Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
ivcha90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Uto, 19. Jun 2007. 18:53
Lokacija: Knjazevac

Post od ivcha90 »

Jel preso neko sa verzije 50.0.005 na 52.0.007 na nokiji 5800 i ako jeste sta moze da se poboljsa, i jos nesto jel moze tipa da se apdjestuje softver i ako bude problema kasnije u radu da se vrati na prethodnu verziju softvera?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

ivcha90, ja koristim v52 i koliko se secam nema neke velike razlike. googlaj i naci ces change log.
ne mozes da doungradujes firmware. tj mozes u teoriji ali velika je verovatnoca da ces unistiti telefon

ivcha90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Uto, 19. Jun 2007. 18:53
Lokacija: Knjazevac

Post od ivcha90 »

Aha, apdjetovao sam ga malopre i mogu ti reci da mnogo brze radi, imam vise slobodnog rama, kitetik skrol brze radi i ne secka i jos sitnica ali u sustini lepo radi za sad ''da kucnem u drvo'' :D

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

ivcha90, vise se stvarno ne secam. instalirao sam ga kada je izasao. na njemu je vec bila gomila modova. od tad sam promenio nekoliko cfw-a i na kraju se vratio na nehackovani v52 koji evo sljaka vec mesec dana. jeste da ne mogu da modujem telefon i da moram da potpisujem aplikacije ali mi ne smeta jer malo izlazi novih aplikacija za s^1 a imam sve sto mi treba u svakodnevnom koriscenju.

Miodrag N73
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 182
Pridružio se: Sub, 06. Okt 2007. 23:26

Post od Miodrag N73 »

Imam problem sa Nokiom 6120c.Nakon updatea,krenuo je da se pali i samo izbacuje ''Phone start-up failed.Contact the retailer.''Prikacim ga na usb ali nece da ga prijavi na racunar.Ima li neko ideju sta da mu radim,a da ga ne nosim u servis?Hitno mi treba telefon,a vikend je.Hvala unapred.
Nokia N95 8gb Black

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Miodrag N73, skini poslednji firmware preko nssa zatim fleshuj telefon uz pomoc jafa. googlaj naci ces uputstvo step by step. nemoj da googlas za tvoj telefon nego za neki cesci model recimo 5800 postupak je isti osim fajlova vezanih za model. ako to ne pogne servis ti ne gine mada neznam sta bi oni vese mogli da urade. pre svega toga probaj hard reset mozda ne verujem ali vredi probati

ivcha90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Uto, 19. Jun 2007. 18:53
Lokacija: Knjazevac

Post od ivcha90 »

Cisto informativno, citao sam ovu temu, gledau tutorijale na jutjubu i ostalo, i zanima me jel moze prosto da se odradi sw apdejt preko telefona direktno ili mora da se menja kod i da se radi preko NSU-a i ostalih programa, prednosti i mane me interesuju

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

ivcha90, bas te nisam shvatio. pbican software update moze da se odrati preko telefona npr sa v50 na v52 kod nokie 5800. Neznam sta bi ti reko za prednosti i mane jedino sto sam ja primetio da je update preko telefona brzi jer ne skida eo update vec samo ono sto mu treba. u principu najbolje ti je da skines update preko nss-a i flashujes preko jafa jer tako blises sve sto je bilo na telefonu i kreces od nule. to je bug free resenje (osim onih koje su zaboravili da poprave u tom poslednjem updatu)

ivcha90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Uto, 19. Jun 2007. 18:53
Lokacija: Knjazevac

Post od ivcha90 »

aha, to me i zanimalo, znaci moze preko fona ali je bolje od nule preko nokia software update-a da se odradi, to me i zanimalo, gledao sam i nesto vezano za phoenix i jaf ali to je za naprednije korisnike i mrtve telefone kolko sam provalio. hvala na odrgovru :wink:

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

ivcha90, nisi me bas u potpunosti skapirao. kad radis update preko nsu-a ili nokia ovi suta ne radi "od nule". Jedini nacin da uradis clean update je preko jafa ili phonixa. Ni jaf ni phonix nisu komplikovani za upotrebu narocito sto imas dosta step by step uputstva sa slikama. Malo proguglas i videces da nije nista tesko. Mada uvek imas onih 1% kad moze sve da krene po zlu.

ivcha90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Uto, 19. Jun 2007. 18:53
Lokacija: Knjazevac

Post od ivcha90 »

ma guglao sam, i sve se svodi na sledece da preko navifirm-a skinem firmware za moj telefon a da preko phoenixa odradim ''instalaciju''

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

snenad, naravno, ali ako gledamo Marfijeve zakone ?! :D Onda imas 1% stvari kad moze da krene po dobru :)
ivcha90, odradi update software-a kako god zelis, ali rezultat ti je isti, samo brzina kojom ces da odradis, nije ista :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

snenad, pa zar se neradi i ceo udate preko ovi-suitita jer i tad se skida ceo sw... od preko 100 mb.
Nisam obracao paznju na ranijim verzijama dali je postojala ali na najnovijoj verziji postoji mogucnost reinstalacija sw... znaci ako je telefon ispravan a zelise reinstalirati isti sofwer to se moze jednostavno uraditi sa ovi-suitit. Naravno za pokvarene tj. (mrtve Slika) telefone e tu je neizbezan jaf ili phoenix.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

deksicom, nisi upravu uopste. reinstall sistema (bilo kog telefon komp ili sta vec) nema nikakve veze sa ponovnim instaliranjem istog. kod reinstalacije sistem samo ponovo postavi fajlove koji su mu neophodni za rad. tako da ako postoji komflikt sa nekom aplikacijom on ce i dalje postojati. takodje lako moze da se desi da prilikom reinstalacije neki program moze da ne radi posle toga jer je sistem obrisao neki fajl iz sistemskog foldera. kad nesto instaliras od pocetka obrise se sve sto ima na na c i z i onda se sistem instalira od pocetka onako kako su to programeri zamislili.
kad radis update preko ovi suita on skine ceo firmware da bi video da li su svi sistemski fajlovi na mestu. a kada to radis update preko telefona onda on samo sadrzi updatovane filove i zato je manji, kao service pack kod windowsa.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

snenad, pa dobro to nikad nisam radio niti reinstal niti nista sa jaf i phoenix jer fala bogu nisam ni imao potrebe sa time da se upoznajem.
Ali posto za eto npr. moj n79 nema a i nece biti novih sw... i ja ako imam potrebu da ponovo obnovim isti sw... kako je bolje to uraditi, sa ovi-suitit i reinstal ili uz pomoc jednog od ova dva programa jaf ili phoenix.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

deksicom, bas onako kao sto sam napisao. reinstalacijom preko ovi suita bice ti popravljen sistem, sve ce ostati onako kako jeste (poruke, kontakti, kalendar, aplikacije). Ako instaliras os preko jafa ili phonixa dobices isti rezultat kao i hard resetom s tim sto si na neki nacin (ovo je u domenu onih 1% o kojima je zavodnick, pisao i cika Marfiju) zasticen od moguce greske u nekom fajlu na z particiji jer ce instalacijom i ona da bude obrisana i ponovo napunjena sistemskim fajlovima.

Daka020
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Uto, 16. Jun 2009. 04:48

Post od Daka020 »

Ok..Update.. Al Flesovanje.. kako ide to ?
nemogu to nigde da nadjem...
a i nije bash ovo dovoljno... hocu sve iz pocetka..system da mu odradim :D

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

googlaj recimo how to flash 5800 with jaf i naci ces sve odgovore koji te zanimaju. nije bitno da li je to tvoj telefon ili ne postupak je isti

IvanKico
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 13. Apr 2011. 16:54

Post od IvanKico »

pozzz svima, vec neko vreme pokusavam da updejtujem firmware na nokiji n97 mini,ali ne ide, pokusavao sam preko nsu-a, on samo izbaci poruku da nema novijeg software-a za moj fon, ovi suite mi pokaze da ima firmware v12.0.110 (koji i trazim), ali kad skine neki fajl nesto izmedju 100 i 200 mb (ovo mi je skidalo samo jednom, a sad odma predje na instalaciju), ali kad krene da instalira izadje neki crveni znak, prvo mi je izbacivalo nesto could not.... a sad ovi suite is busy. product code sam promenio sa nss-om na 0593341 (msm da je ovo Telenor Srbija product code i proverio na Nokijin sajt, gde pise da postoji fw v12.0.110 za taj product code), probao sam i sa onim *#0000# pa da tu idem na update software ili tako nesto ali i tu pise da nema novijeg software-a.

o mom fonu:
SV v11.0.102 (.219.03)
RM-555
fabricki product code: 0591809

Unapred zahvalan :)

PS mislim da je fon brendiran ili tako nesto, jel ima malu nalepnicu na zadnjoj strani Orange, isto pise i kad se ukljucuje, i jos nesto u fonu ima isto tu oznaku.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

IvanKico, ne mogu da se sjetim, ali mislim da sam negdje procitao od "skidanju" branda sa nekog telefona, ali to cu da nadjem da se malo podsjetim pa ti javim... Inace, nisam siguran za sto ce ti noviji software, jer na njemu nista novo nema... barem ne nesto revolucionarno ili nesto sto bi trebalo da je imalo interesantno :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori