Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od Evindzer »

Zapravo, meni je WP neuporedivo jednostavniji od Androida, možda se samo još nisi navikao na sistem.
Za postavljanje melodije za zvono ne mogu da pričam jer koristim neku preinstaliranu, ali je prebacivanje medijskih sadržaja sa kompjutera na telefon lako kao na Androidu - ne može biti lakše.
Za pojačavanje/smanjivanje/isključivanje zvukova koristim taster sa strane, a sve ostalo (internet, vaj-faj, lokacija, itd) može da ide na početni ekran u vidu "tajlova" ili u četiri prečice pri vrhu "padajuće zavese"..

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od sugarcoated_ass »

Za stavljanje melodija imas Ringtone Maker. Izaberes pesmu, skratis je i sacuvas i imaces je u izboru tonova.
Za iskljucivanje zvuka stisnes taster Vol- ili + i kad se pojavi slajder tapnes na ikonicu i iskljuci zvuk. Isti postupak za ukljucivanje.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od Evindzer »

Ma naravno, ima gomila "rington mejkera", pretpostavio sam da to zna, nego pita za nešto preinstalirano.

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od Lino »

Hoce li biti update na win10 za lumiu 535?

kizam
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 25. Feb 2015. 20:23
:: LG G3 D858HK 3/32GB
:: Nokia 1650
Lokacija: Beograd, Banovo brdo

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od kizam »

Da,
vec imas i win10 preview.
Mada za njega treba da instaliras windows insider, ali mislim da je rano za to.

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od Lino »

A u prodavnici aplikacija postoji li opcija kao kod gplaya da se iskljuce automatska azuriranja aplikacija?

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od 9R94 »

Da, ides na valjda settinga u prodavnici i disable automatsko azuriranje, ili ne dozvolis store aplikaciji u battery saveru da radi u pozadini, vidi sta ti je lakse

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od sugarcoated_ass »

Store > ... > Settings i malko skrolneš na dole. :)

Slika

jafazec
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 19. Avg 2015. 18:34
:: lg g2

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od jafazec »

Nisam znao gde da postavim ovaj problem pa rekoh ajde ovde da pitam..
Elem,u pitanju je Microsoft Lumia 535 dual sim,windows 8.1 je na njoj i imam problem..Potrebno mi je da koristim 2 aplikaicje istovremeno,Zello (za one koji ne znaju,u pitanju je push to talk aplikacija,kao voki toki) koja treba da radi u pozadini i Here Drive navigaciju koja ce uvek biti primarna. E sad,sve to zvuci ok,medjutim u praksi se javlja cudan problem.Kad upalim aplikacije, i startujem navigaciju,Zello mi ne prosledjuje poruke,tj ne cujem nista,iako sam 100% siguran da je aktivan jer cim switchujem na njega on mi procita sve prispele poruke koje su se gomilale.Kad upalim Zello i samo Nokia Mape(znaci jos uvek ne pokrenem navigaciju da me ona navodi glasovno) onda Zello sljaka,tj cujem ako mi neko nesto salje.Zello radi u pozadini i sa bilo kojom drugom aplikacijom. Takodje,provalio sam da ukoliko iskljucim GPS iz navigacije,Zello radi ali navigacija naravno ne.
Probih glavu da dokucim do cega ovo moze da bude,pa molim za neku ideju ili resenje ako neko zna sta moze da pravi problem?Da li nekako moze da se forsira na WP ta pozadinska app,da li ima neko podesavanje koje nekim slucajem nisam nasao..
Napominjem da je sve ok podeseno,cak i sama Zello app u podesavanjima kaze da je telefon lepo podesen.
Hvala unapred!

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od 9R94 »

Ako je omogucena push notification u samim podesavanjima zello, proveri da li je aplikacija i dozvoljena u battery saver da radi u pozadini.

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od Lino »

Jel se desava nekome da kad skida neku aplikaciju sa marketa da telefon blokira? Do cega to dolazi, jel memorijska moze praviti problem?

EDIT: Koji dodatak treba instalirati da bi se mogli gledati video snimci sa mobilnih aplikacija kao sto je na primer 24 sata...

steins
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 07. Nov 2006. 01:45

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od steins »

ja sam pre 3 meseca pazario 535icu.
Nisam hteo ništa da pišem, pošto sam dovoljno trolovao forum mojim dilemama WP/Android a i hteo sam da dam vremena aparatu da se pokaže.
Da napomenem da sam svestan da je ovo neka donjo-srednja varijanta Lumije, i da i tu postoji kolko para-tolko muzike filozofija, tako da nisam imao neka spektakularna očekivanja. Opet, nisam imao ni neke predrasude pošto mi je Android sa njegovim bagovima i večitim manjkom RAM memorije dokurčio.

Elem, prvo sam se pribojavao onih bagova sa tačkama na ekranu, pa sam odmah isprobao svoj. Tu nisam imao nikakvih problema.
Sam ekran mi je bio odličan /prešao sa SG3/ mada je na suncu prilično nečitak.
Drugi problem je što je prilično neprecizan, ali dobro, nije ništa strašno.

Telefon uopšte ne leži loše u ruci iako je meni preveliki. Jedini problem koji sam imao sa njim je što su mi džepovi plitki a ledja glatka, pa je jedno milion puta geknuo o pod. Ispostavilo se da je izuzetno čvrst pošto je, osim manje pukotine na uglu poledjine, ostao potpuno čitav i funkcionalan.

Dok sam provalio kako idu podešavanja i dok sam se generalno privikao na WP više puta sam sebe (a da se ne lažemo i vas odavde koji ste mi preporučili Lumiju) terao tamo odakle sam došao. :D
Ali kad sam se privikao, i malko pročačkao postao sam oduševljen.
Sve radi kao pod konac, niti jednom mi nije ni štucnuo za tri meseca strašnog maltretiranja.

Baterija mi drži čitav dan, tj od 7 do 23, sa preko 30 minuta razgovora, 20ak poruka, stalno uključenog WiFija ili 3Ga, njakanja po netu i čitanja foruma. Igrice su ipak druga priča pa moram da ga dopunjavam popodne.....nakon par sati igranja :D. Bateri sejver ne koristim, pošto mi ne treba. Interesantno je da mi je za neka 3 sata putovanja u busu, tabletu vrisnula baterija dok se 535 junački držao na nekih 50% posle 2 cela odgledana filma.

Aplikacija ima dovoljno. I to ja koristim samo one koje su džaba. Nisu spektakularne ali vrše posao. Muzički (fabrički) i video (MX) plejeri rade ok.
Vrlo me prijatno iznenadilo da su notifikacije prilično redovne i pravovremene (minus Viber). Čak mi izgleda mnogo bolje nego na SG3.

Oko fotografija ne znam šta da kažem - meni je to generalno poslednja rupa na svirali kad je telefon u pitanju. Onako, laički i nezainteresovano, mi se čini da nisu loše.

E da ima i blic, što mi je mnogo bitnije od slikanja :D

Mane su mu vezane za cenovni rang (ekran koji zeza napolju, relativno mušičav tač skrin), i za softver (Viber mi svojim mušićavim ponašanjem ponekad pojede džigericu) ali za pare koje sam ga platio (80e nov sa garancijom) mogu da se progutaju, pre svega zato što nudi izuzetnu stabilnost u radu i odličnu bateriju.

Pošto mi ugovor ističe,ja ću sigurno nastaviti da se družim sa Lumijom, i trenutno mi je dilema 640Vs640XlVs735 al o tome ću na drugom topiću, pošto ne znam koliko će koštati 940ka oko NG.

Eto toliko o tome....

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od 9R94 »

Realan review, dugo ga nije bilo :) Drago mi je da si zadovoljan uređajem. :)
Ufff da blic, meni više treba za druge stvari nego za slikanje na mojoj L520.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od Evindzer »

steins, prvo čestitam (na prelasku na WP - al' će 1808 sad da me nagazi kad ovo vidi :lol:), i drago mi je da si zadovoljan aparatom.
Sve što si napisao o 535 uglavnom se slaže sa onim što sam ja pisao par strana (i meseci ;)) pre tebe.
A sad, malo citati i komentari istih :D:
steins napisao:ja sam pre 3 meseca pazario 535icu.
Nisam hteo ništa da pišem, pošto sam dovoljno trolovao forum mojim dilemama WP/Android a i hteo sam da dam vremena aparatu da se pokaže.
Mogao si, ne bismo se ljutili. ;)
steins napisao:(...) nisam imao ni neke predrasude pošto mi je Android sa njegovim bagovima i večitim manjkom RAM memorije dokurčio.
E, za ovo će 1808 tebe da nagazi. :lol: :D :lol:
steins napisao:Sam ekran mi je bio odličan /prešao sa SG3/ mada je na suncu prilično nečitak.
Drugi problem je što je prilično neprecizan, ali dobro, nije ništa strašno.
Malo me iznenađuje da ti je ekran na 535 bolji od S3, ali, pošto ih imaš oba, poštujem tvoje mišljenje.
steins napisao:Telefon uopšte ne leži loše u ruci iako je meni preveliki.
Tačno, u ruci leži izuzetno, boljle od mnogih skupljih i sa kvalitetnijim materijalima.
steins napisao:Jedini problem koji sam imao sa njim je što su mi džepovi plitki a ledja glatka (...)
'Oćeš da kažeš da nemaš čupava leđa, pa ti zato ispada telefon? Izvini, morao sam. :lol: :lol: :lol:
steins napisao:Ali kad sam se privikao, i malko pročačkao postao sam oduševljen.
Sve radi kao pod konac, niti jednom mi nije ni štucnuo za tri meseca strašnog maltretiranja.
Kažem ja, WP ima svoje čari, istina, ne za svakog, ali ima nas koji ga cenimo.
steins napisao:Mane su mu vezane za cenovni rang (ekran koji zeza napolju, relativno mušičav tač skrin), i za softver (Viber mi svojim mušićavim ponašanjem ponekad pojede džigericu) ali za pare koje sam ga platio (80e nov sa garancijom) mogu da se progutaju, pre svega zato što nudi izuzetnu stabilnost u radu i odličnu bateriju.
Platio si ga dosta jeftino, rekao bih, mada ne znam koja mu je cena sad, pa i ne čudi što si zadovoljan. Inače, Vajber meni ne pravi probleme - i mada ja imam 930, sumnjam da to zavisi od hardvera - ispraviće me neko ako grešim (čitaj: 1808 ili Baraba :D).
steins napisao:Pošto mi ugovor ističe,ja ću sigurno nastaviti da se družim sa Lumijom, i trenutno mi je dilema 640Vs640XlVs735 pošto ne znam koliko će koštati 940ka oko NG.
Pre će biti 950-ica, ali videćemo uskoro. 8)

Ja bih, da sam na tvom mestu, birao 735 zbog AMOLED-a, ali ako ti treba veći ekran (a čini mi se da ti ne treba), ili više voliš IPS, onda 640xl, naravno.
Ove buduće flegšipove (koji će valjda uskoro izaći) slobodno zaboravi do proleća, jer će im do tada cena biti nemormalna.

Eto, toliko od mene za sad.
Bilo bi lepo da se, nakon ovog mog komentara, razvije jedna lepa rasprava, nije je bilo odavno. :lol: :lol:
Aj', uzdravlje! 8) :D 8)

steins
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 07. Nov 2006. 01:45

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od steins »

ajd da krenem redom.....

@evindžer - pa šta da pišem kad se ne razumem - ja sam onaj pravi korisnilk. Dakle sve što mogu da kažem je lični utisak. Ne znam ja da gledam one procesore, i ostale andrmolje.

glede ekrana - jeste ekran na s3 precizniji, ali su mi boje i sveopšti utisak nekako lepši na 535. Jbga, dal je to do IPS ekrana ili šta drugo, ne znam.

glede vajbera - ma meni nešto ludi s vremena na vreme. Nekad izbacuje poruke normalno, nekad se pravi lud. Ja sam nešto istripovao da mi ignoriše poruke sa slikom, pojma nemam što.

a glede izbora - u pravu si, ja nisam tip koji juri za velikim ekranima, jedini izuzetak sam napravio kad sam se zanosio sa 1320 nokijom, al tu mi se svidela baterija i tip ekrana, a veličina mi je i tu bila minus. Vidim da ste ovde baš baš baš ishvalili 735, i to mi negde (uz pomenuti ekran) i trenutnu cenu, nosi prevagu. Opet, to jeste nešto stariji model pa me to nekako odbija (zbog updateova).

i na kraju - glede s3 - imao sam 2 komada - i oni su direktni krivci za moje bežanje od androida. Na jednom sam promenio sve što sam mogao, od ROMa pa do najsitnijih drndanja - i jedva sam ga kako tako doveo u red. A onda me je sačekala mučena baterija koju sam punio 2x dnevno sa mojim tempom korišćenja. A drugi nisam smeo da čačkam i on mije čir na dvanaestercu napravio. Moja draga je imala jedan HTC i Samsung sa RAMom od 512mb i to je bio plač majke božije koliko je kočio. A drugi je bio sa 1Gb memorije i nije osetno bolje radio. Opet, najbolji telefon koji sam ikad imao je bio HTCov Desire X koji je bio odličan u svakom pogledu - od ekrana, baterije pa do subjektivnog osećaja koji imaš kad ga držiš u ruci. Najveća greška mi je bila što sam ga prodao. (zajedno sa greškom kada sam prodao Filips Sejvi 2 svojevremeno).


da dodam još nešto - navigacija mu je odlična. Od-li-čna. Svetlosnim godinama udaljena od onih silnih e drajvova i kako se već zovu, sa androida zbog kojih mi je n puta došlo da olupam telefon. Pre par dana sam bio u VBanji i telefon me je uspešno navodio do uličica koje teško i da su u katastar upisane :D

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od knezevic76 »

Realno i iskreno od nekog ko zna za šta mu služi aparat.
Ne znam za vas ljudi, al kad imaš telefon za koji ne razmišljaš o bateriji i pri tom fercera i više nego dobro, da ne kažem odlično, meni je to pun pogodak.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od 9R94 »

Meni najvise smeta baterija na ovim smartphone, cak sam se donekle navikao i na tastaturu na ekranu ali baterija...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od miodrage »

Sjajan review, relativno slican sam napisao pre nekoliko meseci na osnovu devojcine 535 sa kojom sam se najvise ja igrao. njoj sluzi za FB, da vidi mail, WA, Viber, i naravno Phone+SMS. E da, koristi i neki Endomondo za trcanje i sl... :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od Deksi »

Za 80e. je odlican telefon. Kupio si ga nov ili polovan? Ako je nov gde ima za 80e?

steins
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 07. Nov 2006. 01:45

Re: Microsoft Lumia 535 (i 535 DualSim)

Post od steins »

miodrage napisao:Sjajan review, relativno slican sam napisao pre nekoliko meseci na osnovu devojcine 535 sa kojom sam se najvise ja igrao. njoj sluzi za FB, da vidi mail, WA, Viber, i naravno Phone+SMS. E da, koristi i neki Endomondo za trcanje i sl... :D
da, meni je tvoje pisanje bilo presudno da se odlučim. Iako si i pisao nešto o begu od Lumije kasnije, ipak me nije pokolebalo :D

Deksi napisao:Za 80e. je odlican telefon. Kupio si ga nov ili polovan? Ako je nov gde ima za 80e?
Polovan, ali recimo 15 dana star, sa kutijom, orginalnim punjačem i pisanom garancijom.

Elem, kad smo već kod toga - može li neko da mi objasni zašto je važno da "kupac prvi pali telefon"? Nikako mi nije jasno. :oops:

Odgovori