iPhone 5

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

iPhone 5

Post od Miškoni »


ZvezdasBGD
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 07. Nov 2012. 16:00
:: Iphone 5
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od ZvezdasBGD »

Ajd da budem prvi koji će se zapljunuti sa Iphone 5. :D
Imam ga već nedelju dana i to mi je prvi Iphone. Prvi utisak je fenomenalan, tu pre svega mislim na spoljašnji izgled. Sve je savršeno odrađeno, matirana pozadina je perverzija i aparat deluje totalno kompaktno. Displej je (naravno) fenomenalan, boje prirodne (za razliku od Samsunga S2 koji sam imao pre, gde su boje bukvalno šljaštale. Da ne pominjem razne linije koje su bile vidljive prilikom uključivanja aparata), a fon savršeno leži u ruci. E sad što se operativnog sistema tiče (nisam programer) tu nisam primetio ništa specijalno, što je jelte logično pošto već dugo imam Ipod i Ipad koji koriste iOS 6. :D Zato je valjda izostala euforija :lol:
Sad dolazimo do krucijalnog pitanja: Zašto sam ga uzeo?
Zato što je odziv fenomenalan.
Zato što je ceo operativni sistem lak i logičan za korišćenje.
Zato što ga "bije" glas da ne trokira, što sam se uverio na Ipodu i Ipadu.
Zato što ima savršenu mail aplikaciju u koju sam ubacio 5 svojih mail naloga i sve šljaka kao kod Blackberry-ja, a ne plaćam BIS.
Zato što jednom rukom mogu bez problema da koristim fon, što je malo teže išlo na S2.
Zato što izvlaći do neverovatnih 20 Mbps, dok sa istom karticom na S2 nikad nije moglo više od 5 Mbps.
Zato što je korišćenje neta bruka brzo i lako.
Zato što je muzika nenad*ebiva, čak i sa običnim sluškama. Nema razlike u odnosu na fenomenalni Ipod.

E sad ima i minusa:
Mape, kao što su svi i primetili. Totalno neupotrebljive, ali ajd ima opcija pristupa google mapama.
Meni lično smeta nepostojanje opcije Only 3G u network meniju. Postoji samo dual mode ili 3G off, što nekad smara jer se fon sam prebaci na EDGE pa je onda internet drastično sporiji.
USB kabl sa smanjenim "džekom". Ne daj bože da se isprazni baterija, nema šanse da je napuniš čak ni kod onih koji imaju Iphone 4.
Nano kartica. Koji im je đavo to trebalo. Ajd biće rešeno uskoro kad naši provajderi ubace u ponudu tu vrstu SIM.

Toliko za sada. Ako nekog nešto specijalno zanima neka pita.
I da nisam pozer. Odmah sam ga ubacio u futrolu iz koje se uopšte ne vidi da je Iphone. Ne reklamiram ja telefone :D
I nisam ga platio 900 evra, već sam ga dobio po realnoj ceni iz inostranstva. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od miodrage »

ZvezdasBGD, cestitke na novom uredjaju, neka te dugo i dobro sluzi.
Kazi mi koliko ti u proseku drzi baterija i sa koliko upotrebe?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Baraba »

ZvezdasBGD, takođe čestitke na novom uređaju, isto pitanje i mene zanma za bateriju koliko drži kada ga ne štediš?

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od fannY »

ZvezdasBGD, cestitke i da ga dugo koristis.;) Upravo te mane i odvlace kupce od iPhone-a 5.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Adams »

ZvezdasBGD, sa zadovoljstvom da ga koristis. ;)
Realan opis prednosti i mana, pored baterije, jel mozes da napises i nesto o samim dimenzijama ekrana, tj kako se manifestovalo to sto su samo povecali visinu a ostavili sirinu ekrana istu, da li izgleda neprirodno, izduzeno i tako to.... :)
Nokia Lumia 1520

ZvezdasBGD
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 07. Nov 2012. 16:00
:: Iphone 5
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 5

Post od ZvezdasBGD »

'Fala fala ;)))) Što se baterije tiče, sa "čačkanjem" gde ga po ceo dan ne ispuštam iz ruke, baterija može da izgura oko 24 sata. E sad verovatno će trajati i duže, mada ja stalno visim na netu i dosta pričam, pa ono... Kod S2 je trajala kraće iako sam konstantno držao na " štednji energije". Ekran jeste "izdužen" u odnosu na 4S ali iskreno meni to i odgovara. Mnogo je tanji od prethodnika i to je isto jedan od pluseva, ali mi se ne dopada što je lakši. Šta ja znam nekako težina 4S mi je idealna. Primetio sam i da punjenje aparata traje jako kratko, tipa malo jače od sat vremena ( start punjenja od 6%). Jako brzo se prebacuju i fajlovi sa kompa preko Itunes-a. Mnogo brže nego što je slučaj sa Ipod-om. Sve u svemu prvi utisci su pozitivni, ali smatram da je cena od preko 800 € kod nas žešće naduvana. Ali pošto svuda vlada Apple mania, nije čudo što bi svi da zarade.

EDIT:
Evo i crne varijante :)

Slika
Poslednja izmena od Ninolina u Čet, 08. Nov 2012. 15:55, izmenjeno 2 puta ukupno.
Rezlog: spojene poruke koje su pisane jedna za drugom. Koristi opciju Izmeni.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 5

Post od Adams »

ZvezdasBGD, ako si u mogucnosti izbaci i neku fotku sa njega, cisto da vidimo iz prve ruke, da li je kamera sto god bolja. :)
Nokia Lumia 1520

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: iPhone 5

Post od Tacty »

800 ili 700 ( koliko regularno košta), nekako dođe svejedno...po meni su obe cene žešće naduvane...

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 5

Post od Adams »

U Amerci je oko 580 evra sim free, sto je za njih smesno, realno.....
Meni je bas krivo sto su da bi podstakli kupovinu petice ostavili visoku ceni 4S. Razlika je samo 100 dolara.
Ili je tsko bilo i ranije ali se ne secam toga.... O.o
Nokia Lumia 1520

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: iPhone 5

Post od Tacty »

Adams napisao:U Amerci je oko 580 evra sim free, sto je za njih smesno, realno.....
to tamo na taj način niko ne kupuje, a daleko da je to za njih smešno, naprotiv...u americi vlada kult ugovora, retko ko tamo ispljune ( i čak smatraju da je to budalasto dati toliko živih para za telefon) 600-700 ili ne daj bože kao kod nas 1000 dolara/evra za mobilni...za njih je iphone 199 dolara i toliko, ugovor racunaju da moraju da imaju pa onda tako i dolaze do telefona, preko operatera. mislim da bi se svaki amer krstio levom i desnom kad bi znao da neko plati iphone 1000 dolara kao kod nas tras nekome na ruke na ulici...

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 5

Post od Adams »

Tacty, ne treba generalizovati tako stvari. Niti su bas svi koji u Srbiji kupuju iPhone posveceni teranju inata drugima, niti su bas svi Ameri posveceni kultu ugovora..
U svakom sucaju 199 je jos pristupacnije...... :)
Nokia Lumia 1520

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: iPhone 5

Post od Tacty »

nije to stvar generalizacije, nego tamo stvari jednostavno tako funkcionisu...telefon se menja kad ti istekne ugovor, nikome ne pada na pamet da iskesira 500+ dolara za telefon, jednostavno ljudi to ne rade...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: iPhone 5

Post od telep »

Ne znam da li ima istraživanje (ili neki podatak) ali ako bi gledali iPhone i Android telefone sigurno preko 90% je na ugovor. Tamo ama baš niko ne uzima sim free telefon. Pogledajte situaciju kod nas pre par godina svi smo kupovali na crno, danas svi uzimaju kod operatera telefon, niko više ni ne gleda šta ima u radnji.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 5

Post od Baraba »

Kako kupuju oni dokoni ljudi što su čekali u redu oko kojih se pravila onolika fama? U apple radnji su sim free ili može kod njih na ugovor sa nekom mrežom?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: iPhone 5

Post od telep »

Na ugovor oni kupuju svi, nebitno je gde ga kupiš, iPhone i ovako ima svoj paket kod operatera, tj. mislim da kod njih ide na jedan paket, pošto apple ima posebne zahteve. Mada ako je neko upućeniji mozda zna bolje.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

iPhone 5

Post od miodrage »

Svuda imaju vise paketa, razlicite su cene i to je to. Neko uzima od operatera, nego simfree, svako uzima sebi ono sto mu treba i odgovara
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 5

Post od Baraba »

Normalizuje se cena:

Slika

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 5

Post od lesa0208 »

Da nerealno brzo mu spada cena sa pocetnih 900+ evra

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5

Post od iLuka »

cena je i bila 680 samo sto ovi nasi lopovi odmah dizu u nebesa :( neko je ovde na formu lepo objasnio :)

Odgovori