Microsoft Lumia 550

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
Odgovori
miki83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 24. Jan 2016. 20:53
:: lumia 640lte

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miki83 »

@ciklon sto se kompa tice koristim win7 i vise sam nego zadovoljan,a mnogi kazu mada i sam vidim da je win 10 za telefone jos u razvoju...dok recimo 8.1 na lumii se baterija sasvim prirodno ponasa,s obzirom da je lumia racunar u malom...

miki83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 24. Jan 2016. 20:53
:: lumia 640lte

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miki83 »

@ sugarcoated_ass Matori ti je imao srece...e sad,da li ti updateovi uticu i na neki fx baterije....da li da cekam ili da zamenim telefon.... :?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od sugarcoated_ass »

Imao je sreće jer je MSFT sa update-om pustio i firmware update? Aj dobro... :roll:
Baš je pre koji dan bio opet neki neki OTA firmware update za 550ku.

Sent from mTalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Microsoft Lumia 550

Post od ciklon »

s obzirom da je lumia racunar u malom...
Svaki smartfon je, u teoriji, računar u malom, pa čak i Lumija (Win phone/mobile). To oduševljavanje M$ ovim rešenjima je ekvivalent onom "to je Nokija, a Nokija je zakon", a to ne pije vodu i neće od polu-nedovršenog sistema napraviti novo svetsko čudo. Da je M$ dao barem 15 posto više napora da uradi nešto, pa Lumija i WinOS telefoni bi imali mnogo veći udeo i bili bi stabilniji ihahaj.
dok recimo 8.1 na lumii se baterija sasvim prirodno ponasa
Ponaša se normalno i na desetki kada odradi sva ažuriranja i za sistem i za aplikacije, a nije zgoreg da posle nadogradnje sistema opičiš jedan hard reset, pa natenane instaliraš jednu po jednu aplikaciju. Dakle, kada sve lepo središ, onda mo'š da uživaš.

@ Sugarcoated_ass:
Imao je sreće jer je MSFT sa update-om pustio i firmware update?
Pa, jeste, imao si "sreće", jer je moglo da se dogodi i nešto treće neplanirano, a možda i četvrto, hehe.

Nego, pošto si dosta u toku sa Lumijama, zamolio bih te da, kada budeš imao vremena ili volje, odradiš neki upoređivanje L640 sa L550. Hvala unapred.

miki83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 24. Jan 2016. 20:53
:: lumia 640lte

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miki83 »

@ciklon Kako se radi taj hard reset? Mislis li da time nesto moze da se desi po pitanju baterije?Tacnije da ce raditi normalno...

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Microsoft Lumia 550

Post od ciklon »

Pa, hard reset ti je vraćanje na fabrička podešavanja. Dakle, telefon je sem sistema i osnovnih, fabričkih aplikacija - prazan. Ali, to ne znači da je sistem isti kao kada si ga prvi put uključio, već je instalirana verzija za poslednjim ažuriranjem. Dakle, ako je sada aktuelan bulid .12345, onda posle hard reseta imaš OS sa tim buildom. Mnogima je hard reset pomogao, jer se telefon bolje ponašao.

Dok sam imao Lumiju 630, prvi prelazak na Win10 je bio mučenje, jer je i pored ažuriranja svega na telefonu radio usporeno, bateriju je crpeo kao lud i pregrevao se za medalju. Vratio sam na 8.1 posle toga. Međutim, kada je krajem godine naišao neki stabilniji build, isprobao sam ponovo desetku i po završetku svih ažuriranja sam restartovao telefon (tačnije - isključio ga, ostavio koji minut tako da se ohladi, uključio) i radio je veoma dobro, s tim što je za Win10 512 MB RAM-a zaista malo i da se Edge pregledač skucavao kad otvorim stranicu sa previše sadržaja.

Zanimljivo je da su neke aplikacije bolje radile na W10mobile nego na 8.1, stabilnije su bile. Sa druge strane, od jednog veoma finog OS-a su napravili ćopavu kreaturu koja će biti završena na kukovo leto.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 550

Post od Evindzer »

miki83, ako si instalirao ovu zvaničnu 10-ku, obavezno uradi hard reset, i MS to preporučuje. Posle ćeš se malo cimati sa vraćanjem aplikacija i podešavanjima, ali će telefon raditi bolje.
ciklon napisao: Zanimljivo je da su neke aplikacije bolje radile na W10mobile nego na 8.1, stabilnije su bile. Sa druge strane, od jednog veoma finog OS-a su napravili ćopavu kreaturu koja će biti završena na kukovo leto.
Nažalost, tačno.

miki83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 24. Jan 2016. 20:53
:: lumia 640lte

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miki83 »

@ ciklon Kako se radi hard reset?tj gde se nalazi ta opcija? I da li opet posle toga moram da pravim opet hotmail nalog?meni je zadnji OS build .164,a sreca pa L550 ima 1 GB ram,sto je za win optimum...

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Microsoft Lumia 550

Post od ciklon »

@miki83 - evo ti link sa detaljnim uputstvom:
http://www.hardreset.info/devices/micro ... lumia-550/

Hotmail nalog već imaš, samo treba da se uloguješ posle resetovanja sistema i da iz prodavnice instaliraš jednu po jednu aplikaciju koju si pre toga imao. Ako imaš rezervnu kopiju podešavanja, možeš i tako da vratiš sve aplikacije, ali moraš biti svestan da će ti tada mobilni biti usporen i vreo sve dok se ne završi ceo proces. Posle će sve biti OK. Mislim, teoretski će biti OK, pošto uvek postoji mogućnost da se desi nešto nepredviđeno.

I obavezno pre hard reseta i zezanja sa svim tim napuni bateriju do kraja- Što je sigurno - sigurno je.

miki83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 24. Jan 2016. 20:53
:: lumia 640lte

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miki83 »

@ciklon Hvala na pomoci,probacu sa hard resetom,jos samo jedno pitanje:kako da pogasim ove silne nepotrebne update-ove koji mi se pojavljuju (npr.za one note,wallet,word..) Mislim za te aplikacije su apsolutno nepotrebni update-ovi,samo zauzimaju memoriju telefona bespotrebno..

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Microsoft Lumia 550

Post od ciklon »

Ažuriranja se ne mogu isključiti.

Meni nije jasno odakle ti zaključak da su ažuriranja nepotrebna? Ažuriranja i jesu tu radi određene svrhe, a to je krpljenje "rupa": sređivanje sigurnosnih propusta, unapređivanje rada samih aplikacija, dodavanje novih opcija...

Treba da shvatiš da ažuriranje veličine (na primer) 35 megabajta neće zauzeti toliko novog prostora na telefonu.

Objašnjenje sledi:
- neka je aplikacija X veličine 50 MB;
- preuzeo si ažuriranje od 30 megabajta;
- veličina aplikacije nije sada 80 megabajta, već je 55, eventualno 60 megabajta;
- razlog tome je to što je 5 do 10 megabajta (u vrh glave) deo za nove opcije (sada imaš mogućnost da sa tom aplikacijom radiš više stvari), a ostatak je tu samo da zameni / zakrpi / ispravi sve ono što na je na staroj verziji "zastarelo" na neki način.

Shvati najbitniju stvar: ažuriranja (apdejtovi) su korisni, tu su da olakšaju rad programa i tvoje korisničko iskustvo. Kao što ti nisi prestao da učiš tablicu množenja, tako ni programeri nisu rekli: "OK, sada možemo da radimo ovo i to je to". Da se tako ponašaju i da ne unapređuju programe, onda bi to zaista bio problem.

Još nešto, pišeš kako na kompu koristiš Win7 i ponavljaš kako ažuriranja ne vidiš kao potrebne. Ta ista sedmica kada se pojavila je itekako imala problema u radu. Svakim ažuriranjem je sistem bio sve bolji i bolji (zato ga i zovu "XP posle XP-a"). I desetka kada je izašla za komp je ćopala, ali je sada to skroz druga situacija.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Microsoft Lumia 550

Post od 1808 »

ciklon, sve ovo što si napisao za ažuriranje je lepo, ali to je samo teorija koja se vrlo često razlikuje od prakse. Mnogo ima primera da ažuriranje popravi recimo jednu stvar, a pokvari druge 3 koje su bile dobre, naročito kod Microsofta.

miki83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 24. Jan 2016. 20:53
:: lumia 640lte

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miki83 »

@ciklon Ok,hvala na ispravci za apdejtove,ali ako se vec ne mogu iskljuciti,od 8GB koliko je interna memorija L550-tke,ja bih uskoro zbog tih istih apdejtova morao da uzmem memorijsku od ko zna koliko GB :) sva sreca pa je nadogradiva memorija za L550 neverovatnih 200GB...sto je za jedan tel.neverovatan podatak...

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Microsoft Lumia 550

Post od ciklon »

@ 1808 - Slažem se tvojim rečima koje se odnose na M$-ov mobilni OS. Neverovatno je da oni uspeju da zeznu i ono što dobro radi.

@ miki83 - Mislim da previše paničiš i to bez razloga. Bez prostora ćeš ostati samo ako imaš ko zna koliko aplikacija koje i ne koristiš ili ako imaš dosta igrica. Aplikacije drži na internoj memoriji, barem one koje najčešće koristiš, a igrice i one aplikacije koje pokreneš svake prestupne godine instaliraj na microSD i mirna Bačka.

SGNote4
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 16. Apr 2015. 23:56
:: Samsung Note 4
:: HTC one V

Re: Microsoft Lumia 550

Post od SGNote4 »

PoZ drugari, imam problem sa ovim telefonom... desava mi se kad me neko pozove da ga ne cujem, niti on mene cuje... i posle restarta proradi... u cemu je problem?? Sta da radim?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 550

Post od гари »

Jel si na zvaničnom kanalu, nisi na insajderu?

Ako nisi, probao bih hard reset tako da ručno sve ponovo podesim, pa ako se problem ponovi, onda ga reklamirati možda.

Kažem odmah bez povlačenja backupa, tj. sve ručno čisto da bi ti bio siguran ako problem nije do softvera. Možda pomogne i sa povlačenjem backupa.

Još sigurniji si ako radiš sa WDRT - da mu reinstaliraš sistem. Osim toga, čini mi se da ako radiš sad u ovom trenutku hard reset, a ne WDRT, da bi mogao da dobiješ taj problem sa ne osvežavanjem pločice kalendara (da moraš ručno da je osvežavaš).

No možda bude i jednostavnijeg predloga.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

xCookie
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 01. Dec 2010. 09:28
:: Xiaomi Redmi Note 4X
Lokacija: Subotica

Re: Microsoft Lumia 550

Post od xCookie »

@SGNote4

Meni se to desavalo ako sam pre toga imao bilo kakvu bluetooth konekciju, iako sam je iskljucio telefon se prilikom poziva ponasa kao da sve ide preko bluetooth-a.
Rešenje je pogledati u ekran kad traje poziv i videti da li pokazuje da je blutut ukljucen i na tom istom ekranu iskljuciti. :wink:
Xiaomi Redmi Note 4X

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 550

Post od miodrage »

SGNote4, desilo mi se jednom na 920, 2x na 930 i 2x na 950XL. U pitanju je softverski bag.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 550

Post od Evindzer »

SGNote4, imaš super pseudonim, pošto nema ništa od SGNote7, možda ću uzeti telefon iz tvog imena. :wink:

yoxa83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 24. Avg 2013. 11:53
:: Nokia Lunia 920

Re: Microsoft Lumia 550

Post od yoxa83 »

Ljudi interesuje me da li ovaj telefon moze da koristi VR naocare? Hvala....

Odgovori