Umreo!

Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Windows OS
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Umreo!

Post od sugarcoated_ass »

Non-playable Character u igricama. :)
Naziv van igara često koriste ljudi koji sebe smatraju posebnim i specijalnim pahuljicama da bi opisali masu jednoumnika koji ne mogu da misle sami za sebe. :D
U ovom slučaju korisnici WP i iOS bi bili special snowflakes, a mi, masa Androidaša, smo bezumni NPCevi. [emoji38]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Umreo!

Post od Evindzer »

Razumem, samo sledeći put napiši na srpsko-engleskom, en-pi-si, pa da te i ceo svet razume. :D
A što se tiče Miodraga - ili bilo koga drugog - biće mi drago da opet na forumu imamo bar jednog zastupnika iOS-a. Davno je bilo kad je iLuka otišao.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Umreo!

Post od Green »

Sta, nedostaje ti taj dziber? Da, veoma koristan clan je bio. Javno se zalagao da rukovodstvo foruma zabrani komentarisanje u Apple temi clanovima koji ne koriste iPhone. Cenim da takav pristup nekog clana forumski svet jos nije imao. Drago mi je da sam upravo ja bio razlog njegovog napustanja. Miodrage andjeo s neba u odnosu na njega... :roll:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Umreo!

Post od miodrage »

Ja sam Luku uvek podrzavao, stavise, smatram da raspravu o celom Androidu treba zabraniti, ustvari najbolje bi bilo zabraniti ceo sistem, i da postoji samo iOS (kad vec windowsa nema).
Elem, juce mi se desi jos jedan peh, i Lumia 930 koja je sada sluzila do dolaska iPhona (koji jos nije stigao, nadam se da ce najkasnije danas uvece ili sutra ujutru biti u mojim rukama) mi je ispao, i sve radi osim ekrana. To ce reci, mogu da primam pozive jer znam kako da se javim bez gledanja u ekran a ostalo je kaputt.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Umreo!

Post od Apolo »

Svaki korisnik koji ograniceno razmislja o nekom sistemu (Windows, iOS ili Android) je i sam ogranicen i tu nikakve konstruktivne diskusije nema. Jedna stvar je da neko ne voli nesto, a drugo da pljuje po necemu sto ni ne koristi ali zna koji su bagovi, sta ne valja, ne radi i slicno. Ovde ima dosta ljudi koji vole npr. iPhone ili Samsung, ali kada ih pitas nesto uvek ce ti objektivno reci sta misle i izaci u susret. Kompetentnim za takve diskusije mogu biti samo oni koji su nekada ranije koristili oba sistema pa mogu objektivno da kazu prednosti i mane jednog ili drugog, dok ostatak ekipe koji je koristio sam jedan sistem ali "zna" da ovaj drugi ne valja, ili je cuo preko radio Mileve nesto... ne vidim o cemu se sa takvim moze uopste diskutovati. Nista licno.
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Umreo!

Post od miodrage »

Apolo, koristio 2 od 3. Android jesam probao, ali sam se na tome zaustavio, pisao sam o tome. Da ne svidja mi se. Kad nesto nije radilo i to sam opljuvao. U zadnje vreme, ako pogledas recimo u godinu i nesto mozda cak i 2 nisam nijednom nesto napisao da ne radi, jer kako sam gore napisao, to vise nije istina. A da je lagovao i bagovao, NEKADA, to je bilo cinjenicno stanje. Sada nije vise.
Opet, i dalje mi se ne svidja i punkt.
A da, u prethodnom postu mi fali posle prve recenice sakraticni smajli, iz nekog razloga nije stavljen. A da prepravljam... hmmm, pa necu :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Umreo!

Post od Evindzer »

Green napisao:Javno se zalagao da rukovodstvo foruma zabrani komentarisanje u Apple temi clanovima koji ne koriste iPhone.
Po mom mišljenju, daleko veći prekršaji i gore ponašanje od ovog Lukinog bilo je redovno nazivanje vlasnika WP-a mazohistima, idiotima, čobanima i gomilom drugih sličnih "kolegijalnih" termina, pa se ne sećam da je neko bio sankcionisan zbog toga.
A Lukin predlog je bio u benčmarkovskom stilu, pa sam ga i doživeo isto kao Benčmarkov forum: kao besmislicu. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Umreo!

Post od sugarcoated_ass »

Što? Ja sam i dalje mazohista s obzirom da i dalje imam, a i ponekad koristim Lumiu 550. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Umreo!

Post od Green »

Evindzer, mozes li da izvuces tacno kada i ko je nazivao Windows korisnike mazohistima, idiotima i cobanima?
Prozordzijama, keramicarima, pa i sektasima, mozda. A to je bilo vise onako u sali nego ozbiljno. Mada, vise me i ne cudi sto se masa vredja na sve i svasta, takvo je drustvo postalo. Kazes devojcici od 15 godina da joj ne valja sminka, ona hoce da se obesi.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Umreo!

Post od Evindzer »

Prošetaj temama u sektoru za WP, pa ćeš naći i sam, samo budi uporan jer su postovi koje tražiš stari po godinu dana i više, pošto odavno u odeljku za WP nema šta da se piše.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Umreo!

Post od sugarcoated_ass »

Ja sam rekao (možda sam i prvi bio) da je korišćenje WP postalo čist mazohizam i to još dok mi je Lumia 640 bila glavni uređaj (znači prva polovina 2016.) i stojim i sada iza toga. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Umreo!

Post od Evindzer »

miodrage napisao: Evindzer, opet nisi pazio na casu! Lepo sam napisao u nekoj drugoj temi da (...) meni Xr odgovara.
Nisam pazio na času, priznajem. :oops:
Verovatno ne pratim tu temu u kojoj si to pisao... :)
miodrage napisao:Posto si ti ovde lingvisticar - klaustrofobija koju si naveo je strah od skucenog prostora - ne znam kakve veze bezeli imaju sa time (...)
Kaže se lingvista, doktore. :P
I da: upravo na takvu klaustrofobiju sam mislio - samo metaforičku. :lol:
Onolika obrvetina gore i onolike (selotejp :lol:) trake sa svih ostalih strana -- bukvalno odmah dobijem napad panike usled skučenosti prostora, pa makar taj prostor i bio veći od 5,7" 16:9.
Istog sam mišljenja i za ostale nočfone, a ne samo Ajfon, da ne bude zabune - ali je to posebno izraženo kod Xr.
Recimo, kad sam prošle godine u ovo doba na par dana imao X u rukama, smatrao sam da ivice nisu strašne, ali da su mogle biti za nijansu manje. Mogu samo da zamislim kako bi mi bole oči kod Xr-a, ako ga ikad vidim uživo.
Ali, sve to je manje bitno - najvažnije je da se tebi sviđa jer ćeš ga ti koristiti, i zato, kad ti stigne, očekujem redovno iznošenje utisaka u njegovoj temi.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Umreo!

Post od novak »

Neki dan sam cackao XR i bezeli sa strane su cini mi se iste debljine kao i ovi na iP 7,8. Ne bi trebalo biti strasno za koristenje. Naravno, bolje bi bilo da su tanji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Umreo!

Post od sugarcoated_ass »

Do juče smo imali po milimetar i nešto sa obe strane, a sad vam pola mm bode oči. [emoji38]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Umreo!

Post od Evindzer »

^ Jeste, i do juče su mi isto tako smetale ogromne ivice, posebno gornja i donja, koje skoro da nemaju nikakvu funkciju od uvođenja softverskih tastera na dnu ekrana - čiji ljubitelj dugo nisam bio upravo iz tog razloga što sam imao utisak potpune neiskorišćenosti (naročito) dela telefona ispod ekrana. Istovremeno, nimalo se ne radujem potpunom uklanjanju ivica kome se stremi i zato su za mene trenutno najlepši telefoni Nokija 8 Široko i Meizu 16th, jer imaju donje i gornje ivice taman kako treba: ni preglomazne, ni nepostojeće.
Ni ova Notara sa koje kucam nije loša po tom pitanju. :)

Odgovori