Nokia Lumia 630

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 630

Post od Deksi »

Navika sa n-serije, telefoni su uvek imali taster sa kameru. Tako da mi je i sada lepši doživljaj slikati hardverskim tasterom.
Meni mnogo hvale stereo zvučnici koje je opet imao svaki telefon iz n-serije.
Želeo bih da negde pročitam poredjenje lumie 520 i 630 da vidimo ima li napredka nekog u radu novijeg modela.

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 630

Post od mrkixxx »

Ljudi, hvala na pomoći. Ne smem da vam kažem sta sam na kraju uzeo. :-) moram malo da ćutim, da me ne prozivate

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 630

Post od znemanja »

mrkixxx, Predpostavljam neki android je u upitanju...
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 630

Post od Deksi »

Ma šta god da si uzeo to ti odgovara i uživaj.

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 630

Post od mrkixxx »

U radnji gde kupujem telefone su mi nacrnili ove malo jeftinije nokije, osim 520, da sam odustao. Kao kupi, ali da znaš da imamo puno reklamacija. Kao lako se pregrevaju pa im ekran blinka. Zato sam uzeo grand 2. Poklekoh. Mada mi se bas svidja kako su ga odradili , sa sve fake leather ledjima. :-D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 630

Post od sugarcoated_ass »

Upravo ono o cemu smo skoro pisali zasto se lose prodaju Lumije... :uhuh:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 630

Post od Deksi »

Psyhound, misliš li da je to istina ili zbog priče rekla kazala.
Ja sam bio ubedio burazera da kupi L630, i on otišao u vip i kupio desire 610. Pravdao se eto navikao sam na android. A i naravno imalo je ponajviše uticaja što svi oko njega nose android. I pitam ga šta dobijaš dodatno za skuplji telefon on samo slegne ramenima.

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia Lumia 630

Post od RandjaPO »

mrkixxx, ako te dobro sluzi i ako si ti zadovoljan ja samo mogu da ti cestitam na kupovini.
Deksi, a najgore je sto po radnjama sa telefonima rade sve sami strucnjaci koji znaju samo Android kako se koristi a za ostale sisteme su samo culi iz prica a da ne pricam o tome da li su ih koristili. Android suvereno vlada i to je cinjenica, mada se vec javljaju znaci da Samsung posustaje a moguce je da cemo to uskoro videti i za Android.

DrBrMr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 116
Pridružio se: Pet, 27. Apr 2012. 18:36
:: nokia e7
:: nokia 6630

Re: Nokia Lumia 630

Post od DrBrMr »

Jedno pitanje-jel ima ovaj tel glance opciju ili ne? Posto istu ne mogu da nađem u podešavanjima.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 630

Post od Coni »

Nema.

DrBrMr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 116
Pridružio se: Pet, 27. Apr 2012. 18:36
:: nokia e7
:: nokia 6630

Re: Nokia Lumia 630

Post od DrBrMr »

Zašto? On ima IPS ekran. Zbog 8.1?!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 630

Post od Deksi »

Zbog para nema glance, eto to je uskraceno softverom na jeftinim telefonima. Nema ni 520.

DrBrMr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 116
Pridružio se: Pet, 27. Apr 2012. 18:36
:: nokia e7
:: nokia 6630

Re: Nokia Lumia 630

Post od DrBrMr »

Najskuplji im tel nemaju glance zbog hw, najjeftiniji zbog sw-meni skroz bzv :uhuh: to mi je korisna stvar, verovatno i stvar navike od N i E serije...

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nokia Lumia 630

Post od ciklon »

Luiju 630 sam uzeo prošle nedelje i mogu reći da sam prezadovoljan. Nisam neki zahtevan korisnik, pozivi, SMS, slušanje muzike, ponekad net i to je to. Jedina zamerka koju imam (ne računam nedostatak blica i dugmeta za slikanje, pošto mi to i nije previše bitno) je to što se alarm ne uključuje kada je telefon isključen. Ako neko zna rešenje za to, bio bih veoma zahvalan da mi kaže u čemu je caka.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 630

Post od Coni »

To neces naci ni na jednom modelu...izumrla je ta opcija. Sad pali airplane mod i skoro pa ko da je iskljucen.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 630

Post od sugarcoated_ass »

Kao sto je Coni napisao ta funkcija vise nevpostoji. To je moglo na dumb telefonima, ali na smart je malo teze izvesti posto funkcionise slicno racunarima - kad je iskljucen OS je potpuno mrtav, da tako kazem. :)

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nokia Lumia 630

Post od ciklon »

Hvala vam obojici na odgovoru. Čudno mi je ipak to, pošto je na ZTE-ovom Blade G-u alarm radio bez problema čak i kada je telefon bio isključen.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 630

Post od Coni »

Hm, sad sam se setio da je neko pricao kako neki androidi imaju opciju da u vreme alarma ukljuce telefon pa zvoni alarm, ali ne znam vise o tome...

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Nokia Lumia 630

Post od Cooomi »

Zanima me kod Dual sim modela, da li može da se isključi druga kartica, pa da ne stoji ikona u zaglavlju? Tj da bude kao single sim, ali po potrebi da bude i dual, a da mi ne stoji non stop ikonica sa praznim sim slotom?

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nokia Lumia 630

Post od ciklon »

Posle malo jače od dve nedelje, mogu reći da sam prezadovoljan telefonom (trajanje baterije, zvuk prilikom reprodukcije muzike, odziv ekrana, trenutno dostupne aplikacije, net, surf, razgovori) - vredeo je para datih za njega. No, neke zamerke ipak postoje, te ću samo njih navesti.

1. Za cenu od 160 evra (za nov telefon), veliki minus je što umesto punjača sa data kablom ide običan micro USB punjač i što nema nekih slušalica, makar i najjeftinijih.

2. Nedostatak prednje iliti sefie kamera. Meni ona nije potrebna, ali ako je već u pitanju smart telefon na kome se može koristiti Skype i video čet/poziv, gde je logika ako ne vidite sagovornika ili on ne vidi vas?

3. Nedostatak blica. Jes' da ovo nije telefon iz visoke kategorije, ali zar bi Nokia/Microsoft upali u toliki minus ako bi stavili jednu diodicu?

4. Nema posebnog tastera za okidanje prilikom slikanja. Mogli se da daju opciju u podešavanjima kojom bi se neki od postojećih tastera mogao u modu za slikanje/snimanje koristiti kao dugme za slikanje/snimanje.

Odgovori