Motorola RAZR XT910

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Odgovori
gorna
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 24. Jan 2014. 21:07
:: motorola razr xt910

Re: Motorola RAZR XT910

Post od gorna »

Pozdrav svima. Kupio sam ovaj telefon preko mts u oktobru 2013. Trenutno je na ICS 4.0.4 i to bez greske. Interesantno je da je telefon uvezen iz Turske pa je i pocetni meni bio na Turskom, sto su mi ljubazne serviserke prebacile na Engleski, verute ne znam kako. Jedina "mana" je baterija koja uz jednu "normalnu" upotrebu traje jedan dan. Da li je neko probao neki custom rom koji je poboljsao duzinu trajanja baterije ? Koja je od ovih mnogobrojnih procedura za root telefona najsigurnija ? Hvala unapred

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Motorola RAZR XT910

Post od toda81 »

Sta je tacno za tebe normalna upoteeba, koliko sati ti je bio upaljen ekran, koliko sati je bio upaljen telefon, da li je na 2g ili 3g, koliko minuta poziva si imao?
Note IV N9100 dual

gorna
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 24. Jan 2014. 21:07
:: motorola razr xt910

Re: Motorola RAZR XT910

Post od gorna »

2g i 3g iskljuceni, dnevno u proseku oko 2 sata razgovora, bluetooth uvek iskljucen, 24 casa konektovan na wireless ruter i ekran aktivno radi oko 10 sati. Igrice ne igram i ne koristim nijedan telefon za igrice. Internet koristim aktivno skoro citav dan kao i prijem i slanje poruka. Ukoliko sam nekoga uvredio izrazom "normalna upotreba" nisam ima nameru da bilo koga proglasim nenormalnim, vec upotreba koja iskljucuje igrice i sl. pa sam i sam izraz stavio pod navodnike. Naravno da prihvatam da svi imamo pravo na svoje poimanje normalne upotrebe telefona.

n82
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 05. Dec 2008. 01:25
:: Huawei P10 plus DS
Lokacija: Beograd

Re: Motorola RAZR XT910

Post od n82 »

gorna, mislim da neces uspeti da produzis trajanje baterije promenom rom_a, barem ne znacajnije, da bi se isplatio gubitak garancije, recimo. i ja tel moram da (do)punim jednom dnevno.

gorna
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 24. Jan 2014. 21:07
:: motorola razr xt910

Re: Motorola RAZR XT910

Post od gorna »

Citam danas nesto o verziji 4.4.2 kitkat da su najveca poboljsanja postignuta u memorijskom menadzeri i trajanju baterije. Iako ne postoji zvanicna verzija niti je planiranja za ovaj telefon na ovom sajtu http://download.cyanogenmod.org/?device=umts_spyder prave custom mod i to traje vec nekoliko dana. Ovo je trenutno koliko vidim nedovrsena verzija ali se ocekuje i stable verzija. Samo ne znam koliko cu da dobijem ako se uzme u obzir gubljenje garancije.

Shpritzer
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 19. Feb 2014. 09:56
:: motorola razr xt910

Re: Motorola RAZR XT910

Post od Shpritzer »

Pozdrav svima,
Molio bih za pomoć oko smsova.
Čitao sam na ranijim stranicama da je neko imao isti problem - nestizanje SMSova.
Koliko sam shvatio, taj problem je bio uzrokovan loše isečenom sim karticom.
Moja je mikro sim, tako da nije do toga, a i radila je normalno na ajfonu.
Sad XT910 imam nekih nedelju dana, apdejtovao na 4.0.4 čim sam kupio (nov u winwinu),
tako da ne znam kako bi radio na starijem androidu.
Servis centar mi je telenorov 100100, mreže na automatic...
Pokušavao sam da izaberem samo 2g pa samo 3g, to ništa ne menja. Mada ni ne kontam te mreže, a znam da nema svuda domet za 3g.
Evo, npr. sad mi stigle sve poruke od juče.
Iskreno, stvarno me mrzi da se zezam oko rutovanja i instaliranja kitkata, ili čega već. Preferiram uvek fabričko stanje telefona. I ajfon mi je bio jailbreakovan pa sam ga restorovao namerno.
Eto, sve sam napisao :)
Može li neko od fine gospode ovde pomoći?

n82
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 05. Dec 2008. 01:25
:: Huawei P10 plus DS
Lokacija: Beograd

Re: Motorola RAZR XT910

Post od n82 »

Shpritzer, da li postoji mogucnost "krivice" operatora, tj telenora?

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Motorola RAZR XT910

Post od ~Arkan~ »

Preko kog programa da uradim update na JB? Ne nudi mi OTA update.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Motorola RAZR XT910

Post od ~Arkan~ »

Snašao sam se i uradio update. Telefon se preporodio, radi duplo brže u odnosu na ICS.
I da, hvala Psyhound-u za pomoć, da njega nije bilo još bih bio na ICS-u. :D

tango
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 28. Avg 2010. 10:04
:: Galaxy Note II N7100

Razr maxx xt910 problem

Post od tango »

Pozdrav svima,

vec 3 dana se patim sa telefonom. Prilikom restarta sistem nije hteo da se podigne i prikazivao je samo logo i restartovao se, slican problem kao i clana sa foruma JoLoLo i njegove teme Mrtav android, sve sam sjebo. POMOC! [HITNO].
Uglavnom i meni se baterija ispraznila i morao sam da pravim factory kabl i da preko rsd lite ubacim sofrware Android 4.1.2 Blur_Version.982.124.14.XT910.Retail.en.EU. sistem se pokrenuo i funkcionise ali samo dok je tel. prikacen za pc preko factory kabla. Medjutim ikonica baterije je prikazana sa znakom pitanja i kad udjem u podesavanja za nju pise battery status unknown 5%
Kad otkacim factory kabl telefon se ugasi i ne moze da se upali i kad ga stavim na punjac prikazuje logo baterije sa znakom pitanja i ne puni.
Kontaktirao sam clana JoLoLo preko pp i on kaze da je verovatno pogresan software instaliran i da zato ne prepoznaje bateriju.
Probao sam neke verzije software preko rsd lite, ali nece da prihvati.
Zna li neko koji je software adekvatan za razr maxx xt910 i kako da ga ubacim preko factory kabla?

PAX
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 13. Jun 2014. 12:56
:: motorola razr

Re: Motorola RAZR XT910

Post od PAX »

ISTI problem imam i ja....upravo pokusavam da skinem sistem i ubacim u telefon...zato sam i dosao ovde da vidim kakvih problema sve ima i eventualno da izbegnem neku grešku...nadam se da će neko od iskusnijih imati odgovor na tvoje pitanje..:)
P A X

tango
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 28. Avg 2010. 10:04
:: Galaxy Note II N7100

Re: Motorola RAZR XT910

Post od tango »

Uspesno sam resio problem. Nije bio problematican sistem nego je crkla baterija. Ubacena je nova i sad radi kako treba.

edge13
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 20. Jul 2014. 12:37
:: motorola razr xt910
:: samsung galaxy ace 2

Re: Motorola RAZR XT910

Post od edge13 »

Da li mogu preko RSD Lite-a, na način opisan na 2. strani, da stavim na telefon i JB 982.124.14.XT910.Retail.en.EU? Da li je u tom slučaju moguć povratak na ICS?

Trenutno imam ICS 672.180.33.XT910.Retail.en.EU (bila .41 verzija, ali sam preko RSD Lite-a vratio na .33).
Kakav je ovaj JB što se tiče trajanja baterije, koje su mu nove funkcije, da li ima problema sa wireless-om i sl., ili da se držim ICS-a? :?

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Motorola RAZR XT910

Post od ~Arkan~ »

Možeš da staviš na JB, to sam lično radio. A za povratak nisam siguran. Krivo mi je što sam prodao ovaj telefon... Ima odličnu kameru, po meni prelep ekran i jedan je od najlepših telefona po dizajnu (meni). Možda ga kupim opet za koji mesec, ako naleti neki dobro očuvan. :)

edge13
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 20. Jul 2014. 12:37
:: motorola razr xt910
:: samsung galaxy ace 2

Re: Motorola RAZR XT910

Post od edge13 »

Hvala na odgovoru. Samo što i dalje nisam siguran da li prelaziti na JB, najviše me kopka da li bi baterija duže trajala od .33 ICS-a, i da li wireless radi normalno (na .41 ICS-u sam po 3-4 puta ponekad morao da pokušavam da se nakačim na wireless ruter koji je pola metra daleko :shock: ).

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Motorola RAZR XT910

Post od ~Arkan~ »

Sve radi bolje na JB-u. Pređi slobodno. Mnogo je brži telefon. Baterija je ista.

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Motorola RAZR XT910

Post od filip89x »

Pozdrav. kupio sam NOV xt910 danas. Ima 4.0.4 ando. Hteo bih da predjem na poslednji oficijalno andro milim da je neki JB. Kako to da uradim? Da li je dovoljno da se nakacim na WIFI i idem system update ili postoji neka bolja i sigurnija varijanta putem PC? :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od Azimuth »


filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Motorola RAZR XT910

Post od filip89x »

Azimuth, Ok evo cekam da se napuni, pa cu da probam na WIFI u firmi posto je brz i stabilan. A inace prvo sto sam uradio je taj sajt sto si okacio, nije mi ovo prva motorola, al pojma nemam sta na tom sajtu treba da se uradi?? Vidim da ima arhiva, al nigde nema download za program i JB il sam corav? :o :D

p.s isto pishe da se update dobija OTA putem... Ranije na drugim motorolama bio je programcic koji ti upgrade-uje andro preko PC prosto i jednostavno.... sad za xt910 nema, pih necu na 4.4.4 da ne bih gubio garanciju odmah

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola RAZR XT910

Post od Azimuth »

E, pojma nemam. Preko TT-a sam pa nisam ni gledao, ali su ljudi kačili taj link i tu su našli sve potrebno [emoji33]
Pa zar nema OTA?

Odgovori