Vesti od Microsofta

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Vesti od Microsofta

Post od novak »

Nije to vise stvar specifikacija koliko snage brenda. Trenutno nema nijednog realnog razloga za tu cijenu. Slicnu stvar je recimo u auto industriji radio VW sa Phaetonom pa gdje je sada Phaeton a gdje recimo BMW 7.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

novak, BMW je vrhunski kvalitet iznad svega, pored toga sto je brend. iPhone po mom misljenju vuce cenu najvise zbog brenda jer ne moze se reci da se ne moze naci jeftiniji telefon sa istim performansama. iOS je druga stvar, ko hoce neka plati. A posle onog savijanja iPhone 6+ u dzepu jos vise mislim da telefon ne vredi tih para.
Festina lente.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Vesti od Microsofta

Post od novak »

Vjeruj mi, iPhone je vrhunski proizvod. O tome najbolje govore misljenja ljudi koji su koristili android pa presli na iPhone.
Al da ne idemo u off.
Ja se iskreno nadam da ce Microsoft konacno naci pravi modus poslovanja. Mogao bi ih i L640 fino pogurati

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

novak, Necu da pricam o kvalitetu iPhone, to prepustam ljudima koji su ga koristili. Cuo sam pozitivne ocene i za sam uredjaj i za iOS, samo smatram da uprkos tome ne veredi te pare koliko ga cene. Ali zivimo u 21. veku, danas se i brend kupuje.

Microsoft je prvo poceo sa Nokia Lumijama a sada sa Microsoft Lumijama. Njihovo poslovanje je poprilicno konfuzno ali se nadam kao i ti da ce uspeti na izadju na pravi put.
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »


Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Vesti od Microsofta

Post od Green »

^ Uf jbt, ako budu te Lumie bas takve, bice dobro. Jeste da ce okasniti ko vinkovacki, ali nema veze.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Vesti od Microsofta

Post od Ally »

Mislim da ovaj intervju donekle stavlja tacku na to da ce se MS povuci iz mobilne industrije.
http://www.wpnovosti.com/2015/07/micros ... prave.html

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

Čitao sam ceo intervju pre dva dana.
http://www.zdnet.com/article/ceo-nadell ... -and-more/
Morali su nešto da objave u ovom smislu, jer su onim ranijim izjavama pokopavali sebe kod korisnika, pa su shvatili da moraju da se "vade". Tako je to kad se nešto kaže pre nego što se prvo razmisli. :D :lol: :D

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Vesti od Microsofta

Post od 1808 »

Da sam ja ovako nešto napisao na ovom podforumu, odmah bi krenuli ovdašnji WP obožavaoci u verbalni obračun do istrebljenja. 8)

Microsoft CEO: naši Windows Phone flagship telefoni nisu dovoljno dobri

http://www.benchmark.rs/vesti/microsoft ... obri-58719

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Vesti od Microsofta

Post od araphel »

A realno, nisu ni imali flagship telefon više od godinu dana. Ili se to meni čini da ima toliko otkako se 930 pojavio? Koliko god mi WP odgovarao u upotrebi, toliko ne kapiram poslovne poteze koje Microsoft vuče.

Mala digresija, ali moram ovo da pomenem, jer sam se nedavno prvi put ozbiljno susreo sa ovime i debelo iznervirao. Backup telefona sa svim sadržajima na WP je apsolutno užasno iskustvo. Prvo da pođemo od toga da pod opcijom backup u podešavanjima postoji opcija aktiviranja bekapa fotografija na OneDrive, koja apsolutno ne radi ništa drugačije od opcije uključivanja pravljenja kopija fotografija kroz meni u samoj aplikaciji. Dakle, pravi od momenta uključivanja pa na dalje kopije. O slikama napravljenih do tada nema ni govora. Pa kakav je to bekap? Onda da se posvetim samom bekapu aplikacija i podešavanja: iako su se nakon restore vratile zaista sve bekapovane aplikacije, ni jedna jedina nije povukla podešavanja, već se svaka aplikacija morala podešavati ručno. Radio sam bekap i vraćanje podatak na telefonu koji majka već dugo vremena koristi i nakupilo se dosta aplikacija sa sopstvenim podešavanjima, dosta fotografija i koječega, i apsolutno sam bio zgrožen iskustvom. Sreća da meni lično nije ništa tome slično trebalo do sada, mogu samo da zamislim kako bih pobesneo.

Elem, nerado to kažem, ali ako se nešto drastično ne promeni, kada dođe vreme da menjam Passport definitivno neću razmatrati WP kao opciju. Imam utisak da kako vreme odmiče, oni donose sve gore odluke i prave izmene koje definitivno ne poboljšavaju stanje.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od kvaka33 »

Ma njih telefoni ne interesuju
Pokusavali su da izigravaju apple,ali ne ide to tako
Sada su se pogubili u totalu, najjaci telefon im i dalje 1520 izdat pre ihaha vremena
Pazi kada phablet verzije beleze povecanu i sve bolju prodaju,(na ustrb tableta) njima modeli ne prelaze 5 inca
Onda izbace 640 xl ali kaaasno mnogooo kasnooo
Totalno sve pogresno rade, klasicni amateri
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Одг: Vesti od Microsofta

Post od knezevic76 »

Ovo što je araphel napisao može u temu o OS WP 8.1.
Već sam pisao da je sam OS dosta problematičan i to se vidi kad se malo više zagrebe ispod površine. Neki članovi ne veruju, ali tako je.
Mene je ONE DRIVE na početku ubijao, malo su nešto sređivali ali minje vrhunac bio kad sam uradio bekap sa ONE NOTE i nekim čudom mi je folder na OD nestao!? A u One note sam izgubio opciju sinhronizacije, da bi se to vratilo posle hard reseta ali ne i izgubljene beleške na OD.

Tako da posle svih ovih vesti po netu i raznih spinovanja ne verujem MSu ništa.
Čekam taj revolucionarni OS 10.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Vesti od Microsofta

Post od araphel »

To se i ja kao nešto nadam, da će desetka da reguliše neke stvari. Meni se lično jednostavan UI jako dopada, za svakodnevnu upotrebu po pitanju poziva, poruka, mailova i kalendara je super, sve je nekako jednostavno i na dohvat ruke (prsta). Ali da na nekim drugim stvarima ne mogu da se opasulje, meni to jednostavno nije jasno. Opet, ako će se izgubiti ta apsolutna jednostavnost u trci sa ostalim OS, onda mi se ni to kao opcija ne dopada. Obrni, okreni, na lošoj su poziciji.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Vesti od Microsofta

Post od bata bogdan »

Pa to sad kako izgleda, Microsoft opet počinje iz početka sa Windows 10...
I naravno, biće tu sigurno opet nekih promašaja i propusta, a taman sam se nadao da će i wp biti skroz ok os... Šteta
Huawei

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Vesti od Microsofta

Post od Apolo »

MS je postao nekako flegmatican, ili bar meni tako deluje. Ocigledno je da neke promene moraju da se naprave u samom OS, a onda sad i sa ovim flagship telefonima, da li ce biti 940 ili 950... ne ipak 950. Pomalo neozbiljno za jednu renomiranu kompaniju. WP je mene privukao svojim jednostavnim interfejsom i fluidnoscu, odnosno boljom optimizacijom samog OS-a. Nemam neka velika ocekivanja po pitanju WP10 jer nisam neki zahtevni korisnik, bitno mi je da prosto RADI ono sto je meni preko potrebno. Na kraju krajeva moramo svi biti strpljivi i da docekamo konacno taj WP10, i eto nadam se da ce vecina korisnika biti zadovoljna sa time sto WP10 bude doneo.
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Vesti od Microsofta

Post od Evindzer »

1808 napisao:Da sam ja ovako nešto napisao na ovom podforumu, odmah bi krenuli ovdašnji WP obožavaoci u verbalni obračun do istrebljenja. 8)

Microsoft CEO: naši Windows Phone flagship telefoni nisu dovoljno dobri

http://www.benchmark.rs/vesti/microsoft ... obri-58719
Ako si mislio na moj prethodni komentar - mislim da se tu svi slažemo da su davali kontraproduktivne izjave.
A što se tiče linka - ja sam prilično zadovoljan sa L930 i radom WP-a na njemu. Da je kao flegšip (po pitanju nekih hardverskih komponenti) prevaziđen u odnosu na Androidove flegšip modele ove godine, to niko ne spori, ali (po mom mišljenju i iskustvu) nije nimalo loš. Naprotiv, za one koji vole WP, i dalje je odličan, pa ja neću razmišljati da ga menjam za 950 kad ovaj izađe.
PS: nemoj sad da "ospeš paljbu" i po meni, nas dvojica se nikad nismo svađali, pa tako treba i da ostane. :D :D

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Vesti od Microsofta

Post od 1808 »

Evindzer napisao:....Ako si mislio na moj prethodni komentar.....:D
Nisam uopšte mislio na tvoj prethodni komentar niti na sadržaj tvojih postova. Setio sam se nekih diskusija u kojima sam učestvovao pre godinu-dve i besa dežurne ekipe obožavatelja WP-a koju je naravno predvodio „vrhovni vođa“ :lol:

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Vesti od Microsofta

Post od bata bogdan »

1808, bas sam pratio dešavanja sve sta se pisalo u vezi wp telefona itd...
Ispostavilo se da si bio u pravu sto se tice uopste wp telefona i uopšte samog wp os...
Mada ostaje da se vidi šta će da bude sa wp 10, licno ne mislim da ce bas napraviti neki bum odmah, bice tu dosta propusta, trebali bi da budu ozbiljniji ako misle da pridobiju još korisnika, inače će brzo otići u zaborav, na žalost.
Huawei

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Vesti od Microsofta

Post od knezevic76 »

Pa ako posle dve godine od 8ice izbace 10ku i to sa bagovima koji će morati da se dorađuju......mislim stvarno

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Vesti od Microsofta

Post od miodrage »

Priznacu da nemam argumente ovog puta da odgovorim u svom stilu (bice neka elementarna nepogoda), ali isto tako, ostajem pri svim svojim stavovima.
Cekam Win10, pa da onda vidim za dalje. Iskreno, i meni se cini kao da MS ne zna sta hoce, a sve sto treba je da poslusaju svoje korisnike, pa ako uvaze samo 50% zahteva koji imaju najvise glasova, napravice bum.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori