Xiaomi Mi Note 2

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od brankisha »

Ja tih problema nemam ili sam navikao na Lumiu [emoji23]

Sent from my MI 5 using Tapatalk

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od yocasylver »

Da li je to samo na tvom primerku ili generalno na svim ?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Green »

Ocigledno da je samo na mom primerku, jer sam gledao svuda po netu i nista nisam nasao za Mi Note 2. Ponavljam, vidi se jedino na beloj pozadini, kada sklonim tastaturu ostane trag. Nije strasno...

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od filip89x »

^^ Voleo bih nekako da vidim na sta tacno mislis? 8) Sta fali daje malo karakter telefonu 8)

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od neogeo »

Ja juče postadoh vlasnik pomenutog modela i mogu vam reći da sam prezadovoljan istim. Bukvalno i do slovceta, prezadovoljan.
Nemam nikakvih problemna sa telefonom (ni burn ni smear...) i sve radi perfektno. Čak je i ovaj, šugavi, OLED ekran dobro odrađen i nemam problema sa vidljivošću kao na Redmi Pro koji sam imao i oslobodio ga se za 2-3 dnana jer me je strašno nervirao :(
Verzija Note 2 je 4/64 Global Rom.
Iacta Alea Est

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Green »

Svaka čast majstore. 8)
Telefončina je ovo, rame uz rame sa svakim, pa i današnjim, flagship-om, po bilo cemu, posebno bateriji. Nema veze što je Snapdragon 821.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od niko1a »

kakav je sto se tice konekcije, ove verzije sto se mogu kod nas naci, da li je podrzan band 20?

Green i neogeo, koju boju imate i kakav je sto se tice otisaka (i zadnji deo i ekran), i ako mozete, iz prve ruke me zanima, malo o zvuku u toku poziva i ovako vezano za loudspeaker, i kamera ono osnovno point and shoot kako vam deluju slike, video..

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Green »

niko1a, sto se konekcije tiče, u mom slučaju je fantastična, bilo mobilna mreža, bilo wifi. Mnogo bolje nego što je bilo na Flexu.
Što se otisaka tiče, užas :D
Ne volim da stavljam maske na telefon, ali ću ipak morati. Kod mene je crni model. Zvuk u slušalici je prosečan, ali čuje se fino. Loudspeaker takođe, ništa extra, ali na manje od pola se veoma slabo čuje, osim ako nisi u baš tihom okruženju. Kamera će tek doći na red da se više testira.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od neogeo »

Što se konekcije tiče, radi super. Da li je podržan band20 ne znam ali meni na Vipu radi extra.
Boja je crna ali Piano Black jer je i pozadi kaljeno staklo preko Aluminijuma. Otiske prstiju privlači kao magnet ali ako ćeš vaki fon, pomiri se sa time.
Zvuk je svakako super ali na max. podešen bi trebalo jo za dlačicu da bi se baš glasno čulo. Spikerfon takođe.
Generalno, ja ga držim na 1 podeok od max. i zadovoljan sam, ali moglo bi za dlaku glasnije.
Kamera je ok za prosečnog korisnika. Daje fine fotke ali ništa spektakularno. Ja sam zadovoljan jer me kamera ne interesuje ni malo (bitno je da je tu ako mi zatreba).
Ja ne imadoh bolji i lepši fon od ovog! (ne kupujem skupe telefone nikada tipa 500€ pa na više ali, za 300 koiko sam platio ovaj)
Poslednja izmena od neogeo u Ned, 10. Sep 2017. 11:30, izmenjeno 1 put ukupno.
Iacta Alea Est

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Green »

Napomenuo bih još činjenicu da je telefon veoma tanak, pa tako ako je na ravnoj podlozi morate ga baš čvrsto obuhvatiti prstima da bi ga uzeli u ruku. Verujem da je isto i za svaki drugi model koji je tanak, ali čisto da napomenem.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od niko1a »

a sto se tice samog displeja i otisaka, kakva je situacija tu, ima li oleo premaz i valja li ili isto privlaci otiske kao i zadnja strana, za zadnji deo sam i predpostavio da ce biti tako kako kazete, klasika :) kakvo je punjenje baterije, vidim da podrzava QC 3 ali ima i malo vecu bateriju generalno pa koji je neki prosek vremenski da se napuni?

vezano za kameru, nisam ocekivao nista van serijski naravno, to je tel, a nisam ni nesto preterano zahtevan vezano za to, samo me zanimalo onako iz prve ruke kako vam se to sve cini i u kom je rangu sa necim sto ste jos koristili kad se uporedi npr.. sigurno da me nece nista razocarati sa obzirom na moje potrebe ali me interesuje kako je kad ga vec neko ima posle toliko vremena pa da moze izneti neka zapazanja :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Green »

Otisci po displeju, koliko primećujem, su manje vidljivi nego pozadi. Pojma nemam da li ima taj oleo premaz. Baterija se puni skoro 2 sata, ako sam dobro ustanovio, mada ni preko 2 sata nije mnogo, s obzirom na kapacitet. Što se kamere tiče, ja nisam nikakav foto ekspert, ali cenim da je u rangu sa ostalim sličnim modelima. Sutra sam slobodan pa možda okinem koju i postavim na forum.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od neogeo »

U potpunosti se slažem sa Green-om
Obrni, okreni, fon je uživancija i šmekerica.
Vidim da se, strani i razmaženi, forumaši žale na kvalitet samog OLEDa ali i to je jako, jako prihvatljivo i odlično u odnosu na ono đu*re od Remi Pro koje ne vredi pominjati.
Elem, vidim da je velika boljka Xiaomia dobar (S)AMOLED ekran te stoga trpaju OLED koji je osrednjeg kvaliteta ali na ovom Note 2 se ekstra uklopio.
Jednom rečju, je*ački fon! :D
Iacta Alea Est

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od niko1a »

pa fino, ovaj bi trebao da mi zameni flex 2, ako ga budem uzimao, baterija je sigurno bolja a koliko vidim verovatno i vise nego duplo, a za displej i kameru sto se mene tice nek su istog nivoa kao na flexu i to je vec dovoljno, generalno i flex 2 za sta mi treba i dalje sve zavrsava sasvim korektno ali je baterija nocna mora :x ovaj note mi se dosta svidja i deluje mi kao fina zamena flexa, zapao mi je za oko jos nesto ranije al nigde nisam video nekog kod nas da ga ima pa da mogu i konkretno da se raspitam malo kakav je.

vidim Green se zalio na kapacitivne tastere, jel bas prave problem i treba tolika preciznost ili se brzo priviknes i imaju li osvetljenje i haptic feedback?

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od neogeo »

Što se tiče kapacitivnih tastera, oni su tačkasti i presitni ali rade savršeno (barem kod mene). Jedina im je mana to sićušno tačkasto osvetljenje i to je to.
Očekivao sam da daju Quick Charger ali dali su neki običan koji drljavi bateriju 2h.
Na poslu sam ga napunio za 1.20h sa Hamma Quick Chargerom i sve je ok. Jedino se tako brže degradira baterija, ali se spremam danas/sutra da poručim iz Kine punjač koji podržava QC3 standard i to za 7-8€ sam našao i baš mi se sviđa, tako da ću svoga Šomija brzo puniti...
Iacta Alea Est

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Green »

I kod mene tasteri rade savrseno, postoji haptick feedback na dodir, tako da se zna da je telefon odgovorio na komandu. Ako vec nisu mogli povecati (u sta sumnjam) tastere, makar su mogli povecati iluminaciju istih. Napolju po lepom danu se skoro nista ne vidi. U svakom slucaju, problem nije velik i navikne se covek brzo.
I pored svega, fon zaista jeste je*acki. :D

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od neogeo »

Našao sam na eBay-u 3D screen protektor (ne sećam se da li je 3D folija ili 3D kaljeno ali mi nije ni bitno) 2kom za 5€!!! I to naručujem pod . obavezno i Nillkin Frosted crne boje (sve svoje telefone držim isključivo u tome) :D
Iacta Alea Est

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Green »

Ja sam narucio neku Benks ultra thin maskicu, videcemo da li je cemu. Za sada je u onoj tvrdoj providnoj, koja se dobije uz telefon.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od Green »

Stigla ona Benks maskica. Zaista je ultra tanka, skoro da se i ne primeti da je telefon u njoj. Deklarise se kao crna, ali je vise tamno braonkasta i providna je, vidi se MI logo kroz nju. Kostala AUD 10.90. Ima i jeftinije iz Kine, ali se dugo ceka. Najverovatnije cu naruciti jos jednu, za rezervu.
Toplo preporucujem.

bigbatica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 29. Nov 2017. 22:01
:: Iphone 7
:: Mi note 2

Re: Xiaomi Mi Note 2

Post od bigbatica »

Zdravo svima. Mene zanima gde se moze naci display u Srbiji? I ko ga ima? Pozz

Odgovori