Samsung Galaxy S2 I9100 i S2+ I9105

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Slucajno primetih u onom video klipu koji je iKe postavio, na 4:51 lik vrti kroz meni gde se pojavljuje ikonica ShootMe aplikacije. Da li ovo znaci da je SGSII vec uspesno rootovan? Zna li neko o cemu se radi?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Koliko ja znam telefon je rutovan odavno, kod samsung telefona nema te zaje....ije kao kod HTC-a zato što oni nemaju nikakvu zaštitu.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Sauriann, a hoce li biti "Senzacije" u Telenoru? :?

Sauriann
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 07. Maj 2009. 14:06
:: HTC One
Lokacija: Novi Beograd

Post od Sauriann »

Predpostavljam da će vodećih modela po klasama biti kod svih operatera kao i do sada. Bar je za HTC tako bilo...Evo kako izgleda iz ruke Samsung...

Slika

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

svidja mis e taj widget za vremensku prognozu :D

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ta "žutica" ekrana kao i nije neki problem u realnom prostoru, koliko sam čitao neke userreviews, ispravite me...
Gejming itd TV prikaz, http://www.youtube.com/watch?v=8bmtulP9Vlg
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

ausu
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 12. Avg 2010. 08:06
:: Samsung Galaxy S4
:: Samsung Galaxy S 2
Lokacija: australia adelaide

Post od ausu »

da znas lesa da se i meni svidja widget za vremensku prognozu volio bi da se skine nedje na netu ;)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ima da se skine ali problem je što vam treba touchwiz 4 da bi radio tj. kada se stavi na launcher pro (ili neki drugi) stoji u veličini 2x1 i ne može da se resize-uje bez tw.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Dobar dan.
Telefon je izvanredan.na Quandrantu je rezultat 3420, daleko ispred svih. Sa drugim "Bada" telefonom bez ikakvih podesavanja omogucen je video razgovor. Prednja kamera je vrhunska. Novina je "pokret" podesavanje i stalno prisustvo programa za stednju baterije. Sateliti pronadju lokaciju za nepunih 10 sekundi.Kretanje po ekranu ja savršeno i ima i 3D opciju. Zadnja kamera snima u "full HD" i snimak je postavljen pod nazivom "Green, red, blue. Galaxy S II 9100" na YT.
Punjenje baterije traje veoma dugo: video razgovori, slusanje muzike, slanje na YT 300 MB, podesavanje telefona, razgovori, sms. Izvanredan "amoled super plus" ekran daje izuzetno "zive" boje.Zvuk je savrsen jer mislim da postoji "sound machine".Toliko je tanak. Kvalitet izrade je izvanredan i to sto je skroz od plastike se i ne primecuje.Zuta mrlja ne postoji.Ne dobija se HDMI kabl, slusalice su standardne sa odličnim zvukom i koriste se i za radio prijem.
Moj savet kod kupovine pogledajte da li na zadnjoj strani pise "made in Korea by Samsung".
Pozdrav.

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

Meni pise made by Samsung nema onog Korea!! :| Cija jos moze da bude proizvodnja? Kineska ili??? :unsure:

korisnikboban nisi spomeuo kameru ! po meni je kamera odlicna blic je za nijansu slabiji od ksenona i ako ima jednu lampicu a iz blizine blic nece da izbledi sliku kao sto to rade neki drugi telefoni!!! 8)
>> N7100 <<

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

kakva je autonomija baterije? .

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

djoni, pa pazi uz pristojno drndanje baterija izdrzava ceo dan ja sam ekstra zadovoljan bolja je od galaxy s za sada jos kada se stabilizuje bice ekstra ,normalno barem za mene!!! :)
>> N7100 <<

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Post od korisnikboban »

Demian napisao:...
Dobro vece,
pogledaj video klip iz mog priloga.Taj klip govori o kameri.
Telefon sam inace dobio iz Nemačke.
Pozdrav.

Izmenio: IDzO
*Nemoj citirati cele poruke vec samo delove na koje se odnosi tvoj odgovor. Nemoj citirati poruku iznad svoje ako na nju odgovaras.*

Sauriann
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 07. Maj 2009. 14:06
:: HTC One
Lokacija: Novi Beograd

Post od Sauriann »

Ja sam ujutru skinuo telefon sa punjača. Na poslu sam razgovarao oko 30 minuta tog dana i igrao sam se povremeno sa njim (sa ukljucenim mailexchange na push interval) ali nisam surfoavio ili slušao muziku (slikao tačno dve fotke i hd klip od minut, wifi nije uključen a dan ranije sam sve sinhronizovao i instalirao sto koristim). Na slici iz mog predhodnog posta se vidi koliko mi je ostalo baterije pred sam kraj radnog vremena. Sa takvim tempom trošenja (kada sam došao kući odigrao sam dve partije pokera od 20 min na wc šolji i baterija pada na minimum) ne može se baš krenuti negde uveče a da si siguran da nećeš ostati bez baterije. Koristim pored ovog i običan htc Desire(koji je nesumnjivo lošiji telefon) i pored toga sto samsung ima stalno uključen režim uštede (što je komercijalna šminka za psihički efekat na korisnika) meni baterije u suštini traju približno isto tj. moram da dopunjavam ako krenem negde uveče.
U praksi to znači da baterija traje JEDAN dan. Ostali koji tvrde drugačije ovaj telefon koriste kao statusni simbol i ne koriste većinju njihovih fukcija...
sve u svemu perfektan telefon za taj novac.
Poslednja izmena od Sauriann u Pon, 06. Jun 2011. 10:24, izmenjeno 1 put ukupno.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Sauriann, pretpostaljao sam da baterija ne moze vise od dana a izgura :(

Kako ti deluje kvalitet telefona, posle malo duzeg koriscenja?
Juce sam gledao ovaj telfon u telenoru i nisam neto odusevljen izradom.
and justice for all...

Sauriann
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 07. Maj 2009. 14:06
:: HTC One
Lokacija: Novi Beograd

Post od Sauriann »

To je upravo i jedini razlog zbog kojeg bih uzeo HTC. Samsung nekako deluje plastičan ali moram priznati da odaje utisak čvrstine. To sa druge strane ne mora da znači ništa na duže staze tj. ako ćeš da koristiš telefon dug period ako je od plastike verovatno će vreme na njemu ostaviti traga...

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

Gledao sam davno one klipove i za stari Galaxy S, iako je izgledao plastično, pokazao se kao prilično čvrst na testiranjima:
http://www.youtube.com/watch?v=3by5u9ax2EU
Nadam se da će tako biti i sa dvojkom.

Što se tiče baterije, baš zbog toga sam pitao! Gledao sam gomilu uporednih testova SGS2 i HTC Sensation (gde je, btw. SGS 2 oduvao Sensation) i na moje iznenađenje, što se tiče trajanja baterije, dali su prednost Sensationu! Navikao sam da HTC standardno ugrađuje slabe baterije, pa sam morao ovo da proverim... :unsure:

Sauriann
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 07. Maj 2009. 14:06
:: HTC One
Lokacija: Novi Beograd

Post od Sauriann »

Pitanje je koliki su kvalitei mreža tamo gde su rađeni testovi...Koliko telefon prebacuje sa jedne frekfencije na drugu i kakva je jačina tih signala dosta znači. Kod nas su neki od tih testova samo mrtvo slovo na papiru (trajanje baterije). I ja sam gdeldao neke testove iz Rusije mada mislim da je kod njih kavlitet malo bolji.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Sauriann, i ja sam razmisljao da se odlucim za senzaciju ali me je ovo nateralo da mozda ipak sacekam sa odlukom http://www.gsmarena.com/htc_sensation_s ... s-2742.php :wacko:
and justice for all...

Sauriann
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 07. Maj 2009. 14:06
:: HTC One
Lokacija: Novi Beograd

Post od Sauriann »

Čitam to danas i baš šteta. Ipak ću onda da uzmem Samsunga jbg. Nisam hteo da napuštam HTC jer su sjajni ali me sad mrzi da čekam da to siprave ili izbace novi model...Idem krajem meseca na odor i potreban mi je HD snimak...

p.s zna li neko da li su zaključani na Telenoru?

Odgovori