Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

PetarI, a kakva je pokrivenost? 8 godina sam korisnik Vipa i nikad nisam imao problem sa pokrivenoscu. Doduse, moram da priznam, ne idem van urbanijih jezgara, ne zavlacim se ni po kakvim vukojebinama jer me to ne interesuje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Hteo sam da kažem da je pokrivenost identična Vip mreži...a izadji ponekad van gradskih sredina :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od znemanja »

Sada bacih pogled na Telenor pakete, ja nisam siguran kakve psihoaktivne supstance su konzumirali kada su ove pakete sastavljali, ali ono je smešno i jadno. Povećali cene, a "popust" bez telefona vređa inteligenciju. Da ne pominjem količinu neta, u 2019. godini kada dominira internet komunikacija oni smanjuju net.
Definitivno je Telenor za izbegavanje, bili su najgori, a sada vidim da su dotakli dno.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od kutijagreha »

Prosli mesec sam izgleda pametno prebacio besplatno preko telenor aplikacije na play 10 [emoji2]

Slika

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Telenor novosti

Post od znemanja »

Da, ko je na starim paketima, to je i ok, ali novi korisnici i oni kojima ističe ugovorna obaveza su totalno oštećeni. Totalno su degradirali nove pakete, platiš više za duplo manje.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od miodrage »

PetarI, pa nemam potrebu. Krecem se gde se krecem. Za moje potrebe su savrseni. Mozda zaista nemaju najbolji signal u Zaklopaci, ili Stepojevcu, ne znam, ali ja se tamo ne krecem. Bio sam pre koju godinu u nekom selu kod Panceva - Crepaja se zove, i bio sam iskreno prijatno iznenadjen 4G Internetom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Ne krećem se ni ja po Zaklopači i Stepojevcu(pozdrav btw) ali dobre deonice puta Zrenjanin-Novi Sad i Beočin-Novi Sad su crne rupe...sad nisu to neke vukojebine,ali ovo što liči,a to je 80% Fruške Gore je takodje niz crnih rupa...dalje svako ima svoje iskustvo.Negde su bolji id druga xva,negde ih nema i u krug.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Telenor novosti

Post od dejan87dex »

Ma cool je u gradovima a i po Vojvodini pošto je ravnica...
Pravi izazov za sve mreže je istočna Srbija, tu sela oko Petrovca. Užas ..
Putujem često i znam zašto pitam, ko putuje po Srbiji zna o čemu govorim.
Ima tako neka mesta gde ti je na 2G 2 crte signala puna kapa, barem za poziv i sms da imaš.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Andrijano »

Novi telenor paketi su u najmanju ruku sramni. Razumeo bih da je 2012 godina. A ovo, mogu samo reci bye bye telenor kad bude ugovor istekao. Smesno. A popust od 50 din ne bih komentarisao,vredja inteligenciju.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Da li možda neko zna koji bi bio razlog za ovo?Pre 10-tak dana sam podneo zahtev za prebacivanje registrovanog pripejd 063 broja u M:ts.Nakon nekoliko dana vakuma,kontaktirao sam korisnički i rečeno mi je da Telenor nije odobrio prebacivanje...mogu li to uraditi,obzirom da tu nema nikakve ugovorne obaveze?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor novosti

Post od m@c|-|oR »

Da nemaš neki račun neplaćen?

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor novosti

Post od Deksi »

Dali ti je registrovan broj ?

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Broj je bio postpejd,znači registrovan je na moje ime.Prebacio sam ga na pripejd,želeći da ga sačuvam 0632xxxxx a trenutno mi ne treba...da imam neplaćeni račun,smorili bi me sa opomenama.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od Azimuth »

Kad ga prebaciš na pri pejd moraš biti još 3 meseca kod njih. Nije to samo do Telenora, tako je i kod druga dva.
Trebao si prvo preneti broj pa ga tek onda prebaciti na pri pejd.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Vidi,da rezimiramo...moram 3 meseca biti pripejd u Telenoru,da bi me prebacili u drugu mrežu,ili moram biti 3 meseca u postpejdu da bih se mogao prebaciti...? Nerazumem.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor novosti

Post od Azimuth »

Ako si u jednoj mreži i sa post pejda pređeš na pri pejd, oni te gledaju kao novog korisnika i drže te 3 meseca pre nego što ti dozvole da preneseš broj. Ono što si trebao da uradiš jeste da podneseš zahtev za prenos dok si bio na post pejdu, pa kad ga odobre onda u novoj mreži da ga odmah prebaciš na pri pejd.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Telenor novosti

Post od Evindzer »

Postpejd i pripejd se pišu spojeno. [emoji39][emoji16]
Petre Prvi (znam da ti to nije pravo ime [emoji38]), moraš biti najmanje tri meseca na Telenorovom pripejdu, da bi mogao da podneseš zahtev za prenos broja.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Telenor novosti

Post od PetarI »

Hvala društvo,razrešili ste mi dilemu.Bojim se da će novi vlasnik uneti pometnju sa brojevima,tj.da će svi brojevi morati biti 7-cifreni.Taj lepi broj mogu sačuvati jedino prebacivanjem u drugu mrežu.Ne pitajte me puno za ovo za brojeve.(još mesec i po dana i biću "stari" korisnik po tim merilima).

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Re: Telenor novosti

Post od Andrijano »

Sta kazes da ce milion brojeva da promene u sedmocifrene? To u najmanju ruku nece biti moguce, koliko ljudi koristi te brojeve godinama ukljucujuci i mene, vizit karte, oglasni brojevi, sta ja znam sve. Drugo ko im to dozvoljava da oni to tek onako bez najave urade, cenim da bi pola ljudi napustilo mrezu.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Telenor novosti

Post od Evindzer »

^ Moguće je, zašto nije, samo na postojeći šestocifreni broj dodaš jednu cifru - ispred ili iza postojećeg broja. To je fiksna telefonija redovno radila po malim mestima po provinciji još pre dvadeset godina, pa ne vidim zašto Telenor ne bi danas.
A za korisnike - dogovore se sa MTS-om i Vipom da sva tri operatera proslede poruku o promeni telenorskih brojeva, i gotova stvar, niko ne može da kaže da nije bio formalno (i beskorisno) obavešten.

Odgovori