Vesti od Microsofta

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

Reci cu samo, bez ikakvih svadjalackih namera naravno :D, da mi, na osnovu procitanih vesti i clanaka sa neta o poslovanju MS-a i Nokie, ne mozemo bas stvoriti pravu sliku. Sta se stvarno u tim kompanijama desilo/desava i ko tu vodi glavnu politiku, znaju samo oni koji su na tim mestima, a mi mozemo samo nagadjati i praviti se da smo u pravu. Cak i CEO cvrsto verujem da blage veze nema. Njemu se da tekst koji nauci napamet i izrecituje ga okolo naokolo raznim medijima. CEO je po meni kao i predsednik ili premijer jedne drzave. Obicna "sahovska figura", ficfiric koji je na toj funkciji cisto da bi obicnoj boraniji kenjao i prodavao joj maglu.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Vesti od Microsofta

Post od filip89x »

Ma Nokia je bila "brod koji tone" i bez MS. A MS je zeleo da probije svoj mobil OS kroz neki poznati brend. Njima je to bila "WIN-WIN" ideja. Da potope "brod koji vec tone" ( NOKIA) kupe je za male pare, ono sto valja iskoriste ( recimo MAPE i PV camere, etc) i onda maksimalno guraju novi mobil OS. Tako su se automatski resili i potncijalne Nokie-Symbiana kao konkurencije.

To je taktika i politika velike firme nad velikom koja propada. Nikakva teorija zavere tu nije postojala, njihov " trojanski CEO konj" nije nista novo, funjarske potezi se povlace i kod velikih igraca.

Ideja je jedno, a sprovodjenje im se izgleda izjalovilo. Prosto ne ide im glatko kao sto su zamislili. Ako im windows 10 mobile ne prodje, to je to... Ovo im je bukvalno "take two". Probali su sa Osmicom, tu su se upetljali i kod desktopa i kod mobilnog dela, posle u se izvlacili sa 8.1.

Desetka ce po svemu sudeci biti dobro prihvacen OS na desktopu to je vrlo bitno i za mobilni deo al videcemo 8)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Ninolina »

Preterali ste sada. :shock: Uvredljivi i OFF postovi su obrisani. Držite se teme i bez uvreda. :wink: :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Vesti od Microsofta

Post od Ledjo »

Kada su izbacili WIN8, Android je vec imao lep deo trzista, Android je izbacen u dobrom tajmingu, kada je symbian postajao "glup", IOS skup, a windows 7 vise orijentisan poslovnim korisnicima. Probiti se na trziste sa novim OS-om nikad nije bilo lako, a posebno sada. Ja iskreno mislim da W10 nece uraditi nista spektakularno, jeste dobro da android i ios dobije konkurenciju, ali tesko

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »


Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Vesti od Microsofta

Post od Deksi »

A šta mu znači ovo "vrednosni". Jeftini ili skupi telefoni?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Vesti od Microsofta

Post od miodrage »

Pa to je rogobatni srpski jezik, budget telefoni.
Edit: Iretard koji ne zna da koristi svoj jezik
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Vesti od Microsofta

Post od acamatic »


araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Vesti od Microsofta

Post od araphel »

Ma daj, pa ko će onda ovo uopšte kupovati? Realno, i S6 i iP6 su precenjeni, ali to ne znači da svi treba da prate trend kreiranja lažnog osećaja ekskluziviteta putem naduvane cene. Niti to može svima da prođe. Pa još ako materijal za kućište zaista bude plastika...

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Vesti od Microsofta

Post od filip89x »

Ocete konkurentan flagship, e pa tolko ce i da kosta :lol: :lol: :lol: :lol: Samo da bude konkurentan :oops:

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

Bez obzira sto nece imati metalno kuciste, ako budu upakovani kao L640 bice to sjajno.
Festina lente.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od kvaka33 »

I prvi post na koji naletim na gsm areni ide ovako :

"how is going to buy this Microsoft shit ..." ahahaha,morao sam

Ovo ce biti odlicni telefoni,ali naravno ubice ih cena i operativni sistem,inace zveri narocito 940 xl
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Deksi napisao:A šta mu znači ovo "vrednosni". Jeftini ili skupi telefoni?
Naravno, totalno promašen prevod. Kako sam ja shvatio, to bi trebalo da znači "najbolje za uloženi novac".
miodrage napisao:Pa to je rogobatni srpski jezik, budget telefoni.
Edit: Iretard koji ne zna da koristi svoj jezik
Nema to veze sa srpskim jezikom, već pre sa nedovoljnim znanjem prevođenja sa engleskog. A možda su tekst samo propustili tekst kroz Gugl Prevodilac i okačili ga, ne bi billi prvi koji tako rade.
Ako bude tako, tek onda će mi biti drago što sam uzeo 930 - jer ako odluče da nabiju cenu, samo će opet pokazati da nemaju blage veze sa poslovanjem u segmentu mobilnih telefona.
Inače, u nekim drugim tekstovima sam čitao da će manji imati Snep 805, a veći 808 - a ovde se pominje druga kombinacija. Dakle, još se ništa istinski ne zna.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

Sto se tice nabijanja cene ja sam protiv toga jer su po meni svi flagship telefoni precenjeni, a prvenstveno iPhone. stvorila se takva slika da Windows nista ne valja i da njihov flagship ne bi "smeo" da kosta vise od 300e, a na kraju se pokazalo da doticna L930 recimo ima za nijansu bolju kameru od konkurencije, a jeftinija od svih njih. Sve u svemu, nadam se da ce najavljeni 940 ispuniti ocekivanja ljubitelja WP ali ce onda shodno tome i cena ici gore, nadam se opet ne previse jer bi telefon na taj nacin bio konkurentniji.
Festina lente.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Vesti od Microsofta

Post od fannY »

A kako i da kosta vise kad oni sami nisu sigurni sta ce sa OS, telefonima i podrskom?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

fannY bre, promenio si sliku, pa ne mogu da te prepoznam. :wink: :D
U pravu si, kad bi oni bili načisto u svojim glavama šta da rade, od svega bi mogla ispasti vrlo fina stvar, ovako ostaje samo da čekamo i da se nadamo.. :wacko:

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Vesti od Microsofta

Post od fannY »

Cisto malo promene :D

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Vesti od Microsofta

Post od novak »

Mogu nesto pokrenuti ako stave cijene kao G4 recimo. Ja ne znam ko ce da izleti 600€ za lov u mutnom. 400, 450€ plafon

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

Pa vidi, kad vec ima ljudi koji daju i po 900e za iPhone zasto ne bi bilo i onih koji bi dali 300e manje za zver od telefona? Ako WP10 odrade kako treba 600e ce biti u rangu sa konkurencijom. Cena ce vremenom padati, pa u zavisnosti od toga kome se zuri a ko je strpljiv, obavlja se i kupovina po ovoj ili onoj ceni.
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »


Odgovori