LG G5

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Da moja verzija je H850. Video sam da je nadogradnja dosla za T Mobile i jos neke modele.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Pušteno je za sve varijante, trebalo bi da se dobije opcija nadogradnje preko Bridge-a. Ako i dalje ne dobijaš, nađi kdz fajl na xda (open eu varijanta) i ubaci preko uppercut programa. Opet imaš sve objašnjeno tamo, korisnik autoprime otvorio temu. Sad ću link da bacim, ček.

Edit:
Evo linka: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=3511295
Sent from my LG-H850 using Tapatalk

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Hvala puno, sad cu da probam. I samo jos jedna informacija. Ovo u vezi displeja i tog problema, da li ce se to pogorsavati ili jednostavno tako se nekad pojavljivati?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Ja telefon imam oko pola godine. Za sada mogu reći da se neće pogoršati ali s druge strane ne znam kako će biti za dva dana ili dva meseca, ne sa sigurnošću.
Skini aplikaciju bluelight filter sa play store-a i podesi intensity na 10%, dosta se smanjuje ovaj efekat.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Ovako drugarica je uzel LG G5 nov pre 5 dana. I sad mi kaze da ima problem sa punjenjem. To jeste telefon dok je na punjenju svakih 10-30 sekundi se pali opet zvuk za punjenje i ekran. Znaci kao da stalno ubacuje i izbacuje kabal na svakih pola minuta. Kaze da joj sporo puni a i da je iritira nocu taj zvuk jel isto je i kad ugasi telefon. Sta bi bio problem? I kako ga otkloniti. Hvala unapred

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Neka proveri prvo da li joj je lepo povezana baterija sa donjim delom telefona, otkači i zakači. Drugo probaj sa nekim drugim adapterom, možda je problem sa punjačem I ako ne pomogne probaj i drugi kabl. Ako se i dalje javlja problem i ako ima garanciju pravac servis po mom mišljenju.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Probala je da izvadi i stavi bateriju i punjace. Kaze da joj se to samo drsava kada je baterija ispod 80%. Kapiram da je to u onom rezimu fast charge. E sad ne znam factory reset nije probala. Da li bi to mozda resilo?

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG G5

Post od filip11314 »

Neka proba da puni telefon sa drugim punjačem. A možda je i neki softverski bag.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Probala je factory reset i sad kaze da se ne javlja problem. Samo ja strahujem da se ne navrati opet :/

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Ako se vrati neka nosi u servis. Jer ako je probala sve što smo napisali mislim da ništa više ne može uraditi.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: LG G5

Post od dachakragujevac80 »

Koja je bitna razlika izmedju ovog telefona i SE verzije,osim u procesoru i jos nekim iznutricama? Interesuje me,da li se ta razlika primeti u svakodnevnom koriscenju?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Ja lično nisam koristio SE. Uglavnom u zahtevnijim aplikacijama i brzini otvaranja istih bi sigurno osetio razliku. Manje rama, znatno slabiji procesor, slabiji grafički čip. Ne znam da li su te kamere iste?

Edit:
Sad videh da su kamere iste i da se malo muči pri snimanju 4k videa.

Waldymyr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 17. Jan 2017. 11:52
:: Samsung S2+

Re: LG G5

Post od Waldymyr »

Pozdrav svima. Razmišljam da kupim LG G5 LS992 sa američke Sprint mreže. Može li mi neko reći da li bi radio na Mts mreži kod nas pošto znam da američke i evropske mreže ne rade na istim frekvencijama a ne razumem se dovoljno da bih sam došao do zaključka?

Mrežne specifikacije za model LS922 model su:

Network LTE, CDMA, GSM, UMTS
Frequencies 800/1900 MHz CDMA, 700/800/1700(2100)/ 1800/1900/2500 LTE, 850/900/1800/1900 GSM, 850/1700/1900/2100 UMTS

Unapred hvala.

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Ovako imam jedno pitanje u vezi baterije LG G5. Znaci imam ga vec 9 meseci, koristim ga maksimalno mozda i previse. Gledam filmove, muzika igre itd. Znaci maksimalno koriscenje. E sad u poslednjoh 10 dana kada dodje na 10% ili 8% baterije, ugasi se. Kad pokusam da ga upalim on pocinje da se pali i tada pise da ima 2% baterije i ubrzo se. opet ugasi. I onda vise ne moze da se upali, mora da se stavi na punjenje. Sad me zanima da li je baterija dotrajala malo od sile upotrebe, da bi znao da li da je menjam?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G5

Post od Green »

Vidi da nisi uključio neki power saving mode, možda se zato telefon gasi.

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Ukljucen je onaj na %15 saving mode. Sto on ima po defaultu. Ali tada samo smanji kontrast i jos po sta. Pre je do 1% bio upaljen. Sada na 8 %9% 10% se gasi. Kao da nije na toliko nego na jedan posto. Samo pogresno pokazuje. Ja sumnjam da je baterija malo se izjebala od silnog koriscenja :P Ne znam treba mi jos neko misljenje da znam da li da je menjam. Jel bas je bezveze kad ti se tel pokazuje 10 % a u stvari je na 1%.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G5

Post od Azimuth »

Ne pokazuje ti pogrešno, nego ti je baterija izgubila na kapacitetu zbog načina upotrebe (baterije, ne telefona). Nikada se telefon ne koristi dok se ne ugasi tj do 1%. Mislim da imaš dve opcije, ili ćeš nastaviti takvu baterija da koristiš ili negde traži pa kupi novu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Menjaj bateriju, nema drugog leka :)

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Hvala na savetu. Samo ovo za nacin upotrebe baterije, moze neki savet kako da novu od sada najbolje sacuvam. Sa obzirom da koristim dosta telefon. Koje su glavne greske kod punjenja upotrebe i ostalo?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG G5

Post od artifex »

Ljudi koji se u to razumeju uglavnom predlazu da se baterija drzi izmedju 40% i 80%,to je najbolje za dugovecnost. Ali jos treba samo sa tim da se opterecuje covek,koristi kako koristis pa kad rikne,zamena.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Odgovori