Huawei P9 lite

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Huawei P9 lite

Post od somi92 »

Ima telefon svojih prednosti, ali definitivno i mana. Bice utisaka samo da se malo slegne sve to.

Dear.deer
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 17. Avg 2016. 11:09
:: Huawei p9 lite

Re: Huawei P9 lite

Post od Dear.deer »

Dragi korisnici huawei p9 lite-a, telefon sam uzela preko Vip-a početkom jula, tj. uzela sam ga u Handy-ju, ali svejedno Vip mreža i njihov paket.
Pre par dana je krenuo da mi izbacuje, svaki put kad otključam telefon, da postoji nova Emui poboljšana verzija sistema, sa malim izmenama. Naravno da nisam htela ništa da apdejtujem jer sam stvarno zadovoljna kako mi telefon radi, i nemam nikakve primedbe, ali pošto je to meni stalno izbacivalo, te kada otključam telefon, te stalnim izbacivanjem ikonice u notifikacijama, ja sam apdejtovala sistem tj. Emui.
Kliknula sam na apdejtuj oko 7 uveče, pojavilo se na ekranu EMUI, i oko toga krug, koji je ispunio 100% posle ne znam koliko minuta, nije mu trebalo mnogo, a posle je celu noć pisalo Optimiziranje sistema, gde telefon nije reagovao ni na šta apsolutno, da bih oko 3 ujutru uspela da ga upalim, pošto sam dugo držala dugme za paljenje/gašenje telefona.
Da li se ikome ovo desilo, i da li neko zna u čemu je problem?
Veliki pozdrav. :)

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Huawei P9 lite

Post od Professional »

Desilo se meni na istom tom adpejtu :)
Na isti nacin sam ukljucio telefon i radi bez greske ;)
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

Dear.deer
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 17. Avg 2016. 11:09
:: Huawei p9 lite

Re: Huawei P9 lite

Post od Dear.deer »

Ne znam da li sam se pogrešno izrazila, pokušavala sam ja i pre 3 ujutru da upalim telefon, ali nije reagovao. :(
U svakom slučaju sledeći put ignorišem zahtev telefona za novi apdejt. :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P9 lite

Post od sugarcoated_ass »

Evo kako snima video u mračnijim i glasnijim uslovima. Ja sam zadovoljan skroz. :)

https://youtu.be/cw60hf6gBYU

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P9 lite

Post od sugarcoated_ass »

Kako P9 lite single SIM pretvoriti u dual SIM - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=3432873

Hardver je već tu, a sada i softver. ;)

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Huawei P9 lite

Post od darkman »

E Sugarcoated...pozdrav, opet ja ako se secas, razmisljao sam o LG k10, medjutim nisam jos uzeo telefon, pustio sam da prodje neko vreme da se stvari slegnu, nisam hteo da zurim. Imam koje pitanje za tebe u vezi P9 Lite ako nije problem? Meni se jako dopada ovaj telefon ali me par sitnica nerviraju, citam na forumima i komentarima, svi pricaju o nekom zveckanju? Da li to ide obavezno uz svaki telefon? :D Takodje me zanima da li je interfejs promeniljiv? I negde sam naleteo da je neko pitao ljude koji koriste ovaj telefon, kako ne mogu ikonice da se promene, tacnije ikonica za instagram je ona stara, to je nesto do Huaweia, da ne lupetam sada posto ne znam, medjutim gledao sam recenziju na Benchmark, nas domaci, lik sto je predstavljao telefon, vidim njegov model ima sve nove ikonice i google, instagram...e da i ovo vezano za cesta pitanja oko podesavanja Vibera, Wappa, FB, malopre sam procitao ovde na komentarima, predpostavljam da je to do nesnalazenja? Izvini molim te sto sam bio opsiran, ali bas me ovo zanima, ovaj telefon koliko primecujem iz komentara je zaista kvalitetan.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P9 lite

Post od sugarcoated_ass »

Zvecka optika na kameri koliko sam shvatio. Negde, da, negde ne, a dešava se i npr. kod Nexus 6P koji je isto Huawei radio.
UI menjaš launcherima. Trenutno mislim da je Nova najbolji launcher, ali imaš i Google launcher ako hoćeš čisto Google Now iskustvo ili ASUS ZenUI i sl.
Ja koristim baš čist Huaweiev EMUI i od zadnjeg apdejta jedino osnovne sistemske ikonice su njegove (phone, sms, files, e-mail, camera i sl.), a sve druge app prikazuju svoje stock ikonice. :)

Ovako to sad kod mene izgleda:
Slika

Ovo za Viber, WA i FB ne znam tačno na šta misliš. :)

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Huawei P9 lite

Post od somi92 »

I za viber, zakljucas ga u aplikacijama i nema problema sa porukama. Posto sam sad zbog posla osudjen na viber mogu reci da mi za ovih 11 dana nijednom nije zakasnila poruka.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Huawei P9 lite

Post od darkman »

E bravo, bas to Sugar, na to sam mislio sto se tice ikonica. Dakle apdejt telefona ili samo ikonica?
Inace koji je tebi zapao telefon? Onaj koji ne zvecka? Ja nameravam u VIPu da uzmem.
Mislio sam bas ovo sto je Somi92 napisao, da moram da udjem u Wapp ili Viber da bih video poruku.

Blade Runner
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 10. Sep 2009. 19:07
:: LG G2
:: Sony Ericsson K800i

Re: Huawei P9 lite

Post od Blade Runner »

Sutra svojoj pametnijoj polovini puštam P9 Lite u rad.

Ako mi se svidi, oduzeću joj ga :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P9 lite

Post od sugarcoated_ass »

Kod mene kao zvecka, ali ništa strašno. Da nisam znao za to nikada ne bih ni primetio. :)
Apdejt je bio sistemski. Neki fixevi, security pečevi i šta već.
Kod mene sa Vbr, WA i sl. srećom nije bilo problema sa notifikacijama. Sve mi stiže redovno. :)

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Huawei P9 lite

Post od darkman »

Jesi ih podesavao ili je sve radilo od kako si kupio telefon? Mislim na WA i Vbr? :)

Znas kako, svidja mi se izgled, dopada mi se baterija, to je jedan od najbitnijih segmenata a nisam zahtevan korisnik, tako da ce meni moci verovatno da izvuce i vise nego sto treba, ekran mi se takodje svidja, njegova osvetljenost...e sada ne znam kakav mu je plejer, volim da slusam muziku...ozbiljan telefon, ali ozbiljan. E da...da ne zaboravim, citao sam opet jedan forum i neko je spomenuo da je "neravan" pri dnu, kod logoa? Jel' ima tu neke istine? Zalio se da nije mogao da nalepi neku zastitu pa je to zakljucio? 8)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P9 lite

Post od sugarcoated_ass »

Nisam ništa podešavao. Samo instalirao aplikacije i rade bez problema. :)
Ja baš dosta slušam muziku i nekad koristim njegov plejer, a nekad Play Music. Zvuk je sasvim korektan. :)
Kod mene još stoji ona fabrički zalepljena zaštitna folija tako da taj detalj ne znam. Nisam hteo da menjam jer nemam para za staklo, a bolja je od onih folija što se prodaju za 200, 300 din.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Huawei P9 lite

Post od darkman »

Ima svoju zastitnu foliju? Nisam to znao...e pa odlicno da se ne smaram da kupujem drugu. Mislim ionako planiram da kupim neku futrolu za njega, tako da nema potrebe za nekim staklima ili sta vec. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P9 lite

Post od sugarcoated_ass »

Ne znam kod drugih, ali iz Vipa svi stižu sa već fabrički zalepljenom folijom. :)
E da, meni jedina mana telefona je što senzor za automatsko osvetljenje nekako čudno radi i dešava se da spusti osvetljenje više nego što treba. Čim malko okrenem telefon prema izvoru svetlosto odmah se podigne na odgovarajući nivo.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Huawei P9 lite

Post od darkman »

Mozes da mi objasnis to oko ostvetljenja ako ti nije problem? Ja imam LG L70 i kada se telefon zagreje, onda mi svetlost ekrana ode na 90 % da bi se naravno to posle vratilo na 100. U kojim slucajevima kod tebe se to spusti? Isto kada se uredjaj zagreje?

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Huawei P9 lite

Post od somi92 »

Svi stizu sa folijom fabrickom, moj je iz mtsa i ima je. A ja sam napisao bas da kad zakljucas viber kao aplikaciju koja ce da radi i kad je ekran ugasen, da nema problema sa notifikacijama i da stizu redovno.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei P9 lite

Post od sugarcoated_ass »

darkman napisao:U kojim slucajevima kod tebe se to spusti? Isto kada se uredjaj zagreje?
Taj „problem“ postoji i kod P8 lite. Dešava se najčešće pod veštačkim svetlom i to pod ovim običnim sijalicama. Pod neonkama to nisam primetio. Kao da senzor ne uhvati dovoljno svetla i istripuje se da je mračnije i smanji osvetljenje. Dovoljno je samo malo da promenim ugao kako držim telefon prema izvoru svetlosti i bude ok. :)

Somi, ja ni to nisam radio. Samo kad me je onako upozorio da mi neka app vuče bateriju u pozadini tapnuo sam na „Do not prompt" i to je to. :)


Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Huawei P9 lite

Post od darkman »

Ja pitao drugaricu jednu bas za to, ima P8 Lite, ona izgleda nema pojma o cemu govorim, kaze meni je to uvek osvetljeno na 100 % :)

E reci mi koja je tu varijanta za otkljucavanje telefona? Tipa kao sto kod LG ima double tap, kako to funkcionise kod P9 Lite? Kapiram da je jedna varijanta citac otisaka prstiju?

Sto vise citam o ovom telefonu sve mi se vise dopada, nadam se da cu se snaci oko promene tih ikonica, tj da ih podesim da budu kao kod tebe, znas vec da imaju svoj uobicajeni izgled, ikonice aplikacija, na njih mislim. Nisam stigao danas, tako da cu sutra 99% da ga regulisem.

Odgovori