Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od гари »

Naručio pre oko nedelju dana Mozo silikonsku masku za Lumiju 650.

Ovu konkretno:
http://mozoaccessories.com/product/glam ... lumia-650/
Sa kao tim prstenom, ali ima i metalne prstenove oko otvora za kameru i blic. Koliko vidim, to se ne vidi na ovoj slici. Devojka je baš zadovoljna, maska super leže na telefon, ram oko maske izgleda kao da je metalni ali je savitljiv (nemam pojma od kojeg je materijala taj ram, možda je i samo obojen silikon, nisam previše hteo da čačkam da nešto ne pokvarim), a ona dugmad sa desne strane za smanjivanje i pojačavanje tona, i za paljenje i gašenje telefona su metalna i odlično funkcionišu.

Baš sam zadovoljan, maska odlična, sve je na svom mestu - do najsitnijeg detalja. Čak je i maska onako pola milimetra ispred ekrana, što mi se sviđa, i ceo telefon sa tom maskom deluje mnogo kvalitetnije po mom mišljenju. Sam telefon bez maske deluje prilično krhko, ovako deluje čvršće u ruci, a kao što sam već reko - i izgleda baš lepo sa tom kao lajsnom. Ne volim kod većine onih slim silikonskih masti kad im ivice nisu ispred ekrana, jer tako ta silikonska maska čuva samo leđa odgrebanja, a dispjel nema nikakvu zaštitu, u slučaju pada na displej ništa ne amortizuje udarac.

Eh, da, i prošli put kad sam naručivao poklopac za bateriju sam dobio i jedan poklopac na poklon, ali ovaj put šipak, poslali su mi tačno ono što sam naručio. :D

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od TosaNS »

Lepo izgleda maska :) da ima za 735 bih razmislio o kupovini :D
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od гари »

E jeste, da ima za Lumiju 735/730 i ja bi za sebe verovatno uzeo nešto od njih, mada nema. Pod uslovom da su tako neke dobre. Recimo imaju tri maske za Lumiju 435/532, i to dve na preklop, a jedna samo kao silikonska maska. Ali su mi te na preklop glupe, smeta mi taj očin kad hoću telefon da koristim jednom rukom, a ta "obična" silikonska mi se nešto i nije sviđala. Ali eto, za 735/730 nemaju baš ništa od maski.

Ah, ali sad kad si pomenuo... :D
-Zaštitna maska od Nillkina, generalno mi se te čvrste ne sviđaju, ali ovo na slici baš dobro izgleda... Jedini problem mi je što ne vidim koliko su prednje ivice te maske iznad površine ekrana, i koliko ga one štite.
-A ovakve maske šmekam još od kako sam kupio Lumiju 532, ali se ipak ni jednom nisam odlučio da takvu i naručim.

Slika
:D

Ali verovatno neću ništa od ovoga naručivati. Možda sledeći put kad budem nešto naručivao, pa onda i to da mi pošalju sa TVC mola usput. Mislim, nekako mi bezveze, samo navlačim maske od kineza ko hrčak. :D Ali baš mislim da nisam onu Nillkin masku ranije primetio, ili je nisam ni uzimao u obzir jer mi se činilo da je vrlo verovatno krhka, i da bi se lako slomila nakon određenog broja skidanja i vraćanja na telefon, a i uz činjenicu da ne znam koliko dobro to zaista štiti telefon (koliko štiti leđa telefona od grebanja me ne interesuje).

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od TosaNS »

Iskreno najlepši je bez ikakvih maski ali mi se čini da se sočivo kamere može lako izgrebati ili se varam? Kada je telefon bez maske onda sočivo tj staklo kamere u ravni sa maskom pa tako istovremeno prijanja na sto, šteta što to sočivo nije malo uvučeno u odnosu na zadnji poklopac telefona kako bi se izbeglo njegovo grebanje. I ja sma bio u fazonu skupljanja maski ali sam odlučio da je defintivno sve to suvišno :D ukoliko vodiš računa o telefonu.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od гари »

E, to jeste. :D A za kameru nisam ni razmišljao do sad. Pretpostavljao sam do sad da je površina tog stakalceta makar delić milimetra uvučen, ali sad kad si rekao - nisam uveren da nisi u pravu. A uvek stavljam telefon na sto leđima na dole da ne bih grebao ekran, a to je to - kamerom prema stolu.

Vodim ja računa o telefonu, ali nekad prosto budem u gužvi, gomila stvari na stolu, povučem jednu, slučajno povučem kabel od slušalica, i ode telefon na pod... Retko mi se desi, ali moguće je, pa ipak više volim da imam masku. :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od гари »

Jel se dešavalo nekome da mu se Lumia 650 restartuje iz čista mira? To sad kod moje devojke biva. Kontam da bi trebalo da se uradi hard reset samo, ipak je to Windows 10, mada reko da pitam ako neko ima iskustva konkretno s tom problemom.

Sent from mTalk on Windows phone

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od TosaNS »

HR bi trebao biti dovoljan, da li se to desi prilikom korišćenja neke aplikacije ili iz čista mira dok ne u stendbaju?
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od гари »

I dok je u stand by-u. Tako telefon stoji pored nje, i samo ga vidi kako se ponovo pali. :) I ja kontam da bi trebao samo hard reset, i da se tako reši tih repova od prethodnih buildova.

Sent from mTalk on Windows phone

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od miodrage »

гари, nece pomoci. To je boljka Win 10, mnogi korisnici na forumima to prijavljuju za sve telefone. I ja sam iskusio par puta, u vrlo nepravilnim vremenskim intervalima. Ponekad 2-3 puta na dan, ponekad 2 meseca nista. U svakodnevnom radu mi do sada nije zasmetalo, stavise, otkrio bih tek da se nesto desilo kad spustim Action Center.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od Evindzer »

I ja sam čuo da se to mnogima dešava sa Lumijama, posebno onima sa MS-ovim imenom umesto Nokijinog. Na moju sreću, do sad nisam imao takav neprijatan problem sa 930.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od гари »

Da, ni meni se nije dešavalo ni na Lumiji 532, ni na Lumiji 730. A znao bi da se restartovao pošto imam PIN za postpejd karticu. Jeste da ima Windows 10 te random restarte, ali bi ipak očekivao da su rešili te probleme sad već. Davno je prošla ona faza sa insajderom, a tad se jesu dešavale skoro svima razne slične stvari tako iz nevezuše.

Izeš ga, probao bi ipak hard reset, pa šta bude. Možda i sa WDRT. Što da ne. Jedino što putujemo sad u nedelju, pa je nezgodan trenutak za bavljenje tim stvarima, i morao bi to da ostavim za početak avgusta kad se vratimo.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od rock9855 »

Jel mozda ima neko nacin za otkljucavanje L650???
Ili mrka kapa ko i do sada sto je bilo?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od гари »

Jel si siguran da je zaključan? Pretpostavljam da misliš na zaključavanje na mrežu operatera? Bilo je kao neke priče kako ne zaključavaju Lumije/Windows telefone...

Sent from mTalk on Windows PC

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od rock9855 »

Ovde u svajcarskoj sve zakljucavaju. Da nije zakljucan ne bi kostao 30e a L550 20e uz pripejd, jos daju i 10fr kredita uz to :D. Pitao sam da slucajno nisu DS ali nazalost nisu...
Prosle god uzeo Huawei Y630 za kevu. Al ga otkljucao kodom za 2$ :D
Bas sam hteo jednu L650 da imam cisto onako ali sta ce mi zakljucana na mrezu koju ne koristim...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od гари »

Jedna misterija rešena. Lumia 650 se restartovala sama od sebe bar jednom nedeljno zbog opcije duplo tapkanje na navigacionu liniju za zaključavanje. Devojka kad je isključila tu opciju, telefon prestao sam od sebe da se restartuje. Ako neko još ima problem, da zna. Možda joj je i WDRT mogao rešiti problem, ali možda i ne.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od staff »

Vec nedelju dana se druzim s ovim telefonom, nakon vise od godinu dana opet imam windows i moram da priznam da mi je falio. Cini mi se da su ga popravili malo, ne nervira me mnogo kao ranije :D

Sto se tice problema, cesto se desava da edge otvori neku stranicu ali da ne mogu da skrolujem vec moram da zatvorim karticu i opet otvorim. Dva puta mi se desilo da se telefon ugasi sam i me mogu da ga upalim. Moram da vadim bateriju. Deluje mi kao da baterija izgubi kontakt.

Telefon je lep ali poklopac baterije los, ima lufta, krcka... Bolje kad je u futroli.

Meni sve radi od programa, fejs, messenger, viber, wa... Prijatno sam iznenadjen.

Koja je poslednja verzija sistema za ovaj model? Kod mene je .12

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od miodrage »

staff, to za Edge je standardno, jedino pomaze da zatvoris tab i otvoris novi. Sto se baterije i poklopca tice, ubaci izmedju njih neko parce kartona i resio si problem.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od staff »

Jos jedna stvar nervira a to je prodavnica. Kada trazim aplikaciju i ukucam recimo youtube, nece da mi izbaci spisak svih aplikacija za youtube. Ponudi samo nekoliko prilikom kucanja u padajucem meniju ali kada odem da nadje sve, nista, samo prazno.

Slika

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft Lumia 650 (Dual SIM)

Post od гари »

Za YouTube mislim da je myTube najbolja aplikacija. Developer i dalje radi na njoj, i stižu nove mogućnosti.

Ovo da ne može da se skroluje, da, i meni se dešava na Lumiji 730 na CU, mada meni pomogne i malo strpljenja koliko sam primetio. Prosto malo sačekam, i mogu da ga skrolujem. Valjda će ispraviti.

Za gašenje, ne znam da li bi tu papirić pomogao. Gasi se i mojoj devojci tako, i koleginici... Ipak su s*ebali sistem sa CU i FCU. Da li će ispraviti sve to što su zeznuli, vreme će pokazati. Štaviše, s obzirom na to kako izgleda poklopac Lumije 650, tj. koliko je tanak i elastičan, deluje mi da bi tako na leđima telefona pre dobio jastuče, nego što bi taj papirić držao bolje bateriju. A na kraju krajeva, možda je čak i softver.

Jedino što ovo kod mene devojka i koleginica nemaju problem sa paljenjem koliko sam skontao, ali mi baš deluje da se telefon zbog softvera sam od sebe gasi ili restartuje.

Da, i ako želiš, možeš probati da isključiš ono duplo tapkanje po navigacionoj liniji. Devojci se čini da mu i to pravi problem, da se i zbog toga restartuje. Možda onda da probaš i double tap to wake da ugasiš...

U principu, ja mislim da je za Lumiju 650 najbolja opcija staviti joj AU, pa promeniti registar u nadi da bi tako nastavio da dobija zakrpe, ali da ne bi povukao CU ili FCU. CU mi je nakon nadogradnje bio osetno teži od AU na Lumiji 730, a još i ti problemčići... A Lumia 650 ima slabiji čipset.

Odgovori