problem kod 6600....

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
sinisterShow
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 15. Sep 2004. 17:38
Lokacija: NSad NNaselje
Kontakt:

problem kod 6600....

Post od sinisterShow »

ovako.....prebacim program sa kompa , instaliram ga lepo , sve radi ok , ali.....NECE DA OBRISE TAJ PROGRAM U PORUKAMA[instal file]....

lepo pise.....`GENERAL : ALREADY IN USE ! `

sta da radim ???

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

treba da zatvoris tu aplikaciju(program), mozes jednostavno da ugasis i upalis tel,ili da uz pomoc tastera za ulazak u meni tako sto ces ga stisnuti i duze drzati videti koji su programi in use pa ih sa c tassterom zatvori i osle toga ce moci da obrises(unistal) aplikaciju(program) :wink:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Josh jedan dokaz da treba prochitati uputstvo pre upotrebe telefona... :wink: :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Poslednja izmena od `Dr. Nick Riviera` u Čet, 28. Okt 2004. 00:15, izmenjeno 1 put ukupno.

sinisterShow
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 15. Sep 2004. 17:38
Lokacija: NSad NNaselje
Kontakt:

Post od sinisterShow »

kakav lock brate.....jel` ovde covek moze da dobije dobar odgovor ???

nebojsa hvala , ali nije to to.... :(

u upustvu ne pise nista , hm....

zato molim ljude koji znaju neka pomognu !

ok ?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Koji je program u pitanju, baš me zanima, i da li je jedan ili ih je više?

Ugasi telefon, upali ga, stisni olovčicu i drži dok se ne podigne sistem, onda probaj da izbrišeš dotičnu poruku. Mogao bi da probaš i sa nekim application manager-om da vidiš šta od programa radi u pozadini, da "ubiješ" aplikaciju koja zeza i onda izbrišeš poruku. A možeš i da aninstaliraš program, pa onda da probaš sa brisanjem... Svakako je čudno to što ti se dešava.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ja mislim da nije cudno, vec da izlazi samo na crvenu slusalicu, kao mnogi... :roll: Drzi dugme za meni i pogasi sve aplikacije fino na exit koje ti se tu prikazu... :!:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Čudno je to što ne može da izbriše poruku sa instalacionim fajlom i to što mu javlja da je program u upotrebi, jer ne bi trebalo da bude. Uostalom, restart moba bi to sredio, a nije. Prema tome - jeste čudno. :? :wink:

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

probaj uz pomoc fajlexplorera dodjes do te poruke obicno se nalazi na c/sistem/mail pa uz pomoc find nadjes tu poruku i onda je obrises ali pre toga ugasi pa upali tel :wink:

sinisterShow
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 15. Sep 2004. 17:38
Lokacija: NSad NNaselje
Kontakt:

Post od sinisterShow »

nece pa nece ..... i restartovao i sa filemanagerom i nista....
a sto je najsmesnije pola od tih programa su odavno unistalirani a ovo nece....
nista hvala svejedno....

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

ima jos jedan pokusaj, udji uz pomoc fajlxplorera u tu aplikaciju u proportis i sve stavi na off pa probaj onda da je uklonis. e/system/apps/aplikacija/options/file/proportis/attribute i sve na off.

Pera
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 15:45
Lokacija: ZEMUN

Post od Pera »

imao sam ja isti problem, potpuno te razumem. Resio sam ga skroz nebulozno, kod tebe ne mora da uspe.
Negde, cini mi se u podesavanjima za poruke, pise memory in use e tu sam promenio umesto phone mem. na memory card, onda telefon prekopira sve poruke na drugu memoriju, i posle sam mogao da obrisem te poruke.
Sad ce ovi "strucnjaci" da obaspu paljbu na mene kako sam to objasnio, kako to moze, kako nemam pojma itd.
Ali kod mene je to pomoglo.

Pero, nema potrebe da kucaš celu poruku bold slovima, ako hoćeš nešto da naznačiš posebno - ok, ali ne celu poruku.
Miškoni

OK Miskoni, nesto sam prevideo, nisam ni primetio da su bold slova, ustvari sad si ti promenio vec promenio...
Pera
Poslednja izmena od Pera u Pet, 29. Okt 2004. 09:24, izmenjeno 1 put ukupno.

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Nece niko da obaspe paljbu na tebe, uvek postoji nesto sto je teorijski nebulozno, a u praksi pomaze. Inace uvek treba ukljuciti opciju da se poruke cuvaju na kartici zato sto vam nece zauzimati mesto na telu, a i moci cete da preko Bluetootha primite velike poruke, sto je nemoguce ako je ukljuceno koriscenje memorije telefona.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@Pera - čak šta više - dobra ideja! Očigledno da je problematična poruka zbrljana i da ju je "file system" zaključao. Prebacivanjem poruka na drugo mesto sistem oslobađa Index fajl u kome je spisak poruka i tada može da se izbriše ceo Mail direktorijum. Pohvala za predlog, nadam se da će upaliti! :wink: :mrgreen: :mrgreen:

sinisterShow
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 15. Sep 2004. 17:38
Lokacija: NSad NNaselje
Kontakt:

Post od sinisterShow »

ok je sve to .... prebacim ti ja poruke na memory card , ali kako ja da obrisem te poruke ?
tj. njih nema u inboxu ....
jel moze nekako preko file managera ili.... :?: :?: :?:

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

instaliraj seleQ fajl menager ili neki drugi,ako nemas ostavi meil pa cu ti poslati, otvori seleQ idi na c:/system/mail/options/find.on ce ti naci sve sto se nalazi u tom folderu,tu mora i da bude tvoja poruka koju nemozes da izbrises, kad lociras u kojem je folderu stisni close i idi u taj folder gde je ta poruka pozicioniraj se na nju stisni c i on ce te pitati da li da obrisem ti stisni yes i to je to, ako ovo ne pomogne onda baci tel :mrgreen:

Pera
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 15:45
Lokacija: ZEMUN

Post od Pera »

Malo mi je nelogicno da ih nema u inboxu, ako si promenio memoriju koja je u upotrebi i prebacio sve iz telefona, trebalo bi i da su poruke tu.
Instaliraj stvarno neki ozbiljniji fajl menadzer, i resices problem.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ne vidi poruke jer ih verovatno nije kopirao, samo je prebacio snimanje na mmc. A moguće je i da nije mogao da iskopira mail folder na mmc zbog te jedne poruke...

Nebojša, malo si konfuzno objasnio - c:\system\mail pa tu klik na options, pa find.

@sinisterShow - Treba da izbrišeš samo *.sis fajl, zatim vrati poruke na phone mem. i izbriši ostatak poruke. Ako ni tako ne bude moglo, probaj da izbrišeš ceo mail direktorijum, ako ni to ne može, e onda ostaje još samo format moba...

Filozof
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 13. Okt 2004. 18:52

Post od Filozof »

Instaliraj AppMan(ili tako nesto slicno)
To ti je task menager
Sa njim lepo pogledas koji programi rade
iskljucis koji ti smeta i onda kulturno obrises poruku.

Odgovori