kasni. O aplikacijama da ne govorimo. Das ogromne pare za telefon i onda imas recimo operu mini koja radi 10x gore nego na java telefonima, instagram je beta verzija dve godine, YouTube nema uopste, tunein radio nije azuriran dve godine, osakacene aplikacije u odnosu na android/ios... Tesko da ce mnogo ljudi da kupi takav uredjaj...
A ovo za continuum, jos jedna opcija koju ce neko da koristi samo jednom i nikad vise. Tako neke inovacije su probali i Samsung sa projektorom, lg sa 3d ekranom(kamerom), i nije zazivelo...
Ja imam lumiju 520 i voleo bih da win10 uspe, ali to je gotovo nemoguce i moje misljenje je da im je ovo labudova pesma...
Kako yt nema uopste?
Ja trenutno koristim metrotube i tube pro, sjajne aplikacije.
Viber unapredjen, whatsapp unapredjen...
Continuum "opcija koju ce neko da koristi jednom i nikad vise". Pa dobro, ako telefon koristis za pozive, sms i eventualno da pokazes rodbini kako "moze na internet", onda da, Continuum neces koristiti nego jednom u zivotu…
Poslednja izmena od znemanja u Ned, 27. Sep 2015. 15:09, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni".

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Zile995 »

DamirBL napisao:Procesor:
Snapdragon 808/810, octacore kod lumije (4x 1.5ghz+ 4x2ghz jezgra)
Apple 19 dual core 1.8h - smijesno za novi flagship.
Haha pazi sta napisa. 810 je tezak fail, a taj Apple dual core sije samo tako(iphone ima dobar hardver).

Ne gledaj brojke i jezgra.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

Zile995 Ako insinuiras na probleme snapdragon 810 2.0. Davno rijesen problem sa verzijom 2.1. Tako da, pazi ti sta ti napisa.
No dobro, ajd neka su i ujednacena ta dva procesora (iako ja radije uvijek biram octacore u odnosu na dualcore), sta je sa ostalim hardverom, to ne bi komentarisao naravno...
Poslednja izmena od znemanja u Ned, 27. Sep 2015. 15:10, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Zile995 »

I sta cemo sad? :D

A tvoja reakcij Apple DUAL core - "mislim stvarno", a??

Jel resenje to da su ga postavili da vise trotluje + plus su dodali thermal pastu?
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

Zile995 Ja ne znam koliko se ti uopste razumijes u CPU tematiku, ali ako uzmemo da si laik, valjda bi ti kao takvom bilo jasno da je dual core bio napredak (tamo jos pocetkom 2000ih) u odnosu na jedno jezgro... Koliko god danasnji dual core bili razvijani, prednost je na strani visejezgrenih procesora. Evo npr laptop s kojeg sad kuckam ima i7 octacore i daleko bolje radi posao od prethodnog i5 quad corea.

Da da, bas namazali ga dobro pastom: http://www.anandtech.com/show/9388/comp ... v2-and-v21
Poslednja izmena od znemanja u Ned, 27. Sep 2015. 15:12, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Microsoft Lumia 940

Post od Zile995 »

Sta uporedjujes laptop procesore sa mobilnim soc-ovima??
DamirBL napisao:No dobro, ajd neka su i ujednacena ta dva procesora (iako ja radije uvijek biram octacore u odnosu na dualcore), sta je sa ostalim hardverom, to ne bi komentarisao naravno...
Ni ostali hardver nije nista losiji na iphone-u. Nije iphone za potcenjivanje
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

Zile995 napisao:
Ni ostali hardver nije nista losiji na iphone-u. Nije iphone za potcenjivanje
ja govorim generalno o procesorima. situacija nije toliko drasticno razlicita da ne bi bila uporediva.

Ja ne potcjenjujem hardver iphona. Moj komentar je prevashodno vezan za ideje ovdje s kojima se zahtijeva niza cijena 950ke. Cak i da je hardver ujednacen, vec je lumia jeftinija...
Naveo sam da u glavnim segmentima, iphone hardverski je slabiji od Lumije a znacajno skuplji; koliko vidim, uopste se nisi osvrnuo na, jos jednom cu kratko ponoviti: veci PPI, vise rama, bolja kamera, po meni bolji procesor kod Lumie, nego sve to kod Iphona...

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Microsoft Lumia 940

Post od novak »

Ista se prica ponalja da svakim Lumia flagshipom a zastupljenost ne mice.
Ne moze se Lumia generalno porediti sa trenutnim flagshipovima.
A taj continuum nema prolaza. Kabl, mis, tastatura...ideja dobra, al prekomplikovano

DamirBL
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Pon, 03. Nov 2014. 04:18
:: Huawei Mate 10 pro

Re: Microsoft Lumia 940

Post od DamirBL »

novak "Taj continuum" nema prolaza ako ti kuci vec imas sve sto ti treba. No continuum je nesto sto gleda u buducnost.
Danasnji prosjecan korisnik nije neko ko se bavi programiranjem, video/audio/foto obradom, ko radi web dizajn, ko radi knjigovodstvene programe, itd itd, tj. sve ono za sta ti treba jak desktop, ili workstation laptop.

Prosjecan korisnik.... danas sjedne malo na fejs, upotrebi neke osnovne alate za obradu fotografije (fhotoroom), otkuca eventualno nesto u word-u, procita neki pdf, izvrsi poneku konverziju, ucestvuje na drustvenim mrezama i sl., prati npr akcije i obveznice...
Da se razumijemo, nije ispodprosjecan, nego prosjecan korisnik. Ispodprosjecnom je dovoljan telefon da ode na fejs, izlajkuje sta treba, postavi status i to je to - kompjuter moze da proda jer ionako skuplja prasinu.
Ali prosjecan korisnik, koji upravo razmislja da kupi novi laptop, jer stari ima vec dvocifren broj godina, moze izvuci korist od continuuma. Continuum jednom kad krene, stvorice geometrijsku progresiju.
Poslednja izmena od znemanja u Ned, 27. Sep 2015. 15:15, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Microsoft Lumia 940

Post od 1808 »

DamirBL napisao: A znaci ta je prica;. Ispostave ti se cinjenice, pa ti dalje neces da diskutujes....
Koje činjenice,... pa ti čoveče još nisi shvatio ni da postoje različite arhitekture procesora (koja je od vitalnog značaja), niti praviš razliku među njima, a pričaš o nekim megahercima, jezgrima i sve to nazivaš činjenicama. Cirkus. :lol:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Microsoft Lumia 940

Post od araphel »

Kad je bila priča o tome kako WP super radi sa dual core, onda arhitektura procesora nije imala veze. I realno, 925 i dalje super radi na dual core procesoru. Ali odjednom sa novim Lumiama postaje jako bitno da je trlefon sa dual core po inerciji domah lošiji. Ne volim dvostruke standarde, pa makar bili od ljudi koji simpatišu WP, kao što sam i ja.



Jabuka odlično radi na dual core, i to je činjenica. A Microsoft nikako da se opasulji i sredi osnovne probleme, ali zato zamišlja da može da traži iste pare za svoje uređaje kao konkurencija sa daleko razvijenijim ekosistemom, od kojeg je teže pobeći.

Zaključana tema