Sony Xperia X Performance

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Xperia X Performance

Post od VeNoM »

jedna napomena za taj lifetimer. sa hard resetom i on se briše. probano na xp xs xzu xt xz2 xarc itd...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Sony Xperia X Performance

Post od Evindzer »

simbijanac napisao:[(...) не може да се угаси и пропадне преко ноћи. Није ни Nokia тако пропала већ је то био процес који је трајао неколико година. Крај је био неминован као резултат гомиле погрешних потеза (...)
Upravo si potvrdio moje mišljenje - Soni u domenu mobilnih telefona propada već vrlo dugo vreme. Pritom ne mislim da kvalitet proizvoda, već govorim o prodajnim rezultatima. Sećaš se da je prošle godine bila priča da će prodati svoje mobilno odeljenje? Dakle, sad im je trenutak da se izvuku, ili da propadnu, a kako rade, mišljenja sam da će propasti, na žalost.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia X Performance

Post od kvaka33 »

Krenuli sami ,pukli,napravili dil sa eriksonom ,pukli
Sada opet sami ,pukli
Kako nisu pukli,gde su po prodaji ,nigde, nisu oni Microsoft pa da mogu se toliko zezaju
Prodaja im drasticno pada
Dal bih voleo da puknu,ne bih,ali ce puci ili ce opet biti udruzivanje sa nekim
Ali to nije to
Pogledaj malo gde su sa prodajom umesto da rastu iz godine u godinu ,da budu bar u prvih pet ,oni padaju li padaju
Volim ja sony al jedno su zelje a drugo realnost
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia X Performance

Post od Sale_M »

Ma kakvo raspustanje mobilne divizije,krecu u ofanzivu sa ovim X-manima ili u septembru stize nova Mazda serija R. :P
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Sony Xperia X Performance

Post od simbijanac »

A зашто је то тако?можда лоша кампања и маркетинг? Ја стварно не видим у чему су самсунгови телефони бољи од сонијевих па сви купују ове прве. Можда Сони нема намјеру да се трка са Ајфоном и Самсунгом него да одржава свој мобилни сегмент у стању присутности на тржишту. Увијек ће бити људи који ће купити њихове апарате јер их воле.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia X Performance

Post od Sale_M »

Ma ko ce ga znati,mozda samo piju neki los alkohol prilikom donosenja krucijalnih odluka u izbacivanju movih modela.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Sony Xperia X Performance

Post od Baraba »

U čemu je razlika da nosi ime Z6? Jedno slovo ništa ne menja.

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: Sony Xperia X Performance

Post od ilija98 »

kobeBRYANT napisao:Ljudi imam jedno pitanje, nije konkretno vezano bas za ovu temu ali za xperiju jeste.
Treba da kupim z1 compact pa me interesuje da li postoje kopije tog telefona i na sta da obratim paznju prilikom kupovine posto polovno uzimam? Hvala unapred
Ekran prvo gledaj, posto je tft, jel zeza touch ili baguje, ima li mrlja na ekranu i slicno...

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Sony Xperia X Performance

Post od simbijanac »

Када овај телефон долази код нас у продају јел зна неко?Мало сам се наложио на њега због металног кућишта :) можда после љета продам Z1 да бих узео Performance :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia X Performance

Post od Sale_M »

Nece jos mesec/dva sigurno.A i kad dodje bice preskup.Po meni ti je bolja opcija ako vec hoces noviji Sony i skuplji da uzmes Z5 ili Z5c koji je malo jeftiniji.
inace,Performance kad izadje nece biti ispod 600 e.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fize94
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Pet, 03. Jul 2015. 22:37
:: 0694448087

Re: Sony Xperia X Performance

Post od Fize94 »

simbijanac napisao:A зашто је то тако?можда лоша кампања и маркетинг? Ја стварно не видим у чему су самсунгови телефони бољи од сонијевих па сви купују ове прве. Можда Сони нема намјеру да се трка са Ајфоном и Самсунгом него да одржава свој мобилни сегмент у стању присутности на тржишту. Увијек ће бити људи који ће купити њихове апарате јер их воле.
Bolji su u reklami i marketingu :)

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Sony Xperia X Performance

Post od simbijanac »

Razgledao sam specifikacije nekih starih modela telefona na sajtu i neceg sam se sjetio. A sad cete se toga prisjetiti i vi. Sony je jos nakon razvoda od Ericssona lansirao svoju premium seriju telefona. Flagshipovi su bili Xperia S odnosno Xperia SL kao pandan tadasnjem Samsungu S2. Nijedan telefon vise nisu izbacili jer je S serija,nedugo nakon toga,samo godinu dana kasnije ukinuta i napravljena je nova premium serija sa oznakom Z. Soniju je izgleda tradicija da gasi i pali serije sto je totalna glupost. Da se ja sto pitam Xperia X performance zvala bi se Z6. Sa ovim glupostima samo zbunjuju narod. Ni oni koji prate razvoj mobilnih telefona ne razumiju to a oni koji to ne cine vise ne znaju koji su sonijevi telefoni flagship a koji mindrange.Nego pretpostavljaju u zavisnosti od cijene. Bzvz

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Sony Xperia X Performance

Post od Ledjo »

Nije najgora stvar sto je ugasila liniju, sto se meni tice ako je telefon konkurentan ili jos bolje iznad konkurencije moze da se zove kako god hoce. Ovaj X performance nema nista novo sem s820. Nije problem sto gase flagship liniju, vec sto uvode ovu liniju (koja je daleko iznad midrange, a opet nije flagship) po visokoj ceni.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Sony Xperia X Performance

Post od andriod »

Slika
U prevodu za Rusko trziste oko 540€

Послато са E6853 уз помоћ Тапатока
Operator

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia X Performance

Post od Sale_M »

Da je 480 pa ajde.Slabu ce prodju imati ovi modeli sa ovakvim cenama.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Sony Xperia X Performance

Post od andriod »

Slazem se,veliki daungrejd nedostojan naslednik Z serije.Uzgred na slici je X performance a radi se o X

Послато са E6853 уз помоћ Тапатока
Operator

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Sony Xperia X Performance

Post od simbijanac »

kakvi ste vi zestoki negativci i mizntropi.Ajde samo neka mi neko od vas kaze zasto je X serija "veliki downgrade" u odnosu na Z seriju ili konkretno na Z5? ili sam ja glup i ne razumem se u osnove mobilnih telefona.Koliko ja vidim hardverske komponente su identicne ili djelimicno bolje od Z5.Ok,nova X serija ne donosi nista revolucionarno,slazem se,ali sistem je Andriod 6.0,kompletno kuciste je od aluminijuma a dizajn daleko atraktivniji od bilo kojeg telefona Z serije. I to je jedina istina.Mozda nekome aluminijumsko kuciste ne znaci nista,ali ima nas kojima itekako znaci.Meni na primer koji citav zivot kupujem metalne telefone.Mozda sony stagnira u razvoju ali o kojem downgrade-u vi pricate,alo?! Ako vam je 540 eura skupo i za te pare ocekujete da vam telefon kuva rucak...sta da kazem osim hahahahaha jer to ne radi ni Samsung S7 a kosta hiljadarku.Malo se spustite na zemlju za pocetak.

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Sony Xperia X Performance

Post od andriod »

Prosto pitanje za tebe.Oces li da potrcis da ga kupis ako ti toliko znaci?
Ja mogu to da pricam jer sam koristio dobar broj Sony modela i trenutno koristim najbolji od njih.Salem takodje koristi Sony ako se ne varam duzi period siru paletu.
Daungrejd je jer konstantno smanjuju kapacitet bsterije npr.a sad i velicinu ekrana.
Aluminijumsko kuciste i poslednji od brand name proizvodjaca sa implementiranim S820 koji vec ima naslednika....Ja se trudim biti nepristrastan,nijesam fanboy volim Sony ali neka i on uzvrati.Ne raste novac na drvecu,a to nije malo novca.
Bez uvrede ali nekako nijesi kompetentan da mases virtuelnim novcem.I S7 je em manje od 1k € em je pojacao bateriju jako zahvalno,i diskutabilno je da li je panadan X Performance modelu


Da ne citiram doslovce ali kazes kao prednost sistem je 6.0....I?Pa i moj Z5premium je na 6.0.Kao i jos mnogo modela iz Z serije.Nije poenta sto je skup nego sto ne nudi za taj novac u odnosu na konkurenciju nikakvu revoluciju.Ne ocekuje niko da kuva rucak,ali poslije tvog posta ocekujem da ces biti prvi u regionu "ponosni" vlasnik pa s tolko love mozda i isfinansiras okupljanje clanova;)ili eto skromno turu piva za sve (pića)

Послато са E6853 уз помоћ Тапатока
Operator

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Sony Xperia X Performance

Post od simbijanac »

andriod, Znas kako,iskren da budem ja nisam srpska burzoazija. Drugim rijecima nemam toliko novca u zivotu da mogu da kupim svaki najnoviji telefon koji izadje.To prvo.Drugo ja po prirodi nisam takva osoba. Pratim razvoj mobilnih telefona i platformi na kojima rade ali sam bolesnik za iste. Uvijek sam koristio flagshipove i posto ih nenormalno pazim i cuvam traju mi po nekoliko godina.Zato ni nemam potrebu da kupujem svaki novu perjanicu koja se pojavi na trzistu. Vec imam Z1 i to svega nekoliko mjeseci. Inace da imam mogucnost,odgovor je DA,kupio bih X performance odmah. Ne bih razmisljao. 0,2 inca manji displej za mene nije nikakav daungrejd.Svako sa svojim komentarima ovdje polazi od svojih zelja. Ali problem je sto zelje i potrebe nekada postaju hirovi. Meni je i ekran od 5 inca vise nego dovoljan. Zelim telefon a ne fablet. O kapacitetu i izdrzljivosti baterije ne mogu da kazem nista ali ne mozes ni ti je X performance jos nije izasao i nisi ga koristio.Mozda ce baterija biti istrajnija nego na Z5 s obzirom da je displej neznatno smanjen.To je sve stagnacija a ne daungrejd. Sto se sistema 6.0 tice, xperformance dolazi sa njim fabricki dok je na z seriju stigao update-om sto znaci da ce,prirodno, XP dobiti jos najmanje 2 a mozda i 3 nova OS-a, androide N,O,P ili kako se vec budu zvali a Z5 ostaje na starom. Ja sam lijepo rekao da XP ne donosi nista revolucionarno u odnosu na Zseriju ali ne mozete da pricate kako nije dostojan naslednik jer jeste. Novi sistem,novi dizajn, novi materijali kucista i vidjecemo sta jos novo. Ja bih ga kupio da mogu jer volim sony. Posle Nokia telefona Sony mi je u srcu. Mene ne zanima sta proizvodi Samsung jer ga ne volim. I ne zelim Sony da poredim sa nekim korejskim plastikanerom pa bio to i S7. Sony je Sony. Vjerovatno su njihovi inzinjeri napravili XP kako su najbolje znali. A cijena je takva kakva je.Hoces neces,poljubi pa ostavi.

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Sony Xperia X Performance

Post od andriod »

Znas one situacije kad se zapitas sta je pisac htio da kaze?E pa ja se to pitam procitavsi tvoj post.
Sve se svodi na mozda,ako,volio bih i ne volim.I meni se svidja Lamborghini,ali...
Pitao si u sinocnjem postu da li ocekujem(o) da sprema rucak za taj novac,na kraju krajeva zasto da ne.Tehnologija treba da napreduje pa jednog dana mozda bude i toga.
Tebi je mozda dovoljno to sto nude,no velikoj vecini korisnika Sony a nije.I dobar broj tih ljudi sigurno voli Sony.Opet,tvoje licne potrebe i impresije nisu obavezujuce za ostale korisnike( na srecu).Ti neces fablet,mozda ih ima jos koji nece ali postoji i druga strana.Nepristrasno sam pomenuo Samsung jer ima napretka u odnosu na prethodni model,to sto ti licno ne volis nije mjerodavno a ni objektivno.Ja postujem sve proizvodjace jer (manje)vise ne postoje losi telefoni u aktuelnom trenutku.
I neka budu svi jos bolji.
Rad rad i samo rad omogucava siguran napredak,edukacija u korak sa tim i bices pripadnik burzoazije i ti ;) sala sa velikom primjesom istine


Послато са E6853 уз помоћ Тапатока
Operator

Odgovori