A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Drafer »

To u vezi poslednjeg pitanja da mi agent nije izašao u susret nisam tebi pisao nego je azimuth to predložio da sam trebao tražiti pa sam njemu odgovorio.
A zašto bi nekome dali onda 1GB kada prelazi u njihovu mrežu a nije njihov korisnik?

A u vezi paketa kažem da mi ne odgovara ni klasik ni i tarifa jer imam manje minuta nego sa siguricom plus, izračunao sam i niko me ne može ubediti da je klasik bolji za mene.

Nije to ušteda ako isto koštaju paketi, a naročito intarifa gde nemam sms poruke, koji će mi to k***
Android 12

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: VIP novosti

Post od ciklon »

A zašto bi nekome dali onda 1GB kada prelazi u njihovu mrežu a nije njihov korisnik?
Мешаш две различите ствари. Додатни гигабајт у НЕО тарифама дају свакоме ко:
1. поднесе захтев за прелазак у њихову мрежу преко сајта;
2. поднесе захтев за обнову уговорне обавезе преко сајта;
3. поднесе захтев да постане њихови нови корисник путем сајта.
Стога, ако су старе тарифе престале да важе, зашто би их било коме (поготово новом кориснику) понудили?
A u vezi paketa kažem da mi ne odgovara ni klasik ni i tarifa jer imam manje minuta nego sa siguricom plus, izračunao sam i niko me ne može ubediti da je klasik bolji za mene.
Можда грешим, али пошто је тарифирање код „сигурице” 60/60, то би требало значи да се сваки следећи започети минут третира као пун минут (било да разговараш 5 или 55 секунди, то је као да си нразговарао 60 секунди). У том случају мораш да пазиш колико са ким разговараш да би извукао максимум неки.
Ali sa siguricom plus za isto 800 dinara možeš imati i 400 minuta, ili 300 minuta i 500 sms poruka... zavisi kako ti odgovara jer imaš 4000 dinara na računu pa kako raspodeliš
Нека буде да извучеш 300 минута ка свим мрежама (то је 3/4 од месечног кредита), остатак онога што ти следује по тарифи је довољно за чистих 500 порука само ако у том једном СМС-у можеш да напишеш све што хоћеш. Дакле, јесте твој план изводљив, али мораш баш да водиш рачуна.

Иначе, не желим да ово што пишем схватиш као неко убеђивање да узмеш скупљу тарифу. И ја сам исто узео најјефтинију „контролу трошкова” само зато што је МТС у том тренутку нудио Нокију 6.1 по повољној цени, а већ сам имао службену ВИП-ову картицу са 5 гигабајта нета. Да је ВИП имао у мају прошле године овај модел, ја бих број пребацио код њих. И искрен да будем, ја уопште нити причам много телефоном, нити шаљем пуно СМС-ова, али ми одговара да увек имам довољно гигабајта за сурфовање. Имам преко СББ-а 5 гигабајта месечно преко UniFiја, али зашто бих се цимао и јурио њихов вајрлес по граду, зашто бих смарао сваког конобара за шифру? Овако сам миран.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Drafer »

O starim tarifama sam ti rekao da nisam tebi pisao već odgovorio azimuth-u, nisam tražio staru tarifu.
I do sada mi je uvek bilo tarifiranje 60/60 pa ne vidim u čemu je sada to lošije nego što je bilo.
Do sada sam imao 400 sms poruka, a misliš da će tih 500 biti kraće pa ću morati da pazim šta pišem?

Naravno da pazim šta pišem, ali 500 je uvek veće nego 400. Uključio sam odavno šišanje latinice.
I opet ti kažem klasik plus je 800 dinara a sigurica plus je 800 dinara, razumeš li ovu igru reči?
Ništa tu nije jeftinije nego je stvar potrebe.

Sa klasik plus imam samo 200 minuta, sa siguricom plus po potrebi ako ne koristim poruke mogu imati 400
Sa klasik plus mogu imati samo 200 sms poruka, a sa siguricom plus mogu imati 2000 poruka, ako pazim kako kažeš ali i ako ne pazim isti broj poruka će da bude, 200 ostaje 200, a 4000 ostaje 4000.

Ti možda mnogo konobara vidiš dnevno, ja ih ne vidim jer ove godine ću napuniti 48 godina pa nemam potrebu da idem u kafić
da bi mi tamo radio internet, ako i odem nekad odem sa društvom.

Uvek sam trošio koliko imam bez problema, ako se čovek navikne na veliki paket normalno je da će mu kasniji svaki ispod toga biti mali, ja sam do danas imao 300 minuta i 400 poruka i 1GB, uvek mi je mesec počinjao sa 600 minuta i 800 poruka
Uostalom uvek mogu da uzmem veći paket ako bude potrebe
Android 12

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Drafer »

Evo nekoliko dana je prošlo od kada sam na Vip-u, sa sada je ok. Malo je slabiji signal nego što je bio dok sam imao mts.

Evo nesto zanimljivo šta sam primetio.
Kada sam kod kuće telefon je prikačen na ćeliju koja je preko 8km daleko od moje kuće dakle u drugom selu, (a imamo u selu kod nas dve vip ćelije ili predajnika), a kada sam kod na poslu u drugom selu onda je telefon povezan sa ćelijom koja je u mom selu i udaljeno je 9.2km.

Zato mi je lošiji signal nego na mts, e sad zašto se tako povezuje na dalju ćeliju nije mi jasno.

Evo sada sam na poslu pa sam baš uslikao da vidite.


[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201904 ... 9c924e.jpg[/img]
Android 12

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od гари »

Zanimljiva aplikacija, ali ne vidim samo kako da mi prikaže na koju baznu stanicu je povezana druga SIM kartica, stalno mi pokazuje samo za prvi. :?

Inače, i moj utisak vezano za VIP, ali još nepotpun. Nakon prelaska sa prepaid karticom na VIP aktivirao sam 12GB koje koristim u prvih nedelju dana. U ovih par dana nisam video ni jednom da se povezao na 4G (u Novom Sadu). Možda uz taj bonus namerno ne daju 4G, nego tek kad uzmem net preko nekog od onih internet dodataka.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: VIP novosti

Post od ciklon »

Гари, на Бенчмарковој теми везаној за ВИП су корисници помињали да у пословницама неретко уваљују старе (3Г) картице. Можда је то и код тебе случај, па их замоли да ти замене СИМ.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od гари »

Hvala na savetu, proveriću da nije to slučaj.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Drafer »

Da, ako imaš prepaid onda su ti sigurno dali 3G karticu, čitao sam i ja o tome, treba da ideš da je zameniš.
Meni su dali 4G karticu jer sam u postpaid prešao

Otvori gore u tom programu opcije, zatim general i prva opcija gore ti je da uključiš za dve sim kartice.
Pregledaj i druge opcije jer možda ti još nešto zatreba da promeniš u samom programu
Android 12

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od гари »

Bili ste u pravu, zamenio karticu, i 4G uhvatio odmah. Hvala na savetu. :)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

tumbe
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Ned, 02. Jun 2013. 19:51
:: Nokia Lumia 620
:: Samsung U600

Re: VIP novosti

Post od tumbe »

Покушавам већ 7 дана да поднесем захтев за пренос броја преко онлине форме и нема шансе. Дође до дела за кредитни биро, на дугме настави и не избацује никакву понуду. Звао кориснички сервис, писао им на фејсу. Те ресетовали налог, те пробај са рачунара а не са мобилног и неће. Почињем да сумњам да је намерно због додатног гигабајта и да одем у пословницу. Питам се да ли су толико неспособни да реше проблем или их просто заболе.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od miodrage »

tumbe, odes u poslovnicu. Trazis prenos broja. Oni sve obave. Kada ti se prenese broj, tek tada sledi potpisisvanje ugovora za neku tarifu, i tada treba da odradis sve online. Prosao sam kroz to, pa ti pricam iskustva iz prve ruke.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: VIP novosti

Post od Evindzer »

Može sve i u poslovnici. Odeš, tražiš prenos broja iz trenutne u neku drugu. Kada odobre, zovu te. Odeš - već ranije si odlučio koji ćeš paket, naravno - potpišeš sve na licu mesta i uživaš. [emoji6]
I moje iskustvo je iz prve ruke, preneo broj iz Telenora u Vip pre oko tri godine. [emoji854]

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Drafer »

Ja sam pre mesec dana isto tako prošao, nije nikako moglo on line pa sam ih nazvao telefonom i tako sve sredio, preneo broj i rekao koji paket hoću i kurir mi je doneo da potpišem dva puta.

Evo za mesec dana potrošio sam samo četvrtinu kredita od sigurice plus, baš smo o tome raspravlali pre mesec dana kada sam napisao da mi je to dovoljno
Android 12

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: VIP novosti

Post od liman3 »

https://www.mi-srbija.rs/vip-i-xiaomi-promocija

Ovo mi deluje mnogo dobro. Nisam našao da li su cene tarifa sa popustom ili bez, ali pošto je vaučer za telefon, pretpostavljam bez.




Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: VIP novosti

Post od liman3 »

Sry, našao . Nema popust.

Na drugi pogled i nije neka previše isplativa promocija...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: VIP novosti

Post od Drafer »

Zanimljiv sajt, imaju samo jedan raspoloživ telefon Mi play, ostali su svi rasprodati.
Verujem da im se prodajno mesto nalazi u trafici
Android 12

frace
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 22:39
:: Sony Xperia miro
:: S3 I9305

Re: VIP novosti

Post od frace »

Promocija Vip i Super kartica idu u paru gde vip pri sklapanju novof ugovora ili obnove ugovora daje 6 meseci po jedan dinar. Imam i ja super karticu ali izgleda da ne salju svima taj kod kako bi iskoristili tu promociju.
P.S. Info sa drugog foruma

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: VIP novosti

Post od PetarI »

Imam neki broj u Vipu,koji uopšte ne koristim i raskinuo bih ugovor.Znam da se bira povoljnija varijanta,ili broj preostalih pretplata ili cena uredjaja.Interesuje me koja je to konkretna cena,da li ona koja je važila uz tu tarifu ili neka da kažem "maloprodajna" koja je tada bila aktuelna?Hvala

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Re: VIP novosti

Post od godja »

gleda se maloprodajna cena uređaja u trenutku kada podneseš zahtev za raskid,ako si uzeo npr tel za 1 din a cena mu je 15000 plaćaš razliku od 14999 + ako si imao neke promocije dodeljene na osnovu potpisivanja dvogodišnjeg ugovora,plaćaš i cenu tih paketa ili šta si već imao za te mesece koliko si koristio... kako god okreneš,koristio ne koristio,mislim da ti se više isplati da plaćaš mesečno to što imaš...
Samsung S10+ red

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Re: VIP novosti

Post od shocky »

Mislio sam da je do telefona prvo ali nije. VIP ima ogranicenje od 30sec da traje poziv dok se neko ne javi na telefon. Malo bezveze. Mislim da su ranije trajali pozivi do 1min i onda se automatski prekine.

Odgovori