Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Evindzer »

Evo saveta i od mene: svi i uvek treba da pitaju za mišljenje o kupovini, jer to su momenti kada forum živne, pa bude zabavno. [emoji1787][emoji1787]
Svi smo mi subjektivni, neko voli jedno, neko drugo, važno je da nema vređanja (mada nije uvek tako), a onaj koji je tražio mišljenje na kraju će ipak izabrati na osnovu sopstvenih preferencija.
Poslednja izmena od Evindzer u Sre, 13. Nov 2019. 17:25, izmenjeno 1 put ukupno.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od yocasylver »

Nisi kupio Iphone ako nije Pro i 256GB .

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od blackwhite »

Covek ostavio poruku i nema ga,mi ispisasmo tri stranice ,objasnjavajuci koji brend je bolji i zasto :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od miodrage »

Ovo je stranica br. 4. Da se vratimo na ekrane - ja nigde nisam rekao da bolji ekran ne postoji, ali da je razlika u svakodnevnom koriscenju jedva primetna.
U to sam se uverio pre godinu dana, o tome sam pisao vec, u Pesti u trznom centru su jedan pored drugog stajali iPhone Xs Max, Xs, Xr, X, i 8+. Imao sam vremena pa sam detaljno sve pregledao, a akcenat bacio na Xr protiv Xs. Ponavljam, osim dublje crne, i malo zivljih boja na AMOLEDU druge razlike NEMA! Ima ako gledas pod lupom. To HD, FHD, 4K... na ovom ekranu ne moze da se vidi, budite objektivni. 4k se vidi tek na televizorima >42", onako kako je zamisljeno.
4k sadrzaj je ostriji nego sto prosecno ljudsko oko moze da ga sagleda. Postoji naucna studija koja je utvrdila da prosecno ljudsko oko ne vidi vise od 7 MPix (ergo jace kamere nam ni ne trebaju), a sve preko je prakticno Photoshop i enhancing.
Sto ce reci, 1 minutRadian - iliti sa prosecne udaljenosti za gledanje u telefon sve preko 350ppi je za ljudsko oko nevidljivo - i to mislim na ljude sa fenomenalnim vidom, tipa piloti i sl. Za ostali plebs, rezolucija je manja.
Poenta, iPhone X, Xr, XI... nemaju najbolje ekrane na trzistu, nisu ni jeftini uredjaji, ali pricati kao im je ekran los (iliti golo govno kako su neki ovde se izlupetavali) je tek budalastina.
Na kraju krajeva, svako neka uzme sta mu drago, ja znam da furam najbolje sto moze da se kupi za te pare.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Joxy »

Da je najbolji za tu lovu - svakako nije, ima dosta mobova po slicnoj ceni koji su bolji izbor. Treba biti realan. [emoji4]
A te fore ne vidi se razlika izmedju 720p i 4k su bajate. 'Ajde sad svi da furamo mobove sa 720p ekranima ako razlika ne postoji, ko to ne bi voleo uz ove baterije od po 4-5k mAh, pa to bi trajalo danima. Malo realnosti nije na odmet. [emoji4]
I po ko zna koji put, da me neko ne shvati pogresno. Ekran na iP11 nije los, kao ni sam mob generalno gledano, ali da je najbolji za tu lovu - pa nije. Da postoji razlika izmedju ekrana na iP11 i recimo S10 - pa naravno da postoji i da je primetna. Ne treba biti nikakav ekspert da bi se to primetilo.

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od blackwhite »

miodrage napisao:Ovo je stranica br. 4.
Bre druze,ti si bas bukvalista,ili si pravi pametnjakovic...
Ako cemo tako,onda sam lepo napisao-,,ispisasmo 3 stranice,,
Ovo je cetvrta,ali jos ne ispisana... :)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Batak »

miodrage napisao:Ovo je stranica br. 4. Da se vratimo na ekrane - ja nigde nisam rekao da bolji ekran ne postoji, ali da je razlika u svakodnevnom koriscenju jedva primetna.
U to sam se uverio pre godinu dana, o tome sam pisao vec, u Pesti u trznom centru su jedan pored drugog stajali iPhone Xs Max, Xs, Xr, X, i 8+. Imao sam vremena pa sam detaljno sve pregledao, a akcenat bacio na Xr protiv Xs. Ponavljam, osim dublje crne, i malo zivljih boja na AMOLEDU druge razlike NEMA! Ima ako gledas pod lupom. To HD, FHD, 4K... na ovom ekranu ne moze da se vidi, budite objektivni. 4k se vidi tek na televizorima >42", onako kako je zamisljeno.
4k sadrzaj je ostriji nego sto prosecno ljudsko oko moze da ga sagleda. Postoji naucna studija koja je utvrdila da prosecno ljudsko oko ne vidi vise od 7 MPix (ergo jace kamere nam ni ne trebaju), a sve preko je prakticno Photoshop i enhancing.
Sto ce reci, 1 minutRadian - iliti sa prosecne udaljenosti za gledanje u telefon sve preko 350ppi je za ljudsko oko nevidljivo - i to mislim na ljude sa fenomenalnim vidom, tipa piloti i sl. Za ostali plebs, rezolucija je manja.
Poenta, iPhone X, Xr, XI... nemaju najbolje ekrane na trzistu, nisu ni jeftini uredjaji, ali pricati kao im je ekran los (iliti golo govno kako su neki ovde se izlupetavali) je tek budalastina.
Na kraju krajeva, svako neka uzme sta mu drago, ja znam da furam najbolje sto moze da se kupi za te pare.
Ti neki ovde su videli i testirali sve sto ima na trzistu od ekrana. A izjava da se u realnoj upotrebi skoro ne primecuje razlika izmedju govno ekrana na iP11 i S10 je glupost kakvu odavno nisam procitao. Kakav crni ekran na iP11 pored superiornih Amoleda.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Sale_M »

Iako nisam ljubitelj Sasmsunga, moram da priznam da imaju najbolje ekrane, tu nemaju konkurenciju.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Apolo »

Ako se nešto nije promenilo, iPhone je upravo od Samsunga kupovao ekrane i ugrađivao u svoje modele.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Green »

I jos ih dodatno kalibrisao prema svojim potrebama. XR-u i 11-ici nedostaje rezolucija ako govorimo o cenu. Po svim drugim parametrima ekranu ne fali apsolutno nista.

A to sto neki ovde smatraju da imaju Olympusovu medicinsku optiku umesto ociju je za Tarzaniju.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od ~Arkan~ »

Apple ima najbolje IPS ekrane, ali to je to, svi noviji Amoledi su dosta bolji.
Naravno to ne znači da je ekran na Xr/11 loš, nego da je Apple mogao da stavi bar jeftiniji Amoled, ali nije hteo. Sledeće godine će sva 3 modela imati Amoled, govori li vam to nešto?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Batak »

Tesko je objasniti pecinskim ljudima kojima je IPS (doduse veoma dobar) vrhunac tehnologije.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od djole1989 »

Niko nije reko da je vrhunac tehnologije nego da nije los...i da vecina ljudi ne bi primetila razliku....


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Divine
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Ned, 18. Jan 2009. 04:25
:: Htc 10

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Divine »

Istu sam i ja dilemu imao dok nisam video s10 i iph11 uzivo. Ili ja imam super vid ili je ekran na s10 pa bar duplo, ali rekao bih i vise, bolji u svemu od onog na 11 tici. A s obzirom da dosta vremena provodim na telefonu, ekran predstavlja najbitniju stavku. Nema pravdanja onoga sto radi iphone, za te pare veoma veoma precenjeni telefoni.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od znemanja »

@Divine, nemaš super vid, ekran na iP11 je loš i to osetno u odnosu na konkurenciju. To se vidi odmah kada uplaiš ekran. Duplo je lošiji od S10.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Baraba »

miodrage napisao:Da se vratimo na ekrane - ja nigde nisam rekao da bolji ekran ne postoji, ali da je razlika u svakodnevnom koriscenju jedva primetna.
Na predhodnoj strani sam postavio 11 i 11 Pro, razlika u ekranu je više nego očigledna.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od dachakragujevac80 »

sale_st napisao:Pozdrav ljudi. Ističe mi ugovor i sa obnovom želim da uzmem novi telefon. Odluka je veoma teška jer sva tri telefona su odlična al koji je bolji? Posle svega što je Huawei prošao malo se i plašim njega uzeti, ko zna šta donosi buduće vreme i šta će se desiti sa njima. Treba mi pomoć/savet. Šta kupiti, pitanje je sad! :D :D :D
Pusti ti ovu raspravu,nego jel ti pobratime na kraju uze neki telefon? [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od miodrage »

Baraba, na papiru je razlika ko dupe i oko. SLazem se. Jedan ored drugog ovako, u sto bi se reklo sobnim uslovima, minimalna razlika, naveo sam sta da se ne ponavljam zilion puta. Tacka.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od ciklon »

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201911 ... 3a297a.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201911 ... 5598dd.jpg
Jedan ored drugog ovako, u sto bi se reklo sobnim uslovima, minimalna razlika
Минимална разлика? Океј.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Iphone 11 ili Samsung S10 ili Huawei P30 pro?

Post od Batak »

djole1989 napisao:Niko nije reko da je vrhunac tehnologije nego da nije los...i da vecina ljudi ne bi primetila razliku....


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
Vecina ljudi ne bi primetila razliku? Mozda oni koji ne vide.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odgovori