ZTE Blade L2

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
pedjos83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 02. Jan 2015. 00:24
:: zte blade l2
:: asus memo pad hd7

ZTE Blade L2

Post od pedjos83 »

Zdravo svima, zanima me da li neko ima pomenuti telefon, hteo bih da razmenimo iskustva i imam par pitanja, pa ako neko poseduje pomenuti telefon nek se javi :)

muva
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2015. 15:22
:: zte blade l2
:: alcatel c7 pop

Re: ZTE Blade L2

Post od muva »

Pozdrav ja sam kupio ovaj telefon i nemam bas mnogo iskustva sa njim, intersesuje me da li moze da se ubaci android 4.2 posto sam tel. uzeo u mts-u i na njemu je ubacen android 4.4 kitkat. unapred zahvalan :)

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: ZTE Blade L2

Post od Coni »

Zašto? 4.4 je bolji od 4.2, gde ti to pade na pamet [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

pedjos83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 02. Jan 2015. 00:24
:: zte blade l2
:: asus memo pad hd7

Re: ZTE Blade L2

Post od pedjos83 »

U suštini možeš, ja sam ubacio 4.2.2 iz radoznalosti ali mora da bude telefon rutovan, u suprotnom nema šanse, barem koliko ja mislim :roll:

pedjos83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 02. Jan 2015. 00:24
:: zte blade l2
:: asus memo pad hd7

Re: ZTE Blade L2

Post od pedjos83 »

Evo da napišem iskustva nakon 2 ipo meseca: telefon je dosta veliki, 5" ali je lepo oblikovan i tanak tako da nije problem držati toliki telefon i svakodnevno ga koristiti, ekran je niže rezolucije ali ja nisam uvideo ni jedan problem sa time, rama ima na pretek, npr nakon resetovanja telefona slobodno je cca 500Mb što danas retko koji telefon ima slobodno, baterija je solidna, mogla bi biti jača ali meni traje oko 27h sa konstantno upaljenim mobilnim internetom, facebook-om, mejlom, muzikom, tako da je ok, u početku je neprecizan merač baterije pa se dešava u prvih nekoliko dana da se telefon ugasi sa 15% baterije ali nakon 10-ak punjenja se to sredi mada vidim da su pisali u komentarima za telefon ovde na sajtu da se zamenom default launchera npr "nova launcher"-a rešava i taj problem, interna memorija je stvarno mala, giga ukupno, brzo ode, ali app2sd rešava problem, ili kao kod mene rutovanje i onda reparticionisanje interne memorije na 2gb i to je to! Kamera je 8mpx iako pozadi iše 5mpx, sasvim je solidna, led blic je zadovoljavajuće jak, nekad čak i prejak :lol: e sad jedina zamerka koju imam je slabije osetljiv ekran, dešava se da jednostavnu tu i tamo ne reaguje na nekim mestima ili je malo pomeren klik, nisam jedini koji se žali na to ali brzo se naviknete tako da ni to nije problem, delom mi se čini da sam ispravio problem sa calibration.ini metodom... Zatim mana je konstantno je prisutan pokazivač mobilnog interneta bio on upaljen ili ne! I treća mana je nedostatak led diode ali dobro za to postoje alternative tako da to nije neki bauk. Moj telefon je uzet u mts-u u paketu sam dobio užasne slušalice i dobar punjač sa usb kabelom. Prvenstveno je na njemu bio android 4.4.2 ali sada sam stavio 4.2.2 :D Procesor je quadcore pokreće aplikacije momentalno, nema štucanja! Gps je malkice neprecizniji ali to je mana kod svih telefona sa MTK čipsetom (zte, asus, alcatel i još mnogi...), ima aplikacija na marketu koja delom može poboljšati precznost gps-a!
Za sada toliko od mene, ako treba neka informacija pitajte :wink:
ps.i da dodam iako ovde na sajtu mobilnog sveta stoji da ima tv prjemnik u sebi, telefon nema, ima nekoliko varijanti istog telefona: sa tv-om i bez tv-a, beli bi trebalo da je dual sim ali ima kameru od 5mpx

Bošković
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Čet, 29. Jan 2015. 10:52
:: iPhone 6S 32GB
Lokacija: Valjevo

Re: ZTE Blade L2

Post od Bošković »

Stvarno ne razumem telefon kome je dijagonala displeja 5 inca, a rezolucija displeja 480x800. Bukvalno se iz spejs šatla vide pikseli...

pedjos83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 02. Jan 2015. 00:24
:: zte blade l2
:: asus memo pad hd7

Re: ZTE Blade L2

Post od pedjos83 »

iskreno, preteruješ :smutny: :o iskreno nije uopšte tako...

Bošković
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Čet, 29. Jan 2015. 10:52
:: iPhone 6S 32GB
Lokacija: Valjevo

Re: ZTE Blade L2

Post od Bošković »

Rekao sam realno, nisam ništa lupio.
Čak je 800x480 malo i na mom Core 2 od 4.5 inča, a da ne pričam o 5...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: ZTE Blade L2

Post od 1808 »

Bošković, kao prvo na tom telefonu je rezolucija 854 x480, što je oko 196 ppi.
Bošković napisao:....a rezolucija displeja 480x800. Bukvalno se iz spejs šatla vide pikseli...
E sad bih te ja zamolio da mi nešto objasniš. Danas je neki standard na kompjuterskim monitorima FHD rezolucija (1920 x 1080) na dijagonali od 22 - 27 inča, što je oko 100 ppi, pa i dosta manje ako je ovaj drugi u pitanju.

Reci mi molim te, kako ti to iz spejs šatla vidiš piksele gustine skoro 200ppi, a kad sedneš ispred nekog monitora onda ti nije smetnja ni duplo manja gustina piksela (oko 100ppi). O čemu se tu radi?

Da li nam to proizvođači monitora uvaljuju uređaje sa očajnom rezolucijom gde se vidi svaki piksel, ili je ipak rezolucija displeja na mobilnim telefonima otišla potpuno nepotrebno u nebesa, jer ima kupaca koji su umislili da im baš to treba.

Evo ti u produžetku jedan dijagram, pa ga pogledaj malo.

Display resolution and pixel density

Slika

pedjos83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 02. Jan 2015. 00:24
:: zte blade l2
:: asus memo pad hd7

Re: ZTE Blade L2

Post od pedjos83 »

Slažem se sa dijagramom i sa celim tekstom mislim da je preterivanje! realno imam 3 meseca fon evo blenem 3h u keran i ne vidim piksele, realno evo uzmimo krug običan na sredini ekrana, veličine 1/3 ekrana, realno kako je opsiao da su veliki pikseli, ne bi bio lepo iscrtan krug... plaši nepotrebno ljude!

Bošković
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Čet, 29. Jan 2015. 10:52
:: iPhone 6S 32GB
Lokacija: Valjevo

Re: ZTE Blade L2

Post od Bošković »

1808, Ajde mi reci jel ti monitor računara gledaš sa razdaljine od 40cm,?
200ppi(telefon) na razdaljini od 50cm i 100ppi (monitor) na razdaljini od 100cm ti dodje isto. Razmisli koja je normalna razdaljina očiju od monitora 22ili 24 inča, ja mislim da je i 100cm preblizu...
Pridji na 20-30cm monitoru pa ćeš izbrojati baš svaki piksel...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: ZTE Blade L2

Post od 1808 »

Bošković napisao:....Ajde mi reci jel ti monitor računara gledaš sa razdaljine od 40cm,?
Gledam sa nekih 60cm, što se uklapa u preporuke oftamologa.
Bošković napisao:...200ppi(telefon) na razdaljini od 50cm i 100ppi (monitor) na razdaljini od 100cm ti dodje isto.
Ovo nikako nije isto, jer veličina piksela ne raste proporcionalno u odnosu na smanjenje rastojanja. Mrzi me da vodim raspravu, jer očigledno nisi upoznat sa materijom o kojoj pokušavaš ovde da pišeš, pa ti predlažem da prvo vidiš šta je nauka rekla o tome. Evo ti ispod jedan link gde ti je sve u kratkim crtama obrazloženo. Pročitaj do kraja, koristiće ti sigurno (ako uopšte želiš nešto da naučiš).

http://wolfcrow.com/blog/notes-by-dr-op ... human-eye/

Bošković
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Čet, 29. Jan 2015. 10:52
:: iPhone 6S 32GB
Lokacija: Valjevo

Re: ZTE Blade L2

Post od Bošković »

Smejaće se ostali članovi kad vide i čuju da se monitor od 22-24 inča gleda sa daljine od 60cm. Ta tvrdnja oftamologa je jednako kompententna tvrdnji mom komšiji Cveji kad popije 10 rogonja ispred prodavnice.

Nisi ipak razumeo šta sam napisao, neće da raste proporcionalno već će se ista gustina primećivati na razlićitim daljinama zbog razlike u rezoluciji.

I dalje tvrdim da ZTE kao proizvodjač telefona je promašio svoju delatnost, a pogotovu sa ovim modelom koji može kupiti jedino neko ko ima nizak budžet, a veliku želju za što većim displejom pa makar on bio i užasan. Ne postoji proslavljen model telefona koji je imao veliki displej, a visoku rezoluciju. Bolje da se ZTE vrati proizvodnji modema.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: ZTE Blade L2

Post od 1808 »

Bošković napisao:Smejaće se ostali članovi kad vide i čuju da se monitor od 22-24 inča gleda sa daljine od 60cm. Ta tvrdnja oftamologa je jednako kompententna tvrdnji mom komšiji Cveji kad popije 10 rogonja ispred prodavnice.
Vidim da ova polemika sa tobom nema svrhe, jer si ti sa svojih 19 godina (kako piše u tvom profilu) postao pametniji i od fakultetski obrazovanih oftamologa, koje inače poistovećuješ sa pijanicama ispred svoje piljarnice. Dok pametni ljudi celoga života unapređuju svoje znanje, ti već misliš da nemaš ništa novo da naučiš ni kad ti neko znanje servira na tacni.

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: ZTE Blade L2

Post od Drakenzen »

Ja ne znam ni zasto si se trudio da mu objasnjavas kad se vidi da je decko klasican primer danasnje omladine koja misli da je najpametnija i da sve zna. Imam misljenje o takvim osobama koje ne bih bas da pisem ovde, ipak je forum javan i svako moze njemu da pristupi bez obzira na uzrast.

Bošković
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Čet, 29. Jan 2015. 10:52
:: iPhone 6S 32GB
Lokacija: Valjevo

Re: ZTE Blade L2

Post od Bošković »

1808, nema potrebe da gledaš na godine i da me vredjaš u prvom redu tvog posta jer nisam ni ja za tebe rekao ništa lično uvredljivo.
Ipak vidim da je ovo otišlo predaleko, a pošto vi niste omladina već ste "matori ljudi", molim Vas ne nagoveštavajte šta biste pisali o današnjoj omladini jer nije u redu da vredjate nekoga ko je dosta mladji od vas.
Rekao sam moje mišljenje u vezi sa ovom markom telefona i niko mi je može reći da nisam u pravu jer je forum slobodno otvoren za svačije mišljenje. Dovidjenja

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: ZTE Blade L2

Post od Evindzer »

Dakle, preporuka da se uzme u MTS-u za 1 dinar, ili ne? -

pedjos83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 02. Jan 2015. 00:24
:: zte blade l2
:: asus memo pad hd7

Re: ZTE Blade L2

Post od pedjos83 »

Da def, malo će ti smetati neprecizan ekran u početku ,ali navikneš se!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: ZTE Blade L2

Post od Evindzer »

Neću ga ja koristiti, išao bi na poklon jednom školarcu, a mogu da ga uzmem u MTS-u uz 50% popusta na račun, pa razmišljam, šro da ne, detetu će valjda biti dobar. Hvala za odgovor.

nicolas.bernic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Uto, 22. Dec 2015. 01:12
:: ZTE Blade V

Re: ZTE Blade L2

Post od nicolas.bernic »

Razmisljam da menjam telefon pa ne znam da li da uzimam ovaj, da li je bolji ovaj od ZTE Blade V?

Odgovori