Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

LittlePrince, jel imas garanciju na taj telefon koji ovde kupis na crno? :uhuh: ja nikad nisam kupovao na crno

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ceftriaxone, forumasi su pisali da su isli u Alpha copy posto je telefon donet iz inostranstva pa nisu prihvatili garanciju. Ali ne secam se ko je to pisao, jer je bilo dosta davno.
Za fotoaparate znam da ne vaze inostrane garancije, a isto pravilo je i za TV i muzicke uredjaje (jedino ako se nije nesto promenilo u poslednja 2 meseca).

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

IDzO, ako bi im dosao neki uporan tip koji bi ih smarao kako po zakonu moraju (ispravi me ako gresim),i pritom im pretio novinama,itd...da prime garanciju,mozda bi i uspeo.
ex ivan87

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ceftriaxone, u ovoj temi imas broj telefona pa ih priupitaj, jer u tom centru rade pravnici i ostali koji imaju iskustva sa ovim i slicnim problemima, pa ce ti moci razjasniti sve zakonske nadoumice. ;)
Tema: viewtopic.php?t=20611

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Porucim po vozaču kamiona ili nekom ko radi u EU,donese mi u full pakovanju,(ne skidan sa mreze),naravno da garancija ne vazi (ne vidim da mi treba kad ovde nista ne priznaju) a moze i ovde da se kupi (vrlo malo skuplje) sa 6 meseci garancije.Kupovao sam legalno(Telenor) pa mi ne priznaju promenu softvera.Šta mi znači 24 meseca kada sam posle 4 izgubio garanciju.Kupio sam SE P1 na takav način i nisam imao nikakav problem(kao i 10 drugih telefona donetih iz Nemačke)

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

Pa dobro,sve to stoji,ali nikad ne znas sta moze da se desi. Moze da ti radi 5 godina bez ikakvih problema,a moze (ne daj Boze) da ti crkne posle 2 dana.
ex ivan87

BracaCakic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 12:31

Post od BracaCakic »

Evo ovde ima puno slika jos uvek prototype N8 pa pogledajte.
http://www.engadget.com/2010/05/11/nokia-n8-hands-on/

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Kakva bomba od telefona. Naravno nasli su se oni koji traze dlaku u jajetu i takvi ce je uvek naci. U sustini ja sam odusevljen, novi symbian izgleda fenomenalno i upravo treba da bude drugaciji od WM i androida. Ne vidim svrhu da sve bude slicno. A kamera je samo dokaz Nokia-ijine nadmocnosti u ovom segmentu.

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

AnGeL oF LoVe Moj obracun se odnosio samo na cenu koja ce biti na nasem trzistu, realno i legalno u prodavnicama...
O ceni u inostranstvu i drugim metodama nabavljanja telefona nisam ni pisala... to je vec druga prica.
Mali nesporazum ali ne zameram ti :)
NOKIA N8

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Sorry,Crystal.
Nisam znao da je tako popularna kupovina u našim legalnim (ovlašćenim) prodavnicama.Ja kupim legalno ako je razlika u ceni minimalna i ako je telefon jeftin ali da dam 604 e za Satio a mogao sam da ga kupim za 370(može i jeftinije) u fulu,nisam raspoložen.Što je mnogo,mnogo je.
LG G2 Black,16GB

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Pametno Angel of Love.Ja sam resio da ne dajem vise vise od 200 eura za telefon,nikad pa cak ni za N8 koji mi se puno svidja,koji bi jedino uzeo kod operatera kad bi imali dobru ponudu.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

BracaCakic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 12:31

Post od BracaCakic »

Evo ljudi pogledajte koliko je symbian popravljen i mislite o tome da je ovo jos uvek prototype. pozz

http://www.youtube.com/watch?v=3GmkVQ7x4p8

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

ex ivan87

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Naravno ko je mislio da će Nokia high end telefon koštati 370 eura, kod nas ako bude 550 eura biće super.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

BracaCakic,
IMPRESIVNO,bolje ovi iz samsunga i sony-a,da porade na sebi inace ce oh ovaj monstrum pokopati...
evo vec skupljam kes :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=QzQ8dTlg ... re=related


Izmenio: IDzO
*ne citiraj ceo post na koji odgovaraš već izdvoji samo deo na koji se odnosi tvoj komentar, a u slučaju da odgovaraš na poslednji post u temi citat je nepotreban, jer se podrazumeva da se na njega nadovezuješ*
Sledeci put brisanje bez obavestenja!


Procitaj -> Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Nokia N8 in focus: An interview with Damian Dinning
http://www.gsmarena.com/nokia_n8_camera-review-476.php

Zaključak:

It's been a nice and informative interview for us. We really hope you paid attention but if you haven't, here are the main points that deserve recapping.
1. Nokia N8 sensor size is 1/1.83”, which is bigger (and better) than most regular digicams.
2. The flash power is roughly comparable to that provided by the Nokia N82.
3. Adding a lens cover on the Nokia N8 would have increased the thickness of the camera part. The heavily scratch resistant cover glass should compensate. A built-in ND filter is used instead of a variable aperture system. Neutral Density (ND) filter is a clear filter that reduces the intensity of light without causing changes in hue or color rendition. Thus the presence of an ND filter in front of the lens allows the camera to shoot in bright ambient light without reducing (stopping down) the aperture.
4. H.264 encoding is used for the video capturing and AAC for the stereo audio. The video is currently encoded at around 9mbits/sec (might change), the stereo audio is encoded at 128 kbits/sec with 48kHz sampling.
5. Video lacks continuous autofocus and use an Active Hyper Focal Distance system to make sure everything is in focus. That way they lose macro capabilities of the video camera but gain fool-proof focus reliability during video recording.
6. Nokia N8 won't support special video recording modes such as 120fps high-speed video or time-lapse recordings.
7. The HDMI connection allows both videos and still photos to be viewed up to 1280x720 resolution and supports Dolby 5.1 Surround sound (if the source multimedia offers it).

The Nokia N8 is expected to become available in Q3 2010 with an estimated retail price of 370 euro (500 US dollars) before taxes. It will be available in Dark Grey, Silver White, Green, Blue, Orange.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

Telefon je na papiru extra ali mislim da i kao svi drugi "dobri" nokijini telefoni u startna cena ce biti oko 500€ min

bpositive
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 16:35

Post od bpositive »

pojavila se na amazonu za 469,5... naravno, to je samo rezervacija, još se ne isporučuje, ali možda (verovatno) tako može da se prođe jeftinije...
http://www.amazon.de/Nokia-Smartphone-C ... B0025VKPUM

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Post od Ceftriaxone »

To mozes tako ako zivis tamo,ili ako ce neko da ti donese...
ex ivan87

bpositive
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 16:35

Post od bpositive »

Ceftriaxone, upravo tako i nabavljam sve svoje telefone ("rodjo" kupi na svoje ima, donese, ja platim... i još imam garanciju)...

Odgovori