Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Evindzer »

U poslednjih 6-7 dana ne dobijam obaveštenja od GP-a o novim ažuriranjima instaliranih aplikacija. Tako je i na obe Nokije i na Samsungu, pa računam da nije do telefona, već do Gugleta. [emoji4]
U podešavanjima je, naravno, obeleženo dobijanje takvih obaveštenja.
Nije da mi je to nešto mnogo bitno ili da mi predstavlja problem, ali me malo iritira. [emoji854]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od znemanja »

Pa nisam siguran da je do Google. Kod mene radi standardno, uvek me obavesti kada postoji update za neku app, i to radi skroz ok na sva tri android uređaja. Proveri u šta ti je setovano u podešavanjima Play Store-a u pogledu update.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Evindzer »

^ Čekirano da me obaveštava i da ih nikad ne ažurira automatski. [emoji4]
I GP uvek ispodešavam po svom nahođenju, kao i svaku drugu aplikaciju, odmah po kupovini telefona. [emoji854]
Ono zbog čega sam pomislio da je do GP-a jeste to što su obaveštenja prestala da dolaze i na Noutu, a na njemu je sve podešeno još nakon prelaska na Pitu. [emoji848]

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od pero0000 »

Mozda je do telefona, odnosno podesavanja na njemu?
Menjam nekoliko puta godisnje telefone i prvo sto uradim kad se prijavim na PS, je da iskljucim automatsko azuriranje aplikacija sa PS-a. Stavim da me obavesti kad ima azuriranja, a ja sam biram koje aplikacije hocu da azuriram, a koje ne.
I nikad nisam imao problema sa obavestavanjem.
Da li ti se to desava i kad si na WiFi i kad si na mobilnom Internetu?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Evindzer »

pero0000 napisao:Mozda je do telefona, odnosno podesavanja na njemu?
Teško, sva tri telefona su isto podešena. Osim toga, pri ruci su mi svakodnevno i LG V10 (Android 6) i onaj moj stari Asus (Kitket) koji su identično podešeni - i na njima dobijam obaveštenja.
pero0000 napisao:(...) prvo sto uradim kad se prijavim na PS, je da iskljucim automatsko azuriranje aplikacija sa PS-a. Stavim da me obavesti kad ima azuriranja, a ja sam biram koje aplikacije hocu da azuriram, a koje ne.
Isto kao i ja. [emoji846]
pero0000 napisao:Da li ti se to desava i kad si na WiFi i kad si na mobilnom Internetu?
Da, bez obzira na izbor pristupa netu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Meni sve radi dobro. A primetio sam kod mene na Piti, kad vidi da nešto često samo švićnem u stranu, sistem pomisli da ja neću da dobijam za obaveštenja, pa ih on ukine. Tako da sam trebao da za neke aplikacije ponovo omogućavam obaveštenje, ali mi se to već duže vreme nije dogodilo. Valjda je "shvatio" šta zapravo hoću. :)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od marko.jtd »

Da li ima neka aplikacija za indetifikaciju poziva? Everybody je savrseno radio, ali vec mesec dana ne radi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Ja nisam ukapirao na šta tačno misliš pod identifikacijom poziva. Zar to ne radi svaka, pa i fabrička phone aplikacija?

Inače gledao za neki put sebi da pripremim pitanju kojom njih išao, i vidim, HERE WeGo nema mogućnost ubacivanja kuda bi hteo negde da stigneš. Kako im je palo na pamet to tako na naprave, ne ide mi u glavu. A u browseru to ima. Tako da je za to Google Maps ipak bolja.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Green »

Kako to mislis nema mogucnost ubacivanja kuda bi hteo da stignes?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Imam mogućnost biranja krajnje destinacije, ali ako hoću do recimo iz Novog Sada do Apatina tako da prođem kroz Srbobran i centar Sombora, to ne mogu. Jedino da se nadam da će mi on sam ponuditi takvu maršutu.

To je u HERE mapama tako, u Google mapama to postoji, i dobro radi. Ali je recimo Google iz mapa izbacio upozoravanje na ograničenje brzine.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Green »

Jbg gari, ne znam sta da ti kazem, pocni da kreiras sopstvene aplikacije s opcijama koje zelis.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od vla-do »

Green ne može da te navodi preko tački koje bi ti da biraš, već samo preko ruta koje je on ponudio.
Ovaj primer NS - Apatin je dobar. Sama navigacija bi ti izbacila putanju preko Miletića pa Bogojeva ili Doroslova, ali ako ni hteo preko Sombora, ne možeš da mu staviš da te navodi preko Sombora. Morao bi da staviš da re navodi za Sombor, pa onda za Apatin. I tako za svaku tačku između 2 mesta gde si krenuo...

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Drafer »

гари napisao:Imam mogućnost biranja krajnje destinacije, ali ako hoću do recimo iz Novog Sada do Apatina tako da prođem kroz Srbobran i centar Sombora, to ne mogu. Jedino da se nadam da će mi on sam ponuditi takvu maršutu.
Zašto ne bi u navigaciji ona stavio Novi Sad - Srbobran, a kasnije kada u Srbobranu odradiš šta si naumio ponovo staviš u navigaciji Srbobran - Apatin?
Tako ja uvek radim, ne zapetljam gde ću celog života da idem pa da mi bude zamršeno nego jednu po jednu destinaciju.
Ja trenutno koristim Sygic, mislim da je najlakša za snalaženje ili mi barem najviše odgovara:


Slika
Poslednja izmena od Drafer u Sre, 10. Jul 2019. 22:29, izmenjeno 1 put ukupno.
Android 12

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Evindzer »

^ Sviđa mi se plavo-plava kombinacija. [emoji1787]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Probaću i Sygic kakva je. Ali baš je u tome poenta što je Vla-do primetio - obilaženje vukojebine.

I jeste, imam ja tako neki workaround za svaku situaciju, stanem, pa namestim novu etapu, ili dam suvozaču ako ga imam da se s time zeza.

Ali ako pričamo o navigaciji na telefonu, koja je namenjena vozaču koji je možda i sam, i ne poznaje teren, i hteo bi nekom maršutom iz ma kog razloga, onda su ovo bezvezni nedostaci.

EDIT: Probao Sygic, kupio Sygic. :D I ima tačno te dve stvari koje sam pominjao ovde. Jedina mana bi im mogla biti što nema ni srpskog ni hrvatskog jezika za navigaciju izgleda.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Drafer »

гари,
Ima srpski jezik, možda nisi dobro pregledao opcije
Stavi i interfejs da bude srpski i da ti priča na srpskom, a i mogao sam ti je poslati za dž da si mi rekao, nema potrebe da kupuješ
Android 12

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Evindzer »

гари napisao: (...) nema ni srpskog ni hrvatskog jezika za navigaciju.
Pa ti koristi bošnjački ili crnogorski. [emoji1]
Na Balkanu nema para, ali jezikâ ima koliko 'oćeš. [emoji1787]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Green »

vla-do, ma znam sta on hoce, nego uvek svakoj aplikaciji trazi dlaku u jajetu. Onda nadje to sto mu treba, ali onda ipak nema ni ovo, nema ni ono, on bi ovako...
Developeri uvek budale sto to nisu bas specijalno za njega ubacili. Jbg, sedi onda pa napisi sam... :roll:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od гари »

Nije, Sygic je za vožnju skroz dobra. :D Nije savršena za druge stvari, ali dobro, tu su HERE i Google mape da pripomognu. :)

Hvala na ponudi Drafer, ali izeš ga, bio brzoplet. Izašlo me 10€, ali oni tu licencu prodaju van Play Stora. I pošto nisu ljudi od juče, to mi uliva više poverenja, a kapiram da onda imam navigaciju sad i na iOSu i Windowsu.

Sad, ako bi neko hteo da kupi još Premium, mogu da mu dam moj kod za 10% popusta, a ja da dobijem navigaciju na šoferci. :D

A kako si došao do tog za dž? :) Bila meka akcija?

Pogledaću to za jezike. :)

EDIT:
Ispade u pravu Green, eto, imaju srpski jezik da se odabere, ali ako je aplikacija na engleskom, onda nema navigacije na srpskom. :)

Šalu na stranu, OK, jasno, mogućnost postoji. Ostajem pri tome da mi deluje da je za vožnju Sygic odlična, ali videćemo je tek na delu. :)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Najkorisnije aplikacije za Android OS

Post od Drafer »

гари,
Nije bila akcija nego sve što mi treba ja nađem na internetu.
A dobijam ja mailove od njih, kada je akcija onda nude za 7€, videćeš dobijaćeš i ti.
Sad je polako istraži, nije zapetljana kao IGO pa kada nešto tražiš ne možeš da nađeš.

Evo ti jedna zanimljiva opcija koju nema Here ili google maps, pogledaj ovaj video:

https://www.youtube.com/watch?v=QB-bgbuyXAg

a imaš i mapu uživo koja radi preko kamere:

https://www.youtube.com/watch?v=yzQCCOAEgqY
Android 12

Odgovori