Telefoni koje treba izbegavati!

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Telefoni koje treba izbegavati!

Post od loki13 »

Ova tema je zamisljena kao podrska ljudima koji kupuju telefon (bilo nov ili polovan) gde ce nam iskusni serviseri dati sugestije koje aparate treba izbegavati,na osnovu svog iskustva!
Svima je poznat primer Nokie e52 koja je jako problematicna,ali kada neko pogleda specifikacije vidi da je to odlican telefon i to po jako pristupacnoj ceni!
Zato cenjeni serviseri raspalite o modelima koje treba izbegavati!
Ovakva tema bi vise pristajala podforumu kafic,ali tamo jako retko postuju serviseri pa onda ne bi imala smisla....
D500&E71

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Uglavnom Nokia:
6700c(u sirokom luku)
C5 (iako mislite da je kvalitetna,samo tako deluje)
C3,
E52,
E72,
X2,
X6,
N8,

to be continued.... :)

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Šta je konkretno problem sa n8, imaju je par drugara pa da im preporučim da vode računa ili čak prodaju? Poz

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

drgrga, Iz ovoga mogu da zkljucim samo da ti ne volis nokiu i navedene modele. Znam dosta ljudi koji koriste neke od navedenih modela i zadovoljni su. Lepo bi bilo da navedes mane istih. Po mom misljenju loki13, misli na stvarne probleme koji ljudi imaju sa telefonima.
Recimo Nokia N97 zbog katastrofalnog firmware-a i nemanja namere da ikad poprave isti, mada ima i zadovoljnih korisnika, ocigledno zavisi od serije do serije.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

snenad, bas naprotiv ,hteo bih da se forumasi obaveste o aparatima koji cesto posecuju servis (a u zadnje vreme takvih je sve vise),na 6700 cesto crkava bt,e52 ploca,c5 takodje...na n97 otpada lock dugmence,na n79 crkava tastatura itd.
snenad, a sa druge strane sto bi drgrga imao nesto protiv bilo kog proizvodjaca kada covek od toga zivi...
Takodje svi mozemo da primetimo koliko je drastican pad kvaliteta nokiinih aparata u poslednjih par godina.
D500&E71

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Serviser telefona nisam ali konkretno noviji modeli Nokie dosta njih mi je proslo kroz ruke instalirajuci razne aplikacije, navigaciju itd. Njvise ih je bilo C5, kakva mu je stampana veza neznam ali mu je mana poklopac baterije koji se vrlo brzo izguli. X6 ima pa pretanak poklopac baterije koji se bas nezgodno namesta, malo jaci pritisak i moze da pukne.
A N79 njemu svaka cast, dve ipo godine ga imam i kao nov je.

Bull Terrier
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Pon, 17. Jul 2006. 15:27

Post od Bull Terrier »

C5 izbegavati, mojoj je ploca menjana, sad se cuje malo slabije zvucnik itd...sve u svemu, deluje jako lepo i pouzdano, a kad pocnete da je koristite :shock:

Za E52 takodje, drugarica je uzela i njoj je ploca crkla...
Ako ga ne mozes pobediti....gadjaj ga telefonom !

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

snenad,

Mislim da ste trazili misljenje,ja sam ga dao....ja Nokiu obozavam ali Nokiu koja je nekad bila....Svi sadasnji modeli(vecina) su totalni promasaj......
Vec sam pisao u jednoj temi:

-Veoma tanka ploca
-Usteda na svemu,koncentrisanje vise stvari u jedan cip.....
-T.Z.V senvic ili ti cip na cipu (procesor+flesh) na pomenutoj tankoj ploci > reziltat odjednom memory full i gasenje aparata.Resenje preduvati pomenuti senvic da bi trajalo jos 10 dana i caaaoaoaaoaoaoa.Ovo je najizrazenije na E52 i C5
- Svi modeli hardverski isti samo drugacije maske.Pri tom vrlo lepo zavaravanje ljudi da je telefon METALNI ustvari je cist plastikaner.
-Los i bagovit softwer koji redovno puca,pri tom slepo drzanje Symbian OS koji sasvim lepo propada pod naletom Androida(to su i sami priznali)

Eto.....
Sto se tice Samsunga,standardni problemi,losi flet kablovi,losi touch-evi koji crknu sami od sebe ali po meni je to ipak mnogo bolja varijanta od ove Nokijine gde resenja NEMA !!!!

SE mi slabo dolazi ali je ocekivano jer nemaju puno modela zastupljenih ovde,nasuprot tome LG-ja ima dosta ali su se vrlo dobro pokazali.....naravno i HTC(sem tatoo i smart)

I vrlo je diskutabilno kada se kaze "zadovoljni korisnik",jer onaj koji je imao do juce neki krs i uzeo npr C5 a pri tom kucne 3 poruke dnevno i javi se na 2 poziva NARAVNO da je prezadovoljan.....
Onaj koji je koristio bilo koju stariju Nokiu,a napredniji je korisnik,videce da je dobio jedno veliko NISTA !!!!!

Pozz

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

uuuu pa dobro N8,Ja ih nesam video mnogo pokvarenih,ali C7 sto umiru :ohmy: :o hajoooj,ki zecevi,mada posle kratkog produvavanja,malo koja ne proradi,takodje sto rece i C5,e52,i BT na 6700c :D :D :D
ima tu i nekoliko SE
kao npr Xperia X10 problem sa punjenjem,i signalom
tu je i k850,senzorcici i flet displeja koji je pod tastaturom :D
Poslednja izmena od skar u Uto, 19. Jul 2011. 18:40, izmenjeno 1 put ukupno.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

skar,

Ja promenih flet na C6, mesec dana cim je izasao,prosto nisam mogao da verujem....Evo vidim kolege se zale i na C3-01 to je onaj sa pola tasturom pola touch-om,elem touch poludi...a nije do njega :wacko:

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa izgleda da namerno prave takve telefone,kako bi te naterali da uzmes legalan fon,jer se oni po ovlascenom servisu ne bakcu sa djubretom,zamene plocu i cao :uhuh: :uhuh:
sta pre par godina,nijedna nokia nije crkavala,i dan danas rade,bez bojazni si je mogao uzeti na crnjaka...e to su bili dani :D :D
svi smo se zalilii kakva je 6220c plasticna,pogledaj sad ovo :o :o :shock:

matrix_023
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 21. Jul 2011. 17:50

Post od matrix_023 »

a sta je sa c7 i n8 sta njima crkava? i sto moram da unesen 100 karaktera da bi poruka otisla.... :dry:

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ako si malo podrobnije procitao temu,kolega je gore pojasnio o doticnom "sendvicu"
znaci nije ono sto se jede :lol: :lol: :lol:

matrix_023
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 21. Jul 2011. 17:50

Post od matrix_023 »

napisao je da je najizrazenije na c5 i e52.

[Izmenio tomas.hokenberi] 100 karaktera moras da uneses zato sto su takva pravila foruma. Pravila foruma takodje kazu da nije dozvoljeno komentarisanje ogranicenja od min 100 karaktera i nije dozvoljeno dopunjavanje poruka do 100 karaktera tackicama, smajlijima i drugim besmislenim tekstom. Svaka sledeca takva poruka ce ti biti obrisana bez ikakvog obavestenja!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

konrketno rekao je uopsteno za sve nove nokia modele..znaci nema odstupanja
samo sto je kod nekih modela izrazenije,a kod nekih ne..
evo primera C6-01,dosad nisam video ni jedan da se gasio,dok sam c7 imao prilike(jedno 10kom) ! 8)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Ja sam se razocarao u Nokia X3-00 zbog katastrofalnog kvaliteta izrade, na prvom mestu. Poklopac baterije je toliko tanak da ume da otpadne sam od sebe ako se malo jace pritisne. Kompletna maska je uzasno tanka i imam osecaj kao da ce se zdrobiti ako ga cvrsce drzim. Zatim, slajder uzasno "trolluje". Pri otvaranju prvo ide teze i mora se gurnuti malo jace, da bi u narednom trenutku prokliznuo i jednom mi je zbog toga izleteo ceo telefon iz ruke! :lol: Koristio sam ga 4 meseca aktivno i jedva sam docekao prelazak na htc tattoo, koji ima jednu, ali jako veliku manu - ekran, tacnije touch!
Jedina dobra stvar kod X3-00 je reprodukcija zvuka, ali i tattoo uz EQ app moze da svuci skoro toliko dobro! :)

matrix_023
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 21. Jul 2011. 17:50

Post od matrix_023 »

ok verujem ja da je tako,ja sam do sad imao c7 i dve n8-ice pa nisam imao problema,doduse nisam ih dugo nosio ili sam samo imao srece :D

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Koristio sam ja 6700c skoro godinu dana i ništa joj se nije desilo.
Prodao sam je i drugar je koristi 3 meseci i sve je OK.
Ali to je samo izuzetak koji potvrđuje generalno pravilo da 6700 ne valja.
Skoro sve ostale 6700c koje sam prodao kupcima: crko bluetooth, crkla kamera, crko skroz...
C5 sam srećom prodavao samo otkupljene sa MTS-a i Telenora.
Crkle su skoro sve, ali ne jašu meni za vrat.
I napomena da MTS priznaje garanciju bez obrira ko je kupio telefon, dok kod Telenora i VIP-a
može da se duva sa garancijom - traže da se pojavi lice koje je zaključilo ugovor.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

matrix_023,

Nema potrebe da se dosledno navodi svaki model,ali standarni problem koji Nokia ima jeste taj,sto su u veeeeelikom zaostatku za ostalima,i po svaku cenu izbacuju brdo modela kao sto rekoh koji su jedno jedno isto,samo sklopljeni u razlicite maske.

Dovoljno je da se progugla malo.Konkretno kad sam napisao i N8 mislio sam na generalni problem,gore vec naveden....
N8 sam imao par komada sa ovim:
http://www.networkworld.com/news/2010/1 ... ia-n8.html

Ali nije mi jasno sta ce poboljsati,kad su inzinjeri u startu zayebali stvar :lol:

Zanimljivo je to,da stari N73 NIKADA nema problem sa senvicom,ali je zato ploca debela,pa preko nje ide metalni deo pa tek na njega posebno tasturna ploca.......dakle koja je mogucnost uvijanja ? Skoro pa nikakva.Zato su sve prethodne serije i trajale i jos uvek traju....ali neko se dosetio da je to sad "debeo telefon",i treba ga stanjiti i zaobliti,a KVALITET sta ce to sad.......IME JE BITNO !!!!

Isto vam je i sa novim automobilima,sve deluje lepo i zaobljeno,ali plastike pun kao ker buva,pogledajte danasnje dzipove,to je sve samo ne dzip,a zastita se svela na milijardu vazdusnih jastuka....no to je sad druga tema

pozz
Poslednja izmena od drgrga u Sub, 23. Jul 2011. 09:16, izmenjeno 1 put ukupno.

matrix_023
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 21. Jul 2011. 17:50

Post od matrix_023 »

koji su od novijih modela vise klase podnosljivi tj solidnog kvaliteta po tebi? (mislim unazad 2-3 god)

Odgovori