fotke na n70

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
maljak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 11:47

Post od maljak »

Firmware koji mi je flesovan je v 5.0609.2.0.2 valjda od 01-03-06 RM-84. To mi pise kada otkucam *#0000#

Pozdrav,

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

To je nesto drugo,V5 postoji i najnoviji je V5.0616.2.0.3 pa razmisli da update-ujes opet,ako imas makar malo brzu vezi od dial-up konekcije (ili ti neki drugar ima) jer za N70 Nokia ima online update service!
Pozdrav 8)

maljak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 11:47

Post od maljak »

Nazalost u Sapcu nemamo nikakvu brzu vezu od dial-up konekcije. U povoju je neki bezicni ali konekcije nista brza od modema. Flesovao sam telefon pre nekih 15 dana u bg dao 20 eura a u tom servisu nisu imali tu novu verziju, a hteo sam da se resim t-mobile softvera pa sam flesovao ovu verziju, a i na forumima sam citao da je ovo najstabilnija verzija softvera za n70.

pozdrav,

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

I na 6630, ako se ne sacheka sec, dve, bude zamrljana slika... :dry:

Pozz! 8)

Još smajlija
:lol: :D :) ;)
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

dusanN70
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 20:31

Post od dusanN70 »

maljak ako slike gledas preko telefona (ako ih ne uporedjujes na kompu) onda je to moguce!!!! Iako su obe kamere 1.92 mpx 6280 ima bolji ekran, bolju rezoluciju u odnosu na n70, sto doprinosi kvalitetu prikaza slike na samom ekranu telefona!!!!!

Ex DusanX!!!

Djordje20
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Uto, 08. Avg 2006. 14:16

Post od Djordje20 »

Da se i ja malo ukljucim u diskusiju...Evo, upravo sam probao na mojoj n70 da napravim par fotki..dakle, nekoliko sekundi posle okidanja (pritiska na taster) i zvucnog signala, treba drzati ruku malo mirnije, dok se ne zavrsi sistemska obrada fotografije.Kada prodje to vreme, slike su savrseno jasne.Sa druge strane, kada sam probao da pomeram telefon i tako slikam - :uhuh: - mutno, ne valja!
Podesio sam opciju image setup>scene>sports(fast moving subject), i probao da slikam nesto sto se krece - opet je malo mutno!
Sve u svemu, mirno drzati ruku i slikati...
Ljudi, to je samo 2 mp (1,93) sa katastrofa ekspozicijom...sta ocekivati od jednog telefona?
U svakom slucaju, maljak-a interesuje zasto njegov fon pravi, evidentno, losije fotke. Njegov problem verovatno nije do toga sto ne drzi ruku mirno (nije covek degen, koristio je sigurno nekad aparat)...
Pozz :wink:

maljak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 11:47

Post od maljak »

Malo sam danas slikao i eksperimentisao sa mojom nokiom. Malo je dan tmuran. Slikao sam sa zadrzavanjem daha, cekanjem 2 do 3 sek nakon okidanja i moram da kazem da slike nisu mutne, ali na moju zalost usporedjujuci slike na kompu sa moje nokie i zetove 6280 moram da konstatujem da 6280 radi ipak ostrije slike. Hvala svima na ulozenom trudu i pozdrav.

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Samo treba mirno slikati, ne puno. Ja sgtosam slikao su perverzno dobre, nisam mogao da vjerujem, bolje su nego sto mi pravi budjavi digitalac od 3mpx koji je brat dobio. Ponekad su malo mutne, ali su super. Pozdrav!
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma gde perverzno dobre,dosta je malo da je manje osvetljenje i pojavice se dosta suma,nisu nista ekstra,ima dosta boljih kamera od 2MPx,nemoj da ocekujes cuda ali mislim da treba da update-ujes softver,trebalo bi da vidis malo poboljsanje,ali to ce i dalje biti samo kamera na telefonu!
Pozdrav 8)

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Steta sto mi nije tu kompjuter nego u servisu, nisam mogao da ubijedim ljude da je sa mobilnog. Mada je osvetljenje bilo odlicno i slikao sam morske pejzaze. A po noci jesu katastrofa, nema price. Cuo sam da su sa novim softverom mnogo bolje.

Pozdrav :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nisu mnogo bolje,ali jesu bolje,a svakako da kad je svetlo odlicno,onda slike budu super,vidi na prethodnoj strani moga Medu sto sam slikao usred dana sa metar daljine,cista ko suza!Ali kad sam slikao devojku u sobi,vec se vidi sneg (moracete da mi verujete na rec,slike nisu za javnost!) :D :wink: :lol:
Pozdrav 8)

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Tacno u potpunosti, ali uz dobro osvetljenje slike se mogu izradjivati. Vjerovacemo ti, Casanova, ne brini! :wink: :D :D :lol: :D
Meda ti je super, btw. Inace, medjed (medved :D ) je kralj zivotinja!
Cim mi vrate kompjuter, saljem ti moje slike, ako oces da vidis Buljaricu, najjacu plazu na CG primorju (svaki ciga svog konja...) :D

Pozdrav!
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Vazi,da vidimo kakve tvoj pravi!Jel sa najnovijim softverom!?Nego,zasto je zovu BULjArica? :D :lol:
Pozdrav 8)

maljak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 11:47

Post od maljak »

Dali mi netko moze na privatnu poruku da mi posalje adresu servisa u Bg koji sa sigurnoscu ubacuju zadnju verziju softvera za Nokia N70. Znaci v 5.0616.2.0.3 od 24.04.06. Kada sam ubacivao prethodnu verziju obisao sam dvadesetak servisa i tek jedan je radio flesovanje i to sa trenutnom verzijom na telefonu tj. predzadnjom verzijom. Ubacio sam je da se nebi vratio kuci neobavljena posla, ali koliko vidim moracu da ubacim zadnju verziju zbog kamere.

pozdrav,

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

maljak napisao:Da li mi netko moze na privatnu poruku da mi posalje adresu servisa u Bg koji sa sigurnoscu ubacuju zadnju verziju softvera za Nokia N70.
InfoTim... Nazovi i pitaj, ako nemaju poslednju verziju odneću im ja... ;)
http://www.mobilnisvet.com/mobilni-cenovnik/12/Infotim

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ma kakav najnoviji, 2.******, samo me posr*lo pa su ispale vrh slike. A zove se zato sto volimo da buljimo :D :D :D Pojma nemam stvarno. Nije valjda da niste nikad culi?
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

maljak
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Pon, 12. Jun 2006. 11:47

Post od maljak »

Miskoni> Nazvao sam InfoTim i nemaju zadnju verziju softvera za N70.

pozdrav,

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

maljak, sredice ti to Miskoni, nemoj da brines... :D :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@tanja i koren: jesu gluposti!! Ako je telefon odredio shutter speed npr. 1/60, onda on bukvalno pravi sliku 1/60 secundi i ti posle mozesh da "drmash" telefon koliko hocesh (dok on ubacuje to u memoriji i prikaze sliku na display-u).

@lomnica_city: to je jedna slika! a i napolju je. Ne znaci da su sve takve. Kada slikash drvece, slika ce biti kao blurovana itd....
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Tebi ne znaci da su sve takve,jer nisi video sve,ali ja vam KAZEM da su dobre sve koje imaju dovoljno svetla (ono na onoj jednoj koju sam postovao cak nije ni bio suncan dan!!) a sve koje imaju slabo svetlo su sa snegom jer nije ova lampica toliko napredna da omoguci slikanje u uslovima dnevnog svetla,samo da osvetli malo objekat,da se vidi lepo,i to je to!
Pozdrav 8)

Odgovori