Problem baterije kod 6630.

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
David_Coverdale
Banned
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 28. Dec 2005. 18:35
Lokacija: Beograd(Lazarevac)

Problem baterije kod 6630.

Post od David_Coverdale »

Evo o cemu se zapravo radi :
Ima Tim-ovu 6630 kupljenu pre nekih mesec i po' dana!Sinoc napunim bateriju i budim se jutros i vidim svih sedam crta,shto je i logicno :D ,medjutim shta se deshava.Posle par trenutaka telefon se ugasio sam od sebe.Probao sam da ga upalim ali uzalud... :smutny: nereaguje uopshte...i tako par puta sam probao da ga upalim i nishta :smutny: ,posle cega sam ga stavio na punjenje i tek se onda upalio!Evo sad se opet napunila baterija(svih sedam crta)i sve funkcionishe normalno!Inace ovo mi se drugi put deshava od kada sam kupio ovaj telefon.Prvi put je bilo pre nekih 20-ak dana.Shta mislite u cemu je problem?Mozda nisam dobro formirao bateriju,ali ja mislim da je formirana dobro da to ipak nije u pitanju.Svaki savet je dobrodoshao!
Pozdrav!
NOKIA je keva,i zavrshena prica !!!

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Da sam na tvom mestu ja bih uradio hard format pa ako se ponovo desava reklamirao bih telefon, zbog formiranja baterije nije sigurno, barem ja tako mislim :ohmy:
HOX Titanium gray

dziggy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 15. Sep 2005. 20:27

Post od dziggy »

receno je 100 puta da se li-ion baterije ne formiraju (nemaju efekat pamcenja),ali nije to problem..
zvucace smesno ali kad ukljucujes punjac (ako je ACP-12E) u struju moze da se desi da on malo nakrivi i izgubi kontakt, tako da pogledaj ga nekad u toku punjenja dali puni
ako nije to proveri jesu li baterija i punjac original

Miodrag
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 31. Jan 2006. 03:03

Post od Miodrag »

meni se desava kada je baterija na 4-5 crtica,a nekoga nazovem,izbaci mi na displeju "baterija je pri kraju".Tad pada na jednu crtu,i nedugo zatim se ugasi.Jel problem u samoj bateriji?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

More biti,a mozda ti izmedju softwera i elektronike baterije"nema hemije",ili nadji bateriji drugog decka (flesuj telefon) ili softveru nadji drugu devojcicu mada mislim da nije do baterije!
Pozdrav 8)

zeemax
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Ned, 08. Jan 2006. 04:09
Lokacija: Slavonski Brod,HR

Post od zeemax »

čitao da neke 6630 imaju problema ako se pune upaljene,ja svoju punim noću ugašenu pa nisam primetio taj problem.
probaj puniti ugašenu,ako već nisi.
ako ne pomaže nadam se da imaš garanciju

David_Coverdale
Banned
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 28. Dec 2005. 18:35
Lokacija: Beograd(Lazarevac)

Post od David_Coverdale »

Za sada me nije po treci put zakacio ovaj bag :D ,shto neznaci da mozda nece :smutny: ...ali nadam se da nece vishe :?
NOKIA je keva,i zavrshena prica !!!

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Ako se ponovi imas samo jedno resenje a to je da uradis hard format,jer samo on resava problem.Nije do baterije a jos manje do punjenja jer da nemas dobar kontakt ili prekid pri punjenju telefon nebi pokazao da je pun.

The_Saint
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 15:43
Lokacija: PC Ušće
Kontakt:

Post od The_Saint »

Imash foru koju mi je pokazao jedan prijatelj, gde je nokia 6630 po defaultu podeshena na Dual mode, trazenje mreze, gde ona konstantno neshto trazi, i zbog toga satire bateriju....sto se meni licno desavalo :D , elem onda mi je on to rekao i promenio na GSM i sada ga ljubim u duope koliko mi je produzio vek trajanja baterije :oops: , nisam siguran tacno kako je on dosao do te opcije, ali pitacu ga danas pa cu sutra da ti kazem... mozes da probash nije na odmet

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nije to zbog toga,a ta podesavanja se nalaze u Tools/Settings/Network/Network mode/GSM only.Njemu nije problem sto mu kratko traje baterija vec sto zeza,citaj ceo tred pre postovanja!Ako formatiranje ne pomogne,ne gine ti servis jer ti sam nemozes nista!
Pozdrav 8)

David_Coverdale
Banned
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 28. Dec 2005. 18:35
Lokacija: Beograd(Lazarevac)

Post od David_Coverdale »

The_Saint,
Hehe:)podesio sam tu opciju(cisto ajd da i ja malo ushtedim na bateriji,ako je to tako kako ti kazesh :D ),ali ako se ponovi opet isti slucaj o kome sam gore govorio,negine mi to shto Lomnica govori :smutny: ............mada bicu optimista :D
Pozdrav!
NOKIA je keva,i zavrshena prica !!!

Odgovori