Huawei i glasine o novim telefonima

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Evo ako pogledaš u izvor ove vesti sa B92 videćeš da je navedena i Gsmarena. ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joker123 »

Hm ne znam više šta da mislim po pitanju svega ovoga.
Ali siguran sam ako se ovo riješi u roku od 90 dana,Huawei će sve svoje napore uložiti u svoj OS kao plan B - jer,ko zna kad će zapadnim kapitalistima opet pasti na pamet ovakvo nešto.Siguran sam da će OS svakako napraviti a kako će biti prihvaćen vidjećemo.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Slažem se da treba da idu na svoj OS, jer sami su rekli da već godinama rade na tok projektu ali sama tranzicija nije laka. Medjutim nijedna promena nije laka, bitno je krenuti pa razvijati.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

Apolo, nisam ni sumnjao u tvoj kredibilitet, već u naše „stručne“ novinare. [emoji846]
A što se tiče OS-a, osećam da bismo ga mogli videti, recimo, oko NG ili na proleće, bez obzira na razvoj situacije sa Trampom.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

I ja isto gledam izvor, ako nema Gsmarena ili neki drugi slican, onda nema potrebe ni da kacim :) Medjutim ovo sad je sve na nivou bombardovanja izjavama, s jedne strane ameri, s druge kinezi. Sto se OS tice verujem da ce timeline biti taj koji si naveo, ja svakako prilikom obnove ugovora nemam sta drugo da uzmem osim P30 :)
Festina lente.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od TosaNS »

I ja za koji mesec planiram nakon isteka ugovora da uzmem p30 lite. Bez obzira na pretnje Huawei je za mene odličan i jedino logičan izbor.

Poslato uz pomoć Tapatoka
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

Ali ako navode nekog kao izvor, ni to ne znači da možete da se opustite. Koliko je tako vesti recimo za Windows Phone bilo - tekst na koji se naši pozivaju bude potpun, a ovi domaći napišu tekst koji nije prenošenje informacije, već izvođenje jednog od nekoliko mogućih zaključaka.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Po nekim glasinama, Xiaomi i Oppo vec testiraju Huaweijev novi operativni sistem. A da stvar bude jos zanimljivija, navodno je za 60% brzi od Androida, a i podrzava sve Android aplikacije.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od niko1a »

ovo bi bilo vrlo zanimljivo ako se ispostavi da je tako, i svakako jos jedan OS bi bio osvezenje.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Green napisao:Po nekim glasinama, Xiaomi i Oppo vec testiraju Huaweijev novi operativni sistem. A da stvar bude jos zanimljivija, navodno je za 60% brzi od Androida, a i podrzava sve Android aplikacije.
Meni deluje logično jer ko sutra garantuje ostalim proizvodjacima iz Kine da ih neće staviti na crnu listu. Ako je tačno da tretiraju, mogu pustiti određen broj modela u prodaju, pratiti tržište kako će reagovati i posle donositi dugoročne odluke.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

Sve je to lepo, ali ljudi su već investirali u Google Play prodavnicu, osim onih koji su sve živo instalirali "narodno". A ko i nije investirao u Google Play, da li mu je pametno da investira u tu novu kinesku.

I to kao jeste novi OS, ali baš i nije. Očigledno je to opet Android, samo što bi koristio kineske servise.

Dosta ste vi ovde pristrasni za Kineze.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joker123 »

гари, Upravo obrnuto-ne govorim za nas na forumu ali su ljudi generalno skloni da omalovažavaju pa i ismijavaju Kineze kad najave proizvodnju nečega,ali veoma brzo se uozbilje i sami to počnu kupovati kroz neko vrijeme jer shvate da je kvalitetno.

Ne kažem da će eventualni Huaweijew OS da se proslavi,mnogi giganti su pokušali pa nisu uspjeli ali ako ih podrže i ostali kineski proizvođači..može biti svašta.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Negde sam cuo da je Huaweijev OS baziran na Sailfish sistemu ali nemojte uzeti za ozbiljno. Sve su to ipak glasine i nicim potvrdjene informacije.

Nebitno je ako je baza Android. Zasto ne iskoristiti nesto sto je potpuno besplatno i uciniti ga boljim, brzim, lepsim, nije vazno sta. Samo nek ima konkurencije, koja je dobra po nas korisnike, jer imamo veci izbor.

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joker123 »

Green, slažem se.Ništa ljepše ne bi bilo od još jednog konkurentnog OS-a jer otkad je Symbian pokojni Android i iOS suvereno vladaju tržištem.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

Green napisao:Nebitno je ako je baza Android. Zasto ne iskoristiti nesto sto je potpuno besplatno i uciniti ga boljim, brzim, lepsim, nije vazno sta.
I konzistentnijim. :D

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od niko1a »

http://www.globaltimes.cn/content/1153913.shtml Ovde koliko vidim Oppo i Vivo su testirali novi sistem, i ocenjuju ga za 60% brzim od androida.

https://www.reuters.com/article/us-huaw ... SKCN1TD218 Red je bio da i oni malo "stiskaju" Usa kompanije

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Joker123, pa da. Windows je mogao biti ozbiljan konkurent, ali desilo se to sto se desilo, da ne ulazimo opet u tu pricu.
Navijam za Huawei da uspe u ovome i da sto pre vidimo telefone s novim OS-om. Neki kazu da bi cak Mate 30/30 Pro to mogao biti. Opet, samo glasine su u pitanju... Svako ko se odupire americkoj torturi na bilo koji nacin, od mene ima punu podrsku. Bio to Kinez, Arapin, Madjar ili Eskim.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

Eskim. [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od somi92 »

Da me svi ovde.... Ako su kinezi normalni sto nisu lupili ozbiljan ban apple-u...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Odgovori