Originalne maske za 3650

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Originalne maske za 3650

Post od Sasa_NS »

Zna li neko gde mogu da se kupe originalne maske za Nokiu 3650? Prodavnice u Novom sadu pune su nekih bednih kineskih kopija kojih se uzasavam - milija mi je originalna izgrebana nego nova ovakva...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Imaš u Beogradu u radnji kod Vukovog spomenika, baš kod Vukovog spomenika, radnja se zove Mobilmax ili tako nesto, ima veliki plakat iznad radnje na kome su napisana slova fontom kao kod Valvoline motornih ulja. Kad izadješ sa 26ice(pre Vuka, ne posle) kreneš ka vuku, ali ne ideš na trg, nego ideš prvom ulicom koja se naslanja na bulevar pod uglom od devedeset stepeni, a na levoj je strani bulevara, idi tu samo pravo i naletećeš na veliki, već spominjani plakat. Ne mogu sad da s setim adrese niti naziva te ulice koja ide pored Vuka, ali otići ću surta baš da proverim kako se šta zove i vraćam se da tačno napišem sve i cenu maske. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Hvala jos jednom na odgovoru. Pretražio sam ceo Novi Sad i nisam našao originalnu masku, a bio sam i u Beogradu u nekoliko prodavnica i ništa. Svi imaju neke maske bednog izgleda u običnom celofanskom pakovanju koje nisu ni blizu originalnoj koju imam na telefonu. Cene takvih maskica krecu se od 150 do 500 din.
Prefekcionista sam pa mi sve više smetaju ogrebotine čija se količina vremenom neumitno uvećava. Naime, dublje ogrebotine nezgodno lome svetlost koja dopire ispod sa displeja tako da izgledaju veće nego sto jesu i kvare vidljivost i prikaz displeja...
3650 ima veliko "staklo" tako da je, i pored najveće pažnje (i kvalitetne Samsonite futrole) zaista nemoguće sačuvati od grebanja... Provereno.
Prema tvom opisu znam otprilike gde se nalazi ta prodavnica i naci cu je, a ako ti nije problem, bio bih ti zahvalan i na tacnoj adresi... Pozdrav!

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Maske jesu u glupom celofanskom pakovanju, ali su stvarno jako blizu originalnoj po kvalitetu, barem su mi tako delovale. Inače, displej je stvarno mnogo lak za ogrebati. Ja sam samo jednom ispustio telefon, i morao sam da menjam masku, jer je displej dobio "naftnu mrlju" od ogrebotine na maski.

Adresa: Ugao Ruzveltove i Kraljice Marije. Pripada ruzveltovoj, možda je čak i Ruzveltova 1,ali nisam siguran, pa je prvo objašnjenje ultra tačno.
U susret novim izazovima...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Hvala na adresi. Pogledacu.
Perfekcionisti kao sto sam ja svaka dlaka smeta... Neke od tih maski imaju razlivenu (potklobucenu) boju oko rupica za tastere brzog pristupa, drugima (svima) je natpis Nokia na staklu "krecav", kao da su ga rukom pisali, a na nekima cak stoji ukoso!!! Beli krug izradjen je od neke smesno lose plastike... i da ne nabrajam dalje. U mnogim radnjama video sam originalne Nokiine maske u kartonsko-plasticnom pakovanju koje kvalitetom mnogo odskacu od ovih kineskih, pa zato se nadam da cu negde naleteti i na originalnu za 3650.
Ako se i na originalnoj dosta lako ogrebe staklo, mozes misliti sta ce biti sa ovim kineskima, odnosno, koliko ce trebati da se ne pojavi prva ogrebotina?
Juce sam u Zmaj Jovinoj u NS bio u jednoj prodavnici - video sam gomilu originalnih maski u izlogu i uleteo pun nade da cu naci ono sto mi treba. Nazalost, i tu su imali samo kineske, a na moje pitanje mogu li da mi nabave originalnu, rekli su da moze ali da je skupo - 30 evra. Za te pare moze skoro da se kupi neki stariji model Nokie. Ali sta je tu je...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ja sam ove probao na svom telefonu, i bile su odlične, barem ta serija, mora da ih još uvek imaju. Inače, ja mislim da su i ove kineske, jer sve se radi u Kini, ali barem su mi delovale kao originalne, a ne baš da se vidi kako je fulširano(isprobao sam teget masku).
U susret novim izazovima...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Sve se pravi u Kini, slazem se. Govorim "kineske" jer je taj pridev postao sinonim za los kvalitet. Verovatno je rec o klasifikaciji po kvalitetu - prva klasa ide za ugradnju u fabrici, druga se pakuje kao pod Nokia znakom i ide u radnje, trecu ubacuju u pomenuti celofan i prodaju je kao "no name" za neku bagatelu, cetvrta ide u doradu pa se takodje prodaje u celofanu, petoj nema pomoci i ide u otpad...
Tako ti je i u proizvodnji delova za automobile i u mnogo cemu jos...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

A neke se prave sa, a neke bez Nokiine licence...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Bas tako. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Ili koriste ne dozvoljene materijale...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Nije valjda da koriste radioaktivni azbest? :lol: :lol: :lol:
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Obogatjeni uranijum koji razara male sive celije. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

8O MA vi ste opiceni... :lol:

Nedozvoljene materijale...Mislim da to dodje milion puta reciklirana plastika.. :roll:

Ili tako nesto... Te maske koje nisu dobro izlivene, doradjiju se, ali ima ovih od uzasne reciklirane plastike, koje nemaju nikakvu bolju pa onda moraju da se farbaju... A ta farba se izguli za mesec dana pa onda uzas... :evil:
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

chale
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Pet, 20. Avg 2004. 16:44

Post od chale »

ima li negde maski za 3660 kojim slucajem. sumnjam, ali ajde da pitam
Ako kanis pobediti ne smes izgubiti!

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ne znam pogledaj na adresi koju sam dao. :D
U susret novim izazovima...

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Vec je data adresa za kontakt... Nema vise sta reci... Zakljucavam temu...........

[L O C K]
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Zaključana tema