Prevaranti u malim oglasima?

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Baraba, vidis te "pismene garancije" nisu nikakve garancije, to su samo papirici, i vrede koliko i hartija na kojoj su napisane. Nema razlike izmedju tezge na Buvljaku i tih radnji, osim sto su tezge nesto pouzdanije. Nemas fiskalni racun = nemas dokaz kupovine telefona. Ta garancija ti vazi samo kod te "firme", i to ako im se cefne da je priznaju. Sutra ako zatvore firmu tom garancijom mozes da se posluzis iskljucivo u toaletu. Neki praktikuju sledece: otvore "firmu" 5-6 meseci prodaju mobilne, pa je zatvore i preorijentisu se na krompir i paprike, posle otvore "novu firmu" koja vise ne priznaje garancije "stare firme" itd.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ја телефоне које сам купи на црно нисам носио на рекламацију јер су радили како треба а оригинал који сада поседујем иде други пут у сервис. Имали или немали фискални рачун исто нам се хвата :dry:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ja ne razumem ljudi o cemu vi pricate... nikoga ne branim i nikoga ne napadam ali ako se telefon, kupljen kod tih ljudi, ne daj boze pokvari, odneses ga i u vrlo kratkom roku ti ga poprave ili cak daju novi ako je do ploce nesto ili drugog teskog kvara... zasto ne bi tu garanciju koju daju i prihvatili?! ne razumem... govorim iz licnog iskustva.

inace, imao sam telefone i iz VIP-a i iz Smartphone shop-a koji su se vracali na t-mobile ili razne italijanske mreze kad sam ih resetovao fabrickim resetom ili update-ovao na novi... toliko o ''originalima''... a placate ih po besmislenim cenama... kupite telefon u radnji koja se nalazi u Uscu i Delta city-ju (nije vredna ni da je reklamiram a veoma je poznata) pa cete videti koliko su original :uhuh

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Necu da reklamiram, kupovao sam pre par god. u jednoj od gore pomenute dve radnje i nisam imao problema, to su isti telefoni kao kod uvoznika, neki i kvalitetniji jer nisu radjeni za nase trziste. Nekad je bila orginal kutija nekad ne, koga

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Baraba, telefoni "radjeni za nase trziste" se razlikuju od bilo kojih drugih iskljucivo po firmveru, tako da ne razumem sta ti znaci "neki i kvalitetniji jer nisu radjeni za nase trziste".

No u svakom slucaju - vec postoji tema u Kaficu u kojoj se raspravlja o "legalnim" vs "ilegalnim" aparatima, te predlazem da se ova diskusija nastavi tamo.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

nema izmeni
nekad ne, koga briga kakva je kutija koja skuplja prasinu kuci.
tomas.hokenberi, pre 3-4 god sam kupovao u Alex, covek je i dalje tu? Radio zamenu staro za novo... nikad problema. Sad kupim Bt slusku u delta city i nosim je tri puta na popravku. Ima ovde u temama moje iskustvo kada Nokia E52 kupljena kod uvoznika ode sa problemom zvucnika u ovlascen servis. U napomeni naglasim da ne ubacuju novu verziju sw! Telefon dodje sa servisa sa novim sw (naravno izgubio sam sve podatke) a zvucnik nije zamenjen! Sve sam to slikao i okacio ovde slike, mislim da je tema o iskustvima o serviserima. I? Fiskalni racun mi nije pomogao da povratim podatke!
Ne kupujem par godima po radnjama, uzimam telefon preko mreze, mrezu moram da koristim te moram, tako mi je najisplatjiviji.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

moram da se nadovežem na priču o telefonima radjenim za naše tržište i da se u potpunosti složim da ima razlike.
isto kao i sa kozmetikom, slatkišima, za balkan uvek stižu telefoni slabijeg kvaliteta i u to sam se uverio par puta.
i opšte je poznata stvar da veliki broj komponenti koje se standardno ugrađuju u mobilne telefone mogu da se nabave od različitih outsorceovanih proizvođača i pri tome postoji i klasa u kvalitetu.
imao sam u poslednje vreme dva telefona od uvoznika i oba su bila falična. jedan je nokia e72 kupljena u telenoru koja je toliko bagovita da ne može normalno da se koristi, ona je kod brata. sa druge strane, ja sam od lokalnog prodavca koji već 12 godina valja telefone uzeo istu tu e72, simfree iz austrije i telefon radi savršeno.
drugi slučaj je sa telefonom nokia e7 od našeg uvoznika P.. C........S. telefon se sam od sebe guli, restartuje (pritom ima poslednji firmware i više puta je rađen i hard i soft reset), a kamera je sama od sebe prestala da radi nakon 2 meseca. užas!
tako da... nemam ništa protiv telefona ispod žita, uvek su u full pakovanju i simfree, samo treba naći pouzdane prodavce!
::luv phonez::

lonelyeagle2005
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Uto, 23. Avg 2005. 12:07
Lokacija: Toplicki okrug

Post od lonelyeagle2005 »

Znaci ne mogu da verujem kakvi biseri od ljudi postoje na ovim oglasima. :lol:
Lik mi ladno trazi da mu prvo uplatim pare na tekuci racun pa ce on meni da posalje kad vidi da sam uplatio. I on je kao menadzer u nekoj firmi.
Odgovara samo na poruke,nece da se javi jer je na sastancima,ili na veceri.To su neki od razloga koje je naveo.

Ovo nije samo glupost vec vredjanje inteligencije.Da ja uplatim nekom 17000din koga uopste ne znam,cak ni ime.

Zbog ovakve situacije cu sutra namerno lepo da iskesiram 23000din u prodavnicu za nov telefon i barem skinem brigu sa glave da li ce neko da me zajebe za pare ili ce telefon da ima neku manu.
Solo Driver

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

lonelyeagle2005, bas tako mnogo je bolje dodati i kupiti novi telefon.
I ja sam ovih dana planirao da kupim nesto polovno ali sam odustao od straha da me ne prevare.
Jedan je prodavao E71 za 12.500 din. sutradan je isti telefon prodavao za 12.000 dim. a treci dan mu je podigao cenu na 130 e.
Pise kao sve original a na slikama se videlo da nije original punjac i kutija.
Novo je novo.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

Ja sam kupio preko oglasa Sensation.. Ali sam doooooobro pretrazio sve na njemu pre nego sto sam ga kupio.. Znaci, otvarao, zagledao, palio bootloader, proveravao hboot itd itd.. Telefon je, kao sto je prodavac tvrdio, samo upaljen i proban. Nije radio duze od 10 minuta. Dobio sam orginalnu kutiju, sa imei brojem koji se naravno poklapa sa imei brojem na telefonu, punjac, usb, slusalice, uputstvo , garanciju.. sve apsolutno kao sto je prodavac tvrdio. I to je prvi lik koga sam ikada pozvao iz malih oglasa. Ubo sam, slucajno mozda.. Ali sam ustedeo preko 250 eura, sto je mnogo ,.. Jako mnogo.. ( za mene i moje standarde)..

Nikada se ne zna.. Ja sam bio u fazonu da prvo proverim telefon do najsitnijeg detalja, pa onda razmisljam o kupovini..
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Layne_Staley, Epa to je druga prica kad je prodavac ili kupac iz istog grada i ako se dogovore da se susretnu.
Ja sam bio pronasao jednog iz istog mesta smo koji je kao nov E72 prodavao za 105 e. i posle moje sms poruke gde sam mu predlozio da se vidimo on je broj iskljucio i telefon povukao sa oglasa.
Ali kupiti telefon preko oglasa i da vam ga kurirska sluzba donese to je pravi reskir
Kupovina macke u dzaku i kad otvoris.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Layne_Staley, naravno da ima normalnih prodavaca, ljudi su uzeli telefon preko paketa i prodaju ga jer im ne treba a hoće da zarade neki dinar. Iskreno, i ja bih tako uzeo SGS2 da nisam uzeo preko mreže (lepše je kad na garantnom listu piše moje ime nego nekog da cimam ako se nešto desi da dolazi u poslovnicu da on preuzima telefon, u poslovnici može da ga preuzme onaj ko je sklopio ugovor za taj telefon - telenor). Mora čovek u napred na sve da misli.

deksicom, nije taj zbog tvoje sms isključio fon, ko zna koga je navukao u međuvremenu, nisi ti jedini koji se čuje sa njim.

Ljudi greše kada vide neku nerealnu cenu i ponadaju se, razmislite da li neko nešto prodaje drastično nisko sem ako nešto ne mulja ili želi da se što pre reši telefona.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Baraba, a mozda je nekome istekao ugovor pa prodaje tel za 100e.kako bi pri obnovi ugovora toliko platio novi tel....najbolje je pogledati sta kupujes i onda mozes samo sam sebi da budes kriv,niko drugi.....
D500&E71

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

DeksiCom: da nije taj "menadžer" Srđan Đorđević?
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... telefonima

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

siki069, ma nije iz Nisa napisao je Leskovac sad dali je ili nije on zna. A imao je jedan iz nisa koji je prodavao nove telefone dosta jeftinije E71 za 160e. ali nemogu se setiti kako bese oko naplate jer takve oglase nabrzinu procitam jer novi E71 za 160 e. ce se naci malo sutra.

Aleksandarr
Banned
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 19. Jan 2014. 18:05
:: lg g2
:: Huawei p1

Re: Prevaranti u malim oglasima?

Post od Aleksandarr »

Prevaranti ponovo jasu , pazite se ljudi :lol: Malo mi je smesna tema, ako iole imate iq veci od 35 treba da znate da se pare ne salju unapred, ukoliko prodavac odvije da da svoje podatke a trazi pare unapred stvar je jasna , a ko to ne provali ja ga ne zalim...Ista prica kao i sa pozajmicama na ugovor u sudu, prvo im ujutru uplatis pare na ne znam sta bese, ne mozes ni da im vidis podatke nit nista, uplatis lovu a od njih vise ni traga ni glas
I ZATO PZITE SE LJUDI PREVARANTI PONOVO JASU :)

Mravikov
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2019. 14:44
:: Lg
:: Samsung

Re: Prevaranti u malim oglasima?

Post od Mravikov »

S obzirom da na ovom sajtu ima najvise prevara ,predlazem da ukinete rubriku mali oglasi kako ne bi mnogi bili prevareni. i svima koji nameravaju da kupuju preko ovog sajta : savet zaobidjite ga .Evo imena i prezimena jos jednog prevaranta : Dejan Milosavljevic br . mob.0616226701 . 0612685980 .Nadam se da ce administrator ovo objaviti

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Prevaranti u malim oglasima?

Post od znemanja »

Mravikov, Administracija foruma nema nikakve veze sa sekcijom malih oglasa na sajtu mobilnisvet.com niti sa bilo kojim delovima sajta osim foruma.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Prevaranti u malim oglasima?

Post od Martin Mystere »

Mislim da bi ste trebali da pinujete tu poruku a više ljudi ne mešaju i ne greše.

Odgovori