Apple iPhone X (10)

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Apple iPhone X (10)

Post od znemanja »

Slika
NETWORK Technology
GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE
LAUNCH Announced 2017, September
Status Coming soon. Exp. release 2017, November
BODY
Dimensions -
Weight -
SIM
Nano-SIM
- IP68 certified - dust and water resistant
- Water resistant up to 1.5 meters and 30 minutes
- Apple Pay (Visa, MasterCard, AMEX certified)
DISPLAY Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.8 inches
Resolution 1125 x 2436 pixels (~458 ppi pixel density)
Multitouch Yes
Protection Ion-strengthened glass, oleophobic coating
- Dolby Vision/HDR10 compliant
- Wide color gamut display
- 3D Touch display & home button
- Display Zoom
- True-tone display
PLATFORM OS
iOS 11
Chipset Apple A11 Bionic
CPU Hexa-core
MEMORY
Card slot No
Internal 64/256 GB, 3 GB RAM
CAMERA
Primary Dual 12 MP, f/1.8 & f/2.4, phase detection autofocus, OIS, quad-LED (dual tone) flash
Features Geo-tagging, simultaneous 4K video and 8MP image recording, touch focus, face/smile detection, HDR (photo/panorama)
Video 2160p@30/60fps, 1080p@30/60/240fps
Secondary 7 MP, 1080p@30fps, 720p@240fps, face detection, HDR, panorama
SOUND
Alert types Vibration, proprietary ringtones
Loudspeaker Yes, with stereo speakers
3.5mm jack No
- Active noise cancellation with dedicated mic.
COMMS
WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
NFC Yes (Apple Pay only)
Radio No
USB 3.0, reversible connector
FEATURES
Sensors: Face ID, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
Messaging iMessage, SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
Browser HTML5 (Safari)
Java No
- Fast battery charging
- Wireless charging
- Siri natural language commands and dictation
- iCloud cloud service
- MP3/WAV/AAX+/AIFF/Apple Lossless player
- MP4/H.264 player
- Audio/video/photo editor
- Document editor
BATTERY Non-removable Li-Ion battery
MISC
Colors Black, Silver
Price About 1000 EUR
Slika

izvor: http://www.gsmarena.com/apple_iphone_x-8858.php
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Green »

Biće ovo ok telefon, samo cena... :roll:
Ne sumnjam da će biti kampera ispred Apple radnji.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Apolo »

Dizajn od 6-ice identican, svidja mi se kako su ekran odradili, kamere pozadi strce ko prst iz busne cipele. Cena preduvana, u stilu Apple.
Festina lente.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Apple iPhone X (10)

Post od filip11314 »

Po meni je sve ovo okej, konačno nešto "novo" od Apple-a. Ovakav napredak nije bio još od 6/6 plus modela (i to zbog veličine ekrana). Jedino ove kamere mnogo izbačene. Nedostatak fp je glupost, mogli su da ga stave.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Apple iPhone X (10)

Post od dachakragujevac80 »

A sta ako "turis" neku futrolu koja prelazi ivice telefona, kako ce onda funkcionisati onaj svajp odozdo na gore?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Evindzer »

Spreda mi je estetski lep, privlačniji mi je od Miksa 2. Ali otpozadi kamere prosto izazivaju užas. :D
Naravno, sve je to relativno, dok se ne uzme u ruke. Recimo, IP7 izuzetno lepo leži u šaci i u crnoj boji izgleda odlično uživo, pa tako i ovaj može biti mnogo privlačniji kad ga vidimo svojim očima.
Sad jedva čekam poređenja kamera i brzine između njega i Notare 8. :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone X (10)

Post od znemanja »

Meni je lično dizajn lep, ne donosi ništa što već nije viđeno u Android svetu, ali lepo su ga uklopili. Mada, ovo je trebalo da bude iP 8, jer trenutne 8-ice su po meni čist višak.
Takođe za sve one koji ne vole edge ekrane ovo će, pored LG V30, biti pun pogodak. Neće biti jefitno, ali kada je pa premium uređaj bio jeftin :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Evindzer »

Da li se varam, ili je ovo prvi put da su istovremeno predstavili 3 uređaja?

Inače, ne sviđa mi se ono silno svajpovanje, holdovanje, i ostale "inovacije", a one dečije gluposti sa instagtamskim filterima preko lica i smajlijima koji podražavaju facijalnu ekspresiju jednostavno su sulude (to važi i za druge telefone sa sličnim s****ma) i bolje bi bilo da su razvili posebnu aplikaciju sa tim mogućnostima, pa da je skine ko želi.

Takođe, skener lica, ma koliko da će možda biti brz i pouzdan, nikako ne može biti praktičniji od senzora otiska prsta.
Poslednja izmena od Evindzer u Sre, 13. Sep 2017. 14:45, izmenjeno 1 put ukupno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone X (10)

Post od sugarcoated_ass »

Od napred baš zanimljiv. Malo čudan, ali baš zbog toga i interesantan. Nazad onaj semafor od kamere kvari sve. [emoji38]
Evi, ma moraju da se uvlače novim generacijama. Tu leže pare. :D

Sent from my honor 8 lite [PRA-LX1] using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Green »

S obzirom na popularnost iPhone-a i koliko drže cenu, ovo će postati pristupačno tek kad izadje jubilarni model za 5 godina. A tada neće imati smisla kupiti ovaj. :dry:

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Ceftriaxone »

Aли 1150€!!! Брате, што је много, много је. Чак и за Европу. Поготово што нпр у Италији, где све телефоне имаш дају са неким попустима уз уговоре, изузев јабуке.
ex ivan87

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Apple iPhone X (10)

Post od TosaNS »

Zašto me sve ovo podseća na jedan deo u filmu Tron 2010 kada na nekom sastanku i prezentaciji novog OS neko pita šta je novo u odnosu na prošli? Odgovor je bio stavili smo broj 12 na kutiju i nije više besplatan. Hteo sam reći da će ovo parče hardvera biti preskupo za obične smrtnike ali ne i za ostalu bagru koja ima para da se razmeđe i pokazuje svoje bogatstvo.

Sent from mTalk
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Batak »

Sto je najjace usrace se od prodaje. Licno mi se uopste ne svidja, a posebna prica je sto su debili izbacili touch id u koji su se kleli. Ali sektasima odjednom nije bitan vise.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Baraba »

Izbacili su skener otiska prsta? Ne verujem! Pa što makar nisu stavili u jabuku iza, bilo bi top. Sve ok, ali samsung ispade sjajan jer je ostavio otisak. Najjače je da vam žena/devojka otključa fon dok spavate, samo uperi ispred vaše face. Idioti. A tek ko se vozi busom, gužva, jedan do drugog, aj otključaj fon sa toliko glava. Razočaran sam. Već vidim sledeće godine revoluciju kada vrate skener otiska prsta. Šta reći, konačno su izmislili bežično punjenje :D

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Apple iPhone X (10)

Post od fannY »

Ne moze da se otkljuca telefon dok su ti zatvorene oci.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone X (10)

Post od sugarcoated_ass »

Baraba, to će biti revolucija? Čekaj tek kad odluče da vrate 3.5mm džek. [emoji38]

Sent from my honor 8 lite [PRA-LX1] using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone X (10)

Post od znemanja »

Baraba, Mislim da je rano da kritikujem Face ID, ni meni se ne sviđa izbacivanje Touch ID, ali treba prvo u praksi da vidimo kako funkcioniše Face ID.

Istina da novi iP X ne nudi ništa što već nije viđeno u Android svetu, ali za one koji vole iOS ovaj model je pun pogodak. Pri tome konačno ekran na iPhone koji izgleda podjednako zadivljujuće kao onaj na Samsung smartphone-ovima. Takođe, veličina uređaja će pogodovati i onima koji žele veći ekrna, ali onima koji preferiraju nešto kompaktnije dimenzije.

Meni lično, iP X je opravdao sav onaj hajp koji se digao oko njega, sve mi sviđa, čak i kamere pozadi ne izgledaju toliko loše. Jedina zamerka je upravo nedostatak Touch ID.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

noviandroidas
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 05. Okt 2010. 15:32
:: Galaxy S7

Re: Apple iPhone X (10)

Post od noviandroidas »

Meni npr. ne da nije opravdao hype nego je ovo vrhunac prodavanja magle 21. veka za velike pare. 1149e i 1319e cene u Nemackoj, za sta jbt? Face ID? Animoji? Filteri za portrete? :lol: Ono nije bezeless display da se ne lazemo. Bezeli sa strane su ko na iPhone 1. Odvratno izgleda sve u svemu. Kamere pozadi su ko sklepane sa drugog telefona.

Famozni taptic engine nista? Nema headphone jack. Nema fingerprint senzor... Mislim da je to vrhunac gluposti koju su napravili sa iPhone "iks" (nek napisu 10 ako je 10, ovako je iks, posto je drugi 8 ). Koliko puta ste otkljucavali telefon upravo da nije u ravni lica? Pa verovatno 90% slucajeva ga bas tako otkljucavate.
Jedina stvar koja je napredak je video u 4k i 60fps i 1080p slowmo. To je to. Da bi se koristilo treba vam 256Gb memorije, sto znaci 1320 evrica cena u radnji.
Da otkljucavace se pogledom, ono kad ovca koja je dala te pare pogleda u njega. :lol:

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Apple iPhone X (10)

Post od yocasylver »

Super je to sto su nabili cenu,samo ce drugi profitirati.Ako se prodaje kao alva onda su stvarno sektasi.Ni ja ne vidim nista spektakularno.Mozda nesto guraju u telefon sto utice na mozak da kupuje taj brend po bezobraznoj ceni?Zena ima SE ako krene da trazi novi i komentarise,ekspresno se vraca na Android. :lol: :lol: :lol:
Najsmesnije ce biti kad snime one klipove gde rasklapajuj telefon da vidimo koliko stvarno vredi telefon i koliko kosta marketing

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple iPhone X (10)

Post od Azimuth »

fannY napisao:Ne moze da se otkljuca telefon dok su ti zatvorene oci.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
E ovo je i meni zanimljivo. Ok, ne može kad su oči zatvorene, ali kako onda tokom leta kad staviš naočare za sunce pa telefon tj taj senzor ne može da ti vidi oči? Radi sa naočarima za dioptriju, ali nisu spomenuli ove za sunce jer se oči ne vide.
Ne znam, deluje mi previše nepraktično i kao poluproizvod koji su uglavili jer nisu mogli da implementiraju FP ispod ekrana a nisu dovoljno razvili sve ovo u odnosu na konkurenciju. Za mene je i dalje FP mnogo bolja opcija. Šta više, onaj fail na prezentaciji kad nije uspeo da otključa telefon u prvom pokušaju mi nikako ne uliva poverenje.
Sa druge strane, koliko sam ispratio sinoć, X i 8+ su identični telefoni osim u displeju, FP senzor/otkljucavanje licem i dizajnu. Stoji da je 8+ gotovo identičan kao prethodne 3 generacije, ali ima hardver koji je i u ovom skupljem pa kapiram da je bolja opcija za kupovinu ako neko planira.

Odgovori