Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od ljubabvb09 »

Najpre cu da napisem specifikaciju modela, a onda u nastavku posta moje iskustvo sa ovim telefonom - od momenta narucivanja do instaliranja aplikacija i rada samog uredjaja. O tome sam vec pisao u temi Elephone P5000 5350mAh, pa cu samo kopirati taj post da ne pisem opet sve ispocetka uz update o potrosnji baterije.

Specifikacija:
Model: G4
Dimensions: 148*75*8.3mm
Weight: 158g
CPU: MTK6582 Quad-core 1.3Ghz
GPU: ARM MALI-400MP
RAM: 1GB
Storage: 4GB
Memory cards: MicroSD
Display: 5.0inch HD IPS,1280*720pixels 293ppi
Battery: 2050mAh
OS: Android OS, 4.4.2(MIUI optional)
Camera: Rear-8MP, front-1.3MP
SIM card: SIM+micro SIM card, dual standby
Wi-Fi: 802.11b/g/n wireless
USB: 2.0 Micro USB
Bluetooth: 4.0
Positioning: GPS,A-GPS
Sensors: Gravity, Gesture, Distance, Light

Porucivanje, isporuka, carina:

Telefon sam porucio preko Pandawill prodavnice po ceni od 80$. Poslali su ga 28.januara, sa obrazlozenjem da ce posiljka stici u roku od 15-25 radnih dana. Dobio sam i tracking number preko koga mogu da pratim kretanje posiljke. Stigao je 8.februara u Postu, kod mene u ruke danas,tj. 12.februara. Na sajtu Poste, imate opciju da ukucate taj broj posiljke i da vidite njeno stanje. Ceo proces, od ulaska posiljke, preko carinjenja, do isporuke na vrata izgleda ovako:

http://www.dodaj.rs/f/2T/YH/4C4FbVr3/capture-1.jpg

Dakle, carinjenje telefona cete platiti u 99% slucajeva. Koliko sam citao po ostalim forumima, propustaju neke sitne stvarcice koje se salju kovertama, ali kad vide da je paket i jos iz Kine, onda ga odvajaju na stranu :D Telefon su procenili u dolar, tacno onoliko koliko sam ga platio. Na to cenu, placa se 10% carine, pa na dobijenu cifru 20% PDV, sto bi izgledalo ovako: 80$+10% carina (8$) = 88$+20 PDV (17,6$)=105,6$. Znaci ukupno 25,6$ (8$ carina i 17,6$ PDV) ili oko 2800 din. Postar vam donosi paket na vrata, dajete mu pare, on vama paket i potvrdu da ste platili carinu. Znaci, ukupno me je telefon kostao malo preko 90e i stigao kod mene za 15 dana.

Unboxing:

Kao sto cete videti na slikama, telefon je jako dobro upakovan. Zasticen je od eventualnih udaraca i tumbanja onim mehuricima sto svi volimo da ih puckamo :D Sama kutija u kojoj se nalazi telefon je jako cvrsta, tako da skoro ne postoji sansa da se nesto polomi. Sa dodnje strane fabricke kutije pise: "Keep expecting and be surprised!" :D I stvarno, ima dosta toga: telefon, fabricko uputstvo, uputstvo Pandawill-a, punjac, USB kabl, folija za ekran, providna silikonska futrola. Jedino sto nedostaje su slusalice, da bi bilo full pakovanje.

Prvi utisak:

Nisam ga nesto mnogo cackao, ali me je naravno zanimalo par osnovnih stvari. Kao prvo, nema instaliranu nijednu kinesku aplikaciju! Cak sta vise, nije pretrpan nekim nepotrebnim, sto se meni bas svidja. Glavna kamera je sasvim pristojna, dok sam se prijatno iznenadio za selfi kameru koja ima 1.3Mpx, misleci da je mutna, da ce da koci itd, ali bas suprotno. Moze ok selfi da se napravi :D Istina, probao sam je u dnevnim uslovima i pod prirodnom svetloscu, ne znam kako se ponasa u drugim uslovima, verovatno malo losije, ali sve ukupno - za ove pare jako dobro. Ekran je takodje dobar, sto sam i ocekivao. Ikonice su krupne, vidljive, slova citljiva i ostra, saltuje se bez seckanja. Pustio sam jedan video na Youtube na 720p i pusta bez problema, cak se i ne greje, a zvuk je odlican.
Instalirao sam Fb, Viber, Skype, What's up i Youtube i sa tim aplikacijama, ostalo mu je 615MB (od 1GB) RAM-a slobodno, sto je super! Jedino malo razocarenje je ROM, gde je ostalo samo 1,7GB (od 4GB) slobodno. Probao sam MTS i Vip karticu obe registruje (verovatno i Telenor). Moze da se stavi jedna obicna i jedna micro sim, ili micro sim i TF kartica. Baterija bi prosecnom korisniku mogla da izgura dva dana.

Evo i par slika:

http://www.dodaj.rs/f/3g/Cs/4pLXg63u/20150213113331.jpg
http://www.dodaj.rs/f/I/jx/3Wqqqkz5/20150212185009.jpg
http://www.dodaj.rs/f/J/ha/1w3al4R4/20150212185320.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3u/Dn/3tdvEbu8/20150212185842.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2Y/lX/2Oo9ufmz/20150212185431.jpg
http://www.dodaj.rs/f/4/oR/1YDB7sTo/20150212185447.jpg
http://www.dodaj.rs/f/14/Ep/1MToyc01/20150212185526.jpg

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od sugarcoated_ass »

Malo sam se dao u istrazivanje oko ovog proizvodjaca i shvatio sam da nisam bio daleko od istine. Malo "googlovanja" i saznao sam da je Elephone sinonim za Xiaomi (zar logo ne ukazuje na to?) i OnePlusOne klonera. Kolega koji ih reklamira na forumu je vesto izbegao modele koji su direktni klonovi modela ovih proizvodjaca...



Elephone G4...
[img]http://pic.pandawill.com/media/catalog/ ... u61397.jpg[/img]


Ali i Elephone G5...


[img]http://www.hi-def.cz/obrazek/3/g5-10-jpg[/img]





Ok, prave masine koje na papiru deluju impresivno, ali zar se uspeh gradi na tome sto ce te svi gledati kao klonera?


Koga ne mrzi neka "googla" i naci ce gomilu izvora o ovome...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od toda81 »

Ako dobro radi, za taj novac je odlicna kupovina. Vec mi se po glavi motaju razlicite kombinacije ;) Samo jos kada bi postojala mogucnost da se plati unapred carina i pdv to bi mi bila najbolja moguca kombinacija
Poslednja izmena od toda81 u Ned, 08. Mar 2015. 10:29, izmenjeno 1 put ukupno.
Note IV N9100 dual

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od Joxy »

Ја мислим да постоји могућност да продавцу уплатиш још 20-ак % на цену телефона и тако избегнеш трошкове царине, касније ти врате тај износ. Ја мислим да тако нешто иде али више о томе ће ти рећи неко ко је тако наручивао. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od sugarcoated_ass »

Po spec su odlicni i cak su rivjuovi dosta pozitivni! Ali samo malo originalnosti u dizajnu im fali.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od toda81 »

Joco, znam da nema nista bez naseg samsunga ;)
Ovo mi deluje kao solidan tel za male pare.
Jedino kao sto kaze psyhound malo originalnosti u izgledu i to je pogodak.
Svidja mi se to sto bih mogao nekoga da o radujem i iznenadim ovim telefonom, ali iznenadjenje nije kompletno ako moram da mu dam na ruke 3.000 din za carinu i pdv. Leose bi bilo da moze samo da preuzme telefon i da se prijatno iznenadi sta je dobio od "ujke iz Kine" haha
Note IV N9100 dual

Smith7
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pet, 27. Feb 2015. 12:27
:: L Fino

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od Smith7 »

Kinezi su to :) Oni naprave par telefona,svi isti po dizajnu,malo se razlikuju po specifikacijama,jedan ce se zvati elephone itd...Pristojan telefon za pristojan novac :)
Poslednja izmena od Smith7 u Ned, 08. Mar 2015. 10:37, izmenjeno 1 put ukupno.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od Joxy »

Руку на срце, не копирају само Кинези једни друге. ;)
toda81, наравно, без Самсунга ништа. :)
Poslednja izmena od Joxy u Ned, 08. Mar 2015. 10:36, izmenjeno 1 put ukupno.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od toda81 »

Bas tako. Svaka im se Kineskinja dala ;)
Note IV N9100 dual

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od Coni »

De znam, meni su totalno neorginalni. Video sam neki THL model, izgleda za klasu bolje. Ali ipak je šampion Umi sa logoom koji je skoro isti kao XiaoMi [FACE WITH TEARS OF JOY]

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od bata bogdan »

Ne znam, dobro je sto ima konkurencije, ali konkurencija treba da bude i kvalitetna pa neka i kloniraju kopiraju koga hoce, ja te ne proverene marke telefona jos uvek ne bih smeo da kupim, licno sam i sam rizikovao sa Huawei x1,ali opet mislim da je Huawei daleko ispred njih....
Lepo ti kinezi telefoni svi izgledaju, ali je pitanje opet kvaliteta.... Jos su zeleni svi većinom, pa stancaju sve i svašta....
Vise ce se sve znati za godinu dve mozda cak i vise, ili ce da ispliva par kineza kao na dobrom glasu ili ce se pojaviti jos more takvih nepoznatih gde ce preplaviti trziste za svim i svacim .
Huawei

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od ljubabvb09 »

Ljudi, to su moji neki prvi utisci, a i redovno pitam devojku kako joj radi telefon, da li baguje itd i za sada je prezadovoljna. Kazem, videcemo za nekih 5 meseci, kad prodje pola godine koriscenja, moze da se da neki prvi konkretan sud.
Coni: neka je i 100 puta kopija Xiaomi-ja, ne bi menjao svoj Umi Zero ni za jedan drugi tog cenovnog ranga. Takav je trenutni utisak, mislim da sam napravio dobar izbor, ali videcemo sta ce biti u septembru.
psyhound: tako pocinje vecina novih malih kompanija kopirajuci velike, jer je izgleda to dobitna kombinacija. Veruj da su oni to do tancina analizirali, jer sigurno ne bi ulagali ogroman novac u nesto sto im nece doneti profit.
bata bogdan: i ja sam naravno u pocetku bio jako skeptican prema kinezima, pogotovu sto za 90% tih marki nikad nisam cuo, ali sam bio radoznao da vidim sta to imaju da ponude i po kojoj ceni. Kad sam video specifikacije i cene, zaintrigiralo me je da saznam vise o onim modelima koji me interesuju. I tako sam odgledao na desetine videa, procitao mnostvo full review-a, utiske ljudi koji su ih kupili, pa sam tek posle nekih mesec, mesec i po dana analiziranja, odlucio da im ukazem poverenje. Sve je to lepo izgledalo, ali nisam hteo odmah da trosim pare dok ih nisam dobro analizirao, jer nemam para za bacanje, pa da kupujem sve i svasta sto mi padne na pamet. Ne kazem da sam najpametniji, ili bilo sta pametniji od bilo kog od vas, niti da sam otkrio toplu vodu. Da li sam imao srece ili je nesto drugo u pitanju, uglavnom moja iskustva su za sad jako pozitivna. Mislim da je najbitnije da se ne zuri, staviti sve na papir, pozitivne i negativne stvari, misljenja i iskustva drugih, pa proceniti da li se kupovina isplati ili ne. Ja sam dosao na ovaj forum s ciljem da procitam utiske drugih o Elephone, Umi, Wiko modelima koji su me zanimali. Nisam nasao nijedan post, pa sam odlucio da zapocnem te teme kako bih pomogao nekome kao sto sam bio ja, ko eventualno razmislja o kupovini tih modela, da donese pravu odluku. Osim tih modela sto ih imam, pa mogu da pricam o njima i svojim utiscima, ostale teme sam otvorio zamisljajuci ih kao neki sabirni centar, gde sam hteo da upoznavam ostale sa tim modelima, cujem vasa misljenja, dobijem neke dodatne informacije koje ne znam, prenesem iskustva drugih, da bi imali sto jasniju sliku o tim modelima, kako bi na kraju oni koji mozda razmisljaju o kupovini mogli da procene da li se to isplati ili ne. Osim toga, uvek je dobro znati, tj. ne moze da skodi, ako znate da postoji anlternativa ili veci izbor pri kupovini, samo je stvar u tome da nemate predrasude, da imate strpljenja, dobro analizirate i procenite i uspeh ne bi smeo da izostane.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od sugarcoated_ass »

A UMI je tek posebna prica!

Model: UMI S1
[img]http://waitandroid.com/wp-content/uploa ... terfly.jpg[/img]

Klon HTCa sa Samsungovim S sa Galaxy serije! :lol:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od toda81 »

Sto se tice spoljasnjeg izgleda vecina telefona postaje ista posle ubacivanja u silikonsku futrolu ;)
Note IV N9100 dual

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od Coni »

Da ali bih se ja osećao prevareno.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od toda81 »

Zasto bi se osecao prevareno?
Note IV N9100 dual

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od Coni »

Zato što znam da je kopija.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od toda81 »

Ako su male pare onda ni bol ne bi bila velika ;)
Note IV N9100 dual

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od Evindzer »

psyhound napisao:Po spec su odlicni i cak su rivjuovi dosta pozitivni! Ali samo malo originalnosti u dizajnu im fali.
Sta ih briga za originalnost, mala su firma, naprave pristojan telefon za male pare, stave zaradicu u slamaricu - divotica. ;)
toda81 napisao:Ako su male pare onda ni bol ne bi bila velika ;)
:lol: :lol: :lol: :lol:

djurica123
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 14. Jun 2015. 22:34
:: 065304455

Re: Elephone G4 - pristojan telefon za mali novac

Post od djurica123 »

psyhound napisao:Po spec su odlicni i cak su rivjuovi dosta pozitivni! Ali samo malo originalnosti u dizajnu im fali.


Druze kao prvo moram da te ispravim jer im je dizajn 10x kvalitetniji u svakom smislu, i mnogo su kvalitetnije izrade od nama poznatih brend telefona. Ja sam mojoj supruzi kupio Tianhe h8 sa pandawill-a. U pocetku sam mislio da je sranje telefon, dok nije stigao :D Kada sam otvorio pakovanje mnogo sam se prijatno iznenadio. Metalne lajsne sa strane koje kao da su hromirane, kuciste mnogo cvrsto. Telefon ima octa core 1.7ghz, 3gb ram-a, 6 incha full hd ips ekran i super kul kameru od 13mpx. Cena smesna 140e sa carinom i postarinom. Sada skoro je mali od strica uzeo s5 u hendy, ali citiram ,,Tianhe h8 sto sam ja uzeo ima mnogoooo lepsi ekran i svetliji i mnogo bolju kameru'' Ima tako dobru kameru da bukvalno zumira tackicu na samlevenom biberu. Znam da ovo sada zvuci kao preterivanje, ali verujte mi da nije tako. Mozete proveriti na pandawill ima tamo i moj review :) Takodje sam imao i leagoo lead 1 koji je imao lepsi ekran od note 3, uporedio sam u telenoru. Moja preporuka su kinezi. Ja sam takodje voleo sam lumiu, ali sada cak i ona ispada iz igre. Ako zelite neki kineski telefon da kupite moj vam je savet da prvo proverite model na sajtu devicespecification, ako ga nema tamo, terajte dalje na drugi telefon.

Odgovori