W810

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
mcdjura
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 07. Apr 2008. 07:34
Lokacija: Paracin
Kontakt:

Post od mcdjura »

Da izlozim i ja svoj Problem...pa ovako...
Kupih Memory Stick Pro Duo karticu marke SanDisk kapaciteta 1GB i tu problem nastaje...
W810i ne ochitava katicu!!! Kartica je potpuno ispravna poshto sam je ubacio u drugi telefon i proverio!
Fleshovao sam svoj w810i ne znam da li bash najnovijim flash-om (nov sam po pitanju tih stvari ali sam ih provalio uglavnom)...ali opet ist ne prepoznaje je...
U Software Info mi pishe: "Memory Stick: No File Found"
Telefon je inache kupljen polovan tako a ne znam da li je kod prethodnog vlasnika kartica funkcionisala.
Da li neko zna u chemu je problem???
Hvala!!!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

mcdjura, pa da li ti radi ikakva kartica na tvom w810???? Ona od 512 ako si dobio uz telefon...
Ne verujem da je do kapaciteta ,jer w810 komotno moze da primi i karticu od 4 gb
D500&E71

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

Ili su ti uvalili tel sa sjebanim slotom za karticu ili treba da je formatizujes,ali ako ti ne ocitava onda sigurno ne mozes.Za kolko su ti prodali?

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Koju verziju sw imas? :roll:

Mandats
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Ned, 06. Apr 2008. 23:26

Post od Mandats »

Ljudi mozda vas smaram sa ovim,ali stvarno bi mi dobro dosla pomoc oko postavljanja fleš menija na w810i....XS++ mi ne radi-kad ga skinem sa neta(nije instalcioni)nego ga otvara u power dvd-u....ako bilo ko zna nesto o tome neka mi odgovori?!Hvala

mcdjura
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 07. Apr 2008. 07:34
Lokacija: Paracin
Kontakt:

Post od mcdjura »

Bilo koju karticu da ubacim ne prepoznaje je!!!
Za fleshovanje sam koritio:
W810_R4EA031_MAIN_GENERIC_HN_RED49.rar
W810_R4ED001_FS_S_E_EUROPE_RED49.rar
Da li je mozda problem u pogreshnom software-u, poshto mi je najvishe sumnjivo ono shto pishe u
Software Info: "Memory Stick: No File Found" !!!
i da josh jedna stvar...obishao sam par servisa i niko ne zna shta mu je ...jedan mi je rekao da su crkli kristali koji sluze za chitanje memoriske kartice :o :lol: ...meni to zvuchi jako smeshno mislim kristali :D ...
Telefon inahe nisam platio i mogu da ga vratim kad god hocu ali mi je nekako prirastao za srce :) pa bih da ga osposobim za rad ako je to ikako mocuce...

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

Taj main i file system sto si koristio za flesovanje su odlicni, koristim taj firmware 4 meseca. To sto pise Memory stick: no file found nema nikakve veze, pise i meni, a kartica od 4GB mi radi besprekorno. Ja se ne razumem u servisiranje, da li su crkli kristali ili sta vec, poenta je da je nesto pokvareno u citacu kartica i kraj price. Nastavi da obilazis servise, pa odaberi neki. Inace kad mi je 8210 bio na popravci lik je pominjao neke kristale, ne secam se price bas :blinky:
w810 + 8GB

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

E ako si dobio besplatno onda je super i ko sto kaze djape48 vidi ako ti radi i ako je ne ocitava,a ako ne nemoj da se bunis jer si besplatno dobio.

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Potvrđujem da kombinacija
W810_R4EA031_MAIN_GENERIC_HN_RED49.rar
W810_R4ED001_FS_S_E_EUROPE_RED49.rar
radi perfektno.
Memory stick: No File Found - je uobičajena pruka. Ona je generisana u trenutku prvog boot-ovanja telefona nakon flešovanja, kada kartica verovatno nije ni bila u telefonu. Znači ne oslikava realno stanje, već stanje pri prvom boot-u.

Probaj sledeće:

Uđeš u servisni meni (>*<<*<*) pa SERVICE TESTS>MEMORY STICK
Tu samo pokazuje da li je INSERTED ili NOT INSERTED

Ako tu prikaže NOT INSERTED znači da telefon uopšte ne vidi karticu.

Preporučujem ti da probaš karticu u nekom drugom telefonu ili čitaču kartica.

Pojam KRISTAL je uobičajeni naziv za kvarcni rezonator kakav se koristi u kolima za generisanje CLOCK signala u svim mikroprocesorskim uređajima, tako da nema razloga za čuđenje.

Nadam se da će nešto od ovoga biti od pomoći. :wink:
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

mcdjura
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 07. Apr 2008. 07:34
Lokacija: Paracin
Kontakt:

Post od mcdjura »

Hvala Svima na Pomoci ! ! ! ...probao sam sve shto ste mi rekli ali telefon definitivno ne vidi karticu i morace na servis...i samo josh jedno pitanje...zna li neko koliko bi servisiranje koshtalo...chisto da znam da uporedim cenu sa onom koju mi budu kazali u servisu...hvala josh jednom svima...

Therion
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 17. Apr 2008. 02:24

Post od Therion »

Jao, ljudi jel zna neko gde moze da se kupi u Beogradu? Evo vec nedelju dana zovem sve moguce mobil shopove i nigde nema, cak su i na sajtu stavili dve prodavnice gde je 10 puta skuplji...
Pomagajte, hocu da uzmem fon... :smutny:

china_town
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 01:13

Post od china_town »

Da li neko zna gde mogu da se kupe one gumice shto idu na slushalice? Pogubio sam pola i sad nosim razlicite ... :smutny:

Sawyer2105
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 08. Avg 2008. 03:23

Post od Sawyer2105 »

Jel moze da se u ovaj telefon stavi kartica od 4 GB i da li ce raditi dobro?I jos samo jedno pitanje!
Jel moze da se menjaju fontovi na fonu i kako se to radi?Ako neko ima bilo kakakv iskustva o ovome nek napise ako ga ne mrzi
Hvala :)

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Sawyer2105, pa koliko ja znam jedan forumas ima karticu od 4gb,a on je djape48, pa je najbolje da utiske o radu saznas od njega....
D500&E71

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Sawyer2105, a fontovi ne mogu da se menjaju, mada je moguće varirati veličinu slova kao i regular/bold/italic izmenom fajla LAYOUT.XML. Na žalost, db2010 platforma koristi rasterske fontove za razliku od db2020 koja podržava TrueType fontove i gde je izmena fontova moguća.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Sawyer2105
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 08. Avg 2008. 03:23

Post od Sawyer2105 »

E ljudi treba mi mala pomoc.Skino sam sa neta fajlove koje menjaju izgled baterije i signala.To su samo slike pa se pitam da li za tu promenu treba flesovati telefon ili moze bez flesa?Interesuje me isto za promenu izgleda muzickog player-a?

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

nacitah se ovih komentara,ali ne nadjoh da pise:
zanima me posto je moj mob t mobile,trebao bih da ga debrendiram,pa da ga flesujem,kako bi bio cist...ovo pitam jer mi smeta jedna stvar a to je nemogucnost zumiranja slika,bilo kojih slikanih ili ubacenih,ne mogu da ih zumiram nikako...da li bi se to izmenilo,da li bi mogao da ih zumiram ako mu uradim ovo sto planiram,a sto cu verovatno sve vec uspeti da nadjem ovde negde...

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

kostadin, najverovatnije, a ako ni onda nece, probaj da ubacis drugi camdriver. Inace je sam sestrin w810 flashovao jos to vece kad smo ga kupili :D
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Jednom liku kada iskljuci telefon sa sa USB kabla restartuje mu se komp. Sta bi moglo da bude. Normalno prebacuje fajlove ovo ono ali kada ga iskljuci komp se restartuje.

Cini mi se da je neko imao slican prob.. pa ako enko zna sta bi oprilike moglo da bude.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

99% nije problem do telefona nego do racunara, moguce je da su u pitanju drajveri koje je instalirao, ili ima neku modovanu verziju OS pa mu ona pravi problem, ili ko zna koji drugi faktor utice na to.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Odgovori